Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Her motorcu 3 çocuk yapsın / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Allah bu ne başlık Rüzgar?" dediğinizi duyar gibi oluyorum. Evet yapsın! Birilerinin çocuk yapması gerekiyorsa kesinlikle motorcular çocuk yapsın ki çoğalalım. Çoğalalım da çoğaldıkça normal bir taşıt olduğumuzu, haklarımızı, trafikte mutlu mesut olmak istediğimizi, diğer araçların bizi fark etmelerini sağlayalım.

TATLI SU MOTORCULARI UYANIYOR

Bahar geldi geliyor. Tüm motorcuların yüreğinde tatlı tatlı bir kıpırdanma. Tatlı su motorcuları motorlarını garajdan çıkarmaya başladı. Hala bu lafa alınanlar hiç alınmasın bu kış bende boynumdan dolayı tatlı su motorcusu oldum. Göğsümü gere gere de söylüyorum. Yapacak bir şey yok. Hayat bu! Havaların güzelleşmesi ile birlikte pek çok motorcu ve motor firması da harekette bereket vardır diyerek kolları sıvadılar. Güzel organizasyonlarla hem motorcuların gönlünü feth edip hem de yeni bebeklerinin tanıtımlarının yapıldığı bu aktiviteleri Türk motorcuları olarak uzun zamandır bekliyorduk. Bundan 3-4 sene evvel bu tip organizasyonları sadece yurt dışı basınından takip ederken, bugün yurdum topraklarında da yapılıyor olması çok sevindirici.

BMW F800 GS GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Mesela geçtiğimiz haftalarda Borusan BMW’nin Beyoğlu The Hall’da heyecanla beklenen BMW’nin yeni modellerinin lasmanı yapıldı. Lansman gündüz basına özel bir tanıtım ile başladı. Gece ise şenlikli bir parti ile devam etti. Ben her ne kadar gece partiye katılamamış olsam da gidenlerden çok eğlenceli geçtiği, motorcuların da güzel güzel, efendi efendi eğlendiği, gündüz yeni modellerle sıkı temas içinde olup, gece kurtlrın döküldüğü nefis bir organizasyon olduğu haberlerini katılamadığım için üzülerek aldım. Yeni modeller içinde özellikle ilk göz ağrım olan BMW F650GS’in çift silindirli yeni halini sabırsızlıkla bekleyen biri olarak, ilk fırsatta kullanıp, F650GS’i sayfamda ağırlayacağım.

İSTANBUL’DA 2’NCİ EL PAZARI

Motor piyasasına baharla gelen hareketlenme bu kadar ile kalmıyor! Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da yine BMW( BMW bahara hızlı giriş yaptı)’nin Borusan tesislerinde, açık havada, her marka ve modelin katılabileceği, gelenekselleşme yolunda hızla ilerleyen "2.el pazarı" vardı. Motorcular hem satmak istedikleri makineları alıcıları ile buluşturmak, hem de yeni modelleri test etmek için hafta sonu İstinye’deydiler.

ANKARA’DA MOTORCU AKINI

Ankara’da ilk kez geçen yıl Yamaha bayii Kuruçayırlı tarafından düzenlenen motor partisine katılmış ve Ankara’lı motorcularla keyifli bir gün geçirmiştim. Bu yıl da aynı tarihlerde neredeyse tüm Ankara’lı motorcular Kuruçayırlı’nın bahçesindeydiler. Birkaçı eski yazılarımdan birinde "Ankara’da motorcu yok mu? Trafikte hiç motorcu göremiyorum Ankara’ya gittiğimde" diye yazmıştınız. Kalabalığı gösterip, "Buyurun bakalım Ankara’da motorcu varmıymış, yokmuymuş? dedi. Bende gülümseyerek "Olduğuna çok sevindim" dedim. Gerçekten de çok sevindim. Çok yaşayın Ankaralı motorcular, daha da çoğalın. Mümkünse siz de 3 çocuk yapın! Her motorcunun 3 çocuğu olursa Ankara’da da daha çok motorcu olur.

MT-03 testi yolda geliyor

Yamaha MT-03’ü kullanmak bir türlü kısmet olmamıştı. Bundan 7-8 ay önce test için Yamaha motor açmayınca sevgili Lori (motorcu arkadaşımız)’den rica edip aldığımız MT-03’ü fıtığım sebebi ile kullanamamış, 2Teker ekibinin ellerine bırakmıştım. Ama çok içimde kalmıştı. Lori de sen kendini iyi hissettiğinde Alo de, ne zaman istersen sana kullanman için tekrar veririm demişti, sağolsun. Ancak ne yazık ki sevgili Lori’nin Mt-03’ü çalındı ve bana yine kullanmak kısmet olmamıştı. Aradan geçen bunca zamana rağmen haylaz görüntüsü ile merak uyandıran MT-03’ü unutmamış, test edilecekler listeme almıştım. Mutlu haberi ise geçen haftaarda aldım. Nihayet Yamaha test motoru açmıştı ve "kullan bakalım." demişlerdi. Yaramaz çocuk edası ile birkaç gün içinde MT-03 karşımdaydı. Onunla geçirdiğim birkaç günü önümüzdeki haftalarda sizlerle paylaşacağım. Ama kısaca tam da beklediğim gibi haylaz bir ufaklık olduğunu şimdiden söyleyebilirim.

Ayşe Şule BİLGİÇ
    ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr
    Rüzgarın Kızı - Ayşe Şule Bilgiç'in Yazıları Her Çarşamba Hürriyet Gazetesi Otoyaşam Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özet özet özet.. çok güldüm yahu her motorcu 5 çocuk yapsın hatta
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayşe şulenin yazıları bana göre reklam kokar genelde
    Başlarda yine böyle birşey mi acaba dedim ama sonra birkaç model işin içine girince düşüncem değişti
    Bu arada her motorcu 3 çocuk yapacak ama kim besliycek onları bu hayat pahalılığında
    Şu mt03 ü ondan önce test etmişim sanırım
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    aaaa lori'nin motorunun çalınmasına çok üzüldüm ya :( eski arkadaşımdır benim..

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Evet herkes 3 çocuk yapsınn,motorcuların çoğalması için bu gerekli,halbuki havadaki oksijen aynı oksijen ,neden bazı insanlarda tepkime yapıyo anlamış değilim,yok yani 3 sayısının önemi ne ,niye beş değil,hadi evlilerin şansı varr ,3 çocuğu yapar peki ya bekarlar ne yapacakk,söylermisin şule ablacımm
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özet özet özet.. çok güldüm yahu her motorcu 5 çocuk yapsın hatta
    oluur rahat yaparım ben
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ayşe Allah canını almasın Ne oluyo bir an Tayyip sitede sandım. Böö..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Başlık hoşuma gitti,yoksa dönüp bakmazdım bile.

Motosikleti
    honda cbf-150
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet herkes 3 çocuk yapsınn,motorcuların çoğalması için bu gerekli,halbuki havadaki oksijen aynı oksijen ,neden bazı insanlarda tepkime yapıyo anlamış değilim,yok yani 3 sayısının önemi ne ,niye beş değil,hadi evlilerin şansı varr ,3 çocuğu yapar peki ya bekarlar ne yapacakk,söylermisin şule ablacımm
    dostum allahın hakkı üçtür herkese üç çocuk gerekli ben evli değilim ama emir büyük yerden hemen üç çocuk yapacaz artık naapalım
    sanatı sanat için değil halk için yapıorum:mrgreen:

::ressam::

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    3 çoçuk 3 motor eder.

Biz bir çoçuk 2 motorla baş edemiyoruz.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 çoçuk 3 motor eder.

Biz bir çoçuk 2 motorla baş edemiyoruz.
    Bunu ayın en ilginç ve en iyi konuyu açıklayan yorumu olarak seçmek istiyorum

Şurda birtane 600cc 4 silidir motor alamazken 3 tane çocuk yapıp onlara nasıl bakıcaz. Başbakanımız şu motosiklet üzerindeki ötv'leri kaldırsın söz evlenince 3 çocuk yapcam

Birde dünyaya gelen çocuk bereketi ile geliyor diyorlar acaba aynı olay aldıgımız motorlar içinde olabilir mi

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yapsın! Birilerinin çocuk yapması gerekiyorsa kesinlikle motorcular çocuk yapsın ki çoğalalım. Çoğalalım da çoğaldıkça normal bir taşıt olduğumuzu, haklarımızı, trafikte mutlu mesut olmak istediğimizi, diğer araçların bizi fark etmelerini sağlayalım.
    Türkiyenin nüfusu zaten çok az, birde biz buna katkıda bulunalım.Çok iyi fikir...

Umarım yapacağımız çocuklar motosiklet tutkunu olur, yoksa çalışmlarımız boşa gider.Aslında motosiklet tutkunu olmalarıda kötü, her biri ayrı bir tarz ayrı bir motosiklet...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    he he bende 3 tane var zaten
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Esprili yaklaşmış, ciddi ciddi yorum yapmak gerekmiyor. Ote yandan.. Onemli olan nicelik degil niteliktir derim.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    önce sen yap 3 tane........
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Suzuki GS 500
    Neden 3? Bekar lar ne yapacak? Motorcu demiş gene sakın olaki Motosiklet olmasın o? motosiklet yazdığımda mavi çıkıyor, demek ki boşuna motosiklet dememişler. Ben bilmiyorum yalnız ben çok cahilim

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    “Efendiler, nüfus bir milletin en hayati sorumluluklarından birisidir”

M.K.Atatürk (1923 - TBMM açılış konuşması)
    Bir örnek vermek gerekirse, Almanyanın yüz ölçümü bizim 2,5 da birimiz kadar. Nüfusu 82 milyon. 2,5 katı büyüklükteki Türkiye de aynı nüfusa sahip aşşağı yukarı.

Doğum ve ölüm oranları şu anki durumu ile devam ettiğinde, 2037 yılında Türkiye'nin nüfusu "yaşlı nüfus" olarak adlandırılacak.

Tamam, şu anki yaşam şartlarımız zor. Gelirler malum, fakat ülkemiz her anlamda büyüyor ve iyi günlere doğru gitmekte. Buna paralel olarakda nüfusumuzu genç tutmak zorundayız.

2037 yılından sonra, yıllardır bahsettiğimiz düşmanlarımız ve bizi bölmek isteyen güçler savaş açarlarsa memleketi kimle savunacağız

Başbakan 3 çocuk yapın dedi diye harıl harıl çocuk çalışmasına girişmedi kimse, bu sadece kişisel önerisidir.

Bence haklıdırda, stratejinin altın kuralı çoğalmaktır. Mantıklıca çoğalmaktır tabi ki.

Ekonomik olarak kötü durumda olan ve bir çocuğa bile zor bakan çiftin 3 çocuk yapması pek mantıklı değildir. Ama gücü yeten her aile çoğalmalıdır.

Özelliklede eğitim ve kültür seviyesi yüksek olan aileler çoğalmalıdır ki nüfusun kaliteside yükselsin.

Fakat ne yazıktırki bu 3 çocuk doğurma ve çoğalma olayına karşı çıkan bu eğitim ve gelir seviyesi yüksek kişilerdir.

Asıl doğurması ve çoğalması gerekenler başbakana karşı çıkan kişilerdir bence

Biliyorum biraz siyaset oldu ama bu nüfus konusu gerçekten önemli bir konu...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir örnek vermek gerekirse, Almanyanın yüz ölçümü bizim 2,5 da birimiz kadar. Nüfusu 82 milyon. 2,5 katı büyüklükteki Türkiye de aynı nüfusa sahip aşşağı yukarı.

Doğum ve ölüm oranları şu anki durumu ile devam ettiğinde, 2037 yılında Türkiye'nin nüfusu "yaşlı nüfus" olarak adlandırılacak.

Tamam, şu anki yaşam şartlarımız zor. Gelirler malum, fakat ülkemiz her anlamda büyüyor ve iyi günlere doğru gitmekte. Buna paralel olarakda nüfusumuzu genç tutmak zorundayız.

2037 yılından sonra, yıllardır bahsettiğimiz düşmanlarımız ve bizi bölmek isteyen güçler savaş açarlarsa memleketi kimle savunacağız

Başbakan 3 çocuk yapın dedi diye harıl harıl çocuk çalışmasına girişmedi kimse, bu sadece kişisel önerisidir.

Bence haklıdırda, stratejinin altın kuralı çoğalmaktır. Mantıklıca çoğalmaktır tabi ki.

Ekonomik olarak kötü durumda olan ve bir çocuğa bile zor bakan çiftin 3 çocuk yapması pek mantıklı değildir. Ama gücü yeten her aile çoğalmalıdır.

Özelliklede eğitim ve kültür seviyesi yüksek olan aileler çoğalmalıdır ki nüfusun kaliteside yükselsin.

Fakat ne yazıktırki bu 3 çocuk doğurma ve çoğalma olayına karşı çıkan bu eğitim ve gelir seviyesi yüksek kişilerdir.

Asıl doğurması ve çoğalması gerekenler başbakana karşı çıkan kişilerdir bence

Biliyorum biraz siyaset oldu ama bu nüfus konusu gerçekten önemli bir konu...
    Aynı şeyi düşünüyoruzz ,ama polemik çıkmasın diye buraya yazmaktan tırsmıştımm
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    3 cocuk az bence farkedilemeyiz bence daha fazla yapmalıyız

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bazı yorumlar sırf muhalefet olmak için yazılıyor resmen. Kız bekarlar yapsın dememiş ki. Ne alaka ? Ben neden üstüme alınmadım...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler