PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet için neler geldi başımıza...

Sayfa : [1] 2

siyahatmaca
05 Ocak 2012, 19:33
Çoğumuzun hemen motosiklet alamadığımı yada aldırmadıklarını biliyoruz, peki neler yaptık, neler yaşadık.
Ben başlayayım bakalım neler çıkacak ortaya...

- 16 yaşında evden kaçtım, motosiklet alsınlar diye. İki gün sonra döndüm almadılar tabii ki.

- Şimdi 53 yaşında olduğuma göre 15 yaşında yani 38 sene önce Eminönü'nde bazı büyük gazete bayiilerinde Motoposter satılırdı yabancı basım. Onlardan alır odamın her tarafına, dolapların içine kadar yapıştırırdım..

- Pazar günleri Fenerbahçe'deki motosiklet mağazaları kapalı olduğu için gider doya, doya seyrederdim.

- 28 yaşında tam Bmw motosikleti alacakken evlendim, hanım aldırmadı.

- Hanımdan ayrıldık tam Kawasaki'yi alacağız 1994'de devalüasyon oldu alamadık.

- Allah'a şükür şimdi 6. motosikletime binmekteyim. Allah motorsuz bırakmasın diyorum...

ZIPPIRMAN
05 Ocak 2012, 19:38
Ardaki ufak tefekleri yazmama gerek varmı bilmiyorum
sonuç olarak iki evlilik bitirdim
şimdi her evlilik için toplamda 2 motorum var )
üçüncü motoruda almayacağım,hatunuda

erro
05 Ocak 2012, 19:38
daha almadan her gün hanımdan fırça yiyorum beni forumda ya da youtube da motor videosu izlerken gördükçe...

ama aldıracak gibi...:)

ekremz
05 Ocak 2012, 19:43
Sizlerin yaşadığı tecrübeleri yaşamasam da ilk motorumu 27 yaşındayken aldım. Şuan kullandığım motoru almak için değerinden fazla kredi çektim.Aslında maddi olarak düşünürsem gereksiz bir hareket ama işin içine motor aşkı girince, bunca çileye gülümseyerek katlanıyorum.:)

siyahatmaca
05 Ocak 2012, 19:55
Ya annelerimiz, ya hanımlarımız, yada parasızlıktan alamadık belli yaşlarda başka sebep göremiyorum...

luthier76
05 Ocak 2012, 20:02
Ben ilk motorumu malum baskılar nedeniyle oldukça geç (29) ve gizlice almak zorunda kaldım. :) Motoru kapalı otoparkta tutuyordum. Kask vs ise işyerimde duruyordu. Baya sıkıntı çektim. Ama sonunda ortaya çıktı durum. Biraz laf işittik o yaşta ama sonunda alıştılar. Zaten sadece pazar günleri binebildiğimi bildikleri için içleri rahat. Ya da sayılır... :) Evlenmeyi düşündüğüm kişi ise motora beraber binelim diyor. O yönden şanslıyım. Ama kızın babasına söylesek sorun çıkabilir :)
Kısacası benim sebebim ailenin karşı olmasaydı...

stepfunk
05 Ocak 2012, 20:11
Benim gençlik hayalimdi motor. Tam almaya karar vermişken halamın oğlunu kaybettik bir motor kazasında.
Sonra yıllarca onun etkisinden çıkamadım. Düşünmedim bile motor almayı. Arada dillendirsem de aileme çok sert tepkiler aldım haklı olarak.
Ama motor sevdası hep içimdeydi. Tekrar küllerim alevlenince evlilik girdi bu sefer araya. Onun koşturması heyecanı derken bir tane oğlum oldu.
Ara ara gelen motosiklet krizlerini bir şekilde uyuşturdum hep. Taa ki bir buçuk sene öncesine kadar.
Bir gün köyde elektrikli bisiklete bindim. Bütün akşamın soğuğunda gezdim durdum. En derindeki kemiklerime kadar işledi soğuk.
Eve gelince ısınmam çok uzun sürdü. Ve ertesi gün kendimi hemen bir motor mağazasına attım. Artık bu sevdayı ertelemek yok.
Orada gördüğüm siyah YBR'yi hemen aldım. Ehliyetiydi, ders almaydı derken başladım motor sürmeye. Bu arada yaş 37'ye çoktan gelmişti.

Şimdi geriye dönüp düşünüyorum da bu yaşıma kadar nasıl dayanmışım, nasıl bunu denememişim bilmiyorum.
Geç olsun da güç olmasın demiş büyüklerimiz.

afatsum
05 Ocak 2012, 20:17
üniversiteyi kazandığım ilk sene aldırmak istemiştim ailem izin vermedi :)
şimdi üniversiteyi bitiriyorum bu yaz, mart ayında ehliyetimi alıyorum yazında inşallah motorumu
annem hala ben motordan korkuyorum dese de bazen içimden "korkunun ecele faydası yok diyesim" geliyor
ama motorumu aldıktan sonra her binişimde ailemi üzecek bir olay yaşatmamak için tedbiri elden bırakmayacağım

evocamd
05 Ocak 2012, 20:21
24 yaşındayım motoru ilk 10 yasındayken köyde dedemın honda jialing marka motorunda öğrendim sıralı 4 vitesdi..
daha sonra canciğer arkadaşımla birlikte ortak motor almaya karar verdik birlikte bınıyorduk honda titan, ardından yamaha ybr 125 aldık hep birlikte bınerdık ben gıderken o gelırken surerdı daha sonra da bmw 600 f 650 aldık birlikte askere giderken sattık.Bu sureç içerisinde aileler sorduklarında ben onun motoru o benım motorum dıyordu aılesıne.Neyse şimdi ise o kendıne ford araba aldı bende honda cbf 150 aldım.Artık sorunsuz bısekılde benım motorum dıye biliyorum :cherry:
ama bu seferde büyütmeme izin vermiyorlar.Zaman ne gösterir bilinmez :pl:

brein_box
05 Ocak 2012, 20:23
22 yaşındayım ben ilk motorumu almak için 2 sene aynı evde ailemle küs durdum 2 hafta evden habersiz kaçtım :) 18 yaşındayken..
sonra ailem ne yaparsan yap dedi ve 2 saat sonra motorumla kapının önündeydim :) alıştılar sevdiler ve bir kaç sene önce babamın vergi
dairesi işlerini 2 saat gibi sınırlı bi zamanda hal edip gelince(arabayla o trafikte halletmek imkansız tabi) babamında onayını aldım..
askerden geldim 10 ay oldu babamın sürprizi 2. motorum babamın hediyesi..

sessizsakin
05 Ocak 2012, 20:35
motosiklet aldığımda ailemin tepkisi :

ben = baba motosiklet aldım..

baba = nası güzel kaçıyo mu?

ben = yani 250lik filan ama yarış motoru en nihayetinde

baba = iyi iyi. ehliyetini aldın demi?

ben = he, oldu oldu baya.

baba = iyi iyi. gel de turlayak...

------------------

ben = anne motosiklet aldım..

anne = ne renk?

ben = sarı...

anne = eyi hayırlı olsun.

-----------------

ben = abi motosiklet aldım...

abi = dikkatli kullan.

ben = peki

----------------------------------

ben = baba motosiklet aldım...

baba = yine mi? nasıl bişey?

ben = 600'lük... 6. vitesi gördüm.

baba = sattırcan arabayı bana...

ben = anne yine motosiklet aldım ben.

anne = oğlum girme şu babanın kanına. aldıysan aldın.

motosiklet almama sadece maddi ve manevi sebepler engel oldu şimdiye kadar. onun dışında ilk fırsatta almak istediğim motoru aldım çok şükür :)

oz.07
05 Ocak 2012, 20:50
ilk ve ortaokul: duvarlarda (duvarlar görünmeyene kadar) cross posterleri, dergi kapakları-sayfaları.
Liseye başladım: baba motor? - ehliyetin yok - baba kimsenin yok? - e seninde yok. -peki baba.
anne motor alalım mı? -araba var ya oğlum ne yapıcaz motoru? -anne okula giderim? -yürüyerek 5 dakika okulun. ışınlanmak mı istiyosun?

Lisenin ikinci yılı: baba hani motor? - yok sana motor.. bir ay sonra sürpriz: fırın boyadan çıkmış, heryeri nikelajlarla dolu fıstık gibi ateş kırmızısı bir peugeot 103 :mrgreen:
1 yıl onunla takıldım. ardından yetmedi, -baba, honda titan diye bi motor var vitesli falan, çok güzelmiş arkadaşım almış.
- yine arkadaşının motoruna mı bindin sen? :jocolor:
- yok baba binmedim, yani bindimde arkasına bindim sürmedim.
- senin motorun iyi, gerek yok hızlı motora.
Bu konuşmaların ardından Özüm kardeşiniz ilk parasını kazanmak için çalışmaya başladı ve o honda titan'ı aldı :cherry:
Ardından motoru çalındı, yine çalıştı, kazandı, şu kendisi kırmızı adı kara olan javalardan aldı :D
yetmedi, MZ aldı.
Sonra motorsuz kaldım uzun bi dönem..
Ama geri dönüşüm muhteşem olucaktı! Nexus 500le girdim piyasaya tekrar :cherry:
2-3 ay kullandıktan sonra, askere giden bi abim gsr ını bıraktı bana.
7-8 ayda onunla takıldıktan sonra, o abimizin abisi geldi aldı elimden. :pale: motor sevdası kabarmış :cherry:
kaldım yine motorsuz..

Aradan yıllar geçtii.. ben bi cumartesi günü iş yerinde otururken "bu ne be arabaya içirdiğim benzin yetmiyo bide trafikte deli gibi sıkışıp kalıyorum. yeter uleyyyn!" diyerek sahibinden.com a girdim. Bi ilanı beğendim, sahibini aradım. Akşam akşam gittim motoru gördüm, eline kaporayı verdim ve pazartesi sabahı noterde buluşup devri tamamladım :cherry:
O gün 2010 yılının aralık ayıydı. Hala aynı motora sahibim.. Yapıştı meret, kurtulamadımda :queen:

Amma da uzatmışım.. ama anlatırken anılarım canlandı, tekrar yaşadım sanki o anları..
Konuyu açtığınız için teşekkürler :rendeer:

glock
05 Ocak 2012, 20:51
bende hiçbir problem yaşamadım, ailem korksada endişede duysa
benim tutkularıma karşı çıkıp beni kırmadılar, eşimde dahil.
hatta babam da keske bende binebilsem diyordu hatta heves edip atv bile aldı :)
babam motosiklet kültürünü benimsedi binmesede... ve araba kullanırken bütün motosikletlere dikkat ediyor, hepsine oğlu gözüyle bakıyor.

Onur Y.
05 Ocak 2012, 20:52
benim hikayemde şu ben zincirli bisikletede motorsikletede maddidurumlar yüzünden geç başladım.
ilk bmx imi (bisikletimi aldığımda ilk okul 3 e gidiyordum
ilk işim yandaki yedek tekerleri sökmek oldu 10 - 15 dakikada 2 teker sürmeyi öğrendim sonra bir iki ay içinde abimin dağ bisikletine sardım daha ayaklarım pedala yetişmiyordu ama ben yinede sürüyordum.
2011 in başına kadar yaz kış yağmur çamur sıcak demeden bisikletimle hafta sonları günde ortalama 60- 70 km yol yaptım. istanbul trafiğini 2 tekerde gerçekten iyi çözdüm.
motor hikayemde maddi sebeplerden 2011 e kadar ertelendi hayaldi benim için bir cbf 150 :) sonra ilanlarda cbr 125 i gördüm 2010 satan arkadaş mont kask eldivende veriyordu motoru 750 km deydi 5000 tl dedi 4500 e ver alıcam dedim satmadı.
kısmetime fuarda yeni kasasını gördüm fuarın ilk gunu yapıştım dibine hayabusayı bile görmedi gözüm.
hayatımda hiç motor sürmemiştim ne otomatik ne vitesli (ama iyi araba ve bisiklet sürerim :) )
gözümü kırpmadan aldım aileme haber vermeden. ilk teslim almaya mart ayında gittim. ehliyet yok hayatımda tek tur motora binmişliğim yok. motoru kızıl topraktan tekbaşıma aldığım gibi şişliye ofisime getirdim. ilk artçımıda aynı gün taşıdım. bi kaç ay ailemin haberi olmadı sonra kazayla anneme yakalandım ilk tepkisi. hadi beni arkana al abinlere gidelim oldu :) sonra babamda annemden kıskandı onuda artçı gezdirdim :) oğlum sıkılda sat diyorlardı :) korkuyorlar ama bisikletle tem ve E5 e girdiğimi bildiklerinden cbr 125 onlara daha güvenli geldi. birde arabayıda motoruda kuralcı kullandığım için bana güvendiler. sonra o dağ bisikleti misali yine dayanamadım. 26.11.2011 de cbr 125 imi satıp cbr 1100 xx imi aldım hiç bir tepki vermediler xx i çok sevdiler. motoru arabadan daha dikkatli kullandığımı bildikleri için kızmıyorlar. ve bunun hastalık olduğunu sonunda anladılar :) artık çok mutluyum :)

adem80
05 Ocak 2012, 22:06
ben 2001 de ocakta kaza yaptım babamın motoruyla. 2 hafta yataktan kalkamadım. Dikişler falan. Her yerim mosmordu :) 3.5 ay sonra motor aldım kendi üstüme. Ve hala aynı motora biniyom. Motor almam problem olmadı çünkü babamda motorcu :)

ÜmitDURA
05 Ocak 2012, 22:17
Benim hikayemde benzer niteliklerde.Ortaokul-lise posterli dönemlerdi.
İlk vitesli motosiklet tecrubem (bırakın scuteri peugeot-puch-mobylette kullanmadım) Suzuki LS650 idi.(Hangi cesaretle yaptım bilmiyorum 1996'da kuşadasından kiralamıştım.Özlem tekinin büyük etkisi vardır ama).Askerliğim dönemimde motorize jandarma olarak GS1150 ile muğla il sınırları içerisinde girmediğim yol kalmadı.
Askerden 26 yaşımda döndüğümde arkadaşım cruıser(yamaha) almıştı.İçimdeki canavarı gıdıkladı bu tabiki.O dönemdeki kız arkadaşımda motosiklet tutkunu ve aktif sürücü idi(pembea2 ve bosphorusladysrider ile gazaretelerde boy gösteriyordu).Kızarkadasım sıteye ve şirkete beni motorla almaya geliyordu.Dayanamadım ilk moturumu GSF600S banditimi aldım.Çok uzun yollar yaptım kendisi ile...Evlilik hazırlığı gibi nedenler satınca motosikletsiz kaldım.(Evlenmedim :) )
Bu ağustos-eylül dönemimde metrobüs yol çalışmaları nedeniyle trafik çekilmez hal alınca Hayabusamı aldım.

siyahatmaca
05 Ocak 2012, 22:54
Ne kadar değişik, ne kadar farklı hikayeler var yaaa.:wiinkk:

yaşar35
05 Ocak 2012, 23:19

------------------

anne = ne renk?

ben = sarı...

-----------------

abi = dikkatli kullan.

ben = peki

motosiklet almama sadece maddi ve manevi sebepler engel oldu şimdiye kadar. onun dışında ilk fırsatta almak istediğim motoru aldım çok şükür :)hocam koptum valla:queen::queen:

Onur Y.
05 Ocak 2012, 23:23
Benim hikayemde benzer niteliklerde.Ortaokul-lise posterli dönemlerdi.
İlk vitesli motosiklet tecrubem (bırakın scuteri peugeot-puch-mobylette kullanmadım) Suzuki LS650 idi.(Hangi cesaretle yaptım bilmiyorum 1996'da kuşadasından kiralamıştım.Özlem tekinin büyük etkisi vardır ama).Askerliğim dönemimde motorize jandarma olarak GS1150 ile muğla il sınırları içerisinde girmediğim yol kalmadı.
Askerden 26 yaşımda döndüğümde arkadaşım cruıser(yamaha) almıştı.İçimdeki canavarı gıdıkladı bu tabiki.O dönemdeki kız arkadaşımda motosiklet tutkunu ve aktif sürücü idi(pembea2 ve bosphorusladysrider ile gazaretelerde boy gösteriyordu).Kızarkadasım sıteye ve şirkete beni motorla almaya geliyordu.Dayanamadım ilk moturumu GSF600S banditimi aldım.Çok uzun yollar yaptım kendisi ile...Evlilik hazırlığı gibi nedenler satınca motosikletsiz kaldım.(Evlenmedim :) )
Bu ağustos-eylül dönemimde metrobüs yol çalışmaları nedeniyle trafik çekilmez hal alınca Hayabusamı aldım.
usta valla senin hikayede hoşmuş :) geç oldu ama olsun hayırlı olsun hayabusan :) güle güle kullan inşallah.

Ne kadar değişik, ne kadar farklı hikayeler var yaaa.:wiinkk:
yüce abim anılarımızı depreştirdin valla :)

körfezli_29
05 Ocak 2012, 23:36
abi motosiklet alacağım diye hanımı boşamadın değilmi:mrgreen:

siyahatmaca
05 Ocak 2012, 23:38
abi motosiklet alacağım diye hanımı boşamadın değilmi:mrgreen:

İşi sağlama aldım önce motor aldım, sonra da hiç evlenmedim...:queen:

-unnamed-
05 Ocak 2012, 23:40
motor hayatımız pejo 103lere kadar dayanıyor...
askerden öncesinde hiç sıkıntı çıkmıyordu...
şimdilerde sıkıntı yapmaya başladılar...
ama yine laf dinlemeyeceğimi bildiklerinden pekte üstünde durmuyorlar...
anacığım arkamdan sürekli okur durur saolsun(:

Zodium
05 Ocak 2012, 23:46
ilk motosikletim hediye idi malesef bundan bir öncekide hediye idi anlatacagim ilginc birsey yok motosikleti hobi olarak görüyorum yasam amaci olarak degil fazla kaptirmamak lazim sonucta hersey fani :)

FatihKARAKAŞ
05 Ocak 2012, 23:46
12-13 yaşında iken memlekette dayımın küçüt peugeot mobileti sürerek başladı bende motor sevdası. 18 Yaşında tam motor alacakken babam izin vermedi çünkü kendisi 1977 de JAVA 350 si kaza yapmış. iki motor köy yolunda çamurda kayarak birbirlerine vurmuş ve diğer motordaki sürücünün annesi vefat etmiş.

25 Yaşında Samsun'da görev yaparken Motor almak istedim ama gene nasip olmadı. Sonunda geçen sene 33 yaşında özlemimi dindirdim, Şimdi ise motor büyütmeyi düşünüyorum babam pek razı değil. Eşim, Annem ve çocuklar destekliyorlar.

Rocknrolla
06 Ocak 2012, 00:03
Aylardan agustos, yoldayım hava sıcak trafik o biçim, yanımdan bi karaltı geçti :cyclopsan
kafayı çıkardım camdan, baktım motorlu, efil efil gidiyo
bir 6 saniye düşündükten sonra.. :silent:
Lan dedim yasin dedim sen kendine niye motor almıyosun dedim :pl:
Sonrası malum o günün akşamı ehliyet kursuna yazıldım hemen

siyahatmaca
06 Ocak 2012, 00:15
Aylardan agustos, yoldayım hava sıcak trafik o biçim, yanımdan bi karaltı geçti :cyclopsan
kafayı çıkardım camdan, baktım motorlu, efil efil gidiyo
bir 6 saniye düşündükten sonra.. :silent:
Lan dedim yasin dedim sen kendine niye motor almıyosun dedim :pl:
Sonrası malum o günün akşamı ehliyet kursuna yazıldım hemen

Allah, Allah ne filmler var yaaa..:cat:

Evet millet dökün bakalım çarşafları ortaya, bedava okuyup kaçmak yok...:wiinkk:

glock
06 Ocak 2012, 00:25
ben kısaca yazdım dilekcemi açıklamamı yaptım valla :) detaya girmek uzun ve sıkıcı olur...
yalnız motosiklet tutkusundan dolayı ailem ve çevremde kimseyle ters düşmedim.

ferad
06 Ocak 2012, 00:28
Normalde ağlamayı hiç beceremem ama hyosung gt250r ı almaya ailem izin vermediği için sinirden duvara yumruklar atıp ağlamıştım asla unutmam heralde.herşey motor aşkı için :P

cbr1100 xx
06 Ocak 2012, 00:30
Banim başlangıç makinam cbf 500 dü ...........................ve simdi hayalbusa................. artık boşlukları yazmayayım....

CbrBerke
06 Ocak 2012, 00:39
2011 Eylül ayı Edirne'deyiz(memleketim) malum ciger yedik saraclarda turluyoruz yasım 17. Kapalı carsının tam önünde bembeyaz yzf125 gördüm ama basta 600'lük zannettim o zamanlarda deli gibi 600rr sevdam var. dedim bu nedir falan grenaja baktım 125 yazıyor Allah allah dedim nedir bu falan bilgisayar yok yanımda hemen telefondan sarıldım internete sahibinden.com'a babamla birlikte baktık fiyatlara 8.000 uzayıp gidiyor olmaz falan dedi basta Lüleburgazda ikamet ediyorum yoldayız dönüyoruz annemde cok tepkili motosiklet konusunda babam cünkü gecirdi motor kazası akrabamız r6 ile bitkisel hayata girdi(Allah sifa versin)neyse dönüyoruz tabi bende bi surat asıklıgı o gün öyle gecti. 2 gün sonra pc basındayım babam geldi dısardan dedi hondanın sitesine gir falan sasırdım tabi cbr125r varmıs bi bak bakayım dedi baktık ettik rengini belirledik ekim ayında motorsikletim altımdaydı. :)) Burda anlatmadım ama 40 takla atmıslıgım var:D

Redmoon
06 Ocak 2012, 00:48
Küçükken jawa lara, MZ lere azım açık bakardım, mobilet ler bile hoşuma giderdi, özellikle de mavileri :)
Birde yazlık yerlerde devasa motorları ve üzerine bağladıkları bagajlarıyla uzun yol yapan abilere hayran olurdum, o zaman marka-model bilmiyoruz tabi :mrgreen:
İlk defa lisede motor alayım dedim, ailem biz öldükten sonra alır gezersin deyince mesajı aldım tabi :pale:
Üniversitedeyken çin malı makinalar girmeye başladı piyasaya ama istediği kadar ucuz olsun, bende ancak akbil alabilecek para var malesef...
Askerlikti-İşsizlikti derken ilk motoruma ancak 30 yaşında binebildim, motorsuz geçen günlerime inat uzuuun bir zamanda inmek istemiyorum mümkünse :thumleft:

zongoku
06 Ocak 2012, 00:53

------------------

anne = ne renk?

ben = sarı...

-----------------

abi = dikkatli kullan.

ben = peki

motosiklet almama sadece maddi ve manevi sebepler engel oldu şimdiye kadar. onun dışında ilk fırsatta almak istediğim motoru aldım çok şükür :)
Güzelmiş valla:queen:

21 yaşındayım ilk motorumu daha 2 ay önce aldım. Babamın içinde hep motor isteği vardı aslında çünkü köyle hep dedemin mobiletini kullanıyoduk ve işimizi görüyodu. 2 senedir babama alalım bi 100 lük cub baba benzini de kokluyo desem hiç ciddiye almadı. Daha doğrusu hep 600-700 tl lik bişey aradı. Hatta 4 ay önce az kalsın alıyoduk bi tane 100 lük pembe mondial :) Ama iyi ki de almamışız şimdi vitesli 125 lik motoruma sahibim. Abim babamın kartını araklar gider arabaya müzik sistemi alır kıza hediye alır dururdu. Bense bu yaşıma kadar hiç gizli iş yapmayan ailenin uslu evladı olmuştum. Ama artık tak etti canıma bende bu yaz işe girince elime para geçince tamam dedim artık yeter gittim ve gizlice aldım motoru. Evin önüne çektiğimde ise babamın ilk tepkisi ''güzelmiş lan bu'' çalıştırmaya çalıştı ama çalıştıramayınca ise ikinci tepkisi ''bunun üfürgeci bozuk sat bunu'' oldu:) Şimdi motorum ve ailem herkes mutlu. Hele annen çok mutlu oldu artık beni pekdemir den ha bire bişey aldırmaya yolluyo :cherry:

_w_
Benim ilk motosiklet ile tanışmam 2007 yılında oldu. aslında 2007 yılında pek ilgim yoktu. işe giderken felan babamın arabasını alıyodum ( Reno 12 ) :) . sonra ışıklarda bekliyorum. baktım motosiklet süren amca araçların arasından geçelerek ışıkların başına gitti. o anda dedim şöyle bi motorum olsa bende aralardan sıyrılsam. Sonra babama öylesine dedim motorumuz olsa baba felan diye. ( babamda eski motorculardan 6-7 tane motoru olmuştur Java-mz gibi. dedem bile motorsiklet hastasıymış adam 52 ile afyondan-antalyaya gitmiş. Babamda 3.5 Java ile gitmiş.Bunları amcalarımdan öğrendim :) ) düşersin sen dedi felan. konu öyle kapanmıştı zaten soğuklar vardı o zmanda. Sonra 27 nisanda okuldan verilen ödevleri yapıyordum. yağmurda çok fena yağıyordu. sonra babam geldi. oturduk . dedi motor aldım sana diye başta inanmadım. :) sonra dedi git serviste topluyorlar diye. Annem babama kızarken, ben üstüme bişey almadan koşa koşa gittim servise motoru topluyorlar felan sağına soluna baktım. sonra tamam hazır dediler . (kanuni breton) ustaya dedim ben motor kullanmayı bilmiyorum diye :cherry: . sonra babamı çağırdım. babam aldı motoru ben arabaya geldik eve dedi bana bak bu motoru yavaş kullancaksın eğer hzılı kullandığını görürsem anında satarım dedi. :) ben de söz verdim :) sonra ara sokaklarda öğrendim. yavaş yavaş 1-2-3 derken sağını solunu tamir etmeyi öğrendik. Şu an hala babamın aldığı motoru kullanmaktayım her kullanışım ilk alındığı gibi heyecana kontağı takıyorum :)

Tolme
bende size özenip kendi kısa hikayemi yazayım,ilk motorla tanışmam 2-3 yaşlarında başlar babamla birlikte kırmızı honda cg125 üzerinde emzikli resmim var,daha sonra 5-6 yaşlarında sarı renkli jawa ceylan gelmişti ne motordu o deponun üzerinde rüzgara karşı ağzı açık gitmek :) daha sonra ise peder bey mz250 ye terfi etti bizde artçı olarak ona tabi :) egzozunda ayağı yanmayan aile ferdi kalmamıştı :) çok kuvvetliydi çok hızlıydı,hayatımın ilk uzun yolculuğu onunla olmuştu,sonra babam motosikletiyle kaza geçirdi sol kolu 12 yerden kırıldı koltuk altındaki sinir merkezi patladığı için sol kolu felçli kaldı ,sonra 15 yıllık uzun bir sessizlik,o korku ve üzüntü bırakın motosiklete binmeyi aklımızdan bile geçmesine engeldi,yıl 2005 işyerimde işlere yetişemez olduk ,kardeşim arkadaşı ile birtane 50cc mondial almış,baktım şirin bişi verim bakiim bi müşteriye gidiyim derken ederken ,motorun parasını ödeyip satın aldık :) ve macera başladı ,sonra 150cc lik alındı daha sonra 250cc oydu buydu derken şuan 6. motoruma biniyorum,her üstüne oturduğumda besmele çekiyorum o endişe hep içinde olacak sanırım,ha bu arada babamda bize özendi geçen yıl onada bir tane kymco like200 aldık :) huylu huyundan vazgecmez derler :D

Faruk.UZN
06 Ocak 2012, 01:00
Annem: Anne ben motor alaçağım ne motormu paranı boşa harcama araba al. Ve hakkımı helal etmem.
Babam: Baba Ben motor alaçağım al olum ama ufak bir şey olsun mesela mobilet. Kendisi çok eski javacılardan :)

Gitdim kredi çekcem 2.5 fark koydular. Buda Bana koydu biraz.. Sonra gitdim kursa yazıldım reklam tasarımçılığı. Her ay oraya para veriyoz odamda her çeşit poster mevcut.
İşin özü geleçeğe yatırım yapmak o an cazip geldi. Tek tesellim daha iyi parala kazanıp daha iyi motora binebilmek arzusu. Geç Olsun güç olmasın..:king:

mekan67
06 Ocak 2012, 01:04
motora bınmekten korkardım.artçı olarak bile:) küçük bi kasabada yasıyorum ve her fırsatta köyüme gıderım.8 tane falan motor kullanıcısı var köyümüzde.yazın bunlar gezerler tozarlar.kimsede artçı olarak almak istemez kimseyi...yine bir gun koye gıtmeden arkadsları arıyorum arıyorum cevap yok.neyse köye gıttım bırde ne goreyım motorcular toplanmıslar gezıye hazrlanıyorlar...anladım tabı benı artçı olarak yanlarına almak ıstememelerını.ve hırs yaptım bunu kendıme.ailemde bılıyordu bu durumu.para bırıktrdım bırazda vardı köşemde ve 150lık bı schooter aldım.ama gaz vermeye elim gıtmıyo.korkuyorum dusecem dıye.ama hırsım alışmama yardımcı oldu.ve şimdi 125lik windym il3 4.vites 105km hıza cıkıyorum.nasıpse bundan sonra racer200 düşünüyorum.

dürümdöner
06 Ocak 2012, 01:08
ya 6 ya 7 yaşımdayım..manisa nın orta yerinde ateş gibi bir hava, bir dükkanın vitrininde bir pocket bike gördüm hayal meyal hatırlıyorum ağlarken yerlere yattığımı da hatırlıyorum ama ; ) tabi pederbey almadı sonra biz büyüdük neler neler aldık..ama o küçük motor o çocuk aklıma nasıl kazındıysa hala gözümün önüne geliyor..

sercan2667
06 Ocak 2012, 01:11
Ben:Baba motor al yeter dolmuşlarda sürünmekten bıktım
Baba:Sabret Olum.Söz Alacam
Ben:Aradan 2-3 ay sonra)Baba hani alacaktın söz verdin bak o kadar
Baba:Birşeyin üstüne fazla düşersen almam bak
Ben:Tamam tamam baba ne zaman alacağını sölemiyorsunki
Baba:Olum 150'lik hondalara bak bakayım ne kadarmış
Ben:4 milyar milyar baba hemde çok az yakıyor
Baba:Olum onun üstüne 2 milyar daha korum bmw alırım
Ben: Baba sen alda bmw yi sonra alırız
Baba:Gel senle anlaşalım (2010 şubat söylenen )eylül'e kadar bekle bmw alacam söz
Ben:Yok baba hep kandırdın beni al da kurtuluyım
Baba:Bak fazla düşersen üstüne almam adamı dinden imandan çıkarttırma :)))
Ben:Yav tamam almayacaksan alma
Baba:1 ay sonra Honda CBF 150 yi alır :))

hattsaffa
06 Ocak 2012, 01:20
benim öyle çok şatafatlı değildi motora başlamam. arkadaşın hero honda sleek 100 diye bi motoru vardı onunla dağ bayır gezerken baktım ki hastalık bana da bulaşmış..
gittim çalıştım para biriktirdim.. dediler ehliyetsiz olmaz, biriken para ehliyete.
gittim çalıştım para biriktirdim.. öğrenci evine çıktım para oraya.
gittim çalıştım para biriktirdim.. yetmedi..
gittim biraz daha çalışıp üstünü tamamladım. ve MOTORU ALDIM :D
(sonra fark ettim ki motor parası için çalışmak bana motordan ve paradan fazlasını kazandırmış) bide bilmeyenler diyo ki motor tehlikeli motorcu serseri. BENİ MOTOR ADAM ETTİ.
5 yıl hayalini kurdum, kavuşmak çok tatlı oldu. Allah olmayıpta isteyenleri de kavuştursun..

syn022
06 Ocak 2012, 01:25
Şu yaşıma kadar hiçbir işime karşı çıkılmadı ama dediğim hemen yapılmadı. Babam sürekli benden bir fedakarlık bekledi. Eğer sen çok sevdiğin birşeyden fedakarlık yaparsan bende sana hertürlü destek olurum derdi. İlk motorumu alırken ondan hiç birşey istemedim. Keeway Hurricane aldım. Yürüyen hurdaydı ama işimi gördü bana el ayak oldu. Daha sonra henüz garantisi bile bitmemiş telefonumu sattım be Asya 125T aldım. Çok memnundum 1 yaz geçirdim onunla hiçbir sorun çıkarmadı. Daha sonra büyütmek istediğimi söyledim. Sat dedi. Alırken çok uygun almıştım. Öyle olunca satarkende iyi kar yaparak sattım. Honda CBF 150 veya YBR 125 istiyordum. Tabi para yine yetişmiyor. Evde 2-3 sene önce satarken arabamdan söktüğüm Pioneer teybim ve 4 tane kolonum vardı. Onları sattım. 1000 tl civarında bir açığım vardı. İstediğim motoru bulmuştum gittim pazarlık yaptım. Kapora bıraktım ve babamdan açığı tamamlamasını istedim. Açık falan olmadığını söyledi. Ertesi gün geldiğimde Honda'm kapının önündeydi. Parada bende motorda. Şimdi o parayı çalıştırmak için al sat yapıyorum. Belki ilerde motorumuzu büyütmek istersek kimsenin desteğine gerek kalmasın diye.

ogozgugur
06 Ocak 2012, 01:32
ilk motorum tabii motor denirse maddi imkanlar çerçevesinde çalışmadan nekadar olursa 300 tl ye mobilet topladım şaseyi yaktık falan arkadaşımın evini bahçesinde gizlice bigün o parçayı bigün bu parçayı derken iyi kötü 60 yapıyordu :) hiç anlamazdık motordan manisa turgutlu ilçesinde 23 bin motor var nüfus 100 bin şimdi düşününcü insanın ister istemez motor sevdası oluyor herkesin altında motor bizde anca mobilet eve bile götüremiyordum ozamanlar lise 1 e gidiyordum cebimde 3 kuruş okul harçlığı ama neyapalm gezmek vardı işin ucunda ehliyet yok plaka yok kuru gürültü ama 3 kişi koltuksuz mobilete binmek vardı ovada bozulduğunda elimizde geri gelmek vardı ama hepsi geride kalmıştı her gittiğimiz yerde elimizde getirince insanda heves falan kalmıyordu babam 1 kere bisiklete binmiş düşmüş bidaha binmemiş böyle bir insan şimdi bu adama nasıl denir motor al zaman zaman sıkıştırıyordum ama nafile hep boş ümitler hep bi ehliyet sevdası diyodum okadar kişi yakalanmıyor ben mi yakalanacam ama bitürlü olmuyor şuan lise 4 teyim ama aradaki 3 senede dişimi sıktım bekledim yayan git gel idare ettim ehliyet sınavı geldi çattı girdim sınava bide baktım kazandım direk babamı götürdüm breton aldıracaktm busefer ona ikna olmuyor neyapcam falan derken dedi ben sana 100 lükten başka motor almam basarsın falan busefer ben istemedim bigün beko nun yanından geçiyoruz içerde bi motor dikkatimi çekti cbr tarzı dedim sormaktan zarar gelmez sordum 1700 fiyat da güzel baba dedim bunu istiyorum staj paramla ödücem taksitleri tamam dedi ama yazın gelcen üzüm kesmede ot biçmede yardım etcen tamam dedim işin ucunda motor vardı sonuçta 2 ay ovada ter döke döke çalıştım sonuç üzüm satıldı para geldi babam peşinatı verdi gerisine karışmam dedi sonra aldım motoru ehliyeti kazanmışım herşey çok harika bigün ters yöne girdim direksiyon snavına da girmemiştim :( 872 tl ceza şimdi bide bunla uğraş ama pişman değilim çünkü okadar sabırsızım ki ehliyeti almayı bile bekleyemedim cezadan 15 gün sonra aldım ehliyetimi ve şuan harika :) uzun oldu sıktıysak affola

mehmet tufan
06 Ocak 2012, 01:59
e bir hikayede benden olsun ozaman :)

istanbulun balatında büyüdüm ben, bilen bilir bilmeyen için özetlemek gerekirse, eski istanbul şu hani filmlerde olan külhanbeylerin abi kardeş duruşunun gece bekçilerinin cumbalı evlerin rum komşuların falan olduğu semtlerden, ilk gördüğüm motosiklet javaydı, bakkalın önünde misket gibi birşey oynuyorduk sanırım, oyunu bırakıp motosikleti izlediğimi hatırlıyorum, o ilkten sonra uzun süre motosiklet görmedim, görsemde fark etmedim sanırım, nezaman nasıl oldu bilmiyorum 13 14 yaşında egzos sesine tepki verir oldum, şu şahinlere takılan abartı egsozlardan değil :) herhangi bir yerde yürürken bile o sesi duydummu durur gözlerim motosikleti arardı.. lise birinci sınıf 96 sanırım body salonuna yazıldım, yani salon değiştirdim diyeyim, murat hocayla o gün tanıştım 1.60 lık boyuna 150 cm göğüs çevresi olan dönemin iron maiden tişötleri deri montlu bandanalı falan bi adamdı, ilk akşam kask gördüm elinde, zaten hevesliyim vucut geliştirmeye birde hocanın altında motor ve benim tarzımın tıpkısı olduğunu fark edince hepten sıyırdım balatayı.. akşamına valide sultana ben motor alcam dediğimde hakkımı haram ederim direkten bir çığlık bastı ki (!) ( ulen sanki banka soycam ) orada kapadım konuyu.. işe başladığım 2001 yılının 2. ayı falandı babamla aynı ofiste çalışmanın dez avantajlarını yaşıyordum.. baba ben motosiklet alacağım cümlesini kurduğum ilk an zaten adam gibi birşey söylesen şaşırcaktım git şu tişörtünü değiştir müşteriler gelicek gibi bi cevap almıştım.. :) neyse çok uzattım 2005 e kadar motosiklet alamadım, o zaman içinde bir lada vega bir samara birde kartal eskittim. 2005 yılında yan komşumuzun bir çalışanı sukuter almış, çocuklada aram iyi 'kanka versene lan bi anahtarı az geziyim' dedim sonra 200 lira verip ortak oldum motora, gün içinde bende sabah akşam o elemandaydı :) annem babam bilse (zaten mimliyim ki hemde ne mimli) aman diyim :) 2006 da mit. carisma aldım uzun bi süre onu kullandım, valide sultan allah kimseye vermesin bir kanser atlattı, kemoterapi masrafıydı şuydu buydu derken arabayı satıp beş parasız ortada kaldım.. o gün devşirdi birşey beni, part time iş yaptığım bir şirketin patronu şu kataloğu bitir zincheng 150 zat gri motosikleti sana verelim dedi, ki aklımın ucunda yok motosiklet hayatım ters düz olmuş falan.. atladım hemen harika olur abi diye.. iş bitti ben motoru aldım.. 3000 km kadar kullandım, tabi 9000 km de aldığım çinliden hayır beklemek saçma olur, ki kiloda aldım bir dünya o dönem falan.. zat ı verip benim şu anki düldülümü aldım.. uzun zamandırda yollardayız.. yahu ben bunları yazdım yazmasınada ne doluymuşum vallahi :)

başlığı açanın aklına sağlık rahatladım resmen :)

Syanur
06 Ocak 2012, 02:15
Benim başıma Allah şükür bişey gelmedi. Babamın konuşmalarını saymazsak. Büyüüüük bir sabırla para kazanacağım günü bekledim. Okul bitti yaş olu 24 biz hala motora 1 kere bile binememişiz... Askere git gel, çalış... Anca aldık. Gönül isterdiki en azından üni. de motorumuz olsun ama, kısmet değilmiş :)

Ya annelerimiz, ya hanımlarımız, yada parasızlıktan alamadık belli yaşlarda başka sebep göremiyorum...

Evlenmiyorum abi...Henüz çok erken. Daha yapacak/yaşayacak tonla şeyim var :cat:

jimpam
06 Ocak 2012, 02:25
annemle motor arasında bir tercih yapmam gerekicek..üzgünüm anne...

Shrieker
06 Ocak 2012, 02:37
Neler gelmedi ki... Daha da gelecek.

glock
06 Ocak 2012, 02:49
motosiklet bir kültür herşeyden önce, ben ve ailem her zaman sıcak bakmışızdır, medeniyet simgesi bile olabilir!
ne insanlar var ki, karı-koca motosikletiyle tatile geziye çıkıp uzun yollar kat ediyor, tabiyatla iç içe barışık birşekilde...
tehlikesiz diyemem, fakat haddinden fazla abartıldığı kesin! şeytan icadı şeytanın bilmem nesi diyenler bile var!
80 küsür yaşında ki hacı dedem bile (bizimle yaşıyor) arada bir garaja gelip motosikletlerime bakıyor inceliyor,
büyük olan motosikletim için; 'ha buna nassi bineysun tornum' diyor, ama ilgisini çektiği kesin!
sadece zaman zaman şuna kızıyorum kendimde; çok gereksiz paralar harcadım veya çok sık araba değiştirdim ve pişmanım!
ettiğim zararlarla nice motosikletler almış olurdum ve hepsi garajımda olurdu... motosiklet yüzünden birçok şeyden soğudum ve birçok başka meraklarım arttı!

halepli
06 Ocak 2012, 02:56
Ben :baba bi tane motor var bandırmada 2500 km de 11 milyar istiyorlar alımı( yamaha fz6)
Babam: oğlum napacan kapının önünde 2 tane motor var onlara bin ( iş yerinde 2 tane activa var onlardan bahsdiyor)
zaten o paraya çeyizini hazırlarsın

aradan 5 ay geçti baba bi tane motor alacam dedim

ne kadar oğlum dedi

dedim ;baba 4 milyar dedim hem işimede yarar dedim yarış motoru değil dedim git al dedi :)

motoru aldık aradan 6 ay sonra evlendim bu seferde hanım motorumu kıskanıyor ona değer verdiğim için:)

omeruby
06 Ocak 2012, 06:55
Bizde genetik motor sevdası. Dedemin 20 yaşında motor almasıyla başlamış herşey. Öğretmenmiş köyde. Gidip gelmek için almış 1963 model jawa. Sonra babam binmeye başlamış. Sonra babam jawa bayisi ve servisi olmuş. Şimdi kalan bir kaç jawacının tamir işlerini yapıyoruz. Her vidasını söküp takmışlığım vardır :)
Ben de o motorlardan birine biniyorum her ne kadar çok yaksa da onun sevdası başka.

körfezli_29
06 Ocak 2012, 09:30
İşi sağlama aldım önce motor aldım, sonra da hiç evlenmedim...:queen:
bu kızların çoğu neden motosiklet sevmez anlamıyorum, benimde kız arkadaşım motoru çok seviyor ama motorla kaza yaptım artık motorum yok satıldı:salut:

Raphae1
06 Ocak 2012, 10:04
annemle motor arasında bir tercih yapmam gerekicek..üzgünüm anne...yok artık ::123434::::yanliss: