PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şehirler arası nakliyat hakkında??

leon99
25 Ocak 2012, 16:21
Merhaba arkadaşlar hafta sonu Çankırı' dan İzmir' e motosiklet almaya gidiyorum. Bu karda kışta hata mı yapıyorum acaba bilmiyorum ancak yardımcı olabilecek tavsiye de bulunabilecek birileri varsa sevinirim. Teşekkürler şimdiden. herkese

MotorKafa
25 Ocak 2012, 16:30
En doğrusunu yapıyorsun. Sağlam giyin ve yolda kaldığın takdirde sana lazım olabilecek takımları al yanına ve koyul yola :)
Ben aralık ayı sonunda İzmir'den İstanbul'a geldim motorumla. Manisa taraflarında biraz toto donması yaşasam da pek sıkıntı olmadı :)

ZIPPIRMAN
25 Ocak 2012, 16:32
Motosiklet nedir?

---------- Post added at 14:32 ---------- Previous post was at 14:30 ----------

En doğrusunu yapıyorsun. Sağlam giyin ve yolda kaldığın takdirde sana lazım olabilecek takımları al yanına ve koyul yola :)
Ben aralık ayı sonunda İzmir'den İstanbul'a geldim motorumla. Manisa taraflarında biraz toto donması yaşasam da pek sıkıntı olmadı :)

Dostum düne kadar olurduda dün gece itibariyla ortalık karkıyamet

BLACK_ICE
25 Ocak 2012, 16:34
hiç nakliyecilerle uğraşma al motorunu git garaja muavini çek köşeye kardeş bunuda atcaz altına de yağını benzinini boşalt ve boşalttığını söyle ver 100 lira ok dir birlikte gidin :D

fbcino
25 Ocak 2012, 17:00
hiç nakliyecilerle uğraşma al motorunu git garaja muavini çek köşeye kardeş bunuda atcaz altına de yağını benzinini boşalt ve boşalttığını söyle ver 100 lira ok dir birlikte gidin :D

Aynen katılıyorum. Yazane ile hiç uğraşmayın, otobüs gelince şoför ve muavinle konuşun ve parayı onlara verin. 100 lira da çok iyi bir fiyat daha üstünü veremeyeceğim deyin; birde ilk kaça götürürsünüz dersiniz. Onlar bir rakam söylerse ortayı bulursunuz.

jeansatar
25 Ocak 2012, 17:00
black ıce....dediği gibi en uygun ve ekonomik çözüm budur,ama motosikletin ebatları da önemli bir faktor :)

yesewi
25 Ocak 2012, 17:09

Bu adamı seviyorum :D peki başkan ben bodrumdan alıp gelicem çivrile aktarmalı gelicem çivrile dolmuş çalışıyo onu nası yabcaz :D

BLACK_ICE
25 Ocak 2012, 17:19
Aynen katılıyorum. Yazane ile hiç uğraşmayın, otobüs gelince şoför ve muavinle konuşun ve parayı onlara verin. 100 lira da çok iyi bir fiyat daha üstünü veremeyeceğim deyin; birde ilk kaça götürürsünüz dersiniz. Onlar bir rakam söylerse ortayı bulursunuz.

black ıce....dediği gibi en uygun ve ekonomik çözüm budur,ama motosikletin ebatları da önemli bir faktor :)

Bu adamı seviyorum :D peki başkan ben bodrumdan alıp gelicem çivrile aktarmalı gelicem çivrile dolmuş çalışıyo onu nası yabcaz :D

arkadaşlar motorun ebeadı önemli değil otobüslerin tüm bağajları yan yatırılmş goldwingi bile alabilir içine :)))) ben benim zn yi aynaları söküp orta ayaklığa alıp yokda yan ayaklığa alıp yatırıp dik yüksel şekilde direk sokmuştum bagaja sıkıntı yok yani 100 tl ve bir muavine birde otobüse ihtiyacınız olcak :)))) siz canınızı sıkmayın hiç bu devirde herşey para demek

yesewi sen al ben aldığın yerden sürerek getiririm :D sıkıntı yok yani

geronimo0680
25 Ocak 2012, 17:52
daha önceki bir paylaşımımı burada tekrar paylaşayım, belki yardımcı olur.
dragstar nakliye

antalyadan aldigim dragstar'i sinop ayanciga nakliye konusunu paylasmak istiyorum zira bu tur problemi olan veya olacak arkadaslar faydalansin, fikir edinsin istiyorum..
once ptt kargo ile konustum. kasa icinde gonderilirse sigortali olur ancak oldugu gibi de yukleyebiliriz motoru o zaman mesuliyet kabul etmeyiz dediler ve 330 TL fiyat cikardilar.ayrica benzin ve motor yaginin da bosaltilmasini talep ettiler ve yerinden almadiklarini' motorun ve kasanin oraya getirilmesi gerektigini soylediler. daha sonra aras kargoya gittim zira anlasmali bir musteri adina yollanir ise makul bir fiyat alacagimi biliyordum ayrica yasadigim ilceye her gun bir tek onlar calisiyor. onlar da kasali olarak alabileceklerini ve yerinden almayacaklarini soylediler ancak ptt ye verilen olculerin (230 a 90 a 100 ) aynisi oraya da verildi ve anlasmali musteri adina 248 TL fiyat cikarttilar. ancak bu verilen kasa olculerinin az oldugunu dusunup tekrar bir olcum yaptik ve bir ahsap ambalaj atelyesinde, meyve sebze kasasi falan yapiyo bunlar,bir kasa yaptirdim. ebatlari; uzunluk 250 cm . en 104 cm . yukseklik 130 cm. bu da 1127 desi yapiyo. bu olculer bir dragstar classic icin gerekli en dusuk kasa olculeri, ayrica on cami ve aynalari cikartmak gerekiyo.kasa maliyeti 220 lira tutuyomus ama motoru aldigim arkadasin bir arkadasinin firmasi bunu yapan, 100 lira attim eyvallah oldular.aras kargoyu tekrar aradim bu sefer yerinden alabileceklerini ama gorup ambalaji begenirlerse! alacaklarini soylediler ben de buyur ettim once cami ve aynalari soktum.makinayi kasaya koyduktan sonra benzini bosalttim ama yaga dokunmadim, uzerine hurdacilar sitesinden aldigim 2 tane battaniyeyi sardim ve siki sikiya makinayi kasaya iplerle bagladim ve en son olarak motorun girdigi tarafi ve kasanin tavanini caktirdim. ama olculer degistigi icin fiyat ta artti ve 398 TL 25 kurusa cikti. bu fiyat anlasmali bir musteriye gonderildigi icin bu sekilde oldu, aksi takdirde 1200 lira falan olacagini soylediler. bu soyledigim isleri daha bu ogleden sonra hallettim ve saat 6 bucuk civari makinayi araca yuklediler, 2 gun sonra yerine ulasir dediler, umarim bir aksilik cikmadan varir. bunlari bir fikir versin, belki faydalanilacak noktalar olabilir diye yazdim, daha uygun cozumler de vardir belki ancak fazla zamanim yok zaten, hemen sinop'a donmem gerekiyo, bu bicimde sorunu cozmeye calistim

leon99
25 Ocak 2012, 18:38
motor gt 250 r ... otobüs fikri güzelde motoru nasıl sabitliyoruz moturu otobüsün altına o biraz kafamı karıştırdı. dikine koysak sığar mı sığarsa devrilmezi mi? yan koysak motor zedelenmez mi ? sonuçta otobüs sürekli hopluyo zıplıyor:D neyse tecrübelerinize göre davranacağız artık yardımlarınızı beklerim gene de sağolun.

leon99
25 Ocak 2012, 22:11
arkadaşlar şu otobüs altına motoru sabitleme şeklini anlatır mısınız?

ısparta
25 Ocak 2012, 22:35
selam bende yamaha x max ı karabük safranboludan ankara oradan da aktarmalı ıspartaya getirdim. sadece ön cam ve aynalarını söktüm bagaja geri geri soktum yan ayaklığına koydum marketten ince sicim alıp 4 bir tarafından sıkıca bağladım. ayrıca yağını filanda boşaltmadım. ankarada indirip tekrar başka otobüse bindirdim tabii önce şöförle anlaştım. safranbolu ankara arası benle motor 40 tl ankara ısparta arası benle motor 100 tl verdim Allah a şükür motorda herhangi bi çizik hasar olmadı.zaten otobüsün altında demir kuşaklar var oraya bağlarsın.

ekremz
25 Ocak 2012, 22:47
İmkansız koşullar haricinde, gideceğim yer fizan da olsa kendim götürürüm.

joe dalton
25 Ocak 2012, 23:20
İmkansız koşullar haricinde, gideceğim yer fizan da olsa kendim götürürüm.hay yaşşa mirim :thumleft:

Arda_Karaca
25 Ocak 2012, 23:39
İmkansız koşullar haricinde, gideceğim yer fizan da olsa kendim götürürüm.
:cat::cat:

excavatus
26 Ocak 2012, 15:07
yaz kış demeden. Hafta sonları olmak kaydı ile. Her türlü motor her yere binerek götürülür

İrtibat için mesaj atın...

GaCCaLL
26 Ocak 2012, 17:21
yaz kış demeden. Hafta sonları olmak kaydı ile. Her türlü motor her yere binerek götürülür

İrtibat için mesaj atın...

hayırdır üstad ek işe mi başladın? ekmeğime mani oluyon ama :P

sezer aykaç
26 Ocak 2012, 17:48
daha önceki bir paylaşımımı burada tekrar paylaşayım, belki yardımcı olur.
dragstar nakliye

antalyadan aldigim dragstar'i sinop ayanciga nakliye konusunu paylasmak istiyorum zira bu tur problemi olan veya olacak arkadaslar faydalansin, fikir edinsin istiyorum..
once ptt kargo ile konustum. kasa icinde gonderilirse sigortali olur ancak oldugu gibi de yukleyebiliriz motoru o zaman mesuliyet kabul etmeyiz dediler ve 330 TL fiyat cikardilar.ayrica benzin ve motor yaginin da bosaltilmasini talep ettiler ve yerinden almadiklarini' motorun ve kasanin oraya getirilmesi gerektigini soylediler. daha sonra aras kargoya gittim zira anlasmali bir musteri adina yollanir ise makul bir fiyat alacagimi biliyordum ayrica yasadigim ilceye her gun bir tek onlar calisiyor. onlar da kasali olarak alabileceklerini ve yerinden almayacaklarini soylediler ancak ptt ye verilen olculerin (230 a 90 a 100 ) aynisi oraya da verildi ve anlasmali musteri adina 248 TL fiyat cikarttilar. ancak bu verilen kasa olculerinin az oldugunu dusunup tekrar bir olcum yaptik ve bir ahsap ambalaj atelyesinde, meyve sebze kasasi falan yapiyo bunlar,bir kasa yaptirdim. ebatlari; uzunluk 250 cm . en 104 cm . yukseklik 130 cm. bu da 1127 desi yapiyo. bu olculer bir dragstar classic icin gerekli en dusuk kasa olculeri, ayrica on cami ve aynalari cikartmak gerekiyo.kasa maliyeti 220 lira tutuyomus ama motoru aldigim arkadasin bir arkadasinin firmasi bunu yapan, 100 lira attim eyvallah oldular.aras kargoyu tekrar aradim bu sefer yerinden alabileceklerini ama gorup ambalaji begenirlerse! alacaklarini soylediler ben de buyur ettim once cami ve aynalari soktum.makinayi kasaya koyduktan sonra benzini bosalttim ama yaga dokunmadim, uzerine hurdacilar sitesinden aldigim 2 tane battaniyeyi sardim ve siki sikiya makinayi kasaya iplerle bagladim ve en son olarak motorun girdigi tarafi ve kasanin tavanini caktirdim. ama olculer degistigi icin fiyat ta artti ve 398 TL 25 kurusa cikti. bu fiyat anlasmali bir musteriye gonderildigi icin bu sekilde oldu, aksi takdirde 1200 lira falan olacagini soylediler. bu soyledigim isleri daha bu ogleden sonra hallettim ve saat 6 bucuk civari makinayi araca yuklediler, 2 gun sonra yerine ulasir dediler, umarim bir aksilik cikmadan varir. bunlari bir fikir versin, belki faydalanilacak noktalar olabilir diye yazdim, daha uygun cozumler de vardir belki ancak fazla zamanim yok zaten, hemen sinop'a donmem gerekiyo, bu bicimde sorunu cozmeye calistim

haberim olsa ben bırakırdım seni. para kolay kazanılmıyor. 100 liraya halledecegin işi 500 liraya yapmışlar. ben asla hiçbir kargo şirketiyle agır ve desisi büyük malzeme getirmem.

nakliyat ambarları ile görüşebilirsin. yada kış günü otobüsle götürmenin bir sakıncası yoktur. arkadaşların da söyledigi gibi şöförle anlaş. 100 tl den de fazla verme.

motosikleti sabitleme işine gelince kayış gibi olan ipler var ucuz. ondan 10 mt al motoskleti otobüs altına aldıktan sonra yan ayaklıga al. sonrada hem önden hemde arkadan otobüsün altındaki şase kolonlarına gergin bir şekilde bagla. olay bimiştir.

fbcino
26 Ocak 2012, 17:54
haberim olsa ben bırakırdım seni. para kolay kazanılmıyor. 100 liraya halledecegin işi 500 liraya yapmışlar. ben asla hiçbir kargo şirketiyle agır ve desisi büyük malzeme getirmem.

nakliyat ambarları ile görüşebilirsin. yada kış günü otobüsle götürmenin bir sakıncası yoktur. arkadaşların da söyledigi gibi şöförle anlaş. 100 tl den de fazla verme.

motosikleti sabitleme işine gelince kayış gibi olan ipler var ucuz. ondan 10 mt al motoskleti otobüs altına aldıktan sonra yan ayaklıga al. sonrada hem önden hemde arkadan otobüsün altındaki şase kolonlarına gergin bir şekilde bagla. olay bimiştir.

Motoru otobüse bağlamadan önce 2 tane battaniye ile üstünü örtersen olası çiziklere karşı daha iyi korursun motoru :cat:

excavatus
27 Ocak 2012, 13:07
hayırdır üstad ek işe mi başladın? ekmeğime mani oluyon ama :P

Maksat motor kullanmak olsun.
Hiç farketmez... para için değil zevk için yapıyorum... ehehehe

ahmet0707
30 Ocak 2012, 18:45
Herkese s.a usta benim motor izmirde kaldı daha doğrusu ben antalyadan izmire gittim sonra beni göndermediler nak-kargo diye bi yer vardı bizim müşterimiz orayla anlaşıp 100 tl ye getirdim ara bi konuşmanı tavsiye ederim.İzmir'dede genellikle pamukkale alıyor.

leon99
30 Ocak 2012, 22:42
Ben Ilgaz' dayım (çankırı) motoru izmir' den getiriyorum bir kaç firmaya sordum hep motor almıyoruz diyorlar otobüs altına.. bilmiyorum ikna işini nasıl yapacağım bi de aksilik 15 tatil dönüşüne denk geliyor izmir' e gitmem. bagajlarda sıkıntı çıkabilir. siz otobüste götürürken de mi firmalar başta olmaz alamıyoruz dedi yoksa benim mi şansızlığım acaba. ahmet0707 sen izmirden mi getirttin bu firma izmirdemi numarası falan varsa alsam iyi olur... ilginize teşekkürler bindik bi alamete gidiyoruz bakalım kıyamete bu kış günü risk alıp yola çıkacam. aklına yeni bi fikir gelen olursa beklerim=) iyi akşamlar herkese

ahmet0707
31 Ocak 2012, 18:48
http://www.yeninakkargo.com/?page=6 usta bu siteye gir burdan bulabilirsin sana bişey daha dicem ben yazın göndercektim işte antalyaya motorumu pamukkale dediki beraber giderseniz motorunuzla olabilir o zaman da zaten 140 lira ya denk geliyodu yani motor gönderme 100 tl antalya bilet fiyatı 40 tl bide orda otobüs şöförü ile yüz yüze görüşmeni tavsiye ederim.