PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teşekkürler Honda yine Yaptın Yapacagını..

CbrSinan
21 Şubat 2012, 19:41
Yag yakma sorunundan dolayı sipariş edilen parçalarım gelmişti ve 3 hafta zaman vermişlerdi takılması için onada tamam dedik ve bugun aradılar Pistonlarınız çizilmiş biz bu parçaları takarsak yine ilerde yag yakmaya başlıycak bunun için fabrikayı aramışlar Hondadan yeniden Onay bekleniomuş Ama motorun Garantisi bitti Diye onay vermeme gibi şansta varmış ne kadar sürer dedigimde Aldıgım cvp fabrikada onayı japonyadan alıcakmış Saçmalıga bak Kardeişm zaten aylar önce bu onay verilmişti. şimdi tekrardan bidamı onayı bekliycez .S
onay geldiginde Zaten motorun garantisi vardı e onayın gelmeside uzun sürünce dogal olarakta garantinin süresi geçmiş bu benim sorunummu..
Motor: 09 1000 rr

zeda3000
21 Şubat 2012, 19:46
Benim bildigim dosya garanti tarihinde acildi ise, kapanana kadar garanti sureci devam eder. Ortasinda garantisi bitse bile. Piston cizildi diyor ise bu cok ciddi bir sorundur. Bunu da dikkate alin derim.

CbrSinan
21 Şubat 2012, 19:47
Benim bildigim dosya garanti tarihinde acildi ise, kapanana kadar garanti sureci devam eder. Ortasinda garantisi bitse bile. Piston cizildi diyor ise bu cok ciddi bir sorundur. Bunu da dikkate alin derim.

Valla morelimi cok bozdular abi ya böyle bişey olamaz Kendim yaptırmaya kalksam pistonmu degişcek piston degişcekse bunun fiyatı ne olabilr yavaş söylede abi birden oturmasın sindiriyim biraz :D

rapidhacker5
21 Şubat 2012, 19:52
telefondan tecrübeliyim eğer garantide kaldığı bir süre varsa garantinin bittiği süre buna ekleniyor yani atıyorum 21 şubatta garantiye verdin motoru 26 şubatta garantin bitiyor diye düşünelim 27 şubatta honda aradı sana işte garanti kapsamında olmadı dedi demi sen diyosun ki serviste kalan süreleri garantime eklenmesini istiyorum aksi takdirde hukuki bir süreci başlatıyorum de

CbrSinan
21 Şubat 2012, 19:58
Abi şimdi honda Tekrar aradı dediki pistonunuz çizilmedi siz yanlş anladınız heralde KRANK mili cizilmiş Buda sorun yaratmaz dedi ama ben hazır yag yakma sorununu hallederken sizin için bunuda yapmaya calışıyorum onun için hondadan onayı bekliyorum dedi motoruda ilk biz açtıgımız için hondadan onay almamız yüksek dedi Sonuçta ilk defa acılıyo motor bu sorun kullanıcıdan kaynaklanan bişey degil dedi

rapidhacker5
21 Şubat 2012, 19:59
Abi şimdi honda Tekrar aradı dediki pistonunuz çizilmedi siz yanlş anladınız heralde KRANK mili cizilmiş Buda sorun yaratmaz dedi ama ben hazır yag yakma sorununu hallederken sizin için bunuda yapmaya calışıyorum onun için hondadan onayı bekliyorum dedi motoruda ilk biz açtıgımız için hondadan onay almamız yüksek dedi Sonuçta ilk defa acılıyo motor bu sorun kullanıcıdan kaynaklanan bişey degil dedi
garantiyi iyi konş

CbrSinan
21 Şubat 2012, 20:01
garantiyi iyi konş
tm abi Bilgilendirdigin için sagol .)

brds
21 Şubat 2012, 20:11
merkezini ara gerekirse japonyayı ararım de
üstüne düş (pek tarzım diildir ama)birazda cazgırlık yapmak lazım herhalde
tamirde geçen süreyi garantiye eklemek zorundalar bunun pazarlığı olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

hondadan iyice soğudum bu arada iyiki çan çin çon almışım onlar hiç ilgilenmediğinden içim rahat moralim sağlam

eray_uluyazı
21 Şubat 2012, 20:34
garanti şartlarını internetten araştırıp bi okumanı tavsiye ederim.
çünkü zeda3000 in de dediği gibi garanti süresi içinde arızalanan bi ürün yetkili servise girdiği anda geçen süre garanti süresi dışındadır. ve garanti süresinin sonuna eklenir.
örneğin garanti süresinin dolmasına 1 ay kala servise verilen bi ürün serviste 2 ay kalıyosa, geçen 2 aylık süre normal garanti sürenizin sonuna eklenir...

zeda3000
21 Şubat 2012, 20:46
Krank milimi cizilmis? bunun sorun yaratmayacagini dair sana resmi yazi versin , bende bu yazi ile Istanbul teknik Universitene gidip show yapacam.

Hayatimda boyle sacma bir laf duymadim , motorun icinde yagsizliktan parca cizliyor ve bu sorun olmaz diyorlar. eee madem sorun olmayacak o zaman ne diye motorun icine yag koyuyoruzki?

vlad1462
21 Şubat 2012, 21:25
1000 rr gibi yüksek devirli bir motosikletin krank milinde çizik oluşacak ve bu sorun yaşatmayacak. kısa vadede olmasada problem çıkarmaya müsait bir durum. bakımlarını bu güne kadar düzenli olarak yetkili serviste yaptırdıysan korkacak herhangi bir durum yok. ben honda otomobil servisinde çalışıyorum ve garantisi bitik araçlara bile iyi niyet dahilinde işlem yaptığımız oluyor. sende düzenli servise uğrayan birisiysen red cevabı alsanbile biraz sıkıştırınca işlemi garantiden yaptırırsın. ayrıca sizin garanti onayınız gelene kadar garantiniz biterse onay vermezler diye bir durum söz konusu değil. şikayetiniz üzerine yağ yakma sorunu tespit edilmiş ve parça siparişi verilmiş. şimdi ekstradan parça ihtiyacı duyulmuş. sizin iş emriniz açık, yani aracın işlemi bitti, garantiden hallettik, alın bunu sorunsuz kullanabilirsiniz demedikleri sürece, yani iş emriniz kapanmadıkçada,hala onay bekliyorken, motor serviste sökülü vaziyetteyken garantiniz bitti diyemezler. kaldıki motorunuz toplandıktan sonrada takılan yeni parçaların 6 ay 1 sene yada size söylenek olan km kadar garantisi devam ediyor olacak. aracı teslim alırken bu yeni parçaların garanti süresinide sormayı unutmayın.

fbcino
21 Şubat 2012, 21:35
garanti şartlarını internetten araştırıp bi okumanı tavsiye ederim.
çünkü zeda3000 in de dediği gibi garanti süresi içinde arızalanan bi ürün yetkili servise girdiği anda geçen süre garanti süresi dışındadır. ve garanti süresinin sonuna eklenir.
örneğin garanti süresinin dolmasına 1 ay kala servise verilen bi ürün serviste 2 ay kalıyosa, geçen 2 aylık süre normal garanti sürenizin sonuna eklenir...

Evet garantide geçen süre; garanti bitiş süresinin üstüne eklenmesi gerekir. Aynen katılıyorum. Dosya garanti var iken açıldı ise; garanti kapsamında devam eder. Hatta garanti süresinde geçen zaman da garanti bitiş süresine eklenir.
Yani motor garanti bitmesine 1 ay kala servise veriyorsunuz; 2 ay onay beklıyorsunuz.
Onay geldiğinde garanti süreniz 1 ay dolmuş onay verileli, fakat 2 ay daha süreye eklenecek ve daha 1 ay garantisi devam eden motor süreceksiniz.
Umarım anlaşılmıştır.:)

kefeeee
21 Şubat 2012, 22:11
1000RR konusunda çözüme ulaşılmamışmıydı? biri dava açtı ve yağ yakan bütün hondaların motorları değiştirilecekti diye biliyorum ben. Bu konuda örnek bir dava olması gerekli, forumda ararsanız kesinlikle bulursunuz sanırım. Herhangi bir kusur çıkartır yada ürünün garanti kapsamında olmadığını söylerlerse bu davayı örnek göstererek kendilerine bir dava daha açabilceğinizi söyleyebilirsiniz. Açıcağınız dava örnek teşkili olan bir dava olacağından 1 celsede bile bitmesi mümkündür. iyi forumlar

mete_han
21 Şubat 2012, 22:15
Hacı keşke şu baş belası motora bulaşmayaydın...