PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kullandığımız motor ceketlerindeki korumalar

chemical
06 Ocak 2012, 21:36
Merhaba arkadaşlar iki adet motor ceketim var biri hudson robocop diğeride ixs marka (tekstil) ikisininde omuz dirsek sırt korumaları yumuşak ped şeklinde bu montlar tabiki belirli bir standarta göre üretiliyor fakat bende nedense güven hissi uyandırmıyor yani sert plastik olsa içim rahat edicekmiş gibi geliyor bu psikolojikmi yoksa bu pedler gerçekten işe yarıyormu? montlarımın içine herzaman bellik yada sırtlık takar üstüne montumu giyerim.Sizde de bu tedirginlik oluyormu yoksa sert koruması olan ürünlerimi tercih ediyosunuz yada kullanıyosunuz?Teşekkür ederim.

Samet Ağır
06 Ocak 2012, 21:54
deri montumda çıkarılabilir plastik sert korumalar var...bu tekstilde de böyle..

yumuşak pedleri hiç görmedim..kullanmadım..

chemical
06 Ocak 2012, 22:02
deri montumda çıkarılabilir plastik sert korumalar var...bu tekstilde de böyle..

yumuşak pedleri hiç görmedim..kullanmadım..
valla benim kullandığım ceketlerde yumuşak soft pad diye geçiyor bir kaç arkadaşımdada gördüm tabiki sert plastikten olan korumı montlarda var.

Raphae1
06 Ocak 2012, 22:06
şöyle örnek vereyim; çantanın içine tahta koy ve hızlıca duvara omuz at . Birde bunu içine yastık koyarak yap. Sonucu hissettiğinde hangısı darbeyı daha ıyı emer sen karar ver :)

Samet Ağır
06 Ocak 2012, 22:16
şöyle örnek vereyim; çantanın içine tahta koy ve hızlıca duvara omuz at . Birde bunu içine yastık koyarak yap. Sonucu hissettiğinde hangısı darbeyı daha ıyı emer sen karar ver :)
bide şöyle yapalım..önce yastığıda tahta kalınlığına indirelim...:pl:

sonrada bildiğin taş motoru ile önce tahta olan omuzumuzu 20 saniye taşlıyalım..(yola düşüp sürtünme animasyonu gibi)

sonrada aynı baskı ve süre ile tahta kalınlığında yastık olan omuzumuzu...

1 kilo pamukmu ağır? 1 kilo demirmi deneyerek öğrenelim...:wiinkk: :bounce: :pl: :queen: :queen:

mezit
06 Ocak 2012, 22:26
bide şöyle yapalım..önce yastığıda tahta kalınlığına indirelim...:pl:

sonrada bildiğin taş motoru ile önce tahta olan omuzumuzu 20 saniye taşlıyalım..(yola düşüp sürtünme animasyonu gibi)

sonrada aynı baskı ve süre ile tahta kalınlığında yastık olan omuzumuzu...

1 kilo pamukmu ağır? 1 kilo demirmi deneyerek öğrenelim...:wiinkk: :bounce: :pl: :queen: :queen: hiç bişi anlamadım:mrgreen:

kefeeee
06 Ocak 2012, 22:27
arkadaşlar soft pad var, soft pad var. japonların üğrettiği özel padler var, knox padlerde bu şekilde. darbe sırasında direk sertleşiyo ve plastikten daha sağlam+ kırılmaz oluyo.
O yüzden sert plastik olanlar teknolojinin gerisinde kalmış korumalardır. düşündünüz mü hiç bir yarış tulumunda plastik sert koruma göremezsiniz?

chemical
06 Ocak 2012, 22:32
arkadaşlar soft pad var, soft pad var. japonların üğrettiği özel padler var, knox padlerde bu şekilde. darbe sırasında direk sertleşiyo ve plastikten daha sağlam+ kırılmaz oluyo.
O yüzden sert plastik olanlar teknolojinin gerisinde kalmış korumalardır. düşündünüz mü hiç bir yarış tulumunda plastik sert koruma göremezsiniz?
evet buda doğru.Ama dediğiniz gibi bu soft padler o soft padlerdenmi :) sonuçta bu ürünler satılıyorsa ve insanlar kullanıyorsa dandik bir üretim olmaz sanırım ixs de dünyada ünlü bir marka.

Samet Ağır
06 Ocak 2012, 23:56
hiç bişi anlamadım:mrgreen:
gayet doğaldır...
saat kaç oldu baksana??:flower::pl:

ayrıca ben japonların ürettiği padlere yorum yapmadım..sadece yastıkla benim işim...:bounce::P:pl:

safakk
07 Ocak 2012, 00:46
knox kullanıyorum daha hiç denemedim (düşmedim) allah kimseye denettirmesin bu soru hep muamma kalsada olur :)

serdar60
07 Ocak 2012, 01:04

bu yoruma istinaden, bende hudsondan robocop montunu almayı düşünüyordum. acaba bu monttaki korumalar hangi korumalardan? veya sizlerin önerebileceği knox pad korumaları olan deri ceket var mı?

chemical
07 Ocak 2012, 01:39
ben robocop kullanıyorum soğuktan koruması falan cok ıyı kıslık ıclıgı var zaten.korumaları soft pad sert plastık degıl.570 liralık bir mont dandik koruma olucagını zannetmıyorum.

Hayat(H)onda
07 Ocak 2012, 01:56
Bende IXS kullanıyorum ve banada güven konusunda bazen düşündürmüyo değil :) ama hiç yoktan iyidir diyip avutuyorum kendimi :D haha

chemical
07 Ocak 2012, 01:58
okadar para boşunamı veriyoruz ozaman:)) dandik bir plastik parçasınada onay vermezler heralde sonuçta belirli standartlardan geçiyor bu ceketler.

Hayat(H)onda
07 Ocak 2012, 02:16
diyorum ya mantıklı düşündüğün zaman öyle :D havalı olduğu kesin :P okula bir girişim var herkes laf atıyor resmen :D Ama bizim için öncelikli olan koruması ve işlevi olmalı tabiki :S oda düşündürüyor biraz ama olsun :) ben memnunum :))

alone base
10 Ocak 2012, 20:28
Üzerinizdeki kıyafetin içindeki korumaları Motosikleti nerde kullandığınızla alakalıdır .Ülkemizde genellikle yanlış bilinçlendiği için insanlar ve bir çok şeyi ben kullanıyorum en iyisi bu diye arkadaş önerisi ile aldığı için, gözüylede görse inanmaz halde herkez.Başta söylediğim gibi motosikleti arazide mi yoksa asvalttamı kullanıyorsunuz? bu çok önemli ikisi içinde koruma özelliği değişir yani sert korumada yumuşak koruma diye adlandırdığınız (HİPROTEC) korumada iyi korumalardır. biri arazi koruması diğeri asvalt korumasıdır.ama doğru yerde doğru korumalı kıyafetle isen eğer gerisini düşünmemek gerek :)

draggy
10 Ocak 2012, 20:48
Montunuz kadar, koruma ürünlerinizinde (monta takılanlar) CE sertifikalı olmasına özen gösteriniz..