PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayne hakkında bir soru acil yardım ?

sefik1903
09 Ocak 2012, 02:16
Akadaşlar merhaba 150 cc asya scoter sahibiyim motorun ön farı ufak bir kaza sonucu bağlantı yerlerinden krıldı mecburen bantla tuturmak zorundayım ,bu durum
ışık seviyesini etikilemiyor ,muayne sırasında bu durum sıkıntı yaratırmı yardımcı olurmusunuz ?

Ayrıca araç takip sigota işi ile uğraşan kişiler araç muaynesi konusunda yardımcı olabiliyormu ücrti karşılığı ?

safakk
09 Ocak 2012, 02:38
valla fikrimce sorun yaratmazlar muayneye hiç götürmedim ama duyduğum kadarıyla sorun çıkmaz ama tabii muayne istasyonuna göre değişebilir durum

HaydarBıçak
09 Ocak 2012, 02:48
muayeneye takipçi götürürse orda tanıdığı oluyor hatır gönül işine bağlıyor tabi arada çorba parası dönüyor

muayenede herşey aracı kontrol edecek kişiye bağlı yaptır gel derse uğraşırsınız ama aydınlatmaya engel teşkil etmiyorsa sorun olmaz

Slayerrr
09 Ocak 2012, 02:51
Aynı durum arabada olsaydı kesin geçemezsin derdim, çünkü far bağlantı kısmıyla alakalı bir kontrol maddesi var. Ama motosiklette biraz şansın var, deneyip öğreneceksin.
Başkasının muayeneye götürmesine de bence gerek yok. Hem çok masraflı hem de A2 ehliyeti olan takipçi olacağını pek sanmıyorum. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Cumartesi günleri muayene istasyonları açık. Sitesinden bir kontrol et.

sefik1903
09 Ocak 2012, 03:20
anladım, malum çalıştığımız için fırsat olmuyo ?

Yine tam fikir sahibi olan arkadaşlarımız da yazarsa sevinirim teşekkürler

KASPINARLI
09 Ocak 2012, 03:56
Araba için konuşuyorum,farların kırık olması ağır kusurdur,motosiklette de değişeceğini sanmam,sıkıntı çıkarabilirler.

ferhatkars
09 Ocak 2012, 10:57
ben de başkasının scooterını göturmustum...farın 4 tane baglantı yerı var ve 2 si kırıkdı... far lambası elle oynatınca sallanıyordu...
far yönü hatalı olarak hafif kusur yazdı ve gectım muayeneden ama en kısa zamanda yaptırmamı söylemişti....
öyle eliyle felan bakmıyor.... farınız tam olarak ne durumda bilmiyorum ama imkanınız varsa içerden sağlamlaştırıp gitmenizi tavsiye ederim...

sefik1903
10 Ocak 2012, 01:33
ben de başkasının scooterını göturmustum...farın 4 tane baglantı yerı var ve 2 si kırıkdı... far lambası elle oynatınca sallanıyordu...
far yönü hatalı olarak hafif kusur yazdı ve gectım muayeneden ama en kısa zamanda yaptırmamı söylemişti....
öyle eliyle felan bakmıyor.... farınız tam olarak ne durumda bilmiyorum ama imkanınız varsa içerden sağlamlaştırıp gitmenizi tavsiye ederim...

kardeş farda herhangi bir sorun yok bantla flan orjinali gibi duruyor , ışık seviyesinde de sorun yok , halletmek isterim ama lanet olası çok pahalı araba tamponu fiyatına :pale:

enesergul
10 Ocak 2012, 01:34
hiç bişey olmaz .. hafif kusurlu geçer. en kötü gidersin yaptırırsın tekrar sıra beklemezsin ve iknci muayene beleş :D