PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun Yolda Artçıyla Rahat Edilecek Motosiklet Tavsiyesi ?

CankutKaba
06 Ocak 2012, 17:57
Arkadaşlar bugüne kadar hep görüntüye ve performansa önem verip ilk motorum olarak Ninja 250R, Hyosung tarzı motorlar almayı planlıyordum. Sonra başta kız arkadaşımla olmak üzere çok gezeceğimi düşündüm. Bu yüzden bana önerebileceğimiz artçı ile rahat sürüş sağlayan uzun yolda rahat olacak motor modelleri var mı ? Maxi Scooter düşünmüyorum çünkü vitesli kullanmak istiyorum. En fazla 250cc olursa sevinirim. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

mehmet tufan
06 Ocak 2012, 18:00
cruiserlere bak.

TAYFUNBORA
06 Ocak 2012, 18:04
Uzun yola bütün motorlarla gidilir.Yeterli kullanılan motor sevilsin ve kullanımda ustalaşılsın.Soru o kadar genel bir soruki öneri olarak Cruiser-Enduro-Touring-SporTouring diye yazasım geliyor.

Ama sitede Yamaha R1 ile Van'dan İstanbul'a gelmiş bir motorcu vardı.Yadan ben bu sene kaçkere 125 lik motorcuğumla nerelere gitmiştim.Kastamonu'ya dahi gitmiştim 2 kişi yüklü.Çok da rahattım...

samsam
06 Ocak 2012, 18:05
HYO GV 250 derim ben.

eren özer
06 Ocak 2012, 18:07
E Benim güzel kardeşim 1 aydır günde 2 tane başlık açıyorsun karar veiyorsun hatta ekstaradan morotumu netreye park edieyim diyede başlık açıyon ondan sonra tekrardan ne motor alayımmı diyorsun
pes doğrusu senin kadar kararsızı yoktur dünyada heralde

CankutKaba
06 Ocak 2012, 18:11
O tarz bana çok uzak aslında. Biliyorum düşüncem biraz saçma. Hem spor tipli istiyorum hem artçıyla rahat olmasını istiyorum hemde en fazla 250cc olmasını istiyorum. Ama bu kriterlere uyacak bir enduro motor bulabilirmişim gibi geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

E Benim güzel kardeşim 1 aydır günde 2 tane başlık açıyorsun karar veiyorsun hatta ekstaradan morotumu netreye park edieyim diyede başlık açıyon ondan sonra tekrardan ne motor alayımmı diyorsun
pes doğrusu senin kadar kararsızı yoktur dünyada heralde
Hangi konuda "motor alayım mı" dediğimi gördün sen ? Hiçbir başlığımda motoru alıp almamakta kararsız olduğumu söylemedim. Her şeyi araştırıyorum ben bu forumun amacı zaten bilgi edinmek. Kurallara uyduktan sonra istediğimi sorarım. Forumda çok başlık açmamın kötü bir şey olduğunda ilk defa senden duydum.

eren özer
06 Ocak 2012, 18:22
Bak canım sen Anlamıyorsun Ben sana orada kötü bitşey yazdım mı yada kızacak bir şey hayır ben orada senin kadar kararsızını görmedim yazdım Hee
Yazmışsın oraya hangi konuda motor alayıımı dediğim gördün diye şimdilik 3 tane link var
Baq bu bir http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/97129-motor-secimi.html
Bak bu 2 http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/97201-kanuni-hakkinda-bilgi.html
bak bu 3 http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/97415-uzun-yolda-artciyla-rahat-edilecek-motosiklet-tavsiyesi.html#post2541264
Daha başka yerlerede yazmışındır bu mkotor nasıl felan diye amerikadan felan motor getiitrsem diyodun hatta
Benim dmek istediğim Şu Hani Hangi motoru alacağına Bizim Karar vermemiz önemli değil senin seçimin önemli
Hee kurallara uygun oldukdan sonra istetediğin kadar başlık açarsın ama o başlığa bizim yorum yapma hakkımızda olduğunu unutma

ixeywent
06 Ocak 2012, 18:23
cbf 250 ye bak bi:cat:

Syanur
06 Ocak 2012, 18:28
Valla saydığın özelliklerde 250cc bir motor benimde aklıma gelmiyor. Honda VTR250(yerse :)) yada Hyosung GT250 comet ilk aklıma gelenler. Ben comet diyorum ama sürekli artçılı uzun yola gideceksen bence 250 den ziyade ER5 yada F650 gibi daha rahat daha iyi giden ve çok güçlü olmayan motorlara bakmanı tavsiye ederim

Uzun yola bütün motorlarla gidilir.Yeterli kullanılan motor sevilsin ve kullanımda ustalaşılsın.Soru o kadar genel bir soruki öneri olarak Cruiser-Enduro-Touring-SporTouring diye yazasım geliyor.

Ama sitede Yamaha R1 ile Van'dan İstanbul'a gelmiş bir motorcu vardı.Yadan ben bu sene kaçkere 125 lik motorcuğumla nerelere gitmiştim.Kastamonu'ya dahi gitmiştim 2 kişi yüklü.Çok da rahattım...

125 likle rahat rahat gittiyseniz helal olsun :) Ha sohbet ettiğiniz içinse onu bilemem:P ama ben tek başıma bile rahat edemiyorum doğrusu. Çok uzağa gitmedim ama gitsem sıkılırım ve motor da yorar gibi geliyor...

TAYFUNBORA
06 Ocak 2012, 18:32
125 likle rahat rahat gittiyseniz helal olsun :) Ha sohbet ettiğiniz içinse onu bilemem:P ama ben tek başıma bile rahat edemiyorum doğrusu. Çok uzağa gitmedim ama gitsem sıkılırım ve motor da yorar gibi geliyor...[/QUOTE]

Syanur dediğim gibi sevmek ile alakalı:cat:Adam yürüyerek dünyayı geziyor sıkılmıyor sen motorla mı sıkılıyorsun?

yürekçe
06 Ocak 2012, 18:34
önce tarzını belirle....
böyle ne gelirse binerim tarzı öneri olmaz.

CankutKaba
06 Ocak 2012, 18:44
Ne gelirse binerim değil aslında. Super Sport - Enduro 2sinden biri olacak ama model olarak çok bilgim yok Enduroda

TAYFUNBORA
06 Ocak 2012, 18:50
Bütçen nedir ?

Ne gelirse binerim değil aslında. Super Sport - Enduro 2sinden biri olacak ama model olarak çok bilgim yok Enduroda

CankutKaba
06 Ocak 2012, 18:57
Maximum 10.000 TL

safakk
06 Ocak 2012, 19:00
ilk mesajından anladığım kadarıyla motosikletle uzun yol gezisi yapmak sadece bi tasarı ve daha bu konuyu kız arkadaşına açmadın. Doğrumuyum?

Eğer durum buysa ve kız arkadaşınla gezmeyi planlıyorsan bunu önce ona sorman gerek. Ben motor alacağım birlikde geziye çıkarmıyız diye sor olumlu olursa da beraber araştırırsınız ve 2nizinde sevdiği bişi olur. Bu şekilde motosikletin eksileride olsa 2nizinde gözüne görünmez.

Ha bi de daha kız arkadaşım yok ama ya olursa? Mantığındaysan hiç öyle düşünme çünki motosiklete binmeye cesaret eden kadın sayısı romeo'nun ölü prensesini bulması kadar imkansız bi durum.

Sonuç ben olsam (ki öylede yaptım) ister bin ister binme ama sen binmezsen artçım olacak kız çok deyip işi hırs inat ve biraz kıskançlığa bindirip öyle bi artçı olmasını sağlarsın ki aklın hayalin durur :P

Not: aşırı zeki ve aşırı kıskanç kadınlar üzerinde denemeyin çok fena ters teper :P

TAYFUNBORA
06 Ocak 2012, 19:05
Motor işinde seçenek çok.Gönül ve fizik işin içine girer.Çok istediğin SS alırsın rüyanda görürsün mutluluktan sonra onunla tatile gideyim dersin çantalar ,birde dediğin gibi kız arkadaşın sonra pişman olursun.

Yada enduro alırsın yata yata gezer katır gibi yüklersin bu seferde aklın Ss e kayar.

O yüzden şu aşamada çok düşünme gönlünden geçeni al bin.Nasılsa almadan bilemeyeceksin gerçekten ne istediğini:cat:

10,000 tl ile sıfır 250 SS ler var alabilirsin...

Maximum 10.000 TL

CankutKaba
06 Ocak 2012, 19:06
ilk mesajından anladığım kadarıyla motosikletle uzun yol gezisi yapmak sadece bi tasarı ve daha bu konuyu kız arkadaşına açmadın. Doğrumuyum?

Eğer durum buysa ve kız arkadaşınla gezmeyi planlıyorsan bunu önce ona sorman gerek. Ben motor alacağım birlikde geziye çıkarmıyız diye sor olumlu olursa da beraber araştırırsınız ve 2nizinde sevdiği bişi olur. Bu şekilde motosikletin eksileride olsa 2nizinde gözüne görünmez.

Ha bi de daha kız arkadaşım yok ama ya olursa? Mantığındaysan hiç öyle düşünme çünki motosiklete binmeye cesaret eden kadın sayısı romeo'nun ölü prensesini bulması kadar imkansız bi durum.

Sonuç ben olsam (ki öylede yaptım) ister bin ister binme ama sen binmezsen artçım olacak kız çok deyip işi hırs inat ve biraz kıskançlığa bindirip öyle bi artçı olmasını sağlarsın ki aklın hayalin durur :P

Not: aşırı zeki ve aşırı kıskanç kadınlar üzerinde denemeyin çok fena ters teper :P
Hehe :) Yok kız arkadaşım var ve o da en az benim kadar motor gezilerine çıkmak istiyor :)

Zippo's
06 Ocak 2012, 19:09
Aradığın motor CBR 250 R

erro
06 Ocak 2012, 19:15
iki motor almanız daha hayırlı...sen de zevkinden ve keyfinden taviz vermemiş olursun...kız arkadaşın bugün var yarın yok...(her daim olması dileğiyle)

COQ
06 Ocak 2012, 19:17
Uzun yolda iki kisi rahat edebileceginiz motosikletler aradiginiz segment de degiller.
Routiyer diye tabir edilen bu motosikletler genellikle büyük hacimli ve gerçekten rahat motosikletlerdir.
Örnek vermek gerekirse,
http://www.moto-station.com/uploads/86_normal.jpg
Düsük hacimli ve ufak motosikletlerle mutlaka sorun yasarsiniz ama bu islere buyukle de baslanmaz.:wiinkk:

CankutKaba
06 Ocak 2012, 19:19
Evet hem maddi durumumun hemde tecrübemin yetmeyeceği motorlar :)

Zodium
06 Ocak 2012, 23:54
Uzun yolda iki kisi rahat edebileceginiz motosikletler aradiginiz segment de degiller.
Routiyer diye tabir edilen bu motosikletler genellikle büyük hacimli ve gerçekten rahat motosikletlerdir.
Örnek vermek gerekirse,
http://www.moto-station.com/uploads/86_normal.jpg
Düsük hacimli ve ufak motosikletlerle mutlaka sorun yasarsiniz ama bu islere buyukle de baslanmaz.:wiinkk:

marka model nedir bu motorun kardes dn-01 dicemde degil..

TahirBey
07 Ocak 2012, 00:04
Cbr 250 R iyi bir tercih olacaktır.SS motor kategorisinde ama konforu,kullanım kolaylığı toring motor kadar iyi.Ayrıca yakıt bakımından çok tasarruflu.Topcase,heybe,depo cantasi yükleyip dünyayi dolasabilecek bir motor.

zongoku
07 Ocak 2012, 00:07
Cbr 250 R tam istediğin motor. Pişman olmazsın.

sezer aykaç
07 Ocak 2012, 00:21
cbf500 al. hem şehir içi hemde şehir dışı seni üzmez.

eger iki kişi bineceksen uzun yolda rampalarda rahat edersin.

süremem diye korma kullanımı basittir. dikkat etmen gereken tek şey agır(190kg) olması

DarkSeleCT93
07 Ocak 2012, 00:39
honda cbf 150 , yamaha ybr125 bu motorlarda üzmez seni hem fazlada yakmaz

serdar60
07 Ocak 2012, 01:10
bence; ucuz olsun diyorsan ve arka koltuğa bir iki küçük işlem yaptırırsan regal raptor dd 250 e9.
bütçe konusunda biraz daha açılabilirim diyorsan kawasaki en500. ikiside su soğutmalı, ikiside yol canavarı.
gerçi 250 lik olsun yazmışsın. oyleyse de hyo gv250.

Tolme
07 Ocak 2012, 01:16
scooter olarak hem kesenize uygun hemde artçısı çok rahat olanları hemen sıralayım ,yamaha xmax ve xcity,kymco xciting 250 ,burgman 400,yamaha majesty 400,piaggio beverly 250 ve 300 serisini tavsiye ederim,şahsen xmax ın artçı rahatını birçok motorda göremedim