PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yok Böyle Bir Kaza Kardeşim....olmaz..cahil adam bir cana kıydı.

feliçita
12 Ocak 2012, 18:44
gazetelerde bir haber gözüme ilişti çok sinirlendim..üzüldüm..cahillik bir motosikletli arkadaşımızı daha bizden aldı...http://gundem.milliyet.com.tr/caddeye-gerilen-halati-fark-etmeyince-hayatini-kaybetti/gundem/gundemdetay/12.01.2012/1488071/default.htm

K o r @ y
12 Ocak 2012, 19:10
Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır versin :(

eray_uluyazı
12 Ocak 2012, 19:31
zihniyete bakın hele yaaa!!!
Allah taksiratını affeylesin kardeşimizin...

drsteel
12 Ocak 2012, 19:41
bu adamı cinayetten yargılamak gerek taksirli adam öldürmek. bir resim olsaydı. ben hala ağaç ile kamyon arasındaki yol bağlantısını çözemedim. malı ağaca bağlıyarak nasıl indiroydu onu anlamadım.

piyanist_irf
12 Ocak 2012, 19:51
hayyyy allahım yaaaaa:farao: allah rahmet eylesin çok kötü...

Arda_Karaca
12 Ocak 2012, 19:55
Yazık olmuş gencecik çocuğa. Başkalarının hayatını önemsemeyen, zihni sinir projesi ile bir gencin hayatını söndüren katilde 1 gün gözaltı sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılır.

mali_181
12 Ocak 2012, 19:56
allah rahmet eylesin çok üzücü işte ailelerin izin vermeme sebebleri(bende alamıorum izin) o ana baba şimdi ne yapsın :(:(:(

myagdi
12 Ocak 2012, 20:05
nasıl bir dangalak cesaretidir bu ! bu yaratık hiç mi toplumda yaşamamış, terbiye görmemiş. yola halat germe hakkını nasıl kendinde görüyor? polis, jandarma, zabıta falan hiç mi görmemiş. bu yaratığın düşüncesizliği ortada; hiç mi uyaran olmamış. cinayetten yargılamasına yargılarlar da; sonunda üç kuruş para cezasıyla kurtulur. bu ülkede adalet falan yok!

Mengu16
12 Ocak 2012, 20:42
Allah rahmet eylesin ne diyim.
Ben de 2006 yılında Ankara kocatepe camii önünde cami girişindeki direklerin arasına çekili zinciri görmemiş ve bisikletle 20-25km hızla takılmıştım, olunca oluyor dikkat etmek lazım hele geceleyin. Bana bişey olmamıştı neyse bisikletten uçtum ama toprak zemine ellerimin üzerine düştüm çizik yoktu elimde, bisikletim 2 haftalıktı ön jantı eğildi ön çatal baya bi çizildi jantı kendim düzelttim aldığımdan iyi hale getirdim :cherry: hee tabi birde takıldığım zincir var, zincirin bağlı olduğu direkler baya eğildi ama bastım gittim zaten canım yanmış :cherry:

zeda3000
12 Ocak 2012, 20:59
Cehalet iste, ne kadar tehlikeli bir sey insan bir daha goruyor. Bu egitim sistemi ile nasil kiracaz bu cehaleti inanin bilmiyorum

onur35
12 Ocak 2012, 22:10
olacak iş mi bu ya gereğinden fazla çok pratik zekalı olduğunu sanan budalalar maalesef ki var :pr:bu gerizekalının yaptığı hata yüzünden gencecik bir can hem de talebe arkadaşımız hayatını kaybetmesi ne kadar kötü :pale: bu hak mıdır şimdi hayatlarımız bu kadar mı ucuz:silent:
kardeşimizin mekanı cennet olsun

feliçita
12 Ocak 2012, 23:34
olacak iş mi bu ya gereğinden fazla çok pratik zekalı olduğunu sanan budalalar maalesef ki var :pr:bu gerizekalının yaptığı hata yüzünden gencecik bir can hem de talebe arkadaşımız hayatını kaybetmesi ne kadar kötü :pale: bu hak mıdır şimdi hayatlarımız bu kadar mı ucuz:silent:
kardeşimizin mekanı cennet olsun
evet hayatımız bu kadar ucuz...taksirle adam öldürmekten yargılanır...dikkatinizi çekerim...taksirle...hata ile...bilmeyerek....hukukta böyle adlandırılır...eyyy cahil adam senin yaptığın bu iş bir cana mal oldu...senin yaptığın bu iş kaç kişinin üzülmesine neden oldu...sen hayvanlarına küspe yedireyim diye iş yap sonrada pırıl pırıl bir genci hayattan alıp götür...içine tüküreyim senin aklının ben...

McWarnaly
12 Ocak 2012, 23:41
Allah rahmet eylesin.Gercekten cok cahilce bir kareket.

feliçita
12 Ocak 2012, 23:50
daha detaylı bilgi bu linkte....http://www.haberantalya.com/haber/6709-

---------- Post added at 21:50 ---------- Previous post was at 21:41 ----------

bu adamı cinayetten yargılamak gerek taksirli adam öldürmek. bir resim olsaydı. ben hala ağaç ile kamyon arasındaki yol bağlantısını çözemedim. malı ağaca bağlıyarak nasıl indiroydu onu anlamadım.
kamyonda küspe varmış küspeler en az 500 kiloluluk biçimde kamyona koyuluyor..küspe leri tabiri caizse kocaman bir naylona sarıyolar görüntüsü aynen pilates topu gibi onun 20 misli büyüklükte..tabii yurdum insanı paraya kıyıp forklift kiralamıyor böyle pakistan tarzı bi olaya giriyor agğaca sabitlediği ipi kement şeklinde alıp küspe lerin etrafına doluyor..ardından kamyonu haraket ettirip aşağıya veya yanında olan bi kasalı araca kaydırıyor olay bu....

v max
12 Ocak 2012, 23:54
Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin

Guven
13 Ocak 2012, 00:05
Kardeşimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

acayüp
13 Ocak 2012, 00:14
Kazamı ? Zambiyada kenyada bile böyle ölüm şekli yoktur. Bide bu zihniyeti avrupa birliğinemi sokmaya çalışıyorlar. Avrupalı salak değil. Onların gördüklerine biz gözümüzü kapatıyoruz okadar.

Allah ana babasına sabır versin. Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun.

safakk
13 Ocak 2012, 00:20
zeki milletiz vesselam...

anaconda84
13 Ocak 2012, 17:03
içine tüküreyim senin aklının ben...
öncelikle ölen arkadaşımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. ve sayın hocam affınıza sığınarak sormak istiyorum olmayan bi şeyin içine nasıl tükürebiliyorsunuz. saygılarımla.

alone base
13 Ocak 2012, 17:08
Üzücü bir son :( hayat pamuk ipliğine bağlı dedikleri bu olsa gerek...Allahın rahmeti üzerine olsun onun ve tüm sevenlerinin...

feliçita
13 Ocak 2012, 17:25
öncelikle ölen arkadaşımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. ve sayın hocam affınıza sığınarak sormak istiyorum olmayan bi şeyin içine nasıl tükürebiliyorsunuz. saygılarımla.
çok haklısın..ona başka bişey denirdi ama....neyse...dikkatli olmamız lazım...herzaman...

yürekçe
13 Ocak 2012, 17:27
ecel ve cehalet her yerde...
hadi ecel Allah'ın emri, amenna ama ya cehalet...

rabbim, bir ilim ver ki bize şu cehaleti bir çözebilelim...
çözmek lazım, vallahi çözmek lazım :(

rabbim sen rahmeteni hiçkimseden esirgeme...

yasdal
13 Ocak 2012, 17:35
Başıma gelen olay aklıma geldi. Şanslı olmasaydım belki de benim arkamdan bu satırları yazıyor olacaktınız. Hatırlayanlarınız vardır.

Dün akşam iş çıkışı İstanbul/Dudullu İMES'ten kadıköy yönüne gidiyordum. İçerenköy taraflarına yaklaşırken birden kaskım dan bir şey beni geri çekmeye başladı. Şükür sağdan en fazla 40 km/h hızla gidiyordum. Ne olduğunu anlayana kadar debriyaj fren kenarda durma zamanım 2-3 sn yeyi buldu. Rüzgarlı bir havaydı, yol kenarındaki elektrik direğine takılıp yola doğru savrulan yaklaşık 50 mtlik bir çamaşır ipi (kalınca naylon olanlardan) yolun karşısına doğru gerilmiş tuzak gibi bekliyormuş. Hiç farketmedim tabi ki. Doğal olarak kaskımın çenesi kapalıydı hava sıcak olduğundan ön cam açık fakat içerdeki güneş vizörü inik pozisyondaydı. İp kaskımın üzerinden 3 sn boyunca sıyrılarak vizörden kurtulup burnumun üzerini yaraladı biraz. Durduğumda geri dönüp durumu anladım ve dehşete düştüm. 50 mt ileride durmuştum ve ip kaskıma takılmış iyice gerilmiş direkle kaskım arasında düz bir hat oluşturmuştu. kaskı kurtarıp durumu kontrol ettim hemen. İpi toparlayıp direkten kopardım ve çöpe attım.

Biraz daha hızlı olsaydım veya çeneden açılır kaskımı çenesi açık kullanma gafletine düşseydim belki de ip boynumu çok ciddi kesecek veya kaskıma tam takılıp boynumu kıracaktı.

Hiç tahmin bile edemeyeceğim bir kaza yaşadım. Önlem almak çok zordu. Yolda gerilmiş ipi görüp de kazadan korunabilir miydim biraz dahja dikatli olsam inanın emin değilim. Fakat tekrar hatırlamakta fayda var ilk tedbir her zaman yavaş sürmekmiş.

Kaskımın kenarındaki kesikler ve vizördeki izler durumu açıkar sanırım.

http://img175.imageshack.us/img175/118/kask5small.jpg

http://img149.imageshack.us/img149/1889/kasksmall.jpg

feliçita
13 Ocak 2012, 17:44
Allah korumuş....verilmiş sadakan varmış...

espri kutusu
13 Ocak 2012, 22:34
allah rahmet eylesin, yazık gencecikmiş daha ya :( o kamyon şöfürünü alıcaksın eline, ağaca bağlayıp beyzbol sopasıyla bütün kemiklerini kırana kadar döveceksin... kolay mı böyle gencecik bir cana kıymak ya, allahım böyle insanları yaratıcağına bir ağaç fazla yaratsaymış, hiç yoktan çevresine faydalı olurdu... çok yazık ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

bu arada yasman nick li arkadaşım geçmiş olsun, çok tehlikeli bir kaza atlatmışsın, tekrardan geçmiş olsun...

Raphae1
13 Ocak 2012, 23:32
resmen cinayet :(

samet10
13 Ocak 2012, 23:58
böyle birşey yok ya
cinayetten yargılanmalı mutlaka

asot
14 Ocak 2012, 00:26
babamın bir lafı vardır, cahilden korktuğum kadar hiçbir şeyden korkmam diye..

hakkaten doğru, allah belasını versin böylelerinin, serefsiz hiç mi ufak beynin yorum yapamadı?

BuLLDoG
14 Ocak 2012, 00:59
ölen arkadasımıza yazık olmuş pisi pisine gitmiş allah rahmet eylesın inşallah :( sanada geçmiş olsun yasdal ucuz yırtmışssın :S

adem80
14 Ocak 2012, 06:02
korku filmlerine gerçek bi senaryo. Ama gerçekten yaşanması üzücü bi durum.

cenkşenver
14 Ocak 2012, 10:44
çok gecmişolsun mefat eden arkadaşımızın ailesine sabır versin

Ramazan Can
14 Ocak 2012, 12:04
ALLAH RAHMET EYLESİN....