PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor aldım sonunda, bir bakkarmısınız? yorumlar???

Sayfa : [1] 2

espri kutusu
15 Ocak 2012, 21:02
selam arkadaşlar, cbr600f istediğim halde bugün gittim 2007 model,33.000kmde gsr600 aldım. motorru inceledim, bindim, biraz doolaştım, iyiydi. sıkıntıı yoktu mekanikte kanaatimce. sadece arka lastik bitik başka önemli bir sorun yok. gayet iyi, motorda bir anormallik yoktu... motorun linki bu :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-alacaksan-hastasindan-al-67315564/detay
yorumları bekliyorum arkadaşlar...

adem80
15 Ocak 2012, 21:05
hayırlı olsun. Tekerleğin düz bassın. Allah kaza bela vermesin

espri kutusu
15 Ocak 2012, 21:07
hayırlı olsun. Tekerleğin düz bassın. Allah kaza bela vermesin
allah razı olsun kardeşim. tüm motorcu arkadaşımın tekeri düz bassın...

FatihKARAKAŞ
15 Ocak 2012, 21:07
Güle güle kullanın, Allah kaza bela vermesin. Motor çok güzel görünüyor.

TahirBey
15 Ocak 2012, 21:09
Hayırlı olsun.Kazasız belasız,Maşallah güzel motor.

espri kutusu
15 Ocak 2012, 21:09
Güle güle kullanın, Allah kaza bela vermesin. Motor çok güzel görünüyor.
allah rarzı olsun fatih abii.. teşekkür eederim:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::ca t::cat::cat:

CankutKaba
15 Ocak 2012, 21:10
GSR 600'ün sınıfının en hızlı giden ve en iyi frenlere sahip olan motor olduğunu duymuştum, ne kadar doğru bilemiyorum. Görünüşü de çok güzel. Umarım kazasız belasız kullanırsınız..

espri kutusu
15 Ocak 2012, 21:11
Hayırlı olsun.Kazasız belasız,Maşallah güzel motor.
sağolasın abiiii, darısı başınızaaaaaaaaaaaaaaaaa

safakk
15 Ocak 2012, 21:14
hayırlı olsuuun allah hepimize daha iyilerini nasip etsiin :)

adanalı01
15 Ocak 2012, 21:16
kaca aldın kardeş hayırlı olsun bende fazer mi gsr 600 mü diye kararsız kalmıştım ama fazer biraz agır basmiştı hayırlısı bakcez artık ilerleyen zamanda....

McWarnaly
15 Ocak 2012, 21:16
Hayirli olsun kardesim.Allah kazasiz belasiz surusler nasib eglesin.

M.yildizli
15 Ocak 2012, 21:17
Hayırlı Olsun.. Kazasız Belasız Hayırlı Yolculuklar Dilerim..

espri kutusu
15 Ocak 2012, 21:18
GSR 600'ün sınıfının en hızlı giden ve en iyi frenlere sahip olan motor olduğunu duymuştum, ne kadar doğru bilemiyorum. Görünüşü de çok güzel. Umarım kazasız belasız kullanırsınız..
seri olduğunu bizzzat denedim gördüm amafren konusunda o kadar deneyim sahibi olamadım. ama gerçekten harika, özellikle 200kg olduğu halde binince hakimiyeti kolay

mali_181
15 Ocak 2012, 21:18
allah kazadan beladan saklasın hayırlı uğurlu olsun güzel motor

chemical
15 Ocak 2012, 21:19
ilerde almak istediğim motor çok keyifli bir motor hayırlı uğurlu olsun:cat:

espri kutusu
15 Ocak 2012, 21:21
kaca aldın kardeş hayırlı olsun bende fazer mi gsr 600 mü diye kararsız kalmıştım ama fazer biraz agır basmiştı hayırlısı bakcez artık ilerleyen zamanda....

benim cbf 150 nin üzerine 8300tl ye anlaştık... cbf i 2500den saydık(2008 model, 28500kmde) üzerinide nakite anlştık...

iyi dilekte bulunan tüm arkadaaşlara teşekkür ederimmm

Arda_Karaca
15 Ocak 2012, 21:24
Hayırlı olsun. Yakışıklı motor.:cat:

espri kutusu
15 Ocak 2012, 21:25
Hayırlı olsun. Yakışıklı motor.:cat:

sağol abii

v max
15 Ocak 2012, 21:34
hayırlı olsun güle güle bin

oguzhan6161
15 Ocak 2012, 21:35
hayırlı olsun arkadaşım Allah güle güle binmeyi nasip etsin

ekremz
15 Ocak 2012, 21:39
hayırlı olsun kazasız belasız.

reis007
15 Ocak 2012, 21:42
çok güzel motor :cat: , derhal bi nazar boncuğu tak :) iyi günlerde kullanmam dileğiyle...

afatsum
15 Ocak 2012, 21:48
hayırlısı olsun güzel gözüküyor :)
kazasız belasız

zongoku
15 Ocak 2012, 21:48
Hayırlı olsun. Kazasız belasız binmen dileğiyle.

furkanmg
15 Ocak 2012, 21:58
hayırlı ugurlu olsun kardesım guzel secım naked;) hemde performans...
tekerın duz bassın...

jimpam
15 Ocak 2012, 22:01
hayırlı olsun :) güle güle gazla:)

espri kutusu
15 Ocak 2012, 22:16
arkadaşlar hepinizin iyi dilekleri için teşekkür ederim.. allah hepinizden razı olsun.. ilk işim nazar boncuğu takmak olucak. yarın hemen satışını yapıp alıcam hemen üzerime motoru... tekrardan teşekkür ederim...

hayelsiz
18 Ocak 2012, 07:04
ne kadar da asil duruyor.suzukinin beğendiğim modellerinden.bende ayrı bir yeri var...kazasız ve BELASIZ bol sürüşler.

tombo
18 Ocak 2012, 10:00
GSR güzel motor,hayırlı olsun,uzun süre keyifle yol yapman dileğiyle...

Zodium
18 Ocak 2012, 10:16
hayirli olsun fazla söze gerek yok o bir suzuki :)

espri kutusu
18 Ocak 2012, 10:31
tüm arkadaşların iyi dilekleri için teşekkür ediyorum. allah motosiklet sürücülerine kaza bela göstermesin. herkese saygılar sevgiler...

K o r @ y
18 Ocak 2012, 10:37
Çok harika duruyor..Temiz bir motora benziyor.Allah kazadan beladan korusun tekerin düz bassın.Artık altında bi canavar var.. :) sevgiler

espri kutusu
18 Ocak 2012, 10:45
Çok harika duruyor..Temiz bir motora benziyor.Allah kazadan beladan korusun tekerin düz bassın.Artık altında bi canavar var.. :) sevgiler

teşekkürler hocam, sağolasın. motoru baktırmadan aldım, kendim baktım elimden geldiğince. ama aklımda hep bir soru vardı. dün honda otosever yetkili servisinden çıkma bir ustam var, ona götürdüm dün. deneme sürüşleri felan yaptı. o da çok beğendi, motor temiz ve açılmamış, şansın varmış dedi :) artık hiç bir şüphem kalmadı... allah herkese gönlündeki motoru vermeyi nasip etsin...

Holocaust46
18 Ocak 2012, 11:06
Hayırlı olsun tekerin düz bassın kazasız belasız sür inşallah :)

motorcu48
18 Ocak 2012, 11:16
ahh ahh bende kısmetse allah yolumu rast getirirse seneye bu motordan istiyorum
güle güle kullan darısı artık:)

adanalı
18 Ocak 2012, 11:48
eski bir gsr kullanıcısı olarak,çok isabetli bir karar verdiğine eminim.güle güle kullan,kazasız belasız kardeş.ben de,inşallah bir daha almayı düşünüyorum.ADANA'dan selam olsun.

fat280
18 Ocak 2012, 11:52
hayırlı uğurlu olsun tekeriniz her daim düz bassın

CankutKaba
18 Ocak 2012, 12:09
Abi tekrar hayırlı olsun. Sana bir şey sormak istiyorum. Cbf 150in ile ne kadar yol yaptın ? Ne kadar kullandın ? GSR 600 gerçekten çok güzel bir makine, sürüşünü merak ediyorum. Eğer ilk 600lük motorunsa ilk sürüş deneyimlerini biraz anlatabilir misin ?

Zippo's
18 Ocak 2012, 12:17
Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim çok tatlı makine :)

tarosk
18 Ocak 2012, 12:47
hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim :thumleft:

ozrace
18 Ocak 2012, 12:55
hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela göstermesin.krediyi çekmişsin sanırım :)

saykem
18 Ocak 2012, 14:04
hayırlı olsun kazasız sürüşler,Bu arada 150 cclik bir motordan sonra seni biraz zorlayacaktır.Alışana kadar hız yapmamaya ve kontrolun daima sende olmasına dikkat et.Bende avcılarda oturuyorum .birgün tanışırız inşallah:)

espri kutusu
18 Ocak 2012, 18:44
öncelikle iyi dilekte bulunan tüm arkadaşlara ve abilerime teşekkür ederim, allah sizlerle beraber yanyana motor kullanmayı nasip eder inşallah...

Abi tekrar hayırlı olsun. Sana bir şey sormak istiyorum. Cbf 150in ile ne kadar yol yaptın ? Ne kadar kullandın ? GSR 600 gerçekten çok güzel bir makine, sürüşünü merak ediyorum. Eğer ilk 600lük motorunsa ilk sürüş deneyimlerini biraz anlatabilir misin ?

3 yıl ybr125 kullandım, yaklaşık 4-5ay kadarda cbf150 kullandım(5000-6000km civarı sanırım) öncelikle şunu belirteyim,, cbf ten sonra ilk defa yüksek hacimli motor kullandım. ilk üzerine oturduğumda korkmadım değil ama inan çok da abartı korkulucak bir motosiklet değil, tabii kilo bakımından. motorun torkuna ilk başta alışamadım, yanlışlıkla birden gaz açtım tabii biraz kontrollüydü. inan insan motorun üzerinden düşecek gibi oluyor. ondan sonrada zaten aynı hatayı yapmadım :) ivmelenmesi süper diyebilirim, eğer kalkıştan sonra birden gaz açarsan motorun arkası yalpalıyor, tabii güçten olduğunu düşünüyorum. tek dezavantajı bana göre gidon dönüş açısı. normal sokaktaa bile 2-3 hamle yapmadan dönemiyosun, fren olarak da beni tatmin etti,ayrıca gösterge panelleri ise çok işlevsel, hiç bir sıkıntı çekmiyosun. yol tutuşuda çok güzel şimdilik, açıkçası fazla da kullanma fıırsatım olmadı hava şartlarından dolayı ama şimdilik çok güzel...bu arada motorun oturuş pozisyonu biraz ss tarzı, birz eğilmek gerekiyor ama bu egilmede motora hakimiyetin sizin elinizde olduğunu hissettiriyor. ayrıca motorun en çok sevdiğim özelliği egzosu tek kelimeyle harika, düşük devirde çıkardığı o harika mırıldanmayı inan hiç birşeye değişmem. motor 7000d/dk. sonra inan tanınmayacak kadar hırçın oluyor. genelde o devirlerde sollama hariç kullanmadım. şuana kadar max. 5.vitese kadar çıktım o da 120km hız(otobanda), 6.vites nasip olmadı. motoru tanımadan da açıkçası ne 6.vitese ne de 120km/h den fazla hızlara çıkma gibi bir niyetim var. eğer binme fırsatım olursa yine yazar, elimden geldiğince bilgilendiririm.

bu arada abillerim sizlere bir şey sormak istiyorum. su soğutmalı motosiklet hiç kullanmadm. bu radyatör olayını bana kısaca anlatırmısın? yani haralet yaparmı, su sıcakığı çok yüksek olunca ne olur? veya bu ısı derecelerinin otalama bir değeri var mı? birde birde motorun üzerinde michelin pilot lastik takımı var, bunların hava basıncı kaç psı oluyor?

Felon
18 Ocak 2012, 18:54
Hayırlı olsun tekerin düz bassın güzel motor

espri kutusu
18 Ocak 2012, 19:04
evet geçen hafta çekmiştim :)sağol iyi dileklerin için

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

sağolasın abii...:rendeer:

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

hayırlı olsun kazasız sürüşler,Bu arada 150 cclik bir motordan sonra seni biraz zorlayacaktır.Alışana kadar hız yapmamaya ve kontrolun daima sende olmasına dikkat et.Bende avcılarda oturuyorum .birgün tanışırız inşallah:)

abii inşallah karşılaşırız. artık ilk gezi veya toplu sürüş etkinliklerine katılıcam bir aksilik olmazsa.

piyanist_irf
18 Ocak 2012, 19:05
hayırlı uğurlu olsun valla ben resmini göremedim ilanı kaldırmışlar ama inşallah tekerine taş değmez...:)

espri kutusu
18 Ocak 2012, 19:16
hayırlı uğurlu olsun valla ben resmini göremedim ilanı kaldırmışlar ama inşallah tekerine taş değmez...:)

bende daha fotolarını çekmedim ama en kısa sürede eklicem buraya... iyi dilekler için teşekkür ederim

CankutKaba
18 Ocak 2012, 19:17
Teşekkür ederim bilgiler için :)

espri kutusu
18 Ocak 2012, 19:27
Teşekkür ederim bilgiler için :)

rica ederim ;)

srhtsglm
18 Ocak 2012, 19:54
öncelikle iyi dilekte bulunan tüm arkadaşlara ve abilerime teşekkür ederim, allah sizlerle beraber yanyana motor kullanmayı nasip eder inşallah...

3 yıl ybr125 kullandım, yaklaşık 4-5ay kadarda cbf150 kullandım(5000-6000km civarı sanırım) öncelikle şunu belirteyim,, cbf ten sonra ilk defa yüksek hacimli motor kullandım. ilk üzerine oturduğumda korkmadım değil ama inan çok da abartı korkulucak bir motosiklet değil, tabii kilo bakımından. motorun torkuna ilk başta alışamadım, yanlışlıkla birden gaz açtım tabii biraz kontrollüydü. inan insan motorun üzerinden düşecek gibi oluyor. ondan sonrada zaten aynı hatayı yapmadım :) ivmelenmesi süper diyebilirim, eğer kalkıştan sonra birden gaz açarsan motorun arkası yalpalıyor, tabii güçten olduğunu düşünüyorum. tek dezavantajı bana göre gidon dönüş açısı. normal sokaktaa bile 2-3 hamle yapmadan dönemiyosun, fren olarak da beni tatmin etti,ayrıca gösterge panelleri ise çok işlevsel, hiç bir sıkıntı çekmiyosun. yol tutuşuda çok güzel şimdilik, açıkçası fazla da kullanma fıırsatım olmadı hava şartlarından dolayı ama şimdilik çok güzel...bu arada motorun oturuş pozisyonu biraz ss tarzı, birz eğilmek gerekiyor ama bu egilmede motora hakimiyetin sizin elinizde olduğunu hissettiriyor. ayrıca motorun en çok sevdiğim özelliği egzosu tek kelimeyle harika, düşük devirde çıkardığı o harika mırıldanmayı inan hiç birşeye değişmem. motor 7000d/dk. sonra inan tanınmayacak kadar hırçın oluyor. genelde o devirlerde sollama hariç kullanmadım. şuana kadar max. 5.vitese kadar çıktım o da 120km hız(otobanda), 6.vites nasip olmadı. motoru tanımadan da açıkçası ne 6.vitese ne de 120km/h den fazla hızlara çıkma gibi bir niyetim var. eğer binme fırsatım olursa yine yazar, elimden geldiğince bilgilendiririm.

bu arada abillerim sizlere bir şey sormak istiyorum. su soğutmalı motosiklet hiç kullanmadm. bu radyatör olayını bana kısaca anlatırmısın? yani haralet yaparmı, su sıcakığı çok yüksek olunca ne olur? veya bu ısı derecelerinin otalama bir değeri var mı? birde birde motorun üzerinde michelin pilot lastik takımı var, bunların hava basıncı kaç psı oluyor?

kardeş hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullan.su soğutmalı motorlarda soğutma sıvısı seviyesi tam radyatör petekleri temiz ve tıkalı değil ise normal kullanımda hararet yapması zordur.senin motorunun gösterge panelinde motor sıcaklığını santigrat cinsinden gösteren bir bölüm var.burada önemli olan sıcaklık değerinin 90 ve üzeri olmamasına dikkat etmelisin.altındaki makina 4 silindir ve yüksek devirli motor.kışın korkulacak bişey yok.fakat yazın özellikle sıkışık trafikte soğutma için en etkili yöntem, yüksek vites düşük devir kullanmaktır.