PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alıcagım 08 1000 RR 'n 5 Tramer kaydı cıktı içeri

CbrSinan
07 Ocak 2012, 16:24
Herkeze Merhaba

p.tesi Sabahı Alıcagım Motorun 5 tane Tramer Kaydı Cıktı Yanlız bi gariplik var Tramerde 1 tane Kaza gözüküyor plakayı Yazıp Msj attıgımda 5 kaza cıkıyor önüme. Motorun görünüşnde hiç bir sorun yok Şasesinde herhangi biyerinde en ufak bi sorun yok Yanlız Tramerdeki kazada cıkan Masraflar Ciddi Rakamlar ve bu işte Sanırım bi çakallık var bnde anlamadıgım için uzak durdum Bazı abilerime Sordum Acık çek gibi bişeyler Dediler Anlamadm

Tramerde 2 kazanın fiyatı Birisi 12 milyar biriside 9 milyar Gibi rakam geriye Kalan 3 ünün Rakamları Yaazmıyo motorun Pert kaydı yok Bu nasıl oluyor Bilen varsa bilgi verebilrse Cok sevinirim ve motorun fiyatı 21 milyar 16 bin de şimdiden Yardımlarınız İçin Cok teşekkürler....

Bazıları Al temiz motorsa Tramer kaydı sorun cıkartmaz Tek satarken biraz ugraşırsın dediler ama Bende 21 milyarı çöpe atmak
istemiyorum Bu para giderse Bida belki Motor Alamıyabilirm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Bilgi Verebilcek yokmu :(

safakk
07 Ocak 2012, 16:36
valla hocam bence trafik şubeye danışabilirsin bukonuda açıkcası benim bi fikrim yok

CbrSinan
07 Ocak 2012, 16:42
Yinede önerin için saol .)

Raphae1
07 Ocak 2012, 16:48
bence 5 kaza geçirmiş motorun pek temizliği kalmamıştır . ciğeri sağlam desen ki sanmıyorum tahmınımce bu kadar cok kaza yapan bır motor kımbılır nasıl kullanılıyordur. Bu sakın yanlış anlaşılmasın, bütün kaza yapanlar kötü sürücüdür anlamı cıkmasın. Sadece 5 kaza gözüme cok geldı

drsteel
07 Ocak 2012, 16:50
satamıyacağın motoru almak demek paranı çöpe atman demek 2-3 üne bakma düzgün bir şey al. satarken başın ağrımaz.

CbrSinan
07 Ocak 2012, 16:55
Yok Motoru baktırdım 1 tek cizik yok motoruna vida Degmemiş Anlaşılan bu arkadaşlar sigortadan Para almak için Bilerek Vurdurtmuşlar baya bi onun için . Banada Hiç söylemio 1 tane tramer kaydı var dedi gerçektende Tramerin sitesinde 1 adet gözüküo ama plakayı yazıp msj atınca 5 tane kaza cıktı önüme Ve gerçekten Cok ciddi rakamlar Yani Normalde Bu rakamları vermeleri için motorun pert olması gerekir Aynı olan benimde baaşıma geldi cünkü eylül 1 de jkaza yaptım motorumu hondaya cektiler 14.5 milyar hasar cıktı motoru pert ettiler . banada 21 milyar verdiler bu olayı anlamadım ama ben bu kadar büyük bi rakam cıkartmışlar ama motor perte cıkmamış anlam veremiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Ya allahın sevdigi kuluymuşum ya bilmeden alsaydım nolcaktı yinede zor yırttım. bunada şükür işin kötü tarafı şimdi yine motor aramak .=)

Arda_Karaca
07 Ocak 2012, 16:55
Yine de satarken çok uğraşırsın. Her alıcıya dert anlatırsın.

CbrSinan
07 Ocak 2012, 16:58
Haklısın. Zaten Vazgeçtim Almaktan o motoru ama Cidden motoru görseniz kız gibi Ama geçmişi Berbat ötesi

Slayerrr
07 Ocak 2012, 16:58
Sorgulamayı şase ya da motor numarasıyla yapmanı tavsiye ederim. Plaka daha önce başka bir araçta kullanıldıysa onun hasarını görüyor olabilirsin.

Raphae1
07 Ocak 2012, 17:01
Haklısın. Zaten Vazgeçtim Almaktan o motoru ama Cidden motoru görseniz kız gibi Ama geçmişi Berbat ötesi kızların çoğuda öyle değil mi? Birde bunun akşam yüzündeki makyajları temizledikten sonrası var :queen:

Ramazan Can
07 Ocak 2012, 17:03
Sorgulamayı şase ya da motor numarasıyla yapmanı tavsiye ederim. Plaka daha önce başka bir araçta kullanıldıysa onun hasarını görüyor olabilirsin.:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

CbrSinan
07 Ocak 2012, 17:05
kızların çoğuda öyle değil mi? Birde bunun akşam yüzündeki makyajları temizledikten sonrası var :queen:

Haha aynen öyle :):)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Sorgulamayı şase ya da motor numarasıyla yapmanı tavsiye ederim. Plaka daha önce başka bir araçta kullanıldıysa onun hasarını görüyor olabilirsin.

Onada baktım abi aynıları cıkıyo

bY_aLp
07 Ocak 2012, 17:09
kızların çoğuda öyle değil mi? Birde bunun akşam yüzündeki makyajları temizledikten sonrası var :queen: +1 kesinlikle katılıyorum :thumleft:

Slayerrr
07 Ocak 2012, 17:10
Onada baktım abi aynıları cıkıyo

O zaman o motor o kazaları yapmış demektir. Perte çıkmamasının sebebi de, mesela 12 milyar dediğin kazayı yaptığı tarihte motorun liste değeri 24.000 TL'den yüksekse araç perte çıkmaz.

CbrSinan
07 Ocak 2012, 17:49
bu motorun kaskosu varmış abi aradık sigortayı sorduk kaskodan Alınmış bu paraları

sezer aykaç
07 Ocak 2012, 18:44
şase saglamsa motor kolaylıkla perte çıkmaz.

hasar kaydı olan motorun fiyatı muadillerine göre bir nebze düşük olmalıki alınabilir cazibesi olsun. eger orjinal parçalar kullanılarak toplanmışsa pek sorun yaşatmaz sana. sonuçta benzer bir kaza sende yapabilirsin.

Tolme
07 Ocak 2012, 18:47
geçenlerde ufak scooterimi servise götürdüm bakım için orada birtane kazalı motor vardı kanuni marka,motorun yenisi 2800tl adama 1400tl masraf çıkmış,adam yaptırdı şase ve motor hariç değişmedik yeri kalmadı,en son motoru gördüğümde herşey değiştiği için yeni alınmış gibi gözüküyordu :)

< iLk@yy >
07 Ocak 2012, 19:19
motora muhtemelen grenaj değişimi verilmiş.

benim 2001 model f'in grenajını set halinde istediğinizde 8000 tl tutuyor
bunlar kafa demiri ve far grubunuda eklersek en az 10bin tl yapıyor

12bin tllik kazada muhtemelen kafadan girmiş ve ön süspansiyon borularıda komple değişmiş olabilir
şu var. eğer motor orjinal parçaları ile toplanmışsa, şasede bir problem yoksa yürürü yolda gidişinde sıkıntı yoksa aktarma organları sağlıklı çalışıyorsa alınabilir.
kalan kısım sadece plastik aksam neticede motoru olduğu yerde bıraksan bile zarar görebilirler.

CbrSinan
07 Ocak 2012, 19:43
şimdi Kasko şirketiyle konuştuk Araç Pertte Cıkmış sonra Yeniden toplanmış .(

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Yanlız cok garip bişey var ARacın şase numarasını kasko şirketine söyledigimde Araçta 3 farklı plaka var ve bi kazasındada Kayıtlarda gsx r 1000 olarak geçio anlam veremedim .S işin içinden bi türlü cıkamadık. araç 08 1000 RR 3 4 kere kaskodan ciddi rakamlarda para alınmış

Khutuck
07 Ocak 2012, 20:41
Alacak başka motor kalmadıysa bunu al, ama dünyadaki son motor değilse bu kadar karışık geçmişi olan motor alınmaz.

< iLk@yy >
07 Ocak 2012, 20:52
şimdi Kasko şirketiyle konuştuk Araç Pertte Cıkmış sonra Yeniden toplanmış .(

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Yanlız cok garip bişey var ARacın şase numarasını kasko şirketine söyledigimde Araçta 3 farklı plaka var ve bi kazasındada Kayıtlarda gsx r 1000 olarak geçio anlam veremedim .S işin içinden bi türlü cıkamadık. araç 08 1000 RR 3 4 kere kaskodan ciddi rakamlarda para alınmış

bu plaka daha önce perte çıkartılmadan önce veya hurdaya satılmadan önce 2 farklı araçta daha kullanılmış veya araç daha önce istanbuldadır başka şehire satılmıştır. bu durumda eski plaka boşa düşer

kaza kayıtları yetkili serviste var ise incele derim fiyatı uygunsa alınmak için bakılabilir

CbrSinan
08 Ocak 2012, 02:19
En iyisi ben bu motora hiç bulaşmıyım Başımada dert almıyım . herkeze cok teşekkürler Bilgilendirme için

F54
08 Ocak 2012, 02:24
Haklısın. Zaten Vazgeçtim Almaktan o motoru ama Cidden motoru görseniz kız gibi Ama geçmişi Berbat ötesisen allanıp pullanıp kız gibi temizlenen motoru alma boşver git biraz çamurlu motor bak sonra son kocası sen olma yani:cherry: