Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu ikinci defa dünya şampiyonu olacak mı? / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Olsun! İçimizden geçen cevap elbette bu. Ve Kenan istikrarlı bir şekilde bu yolda ilerliyor.

2007 Supersport Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, geçtiğimiz hafta sonu Assen Pisti’ndeki yarışta ikinci kez dünya şampiyonu olmaya daha sağlam bir şekilde yaklaşacakken, yarışı 5’ncilikle bitirerek ümitlerimizi, bir sonraki yarışa bıraktı. 2007’de Supersport Dünya Şampiyonu olan sporcumuz Kenan Sofuoğlu, şampiyon olduğu yıl birincilikle bitirdiği Assen Pisti’ndeki yarışta her ne kadar podyum göremese de, 5’nci olarak, ikinci kez dünya şampiyonu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yarışmaktan büyük keyif aldığı pistler biri olduğunu ifade ettiği Assen’de daha iyi bir sonuç alacağını düşündüğünü ama teknik olarak mümkün olmadığını söyleyen Sofuoğlu her şey tekrar şampiyon olmak için dedi.

HONDA DA SORUN VARDI

Pazar günü gerçekleşen yarış öncesi Sofuoğlu "Assen Pist’i Dünya Şampiyonu olduğum yıl birincilikle bitirdiğim yarışa ev sahipliği yapmıştı. Bu yıl da aynı performansı göstermeyi hedefliyorum. Gerek motorum gerekse ben çok iyi hazırlandık" demişti. Ama yarışta her şey ne Kenan’ın ne de bizlerin beklediği gibi olmadı. Ama kanımca sorun Kenan’dan çok Honda’lardaydı. Nitekim takım arkadaşı ve geçen yılın şampiyonu A. Pitt de beklenen performansı gösteremedi.

MOTORU HIZINA YETİŞEMEDİ

Yarış Kenan’ın ilk çizgide 3’ncü olarak start alıp, birinciliğe çıkması ile başladı. Yani çok iyi bir başlangıç yaptı Kenan. Zaten Kenan’ın startları hep meşhurdur. Mermi gibi fırlamayı her seferinde beceriyor. İlk turda İspanyol J. Lascartz ise hemen Kenan’ın peşinde 2’nciliğe oturdu. Ancak daha 2’nci turda ilk 5-6 sırada sürekli değişimler oldu. Birbirlerine çok yakın adeta dip dibe giden yarışmacılar nerdeyse her turda sıralama değiştirdi. Kenan’ın takım arkadaşı A. Pitt 2’nci turda Kenan’ın peşinde ikinciliğe yükseldi. Üçüncü turda ise Kenan’ı da geçerek birinciliğe yerleşti. Bu turdan itibaren Kenan sanırım motoru ile yeterince iyi anlaşamadı ve neredeyse her tur bir sıra gerilemeye başladı. 4’ncü turda Kenan beşinciliğe kadar geriledi, 6’ncı turda 6’ncılığa, 8’nci turda 7’nciliğe gerileyen Kenan için hepimiz kesin motosikletinde bir sorun var demeye başladık.

TAKIM ARKADAŞI YARIŞ DIŞI

Son 7 tur kala Kenan 6’ncı sıradaydı. Yarışın bitmesine 5 tur kala ise 3’ncü giden takım arkadaşı A.Pitt yaptığı bir hata sonucu kayarak düştü. Bu düşmeyi fırsat bilen Kenan 6’ncılıktan birden 3’ncülüğe yükseldi. Son 5 tur kala Kenan hala podyum şansı ile 3’ncü olarak ilerlerken yine Honda motorun Kenan’ın performansına karşılık veremediğine şahit olduk. Kenan son 3 tur kala tekrar 5’nciliğe gerilerdi. Son tur ise belki Kenan için değil ama zirveyi her turda sıralama değiştirerek zorlayan 3 pilot için çok heyecanlı oldu. Laverty, C. Crutchlow, J. Lascortz son tur içinde bitiş çizgisine saniyeler kalana kadar sürekli birbirlerini geçtiler. Son virajda son atağı yapıp birinciliği elde eden ise son viraja 3’ncü giren Laverty oldu. C. Crutchlow 2’nci, J. Lascortz ise 3’ncü oldu. Milli gururumuz Kenan ise yarışı 5’nci olarak bitirdi.

2007’de birinci olduğu bu pisti çok sevmesine ve bu pistte çok başarılı olmasına rağmen bu yarıştaki gerilemesini ben bir Kenan hayranı olarak, motorunda bir sorun olduğuna bağladım. Hondalar bu yarışta ne yazık ki bekleneni veremedi. Bizim de podyum ve şampiyonluk ümitlerimiz bir sonraki yarışa kaldı.

Ayşe Şule BİLGİÇ
    ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr
    Rüzgarın Kızı - Ayşe Şule Bilgiç'in Yazıları Her Çarşamba Hürriyet Gazetesi Otoyaşam Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    2008'in son yarışında Kenan world supersport klasmanında yarışıp milleti darmadağan edip birinci gelince, bu sefer kendi sezon rekorunu kırıp 2009 yılında şampiyon olur diye düşünmüştüm.

Ama sonra Anthony West MotoGp'de saf dışı kaldı, Supersport'a geçti, sonra İrlandalı Laverty etkeni ortaya çıktı. Bir de Crutchlow var.

2007'de Kenan ilk 6 yarışta beş birincilik bir ikincilik elde etmişti. Bu sezon ise Kenan'ın elde ettiği sıralamalar şöyle.

Philip Island: 1.
    Losail: 4.
    Valencia: 3.
    Assen: 5.

Not: İlk beş sıradaki herkesin sağlam bir Web Sitesi var. Kenan'ın sitesi hala 2007 yılını gösteriyor.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Zor olacak ama olacak.
    Kenan'in web sitesi konusunda yapacak birsey yok.
    Biz ustumuze alalim dedik.
    Isim hakkindan tut da bir suru dalga çikti basimiza.
    Artik bulasmiyorum.
    Kenan'da web mevzusunun tasidigi onemi henuz kavrayabilmis degil.
    Nasilsa farkina varacak.
    O zaman yapilir biseyler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

son yarışında Kenan beni hayal kırıklığına uğrattı
    umarım bu şekilde devam etmez .3. başlayıp lider durumda 3 tur götürdüğü yarışta.biara 7. liğe kadar geriledi ve baskıyı hissettiği an çok kolay gecildi rakiplerine. eski Kenanı tekrar görmek isterim. inşallah şampiyon olacaktır. bu sene grubunda çok dişli rakipleri olmasına rağmen

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    kenanda artık dünya nimetlerine daldı ondandır son fuarda etrafında 5 10 koruma geziyordu havalar 1500 dü resim cekilmek isteyenleri yanına yaklaşmakta zorlanıyordu halk çoçugu kenanan söyyete zibidisi olmuştu ben onu bu halde gördükten sonra zaten ümidi kesmiştim bir mok olmaz diye anladıgım kadarıyla öylede olcak pek hayel kurup beklemeyin yakında izmit ve izmir pistinde yarışırken görürsenizde şaşırmayın insan ne oldum dememeli ne olcam demeli
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Honda
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kenanda artık dünya nimetlerine daldı ondandır son fuarda etrafında 5 10 koruma geziyordu havalar 1500 dü resim cekilmek isteyenleri yanına yaklaşmakta zorlanıyordu halk çoçugu kenanan söyyete zibidisi olmuştu ben onu bu halde gördükten sonra zaten ümidi kesmiştim bir mok olmaz diye anladıgım kadarıyla öylede olcak pek hayel kurup beklemeyin yakında izmit ve izmir pistinde yarışırken görürsenizde şaşırmayın insan ne oldum dememeli ne olcam demeli
    Hocam ayip etmissin.
    Sosyete zibidisi gibi laflar yakistimi simdi?
    Kenan'da bir degisiklik yok.
    Bana kalirsa, sizin bakis açinizda degisiklik olmus.
    Yargisiz infaz yapmayin.
    Kenan'in bu gun yasadigi sorunlarin nedeni bilinmektedir.
    Son yarista aldigi sonucun sebebini bu isle birazcik ilgilenen herkes biliyor.
    Siz alip, meseleyi direkt Kenan'a baglamissiniz.

Bir de Kenan dunya nimetlerine daldi yazmissiniz.
    Keske dalsa.
    Aslinda obur dunya nimetleriyle daha fazla ugrasiyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ayip etmissin.
    Sosyete zibidisi gibi laflar yakistimi simdi?
    Kenan'da bir degisiklik yok.
    Bana kalirsa, sizin bakis açinizda degisiklik olmus.
    Yargisiz infaz yapmayin.
    Kenan'in bu gun yasadigi sorunlarin nedeni bilinmektedir.
    Son yarista aldigi sonucun sebebini bu isle birazcik ilgilenen herkes biliyor.
    Siz alip, meseleyi direkt Kenan'a baglamissiniz.

Bir de Kenan dunya nimetlerine daldi yazmissiniz.
    Keske dalsa.
    Aslinda obur dunya nimetleriyle daha fazla ugrasiyor.
    fuarda kenanı tek gören ben degilim ama ben gercekleri söylerim takıntım yok yoksa sana şimdi eli kişi evet der fuarda gezerken arkadaşa etten duvar örmüşlerdi yanına kimseyi yaklaştırmıyorlardı herhalde tayüp amcasına özendi orda ona zarar vercek kim vardı kimden sakınıyordu kendini kenan
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Aslında bu koruma olayına en çok ben bozulmuştum, 2008 fuarında honda yeni modelleri tanıtırken Kenan'ın kalabalığın arasında bişiyler yiyerek şirin şirin açılışı izlemesini görünce helal olsun demiştim adam zerre kadar etkilenmemiş moda girmemiş, zerre kadar kibir yok, sen ben gibi aramızda duruyor.

Geçen motoplus fuarında kalabalığın içinde yürürken bi koruma sağlam bir şekilde itti beni, ulan noluyo demeye kalmadı baktım korumaların arasında Kenan, açıkcası şaşırdım kaldım.

Hani Kenan sevilip sayılıyor ama böyle saçını başını yolan, üstüne atlayan orasını burasını parçalamaya niyetli bir tek kişi bile yok fuar alanında, peki bu korumalar niye itip kakıyor milleti bir anlam veremedim.

Arkadaşlar Kenan ne yapsın korumaların patavatsızlığı dedi ama kendi istememiş olsada bu muamelenin devam ettirilmemesini isteyebilirdi.

Kenan'a iki açıdan hayrandım, motor üstündeki yeteneği, ve duruşu, motor üstündeki yeteneğinden şüphem yok, onun yaşadığı acıları yaşayıpta motora binebilmek bile bir yetenek, ama duruşuna dair şüphelerim oluşmadı dersem yalan olur.

Kral çıplak olmasada hafif taransparan.

Motosikleti
    Honda
    Baskalarinin hayatini illa kendi istedigimiz gibi sekillendirecegiz.
    Bizim istedigimiz gibi olurlarsa sevecegiz.
    Bizim istedigimiz gibi yasayacak, bizim istedigimiz gibi oturup kalkacak, bizim istedigimiz gibi yiyecek,vs.vs.

Rossi yapinca,
    "sirin sey bak ne guzel yapti"
    dedigimiz seyi kendi olanimiz yapinca simariklik, hava atmak olarak gorecegiz.

Fuarda olan sey nedir bilmiyorum ama Kenan'a sorar ogreniriz.
    Muhtemelen kendi disinda gelismis bir olay oldugunu biliyorum.
    Kenan'in korumasi falan yok çunku.
    Birileri bazi seyleri gorev edinmis.
    Ama oyle bile olsa ne olur yani?

Kenan bugun itibariyle ticari bir esyadir.
    Para kazandiran bir meta.
    Dogal olarak korunmasi lazim.
    Kasanizi açik birakip biryere gidiyormusunuz?
    Ya da isyerinizi kapisini açik mi birakiyorsunuz?

Ben Kenan'in menejeri olsam, en az 3 adam takarim pesine.
    Birak istedigini yapmayi, terli terli su bile içemez.
    Yaptirmam.

Biraz mevzulara olmasini istediginiz gibi degil de oldugu gibi baksaniz.

Turk milleti olarak spor konusunda yeteneksiziz.
    Ozellikle herhangi bir aletle yapilan sporlarda hiç yokuz.
    Ne bisiklette, ne motosiklette, ne de otomobilde dunya klasmaninda yerimiz bile yok.
    Buna karsilik,araç kullanmakla en çok ovunen milletiz ama.
    Ainesi istir kisininlafa bakilmaz demis atalar.
    Ortaya koydugumuz bir basari var mi?
    Yok.
    Kirk yilda bir Kenan çikarmisiz.
    Onu da biz çikartmadikya, hadi bizden olsun.
    Hiç olmazsa sahip çikalim yahu!!!

Hah bu demek degildir ki elestirmeyelim.
    Yeri geldi mi elestirinin kralini yapmadik mi?

Kenan duygusal çocuk arkadaslar.
    Takiliyor kafasina boyle seyler.
    Ciddi soyluyorum.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fuarda kenanı tek gören ben degilim ama ben gercekleri söylerim takıntım yok yoksa sana şimdi eli kişi evet der fuarda gezerken arkadaşa etten duvar örmüşlerdi yanına kimseyi yaklaştırmıyorlardı herhalde tayüp amcasına özendi orda ona zarar vercek kim vardı kimden sakınıyordu kendini kenan

bence darbe olsun
    Orgazma Dudak Büktürür

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Bizim istedigimiz gibi yasayacak, bizim istedigimiz gibi oturup kalkacak, bizim istedigimiz gibi yiyecek,vs.vs.

Rossi yapinca,

Yaptirmam.

Ne bisiklette, ne motosiklette, ne de otomobilde dunya klasmaninda yerimiz bile yok.
    Yok.

Ciddi soyluyorum.
    yanılıyorsun şimdi birşey daha söyleyeyim o zaman motoaktüel için gürkanlar resim cekmek için beyfendini menejerinden izin almak ve koruma ordusunu aşmak zorunda kaldılar ne demek korumaları yoktu birileri görev edinmiştir onlar resmen koruma idi he tabikine biz orda onu hırpalarız yarışamaz rosiden banane ne mok yerse yesin ben tanımam bile ama kenan bir türk oldugu için ilgileniyordum ama en son bu koruma olayları işi bitirdi ne yaparsın bu işler adamı degiştirebiliyormuş

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rossi yapinca,

Yaptirmam.

Yok.

Ciddi soyluyorum.

Altına imza atarım.

Kenan, Yamahada bile resim çekilmeye geldi tekti ama adam bezdirdi. kendi motorlarının reklamını kenanla yapacaktı olacak işmi :s
    adam her motorun yanında 1 resim istedi resmsn kenan 2 3 cekildi ama sonra yeter dedi haklı olarak. neden şahsı üzerinden prim versin.
    he şuda var Kenanın resmi motoaktüelde çıktı diye motoaktüel okucak deelim yani
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Resim konusuna ben karışmam abi, ama başbakanın korumasıda beni yolumda yürürken itip kakarsa, onunda duruşunu beğenmem.

Herhangi bir fuarda yürürken(Rossi'yi ne görmüşsün ne farketmişsin ne de umrunda) Rossi'nin koruması seni iteklerse içinden de olsa küfür etmez misin Coq?

Nedenini sebebini bilmem, hatta karakteriyle tezat bir durum anlamda veremedim, ama bir fark olduğu ortada.

Bunuda Kenan düşmanlığı olarak yorumlamayın, adamın yarışlarını izleyemiyorum diye cinnet geçiriyorum, veya o birini geçerken kalbim kendim kaza yaparken çarpan halinden daha hızlı çarpıyor, veya birisi onu geçtiğinde kaza sonrası motoruma bakarkenki halimden daha çok üzülüyorum.

Hiç bir şey sadece siyah sadece beyaz sadece iyi sadece kötü değil, olumsuzluklardanda bahsedicez ki sahte olmayalım, belki bilse durumu düzeltecek ama farkında değil.

iyide seni kenan itmemiş koruması itmiş korumasına söv sende

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide seni kenan itmemiş koruması itmiş korumasına söv sende
    Yok be abi adama hayranım, üzüldüm sadece fuardan beridir içimde yazamadım, Coq'un dediği gibi bende duygusal çocuğum, orda ağlıycaktım nerdeyse, çarpıtma sende.

Rossi iteklemesede alıo nasibini.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hah böyle hakeden tipleri korumaya iteklet hatta düdüklet, ben yolumda gidiodum.

kurban ol tipime

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle yanlış anlaşılma olmasın diye yazayım.
    Moto Aktuel dergisi için fotograf alınacağı zaman , odasındaki Kenan Sofuoğlu'na uygun olup olmadığı soruldu. Kenan Bey bizi kırmadı , odaya girildi , fotografları çekildi.
    Ortada korumalık bir olay yok yani.

Diğer konuyu da ben "kraldan çok kralcı olma"sına bağlıyorum. Kenan Sofuoglu , güvenlik insanlara çarptığında görmemiş olabilir. Görse o da böyle bir şeyi onaylamayacaktır.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

azını öpeyim görkem

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler