Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

[Elazığ - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Elazığ Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü Derneği'nin (Motosiklet23/Moto23) 3. Olağan Genel
    Kurulunu yapmak üzere dernek merkezinde toplandık.

1.Bölüm : Hazırlık

2. Bölüm : Genel Kurul

Dernek başkanı Serdar SERTDEMİR Genel Kurulun açılış konuşmasını yaptı. Yapılan yoklamada 16 üyenin hazır olduğunu, dolayısıyla çoğunluğun sağlandığını söyledi.

Dernek başkanının davetiyle aziz şehitlerimiz ve büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün
    manevi şahsında bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından Milli Marşımız hep birlikte söylendi.

Gündemin 3. maddesi gereğince Divan Heyetinin oluşturulması için el kaldırma yoluyla seçim yapıldı.
    Bütün üyelerin oyunu alan Orhan BAHÇECİ Divan Başkanlığına, Mustafa Anıl BALIK ve Muhlis Zafer BİLDİK Katip Üyeliğe seçildiler.

Gündemin dördüncü maddesi gereğince Divan Başkanı, Dernek Başkanı Serdar SERTDEMİR'i Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu okumak üzere davet etti.

Dernek Başkanı Serdar SERTDEMİR'in sözünü bitirmesinden sonra Faaliyet Raporu Genel Kurulun onayına sunuldu.
    Hazır bulunan bütün üyelerin kabul oyuyla kabul edildi.

Denetleme Kurulu üyesi Nusret KÜÇÜK, Denetleme Kurulu Üyelerince imzalı Denetleme Kurulu Raporunun bir suretini Divan heyetine sunarak söz aldı.Denetlemeleri sırasında usule aykırı herhangi bir işlemin görülmediğini ifade etti.
    Konuşmasının ardından Divan Başkanı Denetim Kurulu Raporunu oylamaya sundu. Oylama sonucunda oy birliğiyle kabul edilerek ibra edildi.

Gündemin altıncı maddesi gereğince Yönetim Kurulunca hazırlanan tüzük değişikliği tutanağı Serdar SERTDEMİR tarafından genel Kurula okundu.
    Genel Kurulca , tüzük değişikliği tutanağındaki her madde ayrı ayrı görüşüldü.Her madde için söz almak isteyen üye olup olmadığı sorularak, el kaldırma yoluyla açık oylama yapıldı.Buna göre tüzük değişikliği tutanağı, toplantıda hazır bulunan 16 üyenin evet oyuyla kabul edildi.

Gündemin yedinci maddesi gereğince Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyeliklerinin seçimine geçildi.
    Derneğin mevcut başkanı Serdar SERTDEMİR ve Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarınca hazırlanan listenin yanı sıra ikinci bir listenin var olup olmadığı Divan Başkanınca Genel Kurula soruldu.
    Başka bir listenin olmadığı anlaşıldıktan sonra mevcut liste için el kaldırma yolu ile açık oylama yapılması önerisi Genel Kurula soruldu. Mevcut bütün üyelerin evet oyuyla açık oylama önerisi kabul edildi.
    Yapılan açık oylama sonucunda, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu asil ve yedek üyeliklerine şu isimler seçildiler :

Yönetim Kurulu Asil :

1-Serdar SERTDEMİR
    2-Zülfü DAL
    3-Arif KABAKLI
    4-Nusret KÜÇÜK
    5-Hakan ÇAKMAK

Yönetim Kurulu Yedek :

1-Fethi ERDEM
    2-Önder GÜLBENAT
    3-Mustafa Anıl BALIK
    4-Davut ÇETİNKAYA
    5-Yavuz POLAT

Denetim Kurulu Asil :

1-Muhlis Zafer BİLDİK
    2-Ulunay BALCI
    3-Fethi TAN

Denetim Kurulu Yedek :

1-Cengiz NASIL
    2-Selçuk ÖZER
    3-Efraim ARSLAN

Disiplin Kurulu Asil :

1-Koray Şener PARLAK
    2-Orkun OKYAY
    3-Orhan BAHÇECİ

Disiplin Kurulu Yedek :

1-Suat KÖKÇİ
    2-Sinan ŞANLI
    3-Murat ÖKTEM

Divan heyetinin gerekli evrağı imzalamasından sonra toplantıya son verildi.
    Zaman ayırarak katılan bütün arkadaşlara Moto23 adına teşekkür ediyorum.

Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Elazığ Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü Derneği (Motosiklet23/Moto23) olarak 2011
    yılının sezon açılış gezisi için 3.Nisan.2011 Pazar günü Keban yolundaki benzinlikte toplanmaya başladık.

1. BÖLÜM : Hazırlık ve Hareket.

Fuardan yeni aldığım mont ve pantol ile şöööle bir poz vereyim bari İlknur Hanımla

Muhsin TOPUZ komutan da geldi.

Nusret KÜÇÜK'ün artçısı Arif KABAKLI ustam kaleşinikofunu da getirmiş yanında.

Korkulur bu Harputlulardan.

Muhlis zafer BİLDİK ve eşi Fatma Hanım da katıldılar bizlere.

Mehmet GÖK, Sinan ŞANLI ve Yusuf KAYA arkadaşlarımız.

Yunus SUGÖZÜ

Biiiizzzz !!!

Mustafa Anıl BALIK

Nusret KÜÇÜK ve Arif KABAKLI.

Muhlis Zafer BİLDİK ve Eşi.

Muhsin TOPUZ.

Bu geziye benim otomobilim ile katılan Suat KÖKÇİ arkadaşımıza ve fotoğrafları çeken
    hanım kızına teşekkür ediyoruz.

Tabii kii yine biiiizzzzzzzzz .

Abid KAYA arkadaşımız da otomobiliyle katıldı bize.

Çektiği videoları merakla bekliyorum.

[B]2. BÖLÜM : [/B] Çakmaktepe'deyiz.

Demir atlarımızı sıraya dizip, günün anısına fotoğraf çekimi işlerini yaptık.

Sağ baştaki beyaz gömlekli KBB doktorumuz Cengiz ALPAY.

Bu geziye ailesiyle önden çıkmıştı. Motosikletini satıp süper Sport motosiklet aldığını duyduk.

Bu kadar keskin bir tarz değişikliğine ilk defa şahit oluyorum.

Custom/Chopperciler adına diyorum ki alacağın olsun Cengiz doktorum.

İyi ki varsın Moto23

Suat KÖKÇİ ve Hanım Kızı

Kahvaltı için masalarımıza oturuyoruz.

Murat ÖKTEM , Zülfü DAL ve Derneğimize yeni üye olan Barış ÖZEL,

Arif KABAKLI Ustam kaleşinikofunu çıkarıp, kulaklarımızın pasını almaya başladı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:29 ----------

3. BÖLÜM : Fırat Alabalık Tesislerinde Çay Alacağımız vardı.

Vakti olanlar Keban'a kadar gidip biraz yol yapmaya, bir bardak çayı da orada içmeye karar verdi.

Emre YOL da burada katıldı bize.

Çok pis bakmışım haaa !

Hafif ıslanarak ama neşe içinde sağ salim tamamladık dönüşümüzü.

Geziye katılan bütün arkadaşlara teşekkürler.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    gezi olduğunda buraya da bilgi bırakabilir misiniz? burayı günlük takip edebiliyorken diğer site benim için biraz sıkıntılı.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Muhsin TOPUZ Komutanımız 12.Haziran Pazar günü beni arayıp, Diyarbakır'dan gelen motosikletlilerle beraber olduğunu söyleyince varıp sohpetlerine dahil oldum.

Havacı askeri personel olduğunu öğrendiğim dört misafirimizle güzel bir sohbetimiz oldu.

Bizi Diyarbakır'a davet ettiler. Telefonlarımızı verip görüşmeyi ümit ettiğimizi söyledik. Daha sonra da uğurladık kendilerini.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:38 ----------

Yeni Motosikletim BMW R 1200 GS

Honda Shadow motosikletimi sattıktan sonra yeni bir arayış içine girmiştim. Mayıs ayı sonlarında İstanbul’a eşimle birlikte bilgi amaçlı gittiğimde
    Borusan oto İstinye satış merkezine gezme amaçlı uğradım. Beyaz renkli R 1200GS modeli için gerekli bilgileri alıp memlekete döndüm.

Mali işlemleri hallettikten sonra, 11.Haziran Cumartesi günü sabahı soluğu İstinye Borusan oto önünde aldım.

İstanbul’da mesai geç başlıyor galiba. Sabah 08.30 olmasına rağmen personel gelmemişti henüz. Tükanı ben açtım anlayacağınız.

Otomobillere dönüp bakmadım bile, benim derdim iki teker.

Ortamdan genel görüntü aldım. Hazır kimsecikler yokken bütün motosikletlere birer kez bindim.Hatırları kalsın istemem.
    Konuyu dağıtmamak için çektiğim diğer fotoğrafları koymuyorum şu an.

Nihayet motosiklet satış sorumlusu Gökçe ARPAD Hanımefendi geldiler.
    Güler yüzü ve samimiyeti için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Aksesuar bölümüne geçerek Burak KIRANTA Beyefendiyle samimiyeti ilerlettik.

Fuarda pantolon almıştım kendisinden.Elazığ’dan yanımda getirerek üst kısmını denedim ve aldım.

Müstakbel motorumla poz vereyim şöyle. Birbirimize yakıştık gibi.

Enduro, navigasyonsuz olmasa yeridir.Garmin Zumo 660 modelini sipariş vererek Borusan oto’da Gökçe Hanım’a ulaştırılmasını istemiştim.
    Emaneti benim yanımda açtı. Nezaketi için teşekkür ediyorum.

İlgili servise götürerek ön bilgi aldık. Navigasyonu kendisine emanet ederek memlekete döndüm.
    Motosikleti 20 Haziran günü teslim almaya gittiğimde takılmış olacak.

Motosiklet sürücü aksesuarı sorumlusu Burak KIRANTA’nın tavsiyesiyle bir adet kask aldım.
    Gerekli aparat yurt dışından geldikten sonra takılacak. Böylelikle telefon görüşmelerimi kask başımda iken yapabileceğim.
    İleri birtarihte eşim için de alırsam sohbet ede ede gideriz artık.

Bu akşam Elazığ'dan İstanbul'a uçuyoruz eşimle. Nasip olursa 20.Haziran.2011 Pazartesi günü (Yarın)Borusan oto İstinye şubesinde olmayı ve motosikletimi teslim almayı hayal ediyorum.

İlk etapta Ankara'ya varıp bir gece konakladıktan sonra Elazığ'a hareket etmeyi planlıyoruz.

Kazasız belasız yolculuk etmek için Allah'a dua ediyorum.

Motosikleti
    Honda NC 750X DCT

Hayırlı olsun...

Merhabalar Serdar Hocam,

Yeni motosikletiniz hayırlı olsun. Kazasız-belasız, keyifli, uzun soluklu seyahatlerde kullanmanız dileğiyle...
    Artık Erzurum'a da bekliyorum.

Selamlar...

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    20.Haziran.2011 pazartesi günü kaldığımız otelde kahvaltımızı yapıp, Borusan oto İstinye'ye vardık.
    BMW motosiklet satış sorumlusu Gökçe ARPAD Hanımefendi her zaman olduğu gibi güler yüzüyle karşıladı bizi.

Servis çalışanlarından Murat Bey Elazığ'dan yanımda getirdiğim tesçil plakasını özenle monte etti.

Navigasyon cihazı monte edilmişti. Kullanım kılavuzunu bir ara okumam gerekecek.

Arka çantasına ilave olarak sırt ve bel dayama taktırmak istedim. Monte için söküldü yerinden.

Arka çantanın montesinden sonra bina yerleşkesi içinde alıştırma turları attım.

Bütün işlemler bittiğinde yolculuk vakti geldi. Gökçe Hanım bizi uğurladı, sağ olsun.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü geçerek yola koyulduk. İlk otuz kilometre İstanbul trafiğine de yabancı olduğumdan tedirginlikle geçti.
    Sonrasında gayet rahat ve zevkli bir yolculuk sürdü. Kocaeli civarlarında ilk molamızı verdik.

Bolu dağı tünellerini geçtikten sonra ikinci çay molamızı da verdik.
    Ankara Öğretmenevinde gecelemeyi planlarken tavsiye üzerine Abant'a yöneldik.

İyi ki karar değiştirmişiz.

Sabah kahvaltısından sonra Abant gölü milli parkına gitmeye, dönüş yolunu Mudurnu, Nallıhan,ayaş üzerinden Ankara'ya doğru yapmaya karar verdik.

Ayaş ilçesine varmaya yakın güzel bir yerde daha mola verdik.

Kırşehir Eğitim Yüksekokulunda 1987/1988 öğretim yılında bir yıl görev yapmıştım.
    Öğretim görevlisi arkadaşlarımla bir araya gelip hasret giderdik.

İkinci gecelemeyi yaptığımız Kırşehir'den sabahleyin ayrıldık.

Gürün,Darende, malatya istikametinde yola devam ederek çarşamba günü öğleden sonra Elazığ'a varmış olduk.
    Güzel bir gezi oldu bizim için. Motosikletin rodajını yolda yapmış olduk.

Daha nice gezileri sizlerle paylaşmak umuduyla hepiniz sağlıcakla kalın.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    1. BÖLÜM

GİDİŞ

Geçmiş yıllarda Marmaris'in Turunç beldesine otomobil ile tatile giderdim.
    Bu yılki tatilimi yine aynı beldeye ve aynı otele ama motosikletle yapmaya karar verdim.
    Verdiğimiz paranın karşılığını almaya başlayalım artık yavaş yavaş. ;D

16.Temmuz.2011-Cumartesi akşamı Beyaz Kartalımı yıkadım.
    Çantaların içini yerleştirdik İlknur Hanım'la.
    Sırt çantasının üstüne ilave bir bagaj yapıp sabitledik.

Muhsin TOPUZ komutan aracılığıyla getirttiğim cihazları kasklara monte ettik.
    Seyir halindeyken artçım olacak olan İlknur Hanım ile gerektiğinde iletişim kurayım istedim.

Yaklaşık 100 km ve üstü hızlarda beklediğim verimi alamadım. Düşük hızda işime yaradı.

Sabah erkenden yola çıktık. Gürün'de veriğim molada benzin almayı ihmal ettim.
    Pınarbaşına 50 Km kala yedek depoya geçti. Bir benzin istasyonuna rastlamak mümkün değil.
    Yolda kalırsam benzini nasıl tedarik edeceğime dair senaryolar zihnimi meşgul etmeye başladı.
    Elli kilometreyi geçip yedek depoyu da tükettikten sonra motor durdu.
    Hazırlıklı olduğumdan, vitesi boşa alarak kendi hızıyla bir müddet daha gitti.
    Allah yüzüme baktı da ilk benzinliğin önünde durduk ve benzin tedariğini yaptık.

Kayseri Elmacıoğlu lokantasında yemek molası verdik. İyi de oldu, acıkmıştık doğrusu.

Nevşehir Aksaray istikametine giderken bir mola anı.

Navigasyon olmasına rağmen akşam saati Meram öğretmen evini bulmakta zorluk çektim.
    Kıvrandığımızı gören orta yaşlarda bir kişi beni takip edin, sinyal verdiğim noktada siz dönün dedi de öyle varabildik.
    Allah işini gücünü rast getirsin o şahsın.
    Aynı günün akşamı Konya'daki Meram Öğretmen evinde geceledik.
    Ertesi sabah (18.07.2011) kahvaltıdan sonra Antalya'ya doğru yola koyulduk.

Oktay DAL'ın Antalya'daki iş yerine, sıcak ve bunaltıcı bir öğlen sonu vardık..

Derken Alpaslan APAK (Hulk) giriverdi içeriye. Sanal tanışıklığımızı, kucaklaşarak gerçeğe tebdil ettik.
    Evlendiğini öğrenince çok sevindim. Eşiyle kendisini tebrik ediyorum. Gecelemeyi kendilerinde yapmamız için çok ısrar etti ama
    bu seferlik bizi affetmesini söyleyrek otele yerleştik. Akşamleyin çay içmek için evine misafir olduk,
    geç saate kadar sohbet ettik. Oktay DAL da katıldı bize.

Ertesi sabah 19.Temuz.2011 Salı günü randevu aldığımız Antalya Kosifler BMW servisine vardık.
    Motosiklet garanti kapsamından çıkmasın diye ilk bakımını yaptırmamız gerekiyordu.

Marmaris'e sahilden değil de Korkuteli üzerinden giderek sıcağın bunaltısından az etkilenmek istedik.
    İyi de yapmışız.
    Yol kenarındaki renkli görüntü bizi cezbedince meyve molası verdik.

Manavgat'a varmadan 20 km civarında güzel bir yerde daha mola verdik. Tandır kebapları meşhurmuş.
    Hem karnımızı doyurduk hem de dinlenmiş olduk.

Akşam karanlığında Marmaris'in yapım aşamasındaki bozuk yolunu geçerek şehir merkezine giriş yaptık.
    Şurada mı duralım, burada mı duralım derken gidip Elazığ'lı bir esnafın dükkanının önünde durmuşuz.
    Kadere bak Allah'ın işine bak diyerek sevindik.Çay ikramından sonra bizi bir otele yönlendirdiler.

2. BÖLÜM

TATİL VE DÖNÜŞ

Çarşamba günü (20.07.2011) kahvaltıdan sonra yarım saatlik yakınlıktaki Turunç beldesine
    doğru hareket ettik.

Turunç beldesinin dağlık, keskin virajlı yolunu aşarak ilerliyoruz. Belde görünmeye başladı.

Turunç Otelin kapısına dayandık.

Otelin Genel Müdür Yardımcısı Nuray İNCE Bey'i geçmiş ziyaretlerimizden tanıdığımız
    için odasında çayımızı içip, hatıra fotoğrafı çektik.

Her şey dahil sistemiyle çalışan otel odamızdan genel görüntü.

Elazığ'dan Ahmet Bey ve ailesinin de bizimle aynı otelde olması çok güzel oldu.
    Akşamları sohbet ederek güzel vakit geçirdik. Otelin üçte ikiye yakını yabancı turistlerce doluydu.

Otel yönetimi Türk Günü adı altında bir gece tertip etmişti. Her taraf kırmızı beyaz ile süslenip
    mahalli yemeklerden örnekler sunuldu.
    Saz eşliğinde mahalli müzik çalındı. Değişik ve güzel bir etkinlikti.

Yöredeki diğer güzellikleri keşfe çıktık bir ara.

26.07.2011 Günü Turunç beldesinden çıkış yaptık.
    Muğla, Denizli, Afyon istikametine hareket ettik. Sandıklı'da ilk gecelemeyi verdik.

27.07.2011 günü Sandıklı'dan Ankara'ya doğru hareketlenip Afyon'da mola vererek alış veriş yaptık.

Sivrihisar'a girmeden bir mola anındayız.

28.07.2011 Günü gecelediğimiz Ankara Başkent Öğretmenevinden Kırşehir, Kayseri, Malatya istikametinde
    yol alıp akşam saatlerinde Elazığ'a vardık

Herhangi bir tehlike atlatmadan, önüme beklenmedik bir hayvan veya araç çıkmadan 3.000 Km yol yapmış oldum.
    Daha sonra benzin fişlerini topladığımda, 700 Liralık kurşunsuz benzin yaktığımı gördüm.

Yeni ve kaliteli bir makinayı kullanmanın keyfi gerçekten de bir başka oluyor.

Ortalama 120-140 Km hızla gittim.Bu hızlarda kendimi güvende hissediyorum.

Nasıl olduysa bir ara bir otomobille kapışıp saatte 200 Km hıza çıktım.
    Makinanın limitlerini görerek test etmek istedim.

Günde ortalama 500 km yol yaptım ve eşim İlknur Hanım beklediğimden de iyi bir dayanıklılık sergiledi.Sadece, sıcak havanın etkisiyle birkaç kez uyuma moduna geçtiğinde bana abandığında fark ettim ve derhal mola verdim.

Daha nice gezilere sağlıkla diyorum.

.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    konu dışı ama siz elazığlı arkadaşlara bir şey sormak istıyorum.bingölün genç ilçesine gitmem lazım bana kalsa diyarbakır ş.urfa üstü giderim ama arkadaşım malatya elazığ üstü gel diyor çünkü otobüsler bile o güzergahı kullanıyormuş.sizce ne yapayım malatya elazıg üstü gitsem yollar nasıl acele cevap lazımm yola cıkıcam

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Ramazan Bayramlaşması 2011

Elazığ'daki iki teker tutkunlarıyla, 1.Eylül.2011-Perşembe günü (3.Gün) saat 17.30'da Divan Pastahanesinde (TEDAŞ binasını geçtikten sonra) bayramlaşma yapıtık.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Erzurum Gezisi

Dernek üyelerimizden Avukat Atilla ATAR kardeşimiz, görev yaptığı Erzurum'dan otomobili ile Elazığ'a gelmiş, buradayken güzel bir motosiklet satın almıştı. Tunceli Üniversitesi öğretim görevlisi ve dahi derneğimiz üyesi Tuncay GENÇOĞLU'nu davet ettim. Giderken otomobili sürecek, dönüşte ise artçım olacak.

4.Eylül.2011 Sabah 05.30'da Valifahribey caddesinde toplandık.

Atilla ATAR

Serdar SERTDEMİR

Muhlis Zafer BİLDİK

Sonuçta üç motosiklet bir otomobil düzüldük yola.

Bingöl girişinde kaymak-bal ile yaptığımız kahvaltıdan sonra ben otomobile geçtim.
    Tuncay Hocam benim GS'i kullandı.

Karlıova yolunda bir mola anındayız.

Erzurum ili girişinde tabela önünde fotoğraf çektirdik.
    Ne bilem, gittiğimize inanmayanız çıkardı belkim.

Yengeyi Elazığ'da bıraktığımız için kşamleyin Atilla ATAR arkadaşımızın evinde misafir olacağız.
    Bize Erzurum'u gezdirmeye başladı. Güzel bir cağ kebabı da yedik.

Atilla ATAR arkadaşımız bizi çok güzel ağırladı. Erzurum'u vaktimizi dolu dolu geçirerek gezdik.
    Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Sabahleyin yaptığımız güzel bir kahvaltı sonrası evin önüne gelerek motorlarımızı aldık.
    Benzinlikte, ayrılmadan önce hatıra pozumuzu verdik. Sonra Erzincan/Tunceli istikametinde yola koyulduk.

Tuncay Hocamın artçısı olduğumdan, fotoğraf çekme işini zevkle yaptım.

Giderken Bingöl/Çat yolu yapım çalışmaları yüzünden çok yorucu ve sıkıntılı oldu.

Dönüşümüzü Erzincan/Tunceli üzerinden yapmamız isabetli oldu. Tatlı virajları vardı.

Yaptığımız yoldan zevk aldık doğrusu

Tunceli/Pülümür yolunda bir mola anındayız.

Pertek feribotuna yerleştiğimde öyle bir pozisyonda kaldım ki ne motordan inebiliyorum, ne de kımıldayabiliyorum.
    Karşı tarafa bu pozisyonda geçmek zorunda kaldım. Ben de gülüyorum tabii ağlanacak halime.

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Merhaba Elazığ'lı dostlar,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8331896/detay/

linkteki motoru veya sahibini nasıl bilirsiniz?

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    BÖLÜM 1 :

Hareket

24.Eylül.2011 Cumartesi günü sabah Antep'e gitmek için arkadaşlarla sözleştik. Bir gece kalıp ertesi günü dönmeye karar verdik.

Sabah saat 06.00'da Baskil kavşağındaki Moil benzinliğinde buluşalım dedik. Ben, Bilgem Koleji karşısında babamlarda geceleyeceğim için son derece rahat davrandım. Akşamdan hazırlık bile yapmadım. Sabah saat 05.30'da uyanıp hazırlanmama rağmen benzinliğe geldiğimde bir de ne görem, en sona kalmışım. Harput'tan gelen Nusret KÜÇÜK'ün diline düştük tabii.

Mahçubane bir şekilde pompaya yaklaşıp benzinimi alıyorum.

İlk durağımız Kömürhan Kavurma'da kahvaltı yapıyoruz.

Kahvaltıdan sonra hazırlanıp yola koyuluyoruz.

Fotoğrafları Nusret KÜÇÜK'ün oğlu ve bu gezide artçısı Ümit Mustafa KÜÇÜK çekti. Ellerine sağlık Ümit.

Malatya merkezinde bir benzinlik önünde ayaküstü mola anı.

Asıl mola yerimiz Sürgü'deyiz.

Adıyaman/Gölbaşı ilçesindeki Devrim Ustayı aradım. Müsait olduğunu öğrenince tanışma ve çay molası için uğradık.
    Bir arkadaş bizi karşılayıp dükkana getirdi

Narlı yol ayrımında dondurma molası verdik. Antep'i aradığımda Hayali KÜÇÜK'ün müsait olduğunu öğrendik.
    Görmesek , bu gezi eksik kalırdı.

BÖLÜM : 2

Antep'deyiz.

Hayali KÜÇÜK arkadaşımızın dükkanındayız nihayet. Tatlı yemeye sözümüz vardı, tuttuk.
    Bakalım kendisi Elaziz'e gelme sözünü ne zaman tutacak.

Antep'e gelip de lahmacun yemeden gitmek olmaz dedi Hayali kardeşimiz.

Otelimize yerleşip dinleniyoruz.

Ertesi sabah hayvanat bahçesini gezmeye karar verdik.

Pano önünde fotoğraf çekiliyor. Arkanıza hayvanlardan oluşan değişik fonlar koyuyorlar.
    Arzu ederseniz satın alıyorsunuz.

Hayvanat bahçesinin temizliği, tertip ve düzeni çok güzeldi.
    Tebrikler Gaziantep.

Öğleden sonra Hayali kardeşimizin dükkanına gidince otomobil fuarını bize gezdirmek istediğini söyledi.
    Kendisini artçım yaparak yola koyulduk. Kasksız gitmek zorunda kaldık maalesef

Yemekten sonra dönüşe başladık. Kazasız bir şekilde sağ salim döndük.
    Tadı damağımızda kalan bir gezi oldu.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Arif Kabaklı’nın Doğum Günü Kutlaması

11.Aralık Pazar günü saat 17.00'de Sena Sürücü Kursunda arkadaşlar ile bir araya geldik.

Şu doğum günü bahanemiz de olmasa birbirimizin yüzünü göreceğimiz yok zaten.

Bizler sohbete dalmışken gençler pastayı hazırlamakla meşguller.

Arif Ustamız pastaya püff dedi ama yakalayamamışlar o anı.

Dernek adına küçük hediyemizi verdiğim an.

Nice yıllara Arif Usta.

Sağlıcakla kal.
    .[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------
    Çiğ köfteli eğlence programımız.

25.Aralık.2011-pazar akşamı saat 17.00'de Şehitilhanlar Caddesindeki Sena Sürücü Kursunda
    toplanmaya başladık.

Çiğ köftemiz erbabının elinde yoğrulurken, biz de beklemedeyiz.

Nihayet çiğ köftelerimize kavuşuyoruz. Acıkmıştık hani.

Arif KABAKLI Ustamız müzik konusunda da usta olduğunu bir kez daha gösterdi.
    Harput musikisinden güzel ezgiler çaldı. Geleneksel Kürsübaşı gecelerini hatırlattı.

Hakan ÇAKMAK arkadaşımızın doğum günü yarın olmasına rağmen bir gün önceden kutlamayı uygun gördük.

Mutlu yıllar Hakan Doktorum. İki teker üstünde hep berabar nice senelere inşallah.

Derneğimiz Yönetim Kurulu üyelerinden Zülfü DAL arkadaşımız, adet olduğu üzre küçük bir hediyeyi Moto23 adına takdim etti.

Motosikletlerimizi bağladığımız şu kış döneminde, arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirme amaçlı güzel bir akşamı daha geride bırakmış olduk.

Daha nice beraberliklere inşallah.

.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    MOTOSİKLET FUARI 2012

1-4.Mart.2012 Tarihlerinde İstanbul Fuar merkezinde düzenlenecek olan motosiklet fuarı için aylar öncesinden biletimizi almıştık arkadaşlarla.

1.Mart.2012 Perşembe günü Ben, Tuncay GENÇOĞLU, Orkun OKYAY, Zafer BİLDİK, Nusret KÜÇÜK, oğulları Ümit Mustafa KÜÇÜK ve Hikmet KÜÇÜK ile Elazığ'dan uçağımıza bindik.

Fethi TAN Kardeşimiz de aynı uçakla gelecekti ama işleri sebebiyle Antalya'da olunca oradan katıldı bize.

Salih ŞİMŞEK Kardeşimiz yani nam-ı diğer meşhur Halo da aynı gün bizden önceki uçakla hareket etmiş idi.

Atilla ATAR Kardeşimiz de görev yaptığı Erzurum ellerinden bir gün sonra bize katılacağını beyan edince çok sevindik.

Ben, Tuncay GENÇOĞLU, Atilla ATAR,Hikmet ve Ü.Mustafa KÜÇÜK Beyoğlu Öğretmen evinde kalırken, diğer arkadaşlar akrabaları veya arkadaşlarının yanında gecelemek amacıyla kaldılar.

Cuma günü sabah Oktay DAL Kardeşimiz bizlerin fuara girişini sağladı. Hafta içi günü sakin olduğundan rahat rahat dolaşma fırsatı buldum.

Bu çizmeyi denedim ama giyip çıkarması zahmetli olduğundan almaktan vaz geçtim.

Bu mont da fena değildi. Zaten bir benzerini Oktay DAL'dan pantolonuyla birlikte aldım aynı gün.

Fuardan genel görüntüler :

Şu süper sportlar pek tarzım değil ama hatırı kalmasın diye durup poz verdim. Kim bilir, bıçkın delikanlılık çağlarımız olsaydı üstünden inmezdik belki de.
    Kawasaki fuara katılmamış idi bu yıl. Fotoğraftaki iki motosiklet ne amaçla oradaydı bilemiyorum.

Meşhur Ybr 125’in makyajlı yeni hali.

Honda'nın bu yeni motosikleti Crosturer fena değilmiş. Ben BMW GS'i alırken olsaydı, şaftlı olması sebebiyle düşünürdüm belki de.

BMW Standında gözümün aradığı ilk motosikletler GS serisi oldu tabiatıyla.

Oktay ve Gökhan DAL Kardeşlerin Özen Motor ile birlikte açtıkları standayız.

Motosiklet kaskına monte edilen kamera hoşuma gitti ve aldım. İnşallah memnun kalırım.
    Gezilerde video çekimi yapmak ilginç olacak.

Ümmet PERKİTAN ve arkadaşı İsa Bey ile beraberken.

Şimdi endurocu olsak bile ilk göz ağrımız olan tarzda bir motosiklet görünce oturmadan edemedik.

Fethi TAN Kardeşimiz fotoğrafımı çekerken biraz renklendirmek istemiş anlaşılan.

Fethi TAN ve Tuncay GENÇOĞLU.

Geçen yılki fuarda sarı renkte BMW R 1200 GS'e oturup fotoğraf çektirmiştim. Altı ay sonra almak nasip olmuştu.
    Satış sorumlusu Gökçe ARPAD'ı görünce bunu hatırlatıp K1600 GTL üzerine oturdum. İki sene sonra alabilsek ne güzel olurdu.

Buradaki sarı kırmızı renkler güzel güzel bir uyum göstermiş. Allahtan sağda solda lacivert renk yok.

Dernek üyemiz Atilla ATAR görev yeri Erzurum'dan gelerek yalnız bırakmadı bizi.

Motosiklet.net standında Erhan ERDİL ile beraber olduk. Üyeler için özel yaptırdığı yelekleri dağıtma telaşı içerisindeydi.

Motosiklet eğitmeni Serhat KILAVUZ ile fuar öncesi görüşmelerimiz olmuştu. Fuarın üçüncü günü Yamaha standına giderek tanıştık.
    Bu sezon bir aksilik olmazsa Elazığ olarak eğitim almak istiyoruz kendisinden.

Eski BMW'cilerden Orkun OKYAY arkadaşımızı özellikle BMW üzerinde görüntüledim.

4.Mart.2012 Pazar günü kahvaltımızı yapar yapmaz Sabiha Gökçen havaalanının yolunu tuttuk.
    Zaten fuarı cumartesi/Pazar günleri gezmek çok zor. Kalabalıktan yürüme imkanı bile bulamıyorsunuz.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Derneğimiz üyelerinden Fethi TAN, arkadaşlarımızı 15.Nisan.2012-Pazar günü iş yerinde yemeğe davet etti.

Yemekten görüntüler

Bu ince düşüncesi için Fethi arkadaşımıza teşekkür ediyoruz.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Serdar bey, gezi olursa buradan da paylaşım yapalim lütfen. Bir Elazığ'lı olarak Malatya'dan katılım yaparım.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    BÖLÜM 1 : Toplaşma

Yeni Sezon açılışı için Bilgem Atlı Spor Kulübünde 22.Nisan.2012 Pazar günü kahvaltı için toplandık.

Elazığ askerlik şubesi karşısında bilgisayar alım satımı ile uğraşan Ümit GÜRGÜZEL ile Medikal Park Hastahanesi
    röntken teknisyeni Sedat GÜRGÖZE Bilgem Atlı Spor Kulübüne ilk gelen arkadaşlarımız oldu.

Diş doktorumuz Mustafa Emrah DÜŞMEZ

Baskil ilçemizde görev yapan Sani MERT doktoruma arkadaşlar küçük bir yardımda bulundular.

Atların şeker sevdiğini duydular ya, şekerleme faslı başladı.

Diğer atlara da şeker sakla Alper TEPE.

Elazığ Belediyesi su işlerinde görev yapan Yunus SUGÖZÜ ile kızı, acaba bu atlardan hangisini eve götürsek diye düşünüyorlar sankim.

Ne o Sedat Bey, kırk yıllık tanış gibisiniz.

Bilgem Atlı Spor Kulübünün değişmez elemanları Kenan KILIÇ ve Murat POLAT

Askeri personel arkadaşımız Zafer KURNAZ.

Derneğimize üyelik müracaatında bulununca büyük bir memnuniyet duyduk.

Yine Elazığ Belediyesi elemanlarından Moto23 Yönetim Kurulu Üyesi Nusret KÜÇÜK,
    motosikleti oğlu Ümit'e kaptırınca otomobil ile geldi.

Emekli din görevlisi Yavuz POLAT ile oğlu İsmail Hamza POLAT.

Elazığ Anadolu Lisesi Almanca öğretmenimiz Orhan BAHÇECİ ile oğlu.

Elazığ eşrafından Suat KÖKÇİ,torna ustamız Fethi ERDEM ile geldiler.

Ümit Mustafa KÜÇÜK

Sün köyü üreticilerinden Veysi AYDURAN arkadaşımız motosikletini park ediyor.

Motoyoldaş motosiklet servisi sahibi Fethi TAN da motosiklette mavi rengi çok seviyor gibi veya bana hep öyle denk geliyor.

Gök mü gürlüyor, yağmur mu yağacak yav diye endişeyle başımızı kaldırmışken bir de baktık ki doktor Hakan ÇAKMAK
    Honda Shadow ile teşrif ettiler.
    Biz de yağmur yağmayacak diye rahatladık tabii.

Buyrun langırt kapışmasına.

Tunceli Üniversitesi öğretim görevlisi Tuncay GENÇOĞLU oğlu ve kızı ile katıldılar aramıza.

BÖLÜM 2 : Bekleşme :D

Ev sahibi olduğumdan gelenleri karşılamak gerekince, motosikletimi alıp gelmeye fırsatım olmadı.

İki Harputlu : Nusret KÜÇÜK-Arif KABAKLI

Harput Motosiklet Servisi sahibi Zülfü DAL ile Hürriyet caddesinde çiğ köfte salonu bulunan Yılmaz ERDEM birlikte geldiler.

Köksallar Tuğla Fabrikası işleteni Muhlis zafer BİLDİK arkadaşımız ufukta görünüverdi.

Ardından da Karakoçan İl Özel İdare Müdürü Salih ŞİMŞEK (Halo) ve Karayolları mütahiti Orkun OKYAY arkadaşlarımız geldiler.

BÖLÜM 3 : Kahvaltı

Bir yandan kahvaltımızı ediyor, diğer yandan motosiklet muhabbeti ediyorduk.

Gazi caddesi 'ler çarşısı karşı ara sokağında cep telefonu alım satım ve tamiri ile uğraşan arkadaşımız Murat ÖKTEM
    tam ümidi kesmiş iken geliverdi. ne eyi etti.

BÖLÜM 4 : At Biiiinnnn !!!

İstekli olan arkadaşlar ve çocuklar atlara bindiler.

Bazıları hala motor muhabbeti yaparken...

Mali müşavir Semih SERTDEMİR ile oğlu Mehmet Emir Efendi.

İngilizce öğretmenlerimiz Haluk BELHAN ile yine ingilizce öğretmeni olan arkadaşı Nazmiye Hanım da dönüş hazırlığındayken.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Ergani Hilar Mağaraları Gezisi

23.Nisan.2012 Pazartesi günü resmi tatil olmasını fırsat bilerek Ergani’ye doğru üç motosikletli yol almaya karar verdik.

Motosiklet fuarından aldığım yeni mont ve pantolonu ilk defa giymenin heyecanıyla Salih ŞİMŞEK arkadaşımızın lojmanına vardım.

Orkun OKYAY arkadaşımın objektifine şöyle birkaç kare poz vermesek ayıp olurdu.

Salih arkadaşımız, lojman garajını motosiklet garajı haline getirip her şeyini buraya koyduğundan eşinden yana kafası rahat olmalı.
    Kendisini hazırlık yaparken bulduk.

Salih ve ben

Salih ve Orkun

Aslen Ergani’li olan Salih ŞİMŞEK bize güzel bir ciğer ziyafeti çekti ama fotoğraflamayı unuttum.
    Daha sonra Ergani’nin 7 km güneybatısındaki Hilar mağaralarına doğru hareketlendik.

Çayönü, Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Sesverenpınar köyünde ve Yakındoğu’nun tarımcı en eski topluluğuna ait kalıntıları barındırıyormuş.
    Bu tarihöncesi höyüğe komşu Hilar mağaraları ise Anadolu’nun en eski mağara yerleşimlerindenmiş.
    Şu an bulunduğumuz yer Hilar mağaraları.

Kayalıklardaki belli başlı kalıntılar kayalığın güneydoğu kesimindeki en yüksek tepede akropol,Hilar köyünün güneyindeki
    dik kayalıkta kale,kayalığın doğu cephesinde 3 geniş bir bölüm ve 7 sütunun olduğu kervansarayın girişinde eski bir mezar
    odası ayrıca mescit olarak kullanılan mezar odası olduğunu öğreniyoruz.

Bu mağaralar kışın sıcak, yazın ise serin olduğundan yöre insanınca çeşitli amaçlarla kullanılmış uzun süre.

Bazı sütunların sonradan kesildiğini farkediyoruz.

Çalışmalar kapsamında Hilar Mağaraları’nın gün ışığına çıkarılması için Diyarbakır Arkeoloji Müzesi başkanlığında 2 arkeolog ve
    yaklaşık 50 işçiyle yapılan kazılar devam ediyor.
    Kazılarda Roma, Bizans ve Artuklu dönemine lahit, sikke ile insan ve hayvanlara ait olduğu bildirilen kemikler de açığa çıkıyormuş.

Kayalığın çevresinde çok sayıda mezar odaları var.
    Dış cephelerdeki kabartmalar Roma üslubunda,figürler İran üslubunda imiş.

Hilar Mağaraları ile yaklaşık 50 metre kuzeyinde, Neolotik dönemde insanların avcılıktan yerleşik düzene geçtiği, ilk üretim yaptığı yer
    olarak kabul edilen ve "1. derecede arokelojik ve doğal SİT alanı" olarak tescillenen Çayönü’nün koruma altına alınması ve kültür turizmine
    açılması için çalışmaların sürdüğünü öğreniyoruz.
    Ziyarete açık olmadığı için Çayönü’ne gidemedik.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Konya/Cihanbeyli/Yeniceoba Kuşca Beldesi Enduro Festivali Gezisi

Cihanbeyli ilçesinde 25-27.Mayıs tarihlerinde enduro motosiklet yarışları ve festivali olacağını öğrenince katılmaya niyet ettim.

İnternet üzerinden çadır, uyku tulumu, uyku matı, kafa lambası ve çadır lambsı siparişi verdim.

Malzemeler geldiğinde Muhlis Zafer BİLDİK arkadaşımdan yardım istedim. Çünkü daha önceleri hiç kamp ve çadır tecrübem olmadığından
    çadırın nasıl kurulacağını da bilmiyordum.

Kargo ile gelen malzemeleri evin önündeki alanda açtıktan sonra Zafer ile çadırı kurmaya başladık.

Bir ucundan da ben tutayım bari. Sonra, Zafer, tek başıma ben kurdum demesin.

Güneş enerjili ve pilli aydınlatma feneri.

Başa takılan kafa lambası.

Ya bu uyku tulumu içinde nasıl yatacağım. Bari gövde kısmını genişleterek yapsalardı.
    Evde halının üzerine sererek ertesi güne hazırlık babından, içinde uyumaya karar verdim.

Yok aga içime fenalık geldi. Ben öyle yayılmadan yatamam deyip Elazığ'daki asker pazarına uğradım.
    Bir uyku tulumu ile bir mat daha satın aldım.İki tane matı yanyana serer, uyku tulumunun birini tama açıp yayar, diğerinin de üstüme alırım dedim.
    Tabi bu evdeki hesap. Çarşıyı hiç sormayın.

24.Mayıs.2012 Perşembe günü hazırlık tamam.

Satt 16.30 civarı yola çıkmadan önce denk geldi, canım babacığımla bir poz çektim hemen.
    Ne de olsa eski bir motosiklet kullanıcısı. İki yaşlarındayken beni motosikletinin önüne oturtup pantolon kemerine bağlayıp
    gezdirdiği siyah beyaz fotoğrafın ayrı bir anlamı var bende.

Akşam karanlığında Kayseri'ye 60 km kala iyi bir yağmura yakalandım. Hemen bir benzinliğe attım canımı.
    Şansım var ki odun sobası yanıyordu, kurudum biraz.
    Sonra sabah kahvaltısını yapıp, Nevşehir-Aksaray istikametinde gitmek üzereeKayseri'de bir otele yerleştim.

Yok aga bbizim malımız kıymetlidir. Tutun şunun ucundan asansöre yükleyip odama çıkarayım dedim ama dinletemedim resepsiyona.
    Neyse, hadi böyle olsun artık.

Güzel bir yolculuktan sonra Yeniceoba'da cuma namazını kılmak nasip oldu.
    Cami avlusunda baktım ki çok kişi Kürtçe konuşuyor, şaşırdım. Ya noldu, bizim oralardfan buraya çalışmaya gelenler mi oldu diye düşündüm.
    Sonradan öğrendim ki 150-200 yıl öncesinden Adıyaman civarlarından bir göç olmuş bu yöreye.
    İnsanlar terör demeden, Kürt/Türk demeden yüzyıllardır kardeşçe yaşarmış burada.

Daha yeni inmiştim ki motordan biri Serdar Hocam diye seslenmez mi. F.Ü. Veteriner Fakültesi öğrencisi Necmettin KIVANÇ
    babasıyla, dayısıyla motosikletiyle gelmiş festivale. Çok sevindim tabii. Şu alana çadırımı kurmaya karar verdik Necmettin ile.

Necmettin ve ben.

Çadırımı kurmaya başlıyorum.

Hah tamam, oldu işte.
    Geceleri soğuk olduğundan ikinci tulumu yayıp, diğerini üstüme alma planını uygulayamadım maalesef.

İşim bitince çevreyi gezerek fotoğraflıyorum. Şu an çevre tenha ama özellikle cumartesi akşama yakın çok gelen kişi oldu.
    Çadırımızın etrafındaki alana pek çok kişi geldi.

Kuşca Belediyesinin ciddi manada katkıları olmuş. Ateş yakılacak yarım kesilmiş variller çok güzel düşünülmüş.
    Akşam müzik dinlerken ısındık. Traktörlerle odun takviyesi yapmayı da ihmal etmediler.

Doğal parkurun yanısıra,Enduro yarışlarının yapılacağı alan da çok emek verilerek hazırlanmış.

Mersin Motor Kulübünden emekli öğretmenler Suna Hanım ve eşi çadırını kurup, pankartlarını astılar.
    Keşke ben de bizim derneğin pankartını götürseydim diye hayıflandım içimden.

Çadırımızın yanında güneşlenelim şöyle. Serin havada bu güneş aramadık değil hani.

Enduro (kros) motosikleti ve kıyafetiyle bizim talebe Necmettin.

Yarışlar için gelen Adana Enduro Kulüp üyeleri ile tanışıp sohbet etme fırsatım oldu.

Etrafın aydınlık göründüğüne bakmayın, flaşı kapatarak çektik bu fotoğrafı.

Yabancı sözlü müzikleri çok iyi söyleyen, bayan solisti zevkle dinledik.

Kuşca Belediye başkanı ile Hitit Enduro Kulübün başkanı hazır bulunanlara hitaben bir konuşma yaptılar.
    İkisi de alkışı fazlasıyla hak ettiler. Tebrik ve takdir ediyorum.

2. Gün (26.05.2012-Cumartesi)

Hayatımın ilk çadır tecrübesi soğuğun azizliğine uğradığından pek de iyi geçmedi.
    Diğer yandan kamyon üzerindeki seyyar jenaratör sabaha kadar çalışınca, horlayanların sesinden şikayet etmeme fırsat bırakmadı.
    Şu jenaratör kampın diğer tarafında olsaydı ya. Bu da benim şansım. Bir daha çadır kurmam gerekirse bu ihtimali düşünerek yer seçeceğim aga.

Ankara'da açılan yeni Honda bayisi yeni modelleri tanıtıp fiyatları hakkında bilgi veriyordu.
    Eski motorum Honda Shadow olduğundan selam verip çaylarını içtim. Motosikletimi Ankara Honda Efe Motordan aldığımda arkadaş vermiş bana motoru.
    Tanıyınca beni sohbet daha samimi bir havada geçti.

Saat 11.30 civarında Cihanbeyli'ne doğru grup halinde bir yolculuk olacağı duyurusu yapılmıştı.
    Motosikletimin çantasında her zaman hazır bulunan bayrağımı çıkarıp asarak gruba dahil oldum.

Kuşca Belediyesi önünde kısa bir tur atıp Cihanbeyli hükümet konağına geldik.

Atatürk heykeline çelenk koyup, milli marşımızı okuduktan sonra Cihanbeyli kaymakamının makamına geçtik.
    Kaymakam Bey bizi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
    Tuz gölü ziyaretinden sonra etli pide ikramları olacağını söyledi. Tuz işletmesine kadar bizimle gelerek yalnız bırakmadı bizi.

Tuz gölünü ve işletmeyi bu gezim sayesinde ilk defa görmüş oldum. Türkiyenin tuz ihtiyacının % 95'i buradan karşılanıyormuş.
    Tuzun nasıl elde edilip işlendiği hakkında bilgi verildi.Bu işletmenin kime ait olduğunu sorduğumda 45 yıllığına özel sektöre kiralandığını öğrendim.
    Böyle kar eden ve alternatifi olmayan bir işletme niçin Devlet elinde kalmaz, anlayamadım.

Yemek için Cihanbey'liye dönüşe geçtik. Yaklaşık 60 motosikletli vardık kaymakamlıkta ancak bazıları görevli olduklarından festival alanına dönmüş oldular.

Yemek sonrası festival alanına döndüğümüzde pazar günü için sıralama turları yapılıyordu.
    Pazar günü kalıp yarışları seyredemeyeceğimden o anki ortamı fotoğraflamaya başladım.

Festivallerin vaz geçilmez klasiği yavaş gitme yarışları.

Necmettin babasına karşı.

Necmettin KIVANÇ ve Mustafa Bey.

Akşamın soğuğunda bu ateşin kıymeti anlatılmaz doğrusu.

Mustafa Bey akşam yemeğine beni davet ederek,motosiklet çantasından malzemeleri çıkarıp hazırlığa başladı.

Yeme içme imkanı sağlanacağı duyurulduğu için ben yanıma hiç bir şey almadan çıkmıştım yola.
    Gördüm ki bu yemeği hazırlamanın da orada yemenin de ayrı bir lezzeti var.
    Bir daha böyle bir kamp olayım olursa, mutfak için bir çanta ayırmaya karar verdim.

Pazar sabahı kahvaltı atıştırmasından sonra çadırımı toplayarak malzemelerimi motosikletime yükledim.
    Dönüşü Ankara üzerinden yaparak pazartesi sabahı BMW servisine uğramayı, motosikletimin garanti kapsamından çıkmaması için
    on bin kilometre bakımını yaptırmayı planladım.

Kampta tanıştığım Murat Bey'in önerisiyle Ankara TESK otelde kaldım.
    Sabah erken BMW servisine gittim ama randevu almadığım için bakım olayını gerçekleştiremedim.
    Vakit kaybetmemek adına dönüşe geçtim. Kırşehir Eğitim'de 1987 yılında okutmanlık yaptığımda Aspava'da çok yemek yemiştim.

İşletme sahibi Celal Bey ile bir daha görüşmüş olduk.
    Allah Sağlık Para Versin Amin (ASPAVA) lokantasında yani.

Daha sonra Ahi Evran Üniversitesi olmuş olan eski okulumu ve öğretim üyesi arkadaşlarımı ziyaret ettim.

Mehmet TAŞDEMİR, Seyfali ÖCAL, Bahadır EZER beni yolcu ettikten sonra yola koyuldum.
    28.Mayıs.Pazartesi akşamı Elazığ'a dönmüş oldum.

BMW R 1200 GS ile yol almaktan gerçekten çok zevk alıyorum. O kadar tatlı ve rahat bir yol alışı var ki klasik tabir ile anlatılmaz, yaşanır.
    Benim için güzel bir tecrübe olan bu gezimi sizlerle paylaşmış oldum.
    Allah sağlık ve imkan verirse motorun hakkını vermek ve sizlerle de paylaşımı sürdürmek istiyorum.
    Kalın sağlıcakla.

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Elazığ da en çok kullanılan isimlere örnekler yazayım hemşerimlerim de eksik kısımları tamamlasın
    1-Zülfü
    2-Fethi (Ahmet, Mehmet vs )
    3...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler