PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kuryeci arkadaşlar ne taşıdığınızı biliyormusunuz???

safakk
22 Şubat 2012, 20:48
az önce yerel bir radyoda seri reklamlara denk geldim

Reklamın içeriği +18 ürünler pazarlamak
Ve reklamda ürünlerimiz kapalı kutuda dışarıdan bakıldığında içinde ne olduğu anlaşılmayacak şekilde paketlenmiş halde size teslim edilmekte demeklede kalmayıp iş yerinize bile gönderim yapabiliyoruz falan fişmekan derken arada şunuda belirtti size ürünü getirecek olan kurye dahi içinde ne olduğunu bilmeden elinize ulaşacak?? dedi ve kafama takıldı

Yarın bi gün kurye olsam elin adamına o tip bir ürün verebilirmiyim yada gerçekden kuryeler bilmiyorsa bilmeden böyle bişi yapıp sonradan anlarsam ne tepki veririm yada tanıdık birine bu paketi götürürsem benim halim ne olur alan tanıdığın hali ne olur :P gibi tonla acaip durumlar geçti aklımdan :cherry:

Siz ne düşünürsünüz bu konu hakkında? Ve kuryeler (genel anlamda evrak kuryeleri yada ne bileyim özel kuryeler falan) ne taşıdığını herzaman bilmez mi yani?

Konuyu fazla dalgaya vurmayalım evet bende biliyorum dalga geçilmeyecek gibi değil :P ama kurye meselesi kafamı karıştırdı? Düşünsenize adam gelmiş 50 yaşına bu tip ürünleri taşıyor ve bunu emekli olduğunda öğreniyor gibi ?

Frank Lucas
22 Şubat 2012, 20:55
aslında ne taşıdığını bilmemek şahsen daha iyi, o teslimatı yaparken(eğer bilseydim) aklımdan birsürü şey geçerdi ve illaki gülerdim.hatta dayanamayıp bu yetmezse daha büyüğünü verelim gibisinden soru bile sorabilirim oyüzden sadece taşımak en iyisi :)

bu arada kurye değilim kendimi bir an onların yerine koydum

kursattekin
22 Şubat 2012, 20:56
icegini bilmeye gerek var mi :) kuryenin urunu aldigi yer belli, calistigi firma belli :) yani 18+ satan bir yerden ne alirsan al kurye icindekinin ne oldugunu bilmese de neler olabiliecegini bilir, alici tanidiksa soyle bi sohbet olur, abi bu ne ayak, ne aldin?ayip degil mi? olum sen o ayip yerde calismaya utanmiyon mu? tamam ikimizde susalim, bu bizim sirrimiz olsun :) tamam abi yalniz tekrar siparis verirsen bunun bir ust modeli cikti :) olum sen hani bilmiyodun ne oldunu?

tr100a
22 Şubat 2012, 21:10
bir arkadaşım bekarken ankarada bu işi yapmıştı taşıyanlar az çok biliyorlar hiç aylık vermeseler gene çalışırım diyordu müthiş bir bahşiş alıyordu aldığım para babamın maşından çok babam benden şüpheleniyor oğlum nasıl bir iş bu kuryelik bukadar para vermezler diye şıkıştırınca bırakmak zorunda kaldı

safakk
22 Şubat 2012, 21:18
aslında ne taşıdığını bilmemek şahsen daha iyi, o teslimatı yaparken(eğer bilseydim) aklımdan birsürü şey geçerdi ve illaki gülerdim.hatta dayanamayıp bu yetmezse daha büyüğünü verelim gibisinden soru bile sorabilirim oyüzden sadece taşımak en iyisi :)

bu arada kurye değilim kendimi bir an onların yerine koydum

Yani evet o da bi ihtimal :) adamına göre belki o muhabbeti bende yapabilirdim ama ne bileyim sonuçta yasa dışı şeylerde taşıtabilirler gibi geliyor ondan yinede bilmek en iyisi :)

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

icegini bilmeye gerek var mi :) kuryenin urunu aldigi yer belli, calistigi firma belli :) yani 18+ satan bir yerden ne alirsan al kurye icindekinin ne oldugunu bilmese de neler olabiliecegini bilir, alici tanidiksa soyle bi sohbet olur, abi bu ne ayak, ne aldin?ayip degil mi? olum sen o ayip yerde calismaya utanmiyon mu? tamam ikimizde susalim, bu bizim sirrimiz olsun :) tamam abi yalniz tekrar siparis verirsen bunun bir ust modeli cikti :) olum sen hani bilmiyodun ne oldunu?

Yani evet çalışılan yer bellide belki malı depodan alıp teslim ediyorlardır ondan bilmiyorlardır gibisinden düşündüm nedense :)

Bilmeme meselesine gelince adres tanıdık dedim kulağıma ne olduğunu fısıldadılar derdim :)

HaydarBıçak
22 Şubat 2012, 21:19
bir arkadaşım bekarken ankarada bu işi yapmıştı taşıyanlar az çok biliyorlar hiç aylık vermeseler gene çalışırım diyordu müthiş bir bahşiş alıyordu aldığım para babamın maşından çok babam benden şüpheleniyor oğlum nasıl bir iş bu kuryelik bukadar para vermezler diye şıkıştırınca bırakmak zorunda kaldı

eğer bahsettiğin kadar iyiyse arkadaşınla tanıştır beni bende çalışayım o işte :mrgreen:

safakk
22 Şubat 2012, 21:21

Peki böyle bir yerde çalışmak için böyle bi dükana gidip başvuru mu yaptı yoksa seri ilanlarda (gazete internet vs.) gibi yerlerde mi görüp başvurdu?

Bahşiş okadar iyiyse yaz için düşünebilirim zaten paraya ihtiyacım var :P

zeda3000
22 Şubat 2012, 21:22
Insanlarin yaptigi alisverisler kuryeler dahil kimseyi ilgilendirmez, sonucta gonderen firma titiz davraniyor ise, bu gizlilige kurye firmasi dahil aradaki her firmanin uymasi gerekli diye dusunuyorum. Bunda komik bir durum yok. Siz bir yerden bir yere +18 urunde tasiyabilirsiniz, cok trajik bir mektupta yada cok mutlu edici bir hediyede.

safakk
22 Şubat 2012, 21:28
Insanlarin yaptigi alisverisler kuryeler dahil kimseyi ilgilendirmez, sonucta gonderen firma titiz davraniyor ise, bu gizlilige kurye firmasi dahil aradaki her firmanin uymasi gerekli diye dusunuyorum. Bunda komik bir durum yok. Siz bir yerden bir yere +18 urunde tasiyabilirsiniz, cok trajik bir mektupta yada cok mutlu edici bir hediyede.

Elbette katılıyorum bu düşüncenize ancak taşımayı yapan kuryenin bunu bilmesi iyi olmaz mı sonuçta belki evrak kuryesi diye işe alınıp mafya içi yazışmalarıda taşıtabilirler, özel kurya diye alıp uyuşturucuda taşıtabilirler gibi geliyor

Mazur görün daha önceden bir kuryelik deneyimim yok bu nedenle bu konuda oldukça bilgi açığım var ve aslında konuyu açmamın sebebide budur

sezer aykaç
22 Şubat 2012, 21:32
insanların özel yaşantısı beni ilgilendirmez. içinde ne oldugunun hiçbir önemi yoktur. benim yapmam gereken şey teslim aldıgım pakedi sorunsuz ve zamanında teslim etmek.

not: kurye degilim hiç kuryelik yapmadım. yapmayıda düşünmüyorum

Slayerrr
22 Şubat 2012, 22:56
Elbette katılıyorum bu düşüncenize ancak taşımayı yapan kuryenin bunu bilmesi iyi olmaz mı sonuçta belki evrak kuryesi diye işe alınıp mafya içi yazışmalarıda taşıtabilirler, özel kurya diye alıp uyuşturucuda taşıtabilirler gibi geliyor

Mazur görün daha önceden bir kuryelik deneyimim yok bu nedenle bu konuda oldukça bilgi açığım var ve aslında konuyu açmamın sebebide budur

Eğer kurye işini gayri resmi olarak değil de ticari olarak irsaliye karşılığı yapıyorsa paketin içeriğinden sorumlu değildir. Ola ki yasa dışı bir şey taşıyorsa da, yakalandığında "buradan aldım şuraya götürüyorum" 'un resmi hali olan irsaliyesini gösterir.

alp_tunay
22 Şubat 2012, 23:12
Sen taşımassan o taşımassa bu sektör nasıl dönecek?...
Neden cinsel obje taşımak bu kadar sorun sizin için?...
Teslim ederken neden gülmek gelir içinizden?...
Onun yerine yedek parçacıya şaft götürdüğünüz zaman gülmekten yarılmanız lazım.... :)
:queen:

safakk
22 Şubat 2012, 23:13
Eğer kurye işini gayri resmi olarak değil de ticari olarak irsaliye karşılığı yapıyorsa paketin içeriğinden sorumlu değildir. Ola ki yasa dışı bir şey taşıyorsa da, yakalandığında "buradan aldım şuraya götürüyorum" 'un resmi hali olan irsaliyesini gösterir.

Peki buna rağmen bir zan altında kalır mı yada cezai işlem uygulanır mı ? Mantığım uygulanmaz diyor ama maalum burası türkiye olunca yinede bi sıkıntı meydana gelebilirmiş gibime geliyor

Bir başka sorumsa: bu işe başlarken heralde bir sözleşme yapılıyordur ozaman bu sözleşmede paketle ilgili meydana gelebilecek sıkıntılarla ilgili maddelerde yer alıyor mu?

çok mu ayrıntılı düşünüyorum yoksa? :)

alp_tunay
22 Şubat 2012, 23:15
Peki buna rağmen bir zan altında kalır mı yada cezai işlem uygulanır mı ? Mantığım uygulanmaz diyor ama maalum burası türkiye olunca yinede bi sıkıntı meydana gelebilirmiş gibime geliyor

Bir başka sorumsa: bu işe başlarken heralde bir sözleşme yapılıyordur ozaman bu sözleşmede paketle ilgili meydana gelebilecek sıkıntılarla ilgili maddelerde yer alıyor mu?

çok mu ayrıntılı düşünüyorum yoksa? :)

Sözleşmeyi şirket yapıyor... Malı taşınması için bıraktığınızda o irssaliyede herşey mevcut....
Eğer taşıma sırasında paket açılmamışsa her türlü sorumluluk taşıma firmasına aittir.. Kuryeyi bağlamaz.... :cat:

safakk
22 Şubat 2012, 23:16
insanların özel yaşantısı beni ilgilendirmez. içinde ne oldugunun hiçbir önemi yoktur. benim yapmam gereken şey teslim aldıgım pakedi sorunsuz ve zamanında teslim etmek.

not: kurye degilim hiç kuryelik yapmadım. yapmayıda düşünmüyorum

Yani tabikide olması gereken bu da işin yasal kısmı nasıl işliyor? yarın bir gün bu gibi durumlar sıkıntı olur mu onu düşünüyorum ben. Sonuçta dediğiniz gibi insanların özel yaşantısı ve kuryeyide satanıda ilgilendirmiyor doğrusu.

alp_tunay
22 Şubat 2012, 23:20
Bir zamanlar şarbon hikayesi vardı...
Bilmem hatırlarmısınız...
O zamanlar 2 tane zarfta şarbon yollanmıştı adını hatırlamadığım gazetecilere...
O motorlu kurye benim tanıdığım dı...
Sadece taşıyıcı olduğu için hiç birşey yapamadılar...
Sonuçta kapalı zarf...
Kurye firmasının da içinde ne olduğunu bilmesine imkan yok...
müşterinin beyanına güvenerek teslim alıyor...

Vel hasıl kelam her türlü sorumluluk kargoyu yollayana yıkılmış oluyor....:cat:

safakk
22 Şubat 2012, 23:26
Sen taşımassan o taşımassa bu sektör nasıl dönecek?...
Neden cinsel obje taşımak bu kadar sorun sizin için?...
Teslim ederken neden gülmek gelir içinizden?...
Onun yerine yedek parçacıya şaft götürdüğünüz zaman gülmekten yarılmanız lazım.... :)
:queen:

Yani şimdi forum kurallarını ihlal etmek istemem ama iri yarı yarma gibi bıyıklı bir adama içinde dildo olan bir paketi veren her kimse ya teslimattan önce ya sonra yada teslimatta illaki güler :)

Ha bu kuryeyi ilgilendirir mi? İlgilendirmez tabii sonuçta önceki mesajda da dediğim gibi adamın özel yaşantısı

Halk olarak bu tip şeyler komik, ayıp gelir. Bunun kaynağıda nesiller boyu baskılanmış bir cinsel hayat olduğundan bu gibi durumlar komik karşılanır.

Ben olsam ne yapardım ne tepki verirdim yaşamadan bilemem.. Daha çok yeniyim hem kuryecilikde hem hayatta :)

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

Sözleşmeyi şirket yapıyor... Malı taşınması için bıraktığınızda o irssaliyede herşey mevcut....
Eğer taşıma sırasında paket açılmamışsa her türlü sorumluluk taşıma firmasına aittir.. Kuryeyi bağlamaz.... :cat:

Anladım hocam. İyi bir maddeymiş bu paket açılmış ulen kesin kuryeci açmıştır deyip kuryecinin boğazına çökmüyorlar enazından

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

Bir zamanlar şarbon hikayesi vardı...
Bilmem hatırlarmısınız...
O zamanlar 2 tane zarfta şarbon yollanmıştı adını hatırlamadığım gazetecilere...
O motorlu kurye benim tanıdığım dı...
Sadece taşıyıcı olduğu için hiç birşey yapamadılar...
Sonuçta kapalı zarf...
Kurye firmasının da içinde ne olduğunu bilmesine imkan yok...
müşterinin beyanına güvenerek teslim alıyor...

Vel hasıl kelam her türlü sorumluluk kargoyu yollayana yıkılmış oluyor....:cat:

Hah! İşte aradığım cevap buydu. Sonra 3 kuruş para kazanmak için bi paket uğruna kuryenin hayatı alt üst olur mu bu konu çok kafamı kurcalamıştı.

Peki teslim eden neden bulunamadı? Yani gönderenin ismi cismi olmadan herhangi birşey yollanamıyor benim bildiğim?

alp_tunay
22 Şubat 2012, 23:32
Yani şimdi forum kurallarını ihlal etmek istemem ama iri yarı yarma gibi bıyıklı bir adama içinde dildo olan bir paketi veren her kimse ya teslimattan önce ya sonra yada teslimatta illaki güler :)

Ha bu kuryeyi ilgilendirir mi? İlgilendirmez tabii sonuçta önceki mesajda da dediğim gibi adamın özel yaşantısı

Halk olarak bu tip şeyler komik, ayıp gelir. Bunun kaynağıda nesiller boyu baskılanmış bir cinsel hayat olduğundan bu gibi durumlar komik karşılanır.

Ben olsam ne yapardım ne tepki verirdim yaşamadan bilemem.. Daha çok yeniyim hem kuryecilikde hem hayatta :)

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

Anladım hocam. İyi bir maddeymiş bu paket açılmış ulen kesin kuryeci açmıştır deyip kuryecinin boğazına çökmüyorlar enazından

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

Hah! İşte aradığım cevap buydu. Sonra 3 kuruş para kazanmak için bi paket uğruna kuryenin hayatı alt üst olur mu bu konu çok kafamı kurcalamıştı.

Peki teslim eden neden bulunamadı? Yani gönderenin ismi cismi olmadan herhangi birşey yollanamıyor benim bildiğim?

O zamanlar vatandaşlık nosu yoktu..veya bilgisayar kayıtları tam yerleşmemişti kurye şirketlerinde....
Ama şimdi de sahte kimliklerle yollayabilirler...
Bul bakalım nasıl bulabileceksen...

safakk
22 Şubat 2012, 23:43
O zamanlar vatandaşlık nosu yoktu..veya bilgisayar kayıtları tam yerleşmemişti kurye şirketlerinde....
Ama şimdi de sahte kimliklerle yollayabilirler...
Bul bakalım nasıl bulabileceksen...

Gerçi o da doğru adamlar sahte kimlik pasaport yapıp yurt dışına bile tüyebiliyor...

Tropiksera
22 Şubat 2012, 23:53
Taşıyıcı filmindeki.. Taşıyıcı ne taşıdığını her daim bilmek zorundadır. :)

alp_tunay
22 Şubat 2012, 23:56
Taşıyıcı filmindeki.. Taşıyıcı ne taşıdığını her daim bilmek zorundadır. :)

O zaman aç kalır.. İş bulamaz caaanım yurdumda.... :P
Fazla merak kaldırmaz buralarda bu meslek..
Zaten genelde ne taşıdığınızı tahmin edersiniz ama bazan istisnalar çıkabilir..
:).

tr100a
23 Şubat 2012, 00:25
eğer bahsettiğin kadar iyiyse arkadaşınla tanıştır beni bende çalışayım o işte :mrgreen:

bahsi geçen yer ankara motokurye idi ordaki arkadaşları bulup ters geldiğinden mehmete teklif etmişler oda birkaç ay yaptı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Peki böyle bir yerde çalışmak için böyle bi dükana gidip başvuru mu yaptı yoksa seri ilanlarda (gazete internet vs.) gibi yerlerde mi görüp başvurdu?

Bahşiş okadar iyiyse yaz için düşünebilirim zaten paraya ihtiyacım var :P

yukarıda yazdım kurye firmasında çalışırken teklif edilmiş