PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Boyama Yardım ?

oguzhan6161
15 Ocak 2012, 00:34
Arkadaşlar motorumun bazı bölgelerini boyamak istiyorum bana detaylı bilgileri yazar mısınız? Forumu araştırdım bi kaç bilgiye ulaştım ama yeterli değil. Sprey boya ile boyamak istiyorum . Neler gerekiyor? Mesela sormak istediğim zımpara gerekiyor mu cila vs bunlar nasıl olmalı zahmet olmazsa malzemeleri internetten bulup link olarak ekler misiniz ? Cilanın falan nasıl olacağını bilmediğim için bunu istedim. Detaylı bilgi istiyorum kısacası :bounce:

tr100a
15 Ocak 2012, 00:48
bence sprey boyaya hiç bulaşma sonra beyenmiyecen çünkü normal boyalara göre incedir birazda saydamsı kapatması için bir kaçkat boyaman lazım ilk önce 800 zımparayla boyayı parlaklığını alıcan çizik ve bozuk yerlere macun cekip tekrar zımpara ve astar atıcan sonra tekrar zımpara ve boya. Sanayide birkaç yere sor elindeki boyalarla aylak işi olmayan birine boyat parça başı 20 tl gibi inan çok dağa ucuza gelir ben boyadan çok fazla anlamam çok ayrıntılı yazamam kaba olarak veya birilerinin direktifiyle yapmışlığım var

oguzhan6161
15 Ocak 2012, 01:04
sanayide çok isterler diye duydum

tr100a
15 Ocak 2012, 02:24
tabi ister her isteyene istediği verilse .......sen benim cebimde bu kadar 20tl yada 40 tl neyse bu kadar param var şunu bana boyayabilirmisin diye rica edicen ama boş aylak olucak yada cebinde parası olmayan senin işini yapar benim boyacım var şöyle para veriyorum bilgin olsun 1 parça 20 tl 2-3 parça 30-50 tl(büyük-küçük)benim motor cub yaklaşık 13 parçadan oluşuyor çizilince 100gr boya yaptırıyorum makinada met. mavi kalan bütün malzeme boyacıdan ve başında dur 1-2 saatte biter sakın bırakma iki çay ısmarla boya yaparken bira alma bira içen adam iş yapmaz çok oyalar yaş 45 tecrübeyle sabit

zongoku
15 Ocak 2012, 02:54
Arkadaşlar motorumun bazı bölgelerini boyamak istiyorum bana detaylı bilgileri yazar mısınız? Forumu araştırdım bi kaç bilgiye ulaştım ama yeterli değil. Sprey boya ile boyamak istiyorum . Neler gerekiyor? Mesela sormak istediğim zımpara gerekiyor mu cila vs bunlar nasıl olmalı zahmet olmazsa malzemeleri internetten bulup link olarak ekler misiniz ? Cilanın falan nasıl olacağını bilmediğim için bunu istedim. Detaylı bilgi istiyorum kısacası :bounce:

http://altinelbiseliadam.com/ fikir vermesi açısından izleyebilirsin.

erensipahi
18 Ocak 2012, 23:53
kardeş git fırın boya yaptır motorsikletin modelini yazmamışsın kaça patlar bilmiorum ama spreyle falan olacak iş deil haberin olsun 250-300 lira civarı fıstık gibi olur bizim 100lükler o kdra boyuyorlardı bide parçaları söktürme parası falan verecen işte 300-350 yi bulur

immortalboss
19 Ocak 2012, 00:17
Spreyle uğraşma kardeşim.Ben yazın bisikletimi ve çamurluklarımı boyattım.Yanında birkaç tane aksesuar.20 lira aldı abi...Ama sökme takma bana ait...Sen de motorun boyanmasını istediğin yerleri sök.Öyle götür...Güzel bir boya ile çok kaliteli olur motosikletin...