PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial 150 mash

muratayata
29 Şubat 2012, 00:59
arkadaşlar 150 mash için bilgiler verebilirmisiniz?

harun27
29 Şubat 2012, 01:04
151 rs in modern hali:) benm en cok hosuma giden yanı ledli stopları ve de egzoz şekli

ümit_150_zc
29 Şubat 2012, 01:07
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/84635-mondial-150-mash.html?prefixid=03_Mondial_Motosiklet&daysprune=-1
bu linkten bilgi alabilirsiniz

muratayata
01 Mart 2012, 23:30
kullanıcı olarak ben çok yakıt tükettiği düşüncesindeyim...

Emodog
08 Mart 2012, 23:46
Kırmızı var bende 2070 km oldu daha dağılmadı alalı 7 ay oldu son 1 ayda 1600 km yol yaptı.Ama paran varsa uzak dur.Hız göstergesi doğru gösteriyor 2 3 farklı araba ile test ettim.Çok değişik tasarlamışlar önden gelen rüzgardan 1 gram etkilenmeden gidebiliyor.Yandan gelen rüzgardada ben paraşüt gibi olduğum için şerit değiştiriyorum.Michelin lastik aldım yağmurlu havada 10 numara oldu ama kuru asfaltta arka lastik fren sıkınca hala kitleniyor.Hızını sorcanız 100 km rahat süratleniyor 125 de bitiyor kesici gibi oluyor sadece 1 kere yaptım 110 geçmiyorum artık sabit 75 80 le rahat yol yapabiliyorum.Süspansiyonlar çok spor.Arka süspansiyon sıkıştırma yapabiliyor ama sönüm yapmıyor(sanırsam doğru yazdım) buda çukurda ve bozuk yolda sizi sarsıyor.Kızların dikkatini çekiyor ben lisede okuyorum hiç çıkma teklifi almayan bir insan olarak motoru ilk götürdüğüm hafta çıkma teklifleri geldi :) bu arada motoruma kızım gibi bakıyorum.ALLAH' ŞÜKÜRLER olsun 1 kere beni üzmedi.Gelelim en can alıcı noktaya ilk 500 km 100km de 5 litre yaktı şimdi 3 litre yakıyor.Kalkerken ve rolantide titriyor.Rolentide jawa gibi titriyor.Bu saatte aklıma bu kadar geliyor bu konuyu takip edicem sorularınız olursa sorabilirsiniz sağlıcakla kalın Emircan Coşkun İzmir

---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

unuttuğum nokta hava filtresinin tutan cıvatayı kısa takmışlar o düşüyor yaklaşık 3 4 cm lik civata ve somun ile teslim almaya gidin :) sanırsam bu forum hiç bu kadar objektif yorum görmemiştir

---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

unuttuğum bir nokta daha oldu gene tasarımından ötürü motor büyük aslında ama ufak görünüyor.Sele 2 kişi rahat rahat rahat rahat binebiliyor gel gelelim bunun dez avantajına eğer artçı arka demirden tutunursa bu motoru dengede tutmak imkansız oluyor. Artçı sizin belinize sarılması lazım :)

Mengu16
09 Mart 2012, 00:19
Kızların dikkatini çekiyor ben lisede okuyorum hiç çıkma teklifi almayan bir insan olarak motoru ilk götürdüğüm hafta çıkma teklifleri geldi :)
Kızlardan normalde çıkma teklifi gelmez zaten, kızlara teklif edilir yada olaylar karşılıklı doğal olarak gelişir. Biraz acı gelecek ama sucu motoruna bindiğin için teklif edecekse zaten edeceği vardır yada espri yapıyodur :)

Emodog
11 Mart 2012, 01:20
Kızlardan normalde çıkma teklifi gelmez zaten, kızlara teklif edilir yada olaylar karşılıklı doğal olarak gelişir. Biraz acı gelecek ama sucu motoruna bindiğin için teklif edecekse zaten edeceği vardır yada espri yapıyodur :)

zihniyete bak sucu motoruymuş peh aslında cevap vermemem lazım tamam o bir dandik mondial ama sonuçta o motosiklet değil scooter.Scooter in zevkide her zaman ayrıdır.

muratayata
25 Mart 2012, 13:05
emodog çok teşekkür ederim çok güzel bilgiler paylaşmışsın...

feliçita
25 Mart 2012, 13:49
5 para etmez..bu benim kanaatim..

motorbilgi
25 Haziran 2012, 13:06
sizce saglam bır motormu cok sorun cıkartıyormu

celo4007
24 Kasım 2012, 19:42
merhaBA bende 1 hafta önce mondial 150 mash alarak(ilk motorum) aranıza katıldım.motorsiklet tecrübem yok.fazlada anlamam.herkes ikinci el japon al desede en azından garantili bir ürün ile başlamayı tercih ettim.bu motor hakkında yakıt tüketiminden tutunda dağılması ile bilgi verebilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.amacım kaldırımdan löp diye inmek veya hız yapmak değil 60-70 km arası hızları geçmiyeceğim.evde 2 çocuğum var onları düşünmem lazım.aracımla ayda 1000 km. civarı yapıyorum.yakıt olarak biraz tasarruf etme niyetiyle aldım motoru.100 kmde 3.5 lt. yakıyor diyorlar bu sakin kullanımdamı yoksa performanslı kullanımdamı.yardımlarınızı bekliyorum.