PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask alırken Ne yapmalı?

rapidhacker5
13 Ocak 2012, 12:35
arkadaşlar şimdi netten agv stealth sv alacağım ilk Small gelecek.Ben şu an ki dandik free-m kaskımı kar maskesi ile giyince tam oluyor fakat çıplak giyince büyük geliyor.agv'yi çıplak mı denemeliyim yoksa kar maskesi mi? yoksa balaklava ve kar maskesi çok farklı bir şey mi? çünkü ben agv'yi kar maskesi ile giyersem olmayabilir.

sercan2667
13 Ocak 2012, 12:59
valla kıyafetteki gibi 1 beden büyük alırsan pişman oluyorsun..bende olmuştu.kafanda.(kar maskesi yok sayarsak))kenarında boşluklar oluşuyor..başını sağa sola dönderirken kafandan kayıp gidiyor..istemediğin yönlere :)

ozrace
13 Ocak 2012, 13:03
bir mezure ile kafanın ölçüsünü al ve tam olacak ölçüde al.kask ilk başta sıkı gibi gelir ama zamanla biraz genizleme yapıyor.kask ta büyük beden kullanmak çok büyük bir yanlıştır.kaza anında ölümcül nedenler doğurabilir....

safakk
13 Ocak 2012, 13:42
kar maskesi balaklavadan daha kalındır

Deneme işlemini kafanızda hiçbirşey giymeden direk kaskı takın ve olup olmadığına bakın eğer tam gelmişse yok kışı balaklavada giyerim sığmam demeyin. çünki kask bir süre sonra zaten bir miktar esneme yapıyor zaten takarkende kulaklar kıvrılmasın diye ipinden iki yana genişleterek giyiyorsanız kesin genişler. Yani tam kafanıza göre de alsanız kışın balaklava yada maskeyle sıkmaz sorun çıkarmaz. Tarafımca denenmiştir :)

rapidhacker5
13 Ocak 2012, 15:08
56 cm gibi bir ölçü var bu sanayi metresiyle ölçtüm :D agv stealth sv small alacağım

COQ
13 Ocak 2012, 16:59
önce asagidaki linkte yazilanlari okuyarak, internet üzerinden kask satin almanin iyi bir fikir olup olmadigini kendinize sorarak baslayabilirsiniz.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/52380-kask-ile-ilgili-merak-edilenler.html

rapidhacker5
13 Ocak 2012, 17:09
ne yapayım ki şimdi alanya da kask satan bir yer yok adam gib markalard

kameraman
13 Ocak 2012, 17:53
http://www.motosikletim.com.tr/KMDefault.aspx?cntid=1040 buraya bi bakar mısın?

rapidhacker5
13 Ocak 2012, 18:01
hocam biliyorum bunları bazen değişiyor kalıplarına göre

motorcu48
13 Ocak 2012, 19:48
bende ls2 de L beden almıştım blaklava ile oluyordu ancak herseferinde blaklava giymek vede kazada kafadan çıkıcak korkusuyla nitro aldım bi tane