Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı _Boreas_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmayı düşündüm, uzun süre araştırdım biliyosun bayağı konuşmuştuk senle. sonra bunların heryerde satıldığını gördüm fanlılar tırt geldi bana biraz. bunda sadece pervane var. gaza abandığın zaman hava çekerken dönüyo. fanlı gibi daha fazla hava çekmesini sağladığını sanmıyorum ama hem görüntü hemde pervanenin dönüş sesi çok tatlı.bu arada pervane metal. filtreninde hortumu ve kelepçesiyle birlikte fiyatı 10 TL
    Kısaca şöyle bişey söyleyim, hava filtresinin daha fazla hava almasını istiyorsan yeterince geniş bir plastik boru/hortumu filtre ağzına bağla diğer tarafını da motorun önüne çevir(motorun sıcaklığını almayacak şekilde). Hattı mümkün olduğunca düz yap. Yani bildiğin direk hava girişi sağla. Şu bahsi geçen hiçbir pervanelerden hiçbiri şu sistemde sen 40~50 ile giderken alacağın havayı sağlayamaz Yani maksat daha fazla hava ise diye yazdım Ayrıca benzer uygulamaları yapanlar var, görüntü olarak da çok değişik oluyor, böyle oradan burdan hortumlar geçiyor felan ve hava filtresi kapağı olmadığı için ses yine güzel geliyor.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makseli mail adresini versene bişey danışacam...
    verilojistik [malum işaret] gmail kom ( spam önlemek için değişik yazıyorum, herkese tavsiye ederim )

Motosikleti
    250 cc custom
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verilojistik [malum işaret] gmail kom ( spam önlemek için değişik yazıyorum, herkese tavsiye ederim )
    "malum işaret" iyiymiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısaca şöyle bişey söyleyim, hava filtresinin daha fazla hava almasını istiyorsan yeterince geniş bir plastik boru/hortumu filtre ağzına bağla diğer tarafını da motorun önüne çevir(motorun sıcaklığını almayacak şekilde). Hattı mümkün olduğunca düz yap. Yani bildiğin direk hava girişi sağla. Şu bahsi geçen hiçbir pervanelerden hiçbiri şu sistemde sen 40~50 ile giderken alacağın havayı sağlayamaz Yani maksat daha fazla hava ise diye yazdım Ayrıca benzer uygulamaları yapanlar var, görüntü olarak da çok değişik oluyor, böyle oradan burdan hortumlar geçiyor felan ve hava filtresi kapağı olmadığı için ses yine güzel geliyor.
    şimdilik ses ve görüntü yeter. motor bi yol yapcak duruma gelsin ozaman performans amaçlı şeylere yönelebilirim
    [B]Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...[/B]

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    polat senin dedigin motosiklet sym wolf 250 idi degil mi? eger o ise ikinci el sym wolf 250 ariyorum herkesin bilgisi olsun. motor bulursam benim motoruda satacagim bilginize. polat bu sym wolf 0km 9450tl,ikinci el 1000 km 7750 tl sahibinden de. bu ikinci eli kaca almak lazim. birdw ankarada satilik varsa herkese duyrulur... ben avrupali gibi 125cc 250cc sirasiyla gitmeye karar verdim.
    nezih77 bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polat senin dedigin motosiklet sym wolf 250 idi degil mi? eger o ise ikinci el sym wolf 250 ariyorum herkesin bilgisi olsun. motor bulursam benim motoruda satacagim bilginize. polat bu sym wolf 0km 9450tl,ikinci el 1000 km 7750 tl sahibinden de. bu ikinci eli kaca almak lazim. birdw ankarada satilik varsa herkese duyrulur... ben avrupali gibi 125cc 250cc sirasiyla gitmeye karar verdim.
    abi şimdi biz fazer bakıyoz diyo ortadoğulu mu olduk...
    Satharian ve Bulent78 bunu beğendiler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ooovv, bazı Konyalılara ağır laf giydirildi ! Evet abi, aynen o motordu. Ben de busabah aklıma geldi seninle dün konuştuğumuz, hemen 2. ellerine baktım. Bu aletin en büyük avantajı 2012 model olması yani piyasadakilerin hepsi taze motor ve 2. elleri 8 in altında olması. Bence o bahsettiğin 7.750 olan aleti 7500 ve altına almaya çalışmak mantıklı olur. Daha iyi pazarlık eden olursa daha da aşağı alınabilir biraz daha. Ama 7 ye ineceğine sanmam. Bence 2012 model, ~25hp, 1000~2000 km deki sorunsuz bir 250 lik için iyi fiyat. Dediğim gibi sabah baktım ankarada varsa gidelim sürelim diye ama 2.el yokmuş. T.Güneşte Endo motor satıyor, gidip görebiliriz. Test sürüşü hariç herşeyi yapabiliyorsun motora ses etmiyorlar

abi şimdi biz fazer bakıyoz diyo ortadoğulu mu olduk...
    125 ten 250 ye geçen ve geçmeye çalışan 2 "ortadoğulu" olduğumuzu düşününce...zor bir soru aslında
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    hayırlısı olsun Osman abi.

adına sevindim gerçekten.

Eğer son hız önemli ise CBR 250 düşünebilirsin.

Gerçi son hız aslında biraz hikaye bir olay. makineyi bağırta bağırta 170 yaptıracam diye uğraşmayacaksan SYM güzel ama CBR a göre biraz ikinci eli zayıf bana göre.

( gavur memleketlerde SYM ye 160 küsür yaptırmışlar. yani honda cbr 250 2 - 3 güçlü sym den. bence hiçte önemli birşey değil.. )

bence ilerde Büyük makine alacak olsan bile SYM yi şehir içinde kullanacaksan kalsın ama diğer sezona geçince satarım olayı biraz şeyolur.

Kardeşime de düşünüyoruz bu CBR 250 veya SYM Wolf 250 yi. bakalım ne olacak hayırlısı

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    yaw ben CAHIL,yeteneksiz avrupalinin yolundan gidiyorum.keske .sizler gibi yetenekli olsam erhan.
    polat bu moturdan anakarada varsa direk alacam yaw. ben simdi adanadayim 2.3 gune donerim insaalaah.bu arada benim adima sahibindeni takip ederseni sevinirim.hatta pazarlik bile yapin ama terk sart BEYAZ OLACAK.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    yaw ben CAHIL,yeteneksiz avrupalinin yolundan gidiyorum.keske .sizler gibi yetenekli olsam erhan.
    polat bu moturdan anakarada varsa direk alacam yaw. ben simdi adanadayim 2.3 gune donerim insaalaah.bu arada benim adima sahibindeni takip ederseni sevinirim.hatta pazarlik bile yapin ama terk sart BEYAZ OLACAK.
    Beyaz her zaman güzeldir, süper olur

Motosikleti
    tracer 900
    abi hala inceden inceden giydiriyon

hayırlı olsun diyelim şimdiden...ne diyelim...mola yerinde beklicez artık seni

şaka bi yana çift silindirli bi enduro touring bakabilirdin akıl vermek gibi olmasında

abi hiç yoksa cbr 250 r al yaw

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    makseli ve diger arkadaslar.ankarada satilik BEYAZ 250 CC beyaz sym wolf ariyorum herkese duyrulur.lutfen aklinizda olsun.
    ERHAN amac enduroya dogru yelken acmak ama bu arada 250cc de ciplak daha cok hosuna gidiyor.netten bir baktim bu tayvan mali symye goruntu fena degil.ben grenaj sevmiyom galiba.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Beyler ve özellikle çapırcı dostlar ; bu ön çatalın rake açısını kendi tercihimize beğenimize göre ayarlayabiliyormuyuz çok ilerdeyse biraz geriye çekebiliyormuyuz ? Çekilebiliyorsa sağlıklı oluyor mu bir sıkıntı yaratıyor mu ?

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    , lafi kendimi hazir hissetmiyorum tecrube lazim falan diye demogoji yapmadan direk 600 cc yi buzuk yemiyor diyecegim.
    GaCCaLL, Bulent78 ve nezih77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    cbr 250 ile sym wolf 250 arasında 2-3 beygir fark var ganımca.

bu arada sen aldın e-posta adresini. meyıl gelmedi henüz bana

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    şaka bi yana çift silindirli bi enduro touring bakabilirdin akıl vermek gibi olmasında
    Hani CBR da "120 den sonra stabil gitmiyor"du ya, ne farkedecek ki 'hiç yoksa' demişsin...

Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ve özellikle çapırcı dostlar ; bu ön çatalın rake açısını kendi tercihimize beğenimize göre ayarlayabiliyormuyuz çok ilerdeyse biraz geriye çekebiliyormuyuz ? Çekilebiliyorsa sağlıklı oluyor mu bir sıkıntı yaratıyor mu ?
    Değiştiririz yiğen. O açılara filan takıldıydım ben de bir ara. Sanayide uygun bir malzemeden parça yaptırırsan gayet de rake açısını ve trail mesafesini değiştirebilirsin. Yanlız bu mesafe ve açı azaldıkça(arttıkça da olabilir emin değilim) ön tarafın dönmeye yönelik tepkisi artıyor. Yani bir nevi daha çok ve çabuk dönüyor motor ama fazlası da malum, sağlıklı olmaz. Gidon tepkileri değişir. Bence bu tarz mod.lar "yuh, bu motor da hiç dönmüyor" dedirten aletler üzerinde az bir miktar yapılabir. Normal haliyle çok sıkıntı yaratmayan motorlarda çok da fazla elleşmemek gerek diye düşünüyorum çünkü hız arttıkça bu açı ve mesafelerin motorun stabilitesi üzerindeki etkisini tahmin etmek yada hesaplamak biraz zor.

Ha bir de bu trial mesafesinin önden alınan darbelerde de önemli bir etkisi var. Bisikletlerde böyle bir mesafenin kullanılmasının en büyük sebebi budur. Aynı şey motorda da geçerlidir. Yani önden alınan darbelerin amortisöre iletim ve ön kollara olan etkisinde rol oynar bu mesafe. O yüzden ciddi bir değişiklik bilmiyorum nasıl olur.
    #sürenadam

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada sen aldın e-posta adresini. meyıl gelmedi henüz bana
    yeni gördüm attım maili...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Hani CBR da "120 den sonra stabil gitmiyor"du ya, ne farkedecek ki 'hiç yoksa' demişsin...
    stabil gitmiyo demedim olum rahatsız ediyo dedim...alet yoksa stabil, 130 dan sonra titreşimi bir miktar artıyo sadece...alım satım tip açısından bari cbr al dedim...duvarda resmi, alemde ismi olsun diye..

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum benim bildiğim rake açısı normalde hesap-kitaplı bir iş, yani sürüş karakteristiğini değiştiriyor, her şasenin kaldırabileceği bir açı ve ön çatal uzunluğu var, belki bir miktar oynanabilir ama belli bir noktadan sonrası tehlikeli, şöyle uç bir örnek vereyim; altında 250cc çin malı chopper olan birisi görünümü değiştirmek için orjinal çatalı söküp uzununu takmıştı easy-rider hesabı, motosiklet virajın birisini alırken şaseden kırıldı ve motor ortaya çöktü, yani bildiğin motor ikiye ayrıldı :D sadece görsellik kaygısıyla yapılacak bir iş değil bence!..

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Turgayy başgan, oynamak çok sağlıklı değil, bir de bildiğim kadarıyla zaten şasi de, ön çatalın bağlandığı yer sabit, yani onu nasıl değiştirip de rake açısını artıracaksın? Biliğim kadarıyla, rake açısı arttıkça aletin dönüş çapı da artıyor ve daha zor dönmeye başlıyor, sürekli düz gitme eğiliminde oluyor makina. Değiştirmek için şasideki ön çatalın bağlantı noktalarının açısını değiştirmek lazım eğer yanlış anlamadıysam, o da zahmetli bir iş. Ve de hesap kitap yapmak lazım, birkaç derece değiştirmek bile sürüş karakterini ciddi anlamda değiştirir bence, gv den er6 ya geçince bildiğin bu motor gv ye göre ayakta duruyor demiştim Keza Korayın Shadowu kulladığım zamanda çok farklı gelmişti, onun açısı gvden daha fazla.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Hayırlısı olsun abi güzel düşünce lakin ncx i düşünseydin senin için çok güzel olacaktı...

Ooovv, bazı Konyalılara ağır laf giydirildi ! Evet abi, aynen o motordu. Ben de busabah aklıma geldi seninle dün konuştuğumuz, hemen 2. ellerine baktım. Bu aletin en büyük avantajı 2012 model olması yani piyasadakilerin hepsi taze motor ve 2. elleri 8 in altında olması. Bence o bahsettiğin 7.750 olan aleti 7500 ve altına almaya çalışmak mantıklı olur. Daha iyi pazarlık eden olursa daha da aşağı alınabilir biraz daha. Ama 7 ye ineceğine sanmam. Bence 2012 model, ~25hp, 1000~2000 km deki sorunsuz bir 250 lik için iyi fiyat. Dediğim gibi sabah baktım ankarada varsa gidelim sürelim diye ama 2.el yokmuş. T.Güneşte Endo motor satıyor, gidip görebiliriz. Test sürüşü hariç herşeyi yapabiliyorsun motora ses etmiyorlar

125 ten 250 ye geçen ve geçmeye çalışan 2 "ortadoğulu" olduğumuzu düşününce...zor bir soru aslında
    bebe Ben üstüme alınmadım hiç öle kışkırtma adamı,
    Zira sırası ile 50cc-100cc-110cc-200cc-650cc ve 1000cc deyim bilmiyorum sana birşey ifade ettimi bu acaba?
    ANGARAJ

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Hmm o yüzden gidonu yükseltip indiriyo demek ki millet madem geri alamıyoruz rake açısını .Gerçi yakından görmek lazım da mesela bu motorun ki klasik cruiserlara oranla daha kullanışlıdır galiba değil mi ?

[http://cybermotorcycle.com/gallery/t...hunderbird.htm

Ha bunları niye soruyorum çünkü şunu gördüm biraz eski ama ne bileyim aklıma takıldı sele modifikasyonuyla güzel bişeye benzer üstündeki ıvır zıvırları da çıkardık mı tamamdır ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4216531/detay#

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler