PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar kısayım yardım edermsiniiz ?

kısamotorcu
26 Şubat 2012, 22:50
Öncelikle motorcu arkadaşlarıma merhaba.Biliyorum yeni üye oldum belki cevp yazmazsınız konuma ama bi sormak istedim.19 Yaşındayım ve 1,59 Boyum 62 kilom var.Arkadaşlarımda Race 125 lik ve hysoung görüyorum bende almak istedim race bir motor.(150Cc Mondial'im Var) Yalnız boyum kısa oldugundan dolayı kendime göre bir motor bulamadım.Ne yapalım Allah böyle yaratmış .Sizden yardım istiyorum boyuma göre Race motor Önerebilirmisiniz yada boyum yetermi çok mu kısayım ?

anamur.spor
26 Şubat 2012, 22:52
:) .

piyanist_irf
26 Şubat 2012, 22:54
benim boyumda seninki kadar hatta ben daha hafifim ama baysettiğin motosikletler hiçte bana büyük gelmiyor bunu baz alabilirsin .:)

önemli olan boy değil görüntüde değil , senin motoruna uyumun ve tecrübendir , bu arada kamera şakası değil bu değilmi :)?

kısamotorcu
26 Şubat 2012, 22:55
benim boyumda seninki kadar hatta ben daha hafifim ama baysettiğin motosikletler hiçte bana büyük gelmiyor bunu baz alabilirsin .:)

önemli olan boy değil görüntüde değil , senin motoruna uyumun ve tecrübendir , bu arada kamera şakası değil bu değilmi :)?
Gerçekten Bu konuyu ciddiye alıyormusunuz kardeşim.Malesef kısayım ama olsun Bu arada boy felan kaç ve motor ney ?

berk_cglr
26 Şubat 2012, 22:59
benden sana tavsiye eski kasa cbr 125 süper durucaktır altında benim arkadaşımda 1.62 ortalama 60 kilo civarında çok güzel duruyor du

piyanist_irf
26 Şubat 2012, 23:01
Gerçekten Bu konuyu ciddiye alıyormusunuz kardeşim.Malesef kısayım ama olsun Bu arada boy felan kaç ve motor ney ?

1.60 kilo 60 honda cbf 150, mz 301, honda cbr 125, yamaha yzf 125, benim için fark etmiyor lakin gün gelince varedoro yada transalp te kullanabilirim ama dengeyi sağlamak sorun olacaktır , şehir içlerinde ,cbf 150, mz 301, bu 2 modele uzun yıllar bindim ,

neden konuyuı ciddiye almayayımki lakin bunu yapan arkadaşlar da olmuyor değil arada , :)

http://www.motosiklet.net/forum/coklu-uyelik-ihlalleri/99122-kisamotorcu-adli-kullanici-icin-coklu-uyelik-uyarisi.html

Sinan Aksu
26 Şubat 2012, 23:04
Aklima Napolyon'un bi hikayesi geldi.

Napolyon, kisa boylu, çelimsiz bi çocukmuş.
Okul çağlarında arkadaşları onunla hep dalga geçermiş.

En sonunda birgün bi arkadaşı, toplum içinde Napolyon'u rezil etmek istemiş.

''Ulen olm, bu boy ne? yarın bi gün bi savaş çıksa, sen atına binene kadar savaş biter'' gibisinden kelimeler sarf etmiş.

Fakat Napolyon'un cevabi manidardır...

''Merak etmeyin, ben atıma bindiğim zaman savaş başlayacak!'' :)

Şovanist ruhlu biri olduğum söylenemez.
Fakat bu duruma örnek verecek daha güzel bi hikaye aklıma gelmezdi.

anamur.spor
26 Şubat 2012, 23:07

Kardeşim hem başlık hem de lakabın gülümsetti, kızdırdıysam kusura bakma. Tüm samimiyetimle altta fotoğrafını gördüğün güzelliği tavsiye ediyorum(Ne kadar race olmasa da candır,şekerdir) :
http://www.motorradwallpaper.de/cms/images/upload/News/2009/Hyosung/Hyosung_Karion_125_Fahrbild_Bildquelle_Hyosung_Deu tschland.JPG

kısamotorcu
26 Şubat 2012, 23:13
1.60 kilo 60 honda cbf 150, mz 301, honda cbr 125, yamaha yzf 125, benim için fark etmiyor lakin gün gelince varedoro yada transalp te kullanabilirim ama dengeyi sağlamak sorun olacaktır , şehir içlerinde ,cbf 150, mz 301, bu 2 modele uzun yıllar bindim ,

neden konuyuı ciddiye almayayımki lakin bunu yapan arkadaşlar da olmuyor değil arada , :)

http://www.motosiklet.net/forum/coklu-uyelik-ihlalleri/99122-kisamotorcu-adli-kullanici-icin-coklu-uyelik-uyarisi.html

Yzf 125 düşündüm ama kısa kalırım diye vazgeçtim,aklımda cbr 125 var ama eski kasamı yada yeni kasa kafaamı karıştırdı ikiside aynı boydamı

(bu arada Nu çoklu üyelik durumu benim arkadaşın üyeliğiylede giriyoruz arkadaş ta cros almayı planlıyor)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Kardeşim hem başlık hem de lakabın gülümsetti, kızdırdıysam kusura bakma. Tüm samimiyetimle altta fotoğrafını gördüğün güzelliği tavsiye ediyorum(Ne kadar race olmasa da candır,şekerdir) :
http://www.motorradwallpaper.de/cms/images/upload/News/2009/Hyosung/Hyosung_Karion_125_Fahrbild_Bildquelle_Hyosung_Deu tschland.JPG
Olabilir kardeşim Ama ne yapalım böle nasipmiş kısa olduğuma üzülmüyorum ama Kızlar kısa erkekleride çok sever :) gerçekten motor çok güzel görünüyor beni şuan çok etkiledi harbi sölüyorum 1,30 dk resmi inceledim yakınlaştırarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Aklima Napolyon'un bi hikayesi geldi.

Napolyon, kisa boylu, çelimsiz bi çocukmuş.
Okul çağlarında arkadaşları onunla hep dalga geçermiş.

En sonunda birgün bi arkadaşı, toplum içinde Napolyon'u rezil etmek istemiş.

''Ulen olm, bu boy ne? yarın bi gün bi savaş çıksa, sen atına binene kadar savaş biter'' gibisinden kelimeler sarf etmiş.

Fakat Napolyon'un cevabi manidardır...

''Merak etmeyin, ben atıma bindiğim zaman savaş başlayacak!'' :)

Şovanist ruhlu biri olduğum söylenemez.
Fakat bu duruma örnek verecek daha güzel bi hikaye aklıma gelmezdi.

Çok iyi :)

Samet Ağır
26 Şubat 2012, 23:17
şu iğrenç espriyi yapmadan geçemeyeceğim kusura bakma...

motorcunun BOYU değil,işlevi önemlidir....:pl:

cbr 125 in sana uyacağını tahmin etmekle beraber en güzelinin modelleri canlı görerek,üstüe çıkarak, deneyerek görmeni tavsiye ederim...

soa
26 Şubat 2012, 23:18
Arkadaş süper bir noktaya değinmiş:). bende böyle bir konu açma aşamasındaydım ama önce okumaya çalışıyordum forumdaki konuları belki vardır diye ama bulamadım. Bende motor işine yeni başladım şuan abimin ybr 125 i ile zaman oldukça pratik yapıyorum. boyum 1.64 dez avantajım kilom 100:D. yani ybr kısa boylular için güzel bir başlangıç motoru bence.
Benim sorum şu chopper motor ideal kısa boylular için ama bu seferde fren vites pedallarına ayak uzatma sorun oluyor bu sıkıntının çaresi var mıdır??...
Hocam yalnış anlama konu baltalama gibi düşünme bende yeni başlıkla kirlilik yarat mıyım diye sordum burdan...

safakk
26 Şubat 2012, 23:20
bence düşündüğün motosikletlere git yakından bak

Bin üzerine hatta deneme sürüşü yap öyle karar ver yoksa biz buradan nekadar da olur yaparsınn boyun uygunda desek kullanacak kişi sensin ve senin rahatın önemli

Bazısı motosiklet durduğu yerde parmak ucuyla yere değer ama buna rağmen rahatım der bazısı da bu durumu yadırgar rahat edemez (tabiki güvenli olan ayağının yere tam basmasıdır)

kısamotorcu
26 Şubat 2012, 23:22
Arkadaş süper bir noktaya değinmiş:). bende böyle bir konu açma aşamasındaydım ama önce okumaya çalışıyordum forumdaki konuları belki vardır diye ama bulamadım. Bende motor işine yeni başladım şuan abimin ybr 125 i ile zaman oldukça pratik yapıyorum. boyum 1.64 dez avantajım kilom 100:D. yani ybr kısa boylular için güzel bir başlangıç motoru bence.
Benim sorum şu chopper motor ideal kısa boylular için ama bu seferde fren vites pedallarına ayak uzatma sorun oluyor bu sıkıntının çaresi var mıdır??...
Hocam yalnış anlama konu baltalama gibi düşünme bende yeni başlıkla kirlilik yarat mıyım diye sordum burdan...
:) Sorun değil.

acayüp
26 Şubat 2012, 23:23
Bir abimiz senden sadece 2 cm daha uzun ve varadero kullanıyordu şuanda cbf 1000 kullanıyor. aldığı motorun koltuğunu kendisine göre yaptırıyo ve hiç sorun yaşamadan kullanıyor.

Ayrıca ebay da bazı motosikletler için amortisör alt bağlantısına takılıp motosikleti 5 cm kadar alçaltan braketler satılıyor. Buna alçaltma aparatı deniyor yanlış hatırlamıyorsam . Onlardan alabilir yada yaptırabilirsin.

kısamotorcu
26 Şubat 2012, 23:28
bence düşündüğün motosikletlere git yakından bak

Bin üzerine hatta deneme sürüşü yap öyle karar ver yoksa biz buradan nekadar da olur yaparsınn boyun uygunda desek kullanacak kişi sensin ve senin rahatın önemli

Bazısı motosiklet durduğu yerde parmak ucuyla yere değer ama buna rağmen rahatım der bazısı da bu durumu yadırgar rahat edemez (tabiki güvenli olan ayağının yere tam basmasıdır)
Cbr 125 eski kasa denedim ayaklarım yere parmak ucundan fazla deyiiyor. FAkat anamur.spor adlı arakdasın attgı resim bni çok etkilerdi http://www.motorradwallpaper.de/cms/images/upload/News/2009/Hyosung/Hyosung_Karion_125_Fahrbild_Bildquelle_Hyosung_Deu tschland.JPGhttp://www.motorradwallpaper.de/cms/images/upload/News/2009/Hyosung/Hyosung_Karion_125_Fahrbild_Bildquelle_Hyosung_Deu tschland.JPG

Kusura bakmayın ilk kez resim koyuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Bir abimiz senden sadece 2 cm daha uzun ve varadero kullanıyordu şuanda cbf 1000 kullanıyor. aldığı motorun koltuğunu kendisine göre yaptırıyo ve hiç sorun yaşamadan kullanıyor.

Ayrıca ebay da bazı motosikletler için amortisör alt bağlantısına takılıp motosikleti 5 cm kadar alçaltan braketler satılıyor. Buna alçaltma aparatı deniyor yanlış hatırlamıyorsam . Onlardan alabilir yada yaptırabilirsin.
Teşekkürler Alçaltılma iyi olur gerçekten.

safakk
26 Şubat 2012, 23:33
yanılmıyorsam fotoğrafdaki motosiklet hyo karion ve o motosiklet her ne kadar hoş güzel görünsede cbr 125 den biraz daha yüksek

kısamotorcu
26 Şubat 2012, 23:35
yanılmıyorsam fotoğrafdaki motosiklet hyo karion ve o motosiklet her ne kadar hoş güzel görünsede cbr 125 den biraz daha yüksek

Off :) Harbiden hevesim kırıldı Ama CBr 125r de İyidir .Yalnız eski kasa ve yeni kasada ölçü farkı varmı ? Sele yüksekliği filan ?

Süvarİ
26 Şubat 2012, 23:37
kardeş bence o hyosung karion senin altındayken o resimdekinden çok daha şık duracaktır. resimdeki adam ezmiş kaybetmiş motoru resmen :D

kısamotorcu
26 Şubat 2012, 23:39
kardeş bence o hyosung karion senin altındayken o resimdekinden çok daha şık duracaktır. resimdeki adam ezmiş kaybetmiş motoru resmen :D
Kardeşim tama güzel dururda birgün kızarkim binerse ışıklarda beklerken ayagım yetmediği zaman hadi motorun biyeri kırılırsa kırılsın ama o karizma çizilir orada :D

anamur.spor
26 Şubat 2012, 23:43
Kardeşim tama güzel dururda birgün kızarkim binerse ışıklarda beklerken ayagım yetmediği zaman hadi motorun biyeri kırılırsa kırılsın ama o karizma çizilir orada :D

Hacı sen bulunduğun memlekette bul bir tane Karion beş dakika bin boyunun ölçüsünü almak için sonra bana bol bol dua et:) Yahu denemeden karar verme, cbr125 ve Karion denmiş. Dene ve gör.Teknik özellikleri konuşuruz. Karion kısrak gibidir, beklenti ve bütçe büyük değilse İzmit Pişmaniyesi kıvamında haz verir:)

K o r @ y
26 Şubat 2012, 23:45
Deneyerek motosiklet al kardeşim..
Ben bunu rahat kullanabiliyorum dediğin motoru garajına götür:bounce:

Mengu16
26 Şubat 2012, 23:48
Yeni üye, bence sen bizle dalga geçiyosun boyu kısa olsa da erkek adam kısamotorcu diye nick almaz :farao:

kısamotorcu
26 Şubat 2012, 23:55
Yeni üye, bence sen bizle dalga geçiyosun boyu kısa olsa da erkek adam kısamotorcu diye nick almaz :farao:
Kardeşim Niye dalga geçeyimmi ki ben böle nick almak istedim erkek adamla ilgisi yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-kelepir-fiyata-gs500-72214937/detay
Motor araken bunu buldum modelden kaybediyor ama sizce ?

safakk
27 Şubat 2012, 00:01
Off :) Harbiden hevesim kırıldı Ama CBr 125r de İyidir .Yalnız eski kasa ve yeni kasada ölçü farkı varmı ? Sele yüksekliği filan ?

Yani o konuda net bi bilgim yok bana her 2side aynı gibi geldi ama tabii dışardan bakınca eski kasalar daha çelimsiz durduğundan belki daha kısada olabilir yada yeni kasalar çok kaslı olduğundan yüksek duruyorda olabilir :)

Dediğim gibi git gör dene al kullan :)

kısamotorcu
27 Şubat 2012, 00:03
Yani o konuda net bi bilgim yok bana her 2side aynı gibi geldi ama tabii dışardan bakınca eski kasalar daha çelimsiz durduğundan belki daha kısada olabilir yada yeni kasalar çok kaslı olduğundan yüksek duruyorda olabilir :)

Dediğim gibi git gör dene al kullan :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...72214937/detay

safakk
27 Şubat 2012, 00:06
http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...72214937/detay

Verdiğiniz link açılmıyor?

kısamotorcu
27 Şubat 2012, 00:12
Buyur kardeşim birdaha koydum
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-kelepir-fiyata-gs500-72214937/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Şafak seni bkliyorum alınırmı

safakk
27 Şubat 2012, 00:18
Buyur kardeşim birdaha koydum

E cbr125 e ayağın yetişmiyorsa bunu nasıl kullanacaksın ki?

Ayrıca çook yaşlı bi motosiklet. Bu tip yüksek hacimli motosikletlerin kazasızını temizini bu yaşlarda bulmak imkansız gibi birşey. Ayrıca az bütçeyle 500lük motor sahibi olurum diye kesinlikle düşünme illaki o motosikletin ağır bakımı olacak ve bu ağır bakım sana epey pahalıya patlar. Başka bir konuda benzin sen 3bin 5bin zor biriktirirken bunun deposuna koyacak benzinde yıllık vergisini ödemekde epey zorlanacaksın

Kısaca platform ayakkabı alırsan. Paran çoksa tanıdığın çok iyi işten anlayan bi tamircin varsa hepsinden önemlisi kullanmak için yeterince tecrüben varsa al. Ama bunlardan 1 tanesi yoksa vazgeç bu sevdadan :)

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

[/url]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Şafak seni bkliyorum alınırmı

Yahu öyle bi yazmışsın ki ilan sahlbiyle notere gitmişsinde benim cevabımı bekliyormuş gibi olmuş :P hocam kararı sen vereceksin bunlar sadece benim görüşüm. Ama iyi düşün taşın sonradan pişman olma

kısamotorcu
27 Şubat 2012, 00:24
E cbr125 e ayağın yetişmiyorsa bunu nasıl kullanacaksın ki?

Ayrıca çook yaşlı bi motosiklet. Bu tip yüksek hacimli motosikletlerin kazasızını temizini bu yaşlarda bulmak imkansız gibi birşey. Ayrıca az bütçeyle 500lük motor sahibi olurum diye kesinlikle düşünme illaki o motosikletin ağır bakımı olacak ve bu ağır bakım sana epey pahalıya patlar. Başka bir konuda benzin sen 3bin 5bin zor biriktirirken bunun deposuna koyacak benzinde yıllık vergisini ödemekde epey zorlanacaksın

Kısaca platform ayakkabı alırsan. Paran çoksa tanıdığın çok iyi işten anlayan bi tamircin varsa hepsinden önemlisi kullanmak için yeterince tecrüben varsa al. Ama bunlardan 1 tanesi yoksa vazgeç bu sevdadan :)

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

Yahu öyle bi yazmışsın ki ilan sahlbiyle notere gitmişsinde benim cevabımı bekliyormuş gibi olmuş :P hocam kararı sen vereceksin bunlar sadece benim görüşüm. Ama iyi düşün taşın sonradan pişman olma

Evet biraz yaşlı.birazda dediğin gibi olmuş .ve zengin filan değilim kısaca şöyle diyim :) Ben 3,500 e kadar Race-Commuter Motor düşünüyorum.(commuter seçmemein sebebi Bazı modeller var çok süper) Önerebilceğin varmı bu bütçeye.( bu arada o ilanın sahibini 2 dk önce aradım ve ruhsat Kaybetmiş )

varadin
27 Şubat 2012, 00:38
valla kardeşim sen yolun başında gibi gözüküyorsun.şimdi ailevi ve de maddi durumlarını bilmiyorum.ama eğer annen ve de baban bu işe şiddetle karşı iseler bence hiç bulaşma.ha dersen ki yok ben çok istiyom illaki alacam.ok al.fakat bir allah muhafaza kaza yaptığında o zaman ki verecekleri tepkileri hiç düşünemiyorum zaten.ben de kaza yaptım ama.kaza yapmama rağmen çok önemli bişey değil sadece direksiyon yamuldu dedim oysa motor neredeyse pert olacaktı.
diğer bir konu diyorsun kşi çok kısayım.ben de öyle 1.62 ben de geçen kış sattım motorumu ybr125 vardı.benim de ayaklarım yere deymiyordu.hep parmak uçlarında.fakat daha sonradan bu hastalık oluyor.hafiften bir çukura denk gel küt aşağıdasın.sonra bu ergonomik olmuyor.bunu zamanla anlıyorsun çektiğin acılar ile.ha illa ki alacam diyosan al bir ybr125 o senin için ideal.hafiftir ve de yere öteki motorlara nazaran daha yakındır.bunları anlatmak bir arkadaş olarak boynumun borcudur.
saygılar...

safakk
27 Şubat 2012, 00:47
Evet biraz yaşlı.birazda dediğin gibi olmuş .ve zengin filan değilim kısaca şöyle diyim :) Ben 3,500 e kadar Race-Commuter Motor düşünüyorum.(commuter seçmemein sebebi Bazı modeller var çok süper) Önerebilceğin varmı bu bütçeye.( bu arada o ilanın sahibini 2 dk önce aradım ve ruhsat Kaybetmiş )

Ozaman %90 çalıntıdır zaten bulaşmaya gelmez

Valla yerinde olsam ki bi nevi yerindeyim (yaza bende almayı düşünüyorum) :P tvs apache bak derim hem daha kalıplı hem beygiri muadillerine göre birazcık daha yüksek ve kalite bakımından çok farkı yok. Sonuç olarak diyorsan ybr de alsam tvs de alsam ayağım yetişmeyecek ozaman tvs derim. Hem dijital km göstergeside var çok daha şık. Yaza bütçem olursa bende düşünüyorum inşallah banada nasip olur :) .