PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 zamanlı scooter'a ne marka yağ kullanmalıyım?

safrane
17 Eylül 2004, 23:52
İstanbul'a dönüş yapıcam, sorasında da motoruma haliyle yağ eklemem gerekecek. Bu sene de geçen seneki gibi bayinin verdiği Kuralkan'ın saçma yağını kullanmak istemiorum, açıkçası adam gibi bi firmanın yağını kullanmak istiorum. Başka bi istediğim de fazla duman çıkarmayacak bir yağ olması. Ağva gezisinde haydut bana dumansız bi yağ önermişti ama unutmuşum adını, önerebileceğiniz 2 zamanlı motor yağları nelerdir?

18 Eylül 2004, 11:24
castrol super go kullanabilirsin,bide motorexin 2 zamanlı yağları var ama nerdeyse diğer yağların 2 katı fiyatında.uygun fiyatlı arıyorsan petrol ofisinin var litresi 4 milyon,castrol super go 5.5 falan.bide castrol go var,yani super değil,oda 4.5 falan olması lazım

gilerarunner
06 Nisan 2005, 23:02
castrol tts 2 stroke en iyisi runner ların yağı

safrane
08 Nisan 2005, 16:19
evet zaten onu kullanıyorum, hatta castrol bayileri (BP istasyonları) alan olmadığı için getirmiyolardı, zar zor getirttim bi tanesine saolsunlar getirdiler sırf benim için. o yağı aldıktan sonra başlığımı aradım içine yazmak için, bulamadım. ama dumansız filan diil yine atio duman ama castrol go2T'den daha az atio.

iptaluyelik06
09 Nisan 2005, 18:10
castrol tts 2 stroke en iyisi runner ların yağı

+1 castrol magnetec full sentetik 2 zamanlı

safrane
09 Nisan 2005, 18:29
o dediğin zaten tts bildiğim kadarıyla.. tts de full sentetik ve magnatec özellikli çünkü. castrol web sitesinde de ttsden başka böyle yağ yok.

Kingston
13 Nisan 2005, 21:01
mobil in 2T yağlarını kullan bence biraz pahalı ama diğerlerine göre çok kaliteli malesef paraya kıyıp 10 senelik motoruma bu yağdan koyuyorum :)

ariftoteles
13 Nisan 2005, 21:48
nası olsa yanıp yok olacak hangisini atarsan at. 4 zamanlılar bu konuda çok iyi hemde arkada duman yok