Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Kocaeli - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Eyvallah Uğur kardeş
    Bir gün + Bir gün daha..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Beyler bu arada Kocaeli'de motor kaportası,boyası tamiri ile uğraşan adam gibi usta tanıyanınız var mı?

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Arkadaşlar konuyu dağıtacağm ama acil yardımz gerek .. Bi abi ile tanıştık henüz 500 km de bebek gibi bi megelli 250 r almış . Nedenini söyletemedim ama satıyo bende takas edelim dedim adam olumlu bakıyo . Sarı renk Megelli 250r , sizce yzf r125 verilipte o alınır mı ? Megelli nasıl bi marka yedek parça vs bilgisi olan var mı ?

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://s14.postimg.org/73ht04069/IMAG0073.jpg
    screengrab

yeni motorum göründüğü gibidir
    Hayırlı olsun Eray abi. Kapışalım mı dostum?

Bugün gelin buluşmaya Oğuzhan ile birlikte ;)

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu arada Kocaeli'de motor kaportası,boyası tamiri ile uğraşan adam gibi usta tanıyanınız var mı?
    Uğur, motosikleti bana getir, benim ustam var. Bi baksın, yapabilirsem yaparım dedi. (Eleman çok iyi.)
    (Adres: www.cagoto.net)

Alıntı Emiroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu dağıtacağm ama acil yardımz gerek .. Bi abi ile tanıştık henüz 500 km de bebek gibi bi megelli 250 r almış . Nedenini söyletemedim ama satıyo bende takas edelim dedim adam olumlu bakıyo . Sarı renk Megelli 250r , sizce yzf r125 verilipte o alınır mı ? Megelli nasıl bi marka yedek parça vs bilgisi olan var mı ?
    Hacı motosiklet yeni girdi piyasaya. Biliyorum 250cc olduğu için sana cazip geliyor ama bence şimdilik askıya al bu teklifi.
    Motosikletin başlığında elemanlar sorun yaşamışlar, sen de aynı şeyleri yaşama bence.
    Tabi motosikleti de bi görmek lazım. İstersen bi birlikte bakalım hacı. Gideri varsa tavsiye ederim veya etmem ;)
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    CBR 250 R
    İsmail kardeşim teşekkürler,
    bakalım şirketten erken çıkarsak aklımızda var zaten,
    oğuzun motorunu bakıma verdik bir de..

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Akşama çıkar bakımdan ;) Gelin gelin, kaç kez motosikletsiz geldiniz. Motosikletiniz var gelmeyecek misiniz? :D

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    screengrab

hayırlı olsun iyi günlerde kullan cbr250 ler artıyor yakında çete oluruz
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun iyi günlerde kullan cbr250 ler artıyor yakında çete oluruz
    eyvallah kardeşim
    canavar makina ya, çok seviyorum motorumu

İsmaaal, akşam söylediğim gibi duruma göre, helikopter olsa ne yazar vakit olmadıktan sonra..
    Bir gün + Bir gün daha..

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    beyler durum ne şimdi ? bugün mü toplanıyoruz

Kebum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Bugün 6.30 gibi ben orda olacağım.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    screengrab

bu motorun aynısını siteden bi arkadaş aldı onun adına afyona götürdüm harika bir motor mikemmel yapmış adamlar güle güle kullan...

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    evet kimler gidiyor? ben istanbuldandönüyorum şuan ama otomobilimle malesef geçerken uğrayayım yanınıza fazla takılamıyacam araçta misafirlerim var onlar yemek yerken kaçar yanınıza gelirim

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Arkadaşlar Cumartesi upuzun bi yola çıkıyorum . Malatya (1050 km ) yol yapıcam . Nasıl yapıcam bende bilmiyorum .
    Demem o ki kaskım bana büyük M beden . Bana S lazım acaba bulabilirmiyim elinde fazla s kask olan varsa 2 aylığına alabilirmiyim :S takasta edebiliriz bnmki venom 130 tl ye almıştım beden fln bilmiyodm almşım öyle .. o kadar yoluda büyük kaskla işkence olur

drgon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    [IMG] screencapture[/IMG]

Bugünkü geziden bir kare. Honda hakimiyeti her yerde ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

[IMG] image hosting tinypic[/IMG]
    erdem_cengiz ve Kebum bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Aracımla geçerken gördüm sizi korna çaldım ama etkili olmadı 19.30 gibi buluşma yerinde kimseyi göremedim sonra outletin ordaki benzinliklte gördüklerim sizdiniz galiba

hafta sonu müsait olan varsa yol yapalım özellikle cbr250 si olan arkadaşlar katılımlarınızı bekliyorum

mrt89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r125
    Bugun mini grup surusu oldu yeni katilan arkadaslara da ozet bilgi gectik. Iyiydi.

Haftaya yarimcada mangal var beyler. Herkese duyrulur. Liste olusturalim ona gore etleri aliriz.

Erayim hayirli ugurlu olsun yeni kurye motorun :p bi sevemedim su honda 125r/250r lari ) ama gule gule kullan. Haftaya gel mutlaka.

Doktor sert verdigin sozu unutmaa!!

Emiroglu sana da kirginiz. Gelecegim dedin gelmedin

Yamaha yedek parcaya ihtiyaci olan arkadaslar bir tanidik yamaha servis buldum. Duzcede dadaslar motor. Oradan indirimli siparis verebiliriz. Ben arti olarak mont da alacagim iyi indirim yaparlarsa. Toplu alim yapalim daha ucuzlar. Duyrulur.!

Iyi aksamlar, sizleri seviyorum ama arkadas olarak :p erdem abi gulme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Chemical, evet bizdik haftaya gel mutlaka.
    Bu arada tek eksigimiz artcilar. Kiz arkadaslarinizi, normal arkadaslaslarinizi, pampislerinizi de getirin de erkek erkege de bir yere kadar be abi
    erdem_cengiz bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracımla geçerken gördüm sizi korna çaldım ama etkili olmadı 19.30 gibi buluşma yerinde kimseyi göremedim sonra outletin ordaki benzinliklte gördüklerim sizdiniz galiba

hafta sonu müsait olan varsa yol yapalım özellikle cbr250 si olan arkadaşlar katılımlarınızı bekliyorum
    Nihat abi ben de bu anı bekliyordum Öncelikle hoş geldin. Pazar günü müsaitsen güzel bir gezi yapabiliriz.

Heeey, Kocaeli ahalisi, sözüm size;
    Ramazan ayından önceki son Pazar günümüz. Önümüzdeki 1 ay boyunca Pazar günleri gezi yapamayız diye düşünüyorum. Bu nedenle fırsattan istifade bu Pazar günü bir gezi düzenleyelim.
    Ne dersiniz millet? İznik, Mudanya, Şile, Ağva vs. yerler olabilir. Aklınızda başka yerler varsa siz de yazın, tartışmaya açalım, gidelimm :D

Bu arada bu haftaki buluşma da çok güzeldi. Kocaeli MT'nin kilometre taşları yerinde olmadığı için üzülsek de aramıza yeni arkadaşlar katıldığı için yüreğimize su serpildi.
    Grup sürüşümüz sorunsuzdu diyebilirim. Sadece Yuvacık'taki dar yolda fermuar düzenine geçme hareketi sıkıntı çıkarabilirdi, ancak artçı olarak bu riski fark edince hemen müdahale ettim. Arkadaşlar da çok seri bir şekilde uyguladılar. Teşekkür ediyorum.

Yalnız trafikle ilgili küçük sorunlarımız var. Akşam saatlerinde otomobile sürücülerinin agresif ve aceleci olduklarını dikkate alarak özellikle kalabalık yollarda biraz daha tempolu sürmemiz gerekiyor. Bugün Erdem abi ile birlikte grubu taciz edecek sürücülerin önünü kestik ama sürücüler bize kıl oldu açıkçası :D

Bu arada Mustafa abicim, plakasız arabayla polisin dibinden dibinden gelmen çok komikti. Radarlarla ilgili sorunu çözmüşsün ama radarda sürücünün fotoğrafını da çekiyorlar. Gözlük filan takmayı ihmal etme ;)

Yuvacık baraj yolunda motosiklet kullanmak gittikçe keyifli olmaya başladı. Açıkçası parkuru fren kullanmadan tamamlayabilir hale geldim. Motosikleti birazcık daha yüksek devirde kullanıp tüm virajlardaki atraksiyonları gaz keserek ve gaz açarak yapmak riski en aza indiriyor. Çünkü yolda yer yer kum, çakıl, toprak vs. kayma riski oluşturacak şeyler oluyor son zamanlarda. Bu da küçücük bir fren kullanımında bile kaymaya ve düşmeye neden olabilir. Tabi bu düşme grup sürüşü esnasında olunca risk daha da büyüyor. Bunlara dikkat etmek lazım.

Aramıza yeni katılan arkadaşlar, teorik bilgiler için forumda bir sürü yazı bulabilirsiniz. Özellikle "Köşe Yazıları" bölümü çok faydalı olacaktır.
    Bu bölümde Kontra Tekniği (Counter Steering), Kıvırmaca (Sweering), Motosikleti Yatırma, Köşeyi Dönme, Grup Gezileri, Rüzgârda Motosiklet Kullanmak, Elcikler Nasıl Tutulur... vs. vs. konular ayrıntılı olarak yazıyor. Özellikle Reşat Arbaş ve Alparslan Kuzucan'ın yazılarından başlandığında çok faydalı olacaktır.

Tabi teoriyi öğrendikten sonra bu bilgileri uygun alanda pratiğe dökmek gerekiyor. Hangi konu olursa olsun pratiğe dökme işini önce trafiğe kapalı alanda denemenizi tavsiye ederim. Motosiklet hakimiyetiniz arttıkça bu teknikleri trafikte de çok rahat kullanabilir hale geleceksiniz ;)

Ayrıca şu videoları tavsiye ederim:
    Altın Elbiseli Adam
    Kontra Tekniği
    Virajlar

Mert, önümüzdeki hafta Ramazan başlıyor. Mangal muhabbeti iftarda mı olacak?

Bu Pazar günü için ne düşünüyorsunuz beyler?
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Pazar günü çok yakın arkadaşımın düğünü var ona katılmak için geldim malesef pazar gününü çıkamam :( c.tesi full boşum mudanya kuş cenetti vs uzun yol yapabilirim biraz gaz açarız yada bolu abant yapabiliriz şöyle git gel 400 olsun derim :D

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    .arkadaşlar bugün toplantıya gelen herkeze TEŞEKKÜRLER.
    ..gelemeyen arkadaşları tabiki anlıyoruz..
    ...grup sürüşünü motor tecrübesi hiç olmayan ve az olan arkadaşlarla sorunsuz bitirebildiğimiz için bizler tebrikleri hakediyoruz...
    ....mertin dediği mevzu doğru motora meraklı olan bayan arkadaşlarınız varsa aramıza katın yoksa adımız çıkıcak hep erkek erkeğe takılıyoruz....
    .....şimdi gelelim asıl mevzu ERAY o motoru getir artık seni dışlıcaz kardeşim hee ben korkuyorum diğer 250cc lere ayak uyduramam naylondan motorcuyum ben diyosan o başka.....
    ......herkeze kazasız belasız radarsız sürüşler......
    mrt89 ve drgon bunu beğendiler.
    siz biyerlere gitmek için arabanıza binersiniz, biz ise motorumuza binmek için biyerlere gideriz... E.C.

mrt89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r125
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nihat abi ben de bu anı bekliyordum Öncelikle hoş geldin. Pazar günü müsaitsen güzel bir gezi yapabiliriz.

Heeey, Kocaeli ahalisi, sözüm size;
    Ramazan ayından önceki son Pazar günümüz. Önümüzdeki 1 ay boyunca Pazar günleri gezi yapamayız diye düşünüyorum. Bu nedenle fırsattan istifade bu Pazar günü bir gezi düzenleyelim.
    Ne dersiniz millet? İznik, Mudanya, Şile, Ağva vs. yerler olabilir. Aklınızda başka yerler varsa siz de yazın, tartışmaya açalım, gidelimm :D

Bu arada bu haftaki buluşma da çok güzeldi. Kocaeli MT'nin kilometre taşları yerinde olmadığı için üzülsek de aramıza yeni arkadaşlar katıldığı için yüreğimize su serpildi.
    Grup sürüşümüz sorunsuzdu diyebilirim. Sadece Yuvacık'taki dar yolda fermuar düzenine geçme hareketi sıkıntı çıkarabilirdi, ancak artçı olarak bu riski fark edince hemen müdahale ettim. Arkadaşlar da çok seri bir şekilde uyguladılar. Teşekkür ediyorum.

Yalnız trafikle ilgili küçük sorunlarımız var. Akşam saatlerinde otomobile sürücülerinin agresif ve aceleci olduklarını dikkate alarak özellikle kalabalık yollarda biraz daha tempolu sürmemiz gerekiyor. Bugün Erdem abi ile birlikte grubu taciz edecek sürücülerin önünü kestik ama sürücüler bize kıl oldu açıkçası :D

Bu arada Mustafa abicim, plakasız arabayla polisin dibinden dibinden gelmen çok komikti. Radarlarla ilgili sorunu çözmüşsün ama radarda sürücünün fotoğrafını da çekiyorlar. Gözlük filan takmayı ihmal etme ;)

Yuvacık baraj yolunda motosiklet kullanmak gittikçe keyifli olmaya başladı. Açıkçası parkuru fren kullanmadan tamamlayabilir hale geldim. Motosikleti birazcık daha yüksek devirde kullanıp tüm virajlardaki atraksiyonları gaz keserek ve gaz açarak yapmak riski en aza indiriyor. Çünkü yolda yer yer kum, çakıl, toprak vs. kayma riski oluşturacak şeyler oluyor son zamanlarda. Bu da küçücük bir fren kullanımında bile kaymaya ve düşmeye neden olabilir. Tabi bu düşme grup sürüşü esnasında olunca risk daha da büyüyor. Bunlara dikkat etmek lazım.

Aramıza yeni katılan arkadaşlar, teorik bilgiler için forumda bir sürü yazı bulabilirsiniz. Özellikle "Köşe Yazıları" bölümü çok faydalı olacaktır.
    Bu bölümde Kontra Tekniği (Counter Steering), Kıvırmaca (Sweering), Motosikleti Yatırma, Köşeyi Dönme, Grup Gezileri, Rüzgârda Motosiklet Kullanmak, Elcikler Nasıl Tutulur... vs. vs. konular ayrıntılı olarak yazıyor. Özellikle Reşat Arbaş ve Alparslan Kuzucan'ın yazılarından başlandığında çok faydalı olacaktır.

Tabi teoriyi öğrendikten sonra bu bilgileri uygun alanda pratiğe dökmek gerekiyor. Hangi konu olursa olsun pratiğe dökme işini önce trafiğe kapalı alanda denemenizi tavsiye ederim. Motosiklet hakimiyetiniz arttıkça bu teknikleri trafikte de çok rahat kullanabilir hale geleceksiniz ;)

Ayrıca şu videoları tavsiye ederim:
    Altın Elbiseli Adam
    Kontra Tekniği
    Virajlar

Mert, önümüzdeki hafta Ramazan başlıyor. Mangal muhabbeti iftarda mı olacak?

Bu Pazar günü için ne düşünüyorsunuz beyler?
    Evet iftarı mangalla açacağız, fena mı?
    Bu arada ismail, yılan yola girmemiştik zaten tek sıra nizama sokacaktım sen sabırsızlandın bir heyecanlandın anlamadım

Altın elbiseli adamın öğrendiği adamdan (keith code) 1. ağızdan öğrenin bu counter steering konularını vs. biraz ingilizceniz varsa faydalı olacaktır:

http://www.youtube.com/watch?v=bVWNinsmkAw

hatta sanırım türkçesi yok, bir arkadaş çevirip altyazı hazırlasaydı bir alex olabilirdi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler