PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Cenneti Türkiyem

Sayfa : [1] 2

Okan Sinan Ocan
05 Ocak 2012, 19:17
Sahibinden.com dan bir istatistik

Şu anda satılık olan 2002 model ve daha eski motosiklet sayısı : 1900 civarı

Bu motosikletler içerisnide 100.000 km ve daha üzerinde olanlar : 92 (yanlış okumadınız yazı ile doksaniki bunlarında yarısından çoğu motosikletinin klasik araç olduğu iddiasında kalanıda hurda olarak yada yedek parça olarak satılıyor .) Gerçekten 100.000 km nin üzerinde olan bir GPZ500 varki inanın satılık olan nice 3-5 yaşındaki motordan daha diri görünüyor ..

Kalan motorlar içerisinde 50.000 km den daha fazla yol yapmış olanları ise 400 adet civarında .(vay anasını sayın seyirciler yılda 5.000 km bile yapmamış bir sürü gıcır gıcır motor orada bizi bekliyor)

Ama durun sürprizler daha bitmedi kalanların yarısı hala 30.000 km nin altında. Resmen kelepir yahu millet motorları alıp alıp paketleyip bizler için saklamış.

Ahhaaa hemen koşup alalım diye acele etmeyin

Dahasıda var .

300 yanlış duymadınız tam 300 tane 10 yaş üzeri ve henüz 5.000 km yapmamış jelatinleri üzerinde fabrika kokusu ile bizi bekleyen 300 tane motor var . Ne bekliyorsunuz koşun kaçırmayın motosiklet cenneti benim ülkem. :)

Alttaki fotoğraftaki motor 10 yaşının üzerinde ve sadece 1950 km cik yapmış (fren disklerine dikkat biz en az 50.000 km gördük diye bas bas bağırmakta)

http://i1184.photobucket.com/albums/z334/oocan/1980.jpg

jeansatar
05 Ocak 2012, 19:35
malesef ki camiada ikinciel alırken insanlar da,
orjinal stok halde olsun,boya lokal dahi olmasın ve 20bin km. geçmemiş olsun
arayış huyları yüzünden bu durumlar,
ikinciel ticareti yapanlar da sadece detay temizlik ve km. saatinle oynayarak bu hale
getiriyorlar satıştaki motosikletleri
piyasada elden ele dolaşıp 100bini deviren bakımsız motosikletler var,
ama herdaim 20binde ve full bakımlılar maalesef :((((

not.....ben merakımdan baktım GPZ500 ilanına ve gördüm ki o makinede henüz12bin km.deymiş
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-93-model-bir-esi-daha-yok-62229278/detay

erro
05 Ocak 2012, 19:35
ehehe hiç şaşırmadım...gv250 forumunda bir arkadaş kazasını anlattı...sonra da satılığa çıkardı motoru...pek büyük bir kaza değil sanırım ama ilanda hiç bahsetmemiş kazadan..motora gözü gibi bakmış cillop gibiymiş motor...

2. el alırken artık karpuz gibi alacaz mecburen...şansımıza...

Soykan67
05 Ocak 2012, 19:41
Güzel bir araştırma.Ben şu yönden şikayetimi dile getirmek istiyorum.100.000 Km'nin üzerinde olan bir GPZ500 var dediniz.Ben şimdi bu motosikleti almaya kalksam burada konu açsam "Sizce bu nasıl? Alsam mı?" diye 10 kişiden 9'u alma diyecek.Herkes motosikletin yaptığı kilometreye ve yaşına takmış durumda.Tamam, bunlar motosiklet alırken önemli konular ama o kadar da önyargılı davranacak kadar da değil.İşte bu kilometre ve yaş sıkıntısı takıntısına bu kurnazlarda böyle karşılık veriyor.

Motosikletimi bir ara satmaya kalktım.Dürüstlük en iyi satış politikası mantığına dayanarak herşeyini yazdım ama sonuç nafile.Yazdığım sorunların birkaçını sildim başladı telefonlar gelmeye.Anlayacağınız alıcılarda biraz kaşınmıyor değil.

Syanur
05 Ocak 2012, 19:44
Güzel...bir noktaya değinmişsin abi. Devamı daha da güzel olacak bir konuya benziyor. :)

erro
05 Ocak 2012, 19:46
sahibinden den ziyade buradan motor almak mantıklı...en azından ilgili başlıkta kişilerin yazdıklarından motorun başına gelenleri falan bilebilirsin..ama buranın 2. el ilan sayfası da bomboş arkadaş...sahibinden.com kucağına düşüyo insan normal olarak...

luthier76
05 Ocak 2012, 20:09
Motorumuz alınmasa da doğruyu yazmak zorundayız bence. Sonuçta anlaşılacak bir hata yüzünden alıcı ile yüz göz olmanın hiç alemi yok. İkinci elden hep kaçtım bugüne kadar. Kaçmaya da devam...

sessizsakin
05 Ocak 2012, 20:50
hyosung gt250r için görüşmeye gittim.

daha önce motosiklet kullandığımı söylemenin aksine, 300 - 500 km tecrübem olduğunu söyleyip gittim görüşmeye.

motosikletin 2010 model olduğunu söylüyor. karbüratörlü. 2006 veya 2007 model.

motosikletin kilometresi 6000 civarı görünüyor. göstergesi 2009 ve üstü hyosung göstergeleri. karbüratörlü modellerde bulunmayan. dolayısı ile muhtemelen gösterge değişti ve motor ile kayıtlı km nin alakası yok.

orjinal lastikleri olduğunu iddia ediyor. lastiklerin markasına dikkat etmedim ama gt250 ile gelen şinko lastikler değil. dolayısı ile orjinal lastik değil.

motorda hiç bir sorun yok diyor. motoru çalıştırınca motordan düzensiz şakırdama sesleri geliyor.

yani toplasan motor 2006 - 2007 model. muhtemelen 40.000 km üstünde. motorda ciddi sıkıntı var. en azından motor indirilip bi dağıtılıp toplanacak... motoru bu halde olup da dürüstlükten nasibini almamış bir insan, motora ne kadar bakım yapar? yağı suyu eksik sürülmüştür...

zaten, motorun 6000 km den fazla olduğunu anlamanın yolu çok basitti. arka dişliler öne doğru epey meyil yapmış ve dişlilerin değişim vakti gelmiş.

eleman motoru kakalıcak keriz peşinde...

sonuçta bir motosikleti sen 30 - 40.000 km kullanmışsan, ona verdiğin parayı zaten hizmet olarak almışsındır. motorun ömrü dolmuşsa, çöpe atsan bile, paran boşa gitmiş olmaz.

çünkü o araç bir katma değer, bir yatırım değildir. aşınan, zayıflayan, körelen, hırpalanan şeyler yatırım aracı ve katma değer sağlayan şeyler olamaz ki...

Şu türk insanının zihniyetini hiç anlayamadım. hırsızlıktan düzensizlikten şerefsizlikten o kadar yakınıp da bunlardan vazgeçmeyen başka halk var mı acep :)

glock
05 Ocak 2012, 20:55
km tablosunun fişini çekiyorlar, ya da değiştiriyorlar...

KUVVETMİRA
05 Ocak 2012, 21:16
eskimesin diye binmiyoruz efendiler. ille altında birşey aramayın! :)

Onur Y.
05 Ocak 2012, 21:24
Yaw abi bunları böyle sattıktan sonra ellerine geçen paranın nekadarı haktır hiçmi düşünmezler :(
alana yazık günah. satanada yazıklar olsun. neyse onu yazın arkadaş. ne bu kazıklama sevdası :(

_siyah_inci_
05 Ocak 2012, 21:35
Esprili bir dille anlatmışsın çok hoş bi başlık olmuş abi.Ee böyle makinalar varken 0 motor alıp napalım yahu :queen::flower:

K o r @ y
05 Ocak 2012, 21:55
Okan abi hiç şaşırmadım.. burası türkiye.. yorum yok

eren özer
05 Ocak 2012, 22:06
Abi İlan Verenler Kadar 0 ayarında motor arayanlar da da kabahat var Kardeşim misal 5 yılllık motorun daha 2000 km desini bulmanız imkansıza kaçıyor siz aramayın ki Kurnazlarda bundan yararlanmasın
Heleki Bazı ları var atıyorum honda cbf 150 sıfırı ruhsat plaka dağil 4.300 adam yazmış oraya ilana
Motora koruma demiri taktım çanta taktim bunları extra 300 tl halbuki yalan 150 tl motor 1 yıllık km atıyorum 13bin de adam onu düşürür 4 bine ondan sonra yazar zeki eleman motorun işte sıfırı 4.500 milyarda ben extradan 300 tl masraf ettim + ruhsat plaka size beleşe geliyor motorumu 4.500 vereceğim altınada not düşer motorun rodajı en iyi şekilde yapılmışş çizik çuzuk hiç bir şeyi yoktur veeeeeeee
veeee veee vee Ne hikmettir se Bu motosiklet Garajj motoru oluyor :D Ulann allahın adamı madem garajj motoru sürmeyeceksen niye alıyon Millet eşşek miii hee soruyorum size
Bu forumun bu yönünü çok seviyorum insanlar burdaki yorumlarla felan birazda olsa bilgileniyorlarr

sezer aykaç
05 Ocak 2012, 22:30
insanlar satmak için degilde binmek için motosiklet almaya başladıgında km düşürme olayıda bitecektir.

diyelim ki 30 binde motor buldunuz. ve bir sezonda en az 10 binde ben yaparım eder 40 bin.

bu ülkede 40 bini geçmiş motora bitik gözüyle bakılıyor. bunun sebebi motosiklet kültürümüzün olmayışı.

100-150 cc bir motosiklet bile bakımlarını düzgün yapıldıktan sonra rahatça 40-50 bin devirir. hacim yükseldikçe paralel olarak motor ömrü uzar. öyle 40-50 binde motoru bitmez. 600 cc bir 4 silindir 200 bin km devirir. bakımlı olsun.

.Mhmt.
05 Ocak 2012, 22:36
Bunun sebebi alıcıların bütün motosikletleri 30 000 km nin altında beklemesi. Araba alınacağı zaman 40 000 km de bir araç gördüklerinde ooo sıfır gibi tertemiz vay be denir. 40 000 km de bir motosiklet göründüğünde ölmüş bu perte çıkmış allah kahretsin bunu denir. Her şey bundan kaynaklanıyor. Anlamıyorum 50 000 km de mis gibi çalışan bakımları eksik edilmemiş bir Transalp e nasıl ölmüş gözüyle bakılır( motosikleti ve km yi örnek yazdım Oraları istediğiniz modelle doldurabilirsiniz).
Yazın arkadaşım 2010 model 16 000 km de siyah bi cbf aldı. Motoru getirdiğinde inanamadım 16 000 de olduğuna. Deposunun rengi matlaşmış çiziklerden. Gidonundaki kromajın bütün parlaklığı gitmiş. Lastikler kim bilir kaç defa değişmişti. İnanıyorum ki o motosiklet rahat 40 000 in (iyimserim) üstündeydi. Mekanik aksamında sorun yoktu ama dışarıdan bakıldığında 16 000 de olmadığını bas bas bağırarak söylüyordu.

Dogan88
05 Ocak 2012, 22:37
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-kawasaki-gpz-500-s-1994-6-vites-69932352/detay

hee bu arkadaş başka bir politika izliyor. 1.vites 120 RAHATLIKLA yapıyormuş. 600rr mübarek...

Mythos
05 Ocak 2012, 23:17
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-efsane-yamaha-wirago-1100-69712138/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-muhtesem-vl-800-intruder-69721064/detay#

Yukardaki 2 ilan da aynı şahısın,muhtemelen 1 i eşi veya akrabası adına.
Dün baktım 91 model 11.500 km de :) adama mesaj attım 20 yaşında motor bu km demi Ben yılda yapıyorum bu kadar km diye? Bana dediği senin motordan anlamadığın belli,bir daha bana mesaj yazma ,beni kara listesine almış :))
Dikkatimi çeken şey ise ; Fotolara bakarken gördüğüm(ki bu foto ile aynı şahıs olduğunu anladığım) Garaja çekilmiş altına battaniye koyulmuş üstü örtülü bir motor fotosu,şahıs her iki ilanında da aynı fotoyu kullanmış :)
Kara listeye aldığı için cevap yazamadım,diğer isimdeki ilandan yazacaktım,ağzımı bozacam bu sefer sahibinden,com beni kara listeye alacak. Allahından bul deyyus dedim vazgeçtim. Allah böyle namussuzlardan korusun. 53 yaşımdayım kendimi bildim bileli motor kullanırım en az 15 motor değiştim adam bana salatalık muamelesi yaptı :))
Daha motorun adını yazmayı bilmiyor,Virago ya Wirago yazmış danacan :))

-unnamed-
05 Ocak 2012, 23:21
son bi cbr600f sport vardı....
satarken bizde 53.000 km'deydi....
şimdi motorun ilanını koymuşlar, motor 31 bin küsür gözüküyor...
biraz makyajlanmış sadece...
ilan için şikayette bulunduk sahibinden kaldırmış ilanı....
ülkemin üç kağıtçı motorcuları....

Mythos
05 Ocak 2012, 23:30
km tablosunun fişini çekiyorlar, ya da değiştiriyorlar...Hemen hemen her motorun km saati uygun fiatla ilanlarda bulunuyor zaten,yap 50,000 km ver birkaç yüz lira al bi km saati motorun sıfır,ne ala memleket :)))

Samet Ağır
05 Ocak 2012, 23:54
içlerinde dürüst olanı,gerçekten bahsedilen km de olanı hiçmi yok acep???:silent:

var var..kendimden biliyorum..ilk sahibi olunan bir 1000 lik daha 35000 km de...

forumdan bilenlerde var motoru..görenler var yani...

tabi kısıtlı sürelerde binildiğinden göremeyenlerde...

ha bide benim motorun km sine inanmayanlarda olabilir...

ben tamirciden servisten teyit almıcam satarken...

direk fabrikasından inceleme isteyeceğim..:wiinkk:

eren özer
05 Ocak 2012, 23:57
:D Hiç sorma ya sayaç değiştimiydi tmm dır motorda değişiyor
oluyor sana sıfır km motor :P

Okan Sinan Ocan
06 Ocak 2012, 03:28
Buyrun bakalım bu dahada vicdansız.

1999 model kazalı motor kaldırıma patladığı ve motor bloğunun kırık olduğu yazılmış , neredeyse hiçbir şey sağlam kalmamış . Makinası sökülmüş ortada yok fiyat 10.000 TL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-k1200-rs-yedek-parca-olarak-54332880/detay

Aynı makinanın 2000 model olanı tamamen faal durumda muayenesi yapılmış evrakları tam ,bütün parçaları üzerinde fiyat 13.000 TL yahu yukarıdaki ilanı koyan adamda hiçmi izan yoktur hiçmi hesap bilmez. Motoru parçalasa ve parça parça çıkma olarak satsa anlarım ama yarım bile denilemeyecek motora tam parası istemek nasıl bir ruh halidir anlayamıyorum.

Soykan67
06 Ocak 2012, 03:42
Buyrun bakalım bu dahada vicdansız.

1999 model kazalı motor kaldırıma patladığı ve motor bloğunun kırık olduğu yazılmış , neredeyse hiçbir şey sağlam kalmamış . Makinası sökülmüş ortada yok fiyat 10.000 TL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-k1200-rs-yedek-parca-olarak-54332880/detay

Aynı makinanın 2000 model olanı tamamen faal durumda muayenesi yapılmış evrakları tam ,bütün parçaları üzerinde fiyat 13.000 TL yahu yukarıdaki ilanı koyan adamda hiçmi izan yoktur hiçmi hesap bilmez. Motoru parçalasa ve parça parça çıkma olarak satsa anlarım ama yarım bile denilemeyecek motora tam parası istemek nasıl bir ruh halidir anlayamıyorum.

Marka ya Okan Abi ondan bu vicdansızlığı.Motosikletlere modelinden kilometresinden diriliğinden fiyat biçmek yerine sadece markasına bakarak fiyat biçiyorlar.Eee alıcılarda model ve kilometreye bakıyor sadece.İşte burada garip bir tezatlık oluşuyor.

Okan Sinan Ocan
06 Ocak 2012, 04:04
Marka ya Okan Abi ondan bu vicdansızlığı.Motosikletlere modelinden kilometresinden diriliğinden fiyat biçmek yerine sadece markasına bakarak fiyat biçiyorlar.Eee alıcılarda model ve kilometreye bakıyor sadece.İşte burada garip bir tezatlık oluşuyor.

Marka ile alakası yok Soykancım , aynı marka modelde sağlam motor 13.000 TL yine sahibinden de . Ne yani hurda kazalı motorun kilometresimi düşükki bu parayı istiyorlar :)

Soykan67
06 Ocak 2012, 04:17
Marka ile alakası yok Soykancım , aynı marka modelde sağlam motor 13.000 TL yine sahibinden de . Ne yani hurda kazalı motorun kilometresimi düşükki bu parayı istiyorlar :)

"Eksik meksik birşeyleri ama kilometresi düşük" der mi der. :mrgreen:

Okan Abi o vicdansızın düşüncesi şu; "Yarım motosiklet ama BMW bu boru değil"

Bir ara Kawasaki KLE500'e merak sarmıştım.Birşey dikkatimi çekti.Aslında çoğunda durum aynı.2000 model 50.000 km'yi geçmiş KLE500'ü adam 7.500 civarı satılırken, 2005 model daha 30.000 km civarı KLE500'ü adam 7.000 gibi bir rakama satıyordu.Şimdi pek bilgisi olmayan biri bu fiyatları karşılaştırdımı doğru düzgün fiyat biçmiş satıcıdan kıllanıcak ve diğerine yönelicek.

Bence bu fiyat biçme olayına belli bir zorunlu standartlar getirilmesi gerekir.

inzell
06 Ocak 2012, 04:26
Sahibinden.com ile bir anlaşmaya varılabilir belki bu km konusunda.

mayildiz
06 Ocak 2012, 04:43
Bence sahibinden sitesindeki bu anlamsız ilanlara bir kaç kişi dışında kimse itibar etmiyordur.
Ama konunun burada gündeme gelmesi oldukça iyi olmuş zira bu saçma ilanları yayınlayanlar bu forumu da takip ediyor olabilir.
Belki bir parça utanıp ısrarla bir keriz aramaktan vazgeçerler :)

Olcay Avşar
06 Ocak 2012, 10:48
Artık kim uğraşır bilmiyorum ,şöförler odası mı olur yoksa arabacılık ile uğraşan başka bir federasyon yada dernek mi olur bilmem ama bir an önce bi düzenleme hazırlanıp tüm motorlu taşıtların muayene istasyonlarına her gidişte km leri kayıt altına alınmalı ve isteyen herkes internet üzerinden bu bilgiye rahatca ulaşabilmeli.

Yada benim gibi yapın km lere önem göstermeyin :)

feliçita
06 Ocak 2012, 11:06
bende sahibnden.com da gördüğüm bi detayı anlatayım...hasarlı motosikletler bölümünde bir ilan vardı nexus 500....arkadaş motoru yatırmış ön çatal yamulmuş,kafa krenajı hasarlı,sağ tarafta çizikler vardı..detaylı fotoğraflarını çekmiş göndermiş.hatta kazadan önceki sağlam fotoğrafları da var dı. fiyatı da 4 bin civarı..herşey buraya kadar normal değil mi?görsel hafızam güçlü olduğundan resimleri unutmadım..zannedersem 2 ay sonra bi ilan peydah oldu siteye nexus 500 satılık ilanı bir baktım ki bizim pert motosiklet olmuş şahane..utanmadan yazmış bi de kazası yok....sattıysan o para sana yarar mı...sana yedirirmi mevlam o parayı söyle...

Raphae1
06 Ocak 2012, 11:24
daha hatalı ilanları bile şikayet ettiğim halde yayından kaldırmayan yöneticiler birde km takıbı mı yapacaklar? Hiç sanmıyorum. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-daha-3-aylik-cbf1000-araba-takasli-2000-km-de-67077726/detay bu ilanda aslında 2011 model olan motosikleti gümrükten gecerken ruhsata 2008 yazmışlar bak bak bak. Anlamasak ayakta öpücek. Bir kere 2011 de böyle bir kasa yok bunu sahıbındene detaylı şekilde anlattım ama ilan hala duruyor. 3 aylık demiş ama en az 3 yıllık motor.

Memleketten yakın zamanda arkadasım aradı; ya senın bildiğim km düşüren var mı diye sordu. cevabımı ise sert ve tepkili verdim. Benım ne km düşürenle nede düşürtenle işim olmaz dedim.

Felon
06 Ocak 2012, 11:36
bide şöyle bi söylem var benim bi türlü mantığım almıyor
''Lastikler iyi durumda 2sezon çıkartır.''

Kardeşim sezon başına km limitimi var.Bu nasıl bi saçmalıktır sen bi sezonda 3bin km yapıyosan ben motoru aldığımda bi sezonda 20bin yapıcam belki. (sezon ne demek oda ayrı bi konuda neyse motora en çok binilen 4-5ayı baz alalım) :pr:

Raphae1
06 Ocak 2012, 11:38
Birde motoru tek silindir olupta 4 silindir katogorisine koyanlar var... :S

emrello
06 Ocak 2012, 11:57
KM düşürmek hırsızlıktır, sahtekarlıktır, suçtur. Bu kadar basit.

Yasalarda bu konuda düzenleme yapılması gerekir ama şu anda bir hukuk sistemimiz var mı ondan bile emin değilim.

UNdocab
06 Ocak 2012, 12:19
Bu tarz insanlara cevap olsum diye benim motosikleti sahibindene bi koyucam efsane olacak.

zeda3000
06 Ocak 2012, 13:20
Turk halki malum , motorunu satarken hep en pahali satar aldigi fiyatin ustune motoru deger kazanir , kar eder

Alirkende sizin benim baskasinin hayatta alamiyacagi en ucuz rakkama boyle eli ile koymus gibi bulur alir.

Sanki Satanlar Turk alanlar Yunan vatandasi.

Ticaret ayni ulkedede donuyor.

Kendimiz sagladik bu kazikcilik durumunu.

Yok kmsi cok motor almam, yok boyasi var ise almam , yok saga yatmis almam . Diye piyasada kendi basiniza kreter belirlerseniz,

Uyanik saticilarda o kreterlerin tam tersini yaratip motoru kakalar size tabiki.

Arz ve talep meselesi.

scooboy
06 Ocak 2012, 13:23
Herkesin eleştirdiği o ilanları koyan kim anlamadım ben şimdi. :)
Yeni başlayana, sanki kendi çok gitmiş gibi hondanın- bilmem neyin kursuna git diyen zihniyetle paralellik göstermiyordur umarım :)

crxforever
06 Ocak 2012, 13:31
tamamen şans işi 2. el.
14 binde 2. el aldığım 56 bin km yi gururla geçtiğim bir motorum var.2300e aldım şu haliyle aynı paraya teklif geldi. :)
ben de sahibinden.com da buldum.
km orjinal mi diye ben de paranoya yapmıştım. şansıma aldığım kişi çok dürüst bir motorcu çıktı.
aldıktan sonra da bir torba dolusu aksesuar hediye etti.

alacağınız motosiklet herhangi bir forum üyesine aitse yaptığı gezileri vs google da aratın. motosiklet resimleri üzerinde km saatini büyütüp km leri takip edin. 1 ay önceki gezide 45 bin ken 20 bin diye satılıyorsa hemen yalan ortaya çıkar.ben test etmiştim doğru çıktı.

sezer aykaç
06 Ocak 2012, 13:39
daha hatalı ilanları bile şikayet ettiğim halde yayından kaldırmayan yöneticiler birde km takıbı mı yapacaklar? Hiç sanmıyorum. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-daha-3-aylik-cbf1000-araba-takasli-2000-km-de-67077726/detay bu ilanda aslında 2011 model olan motosikleti gümrükten gecerken ruhsata 2008 yazmışlar bak bak bak. Anlamasak ayakta öpücek. Bir kere 2011 de böyle bir kasa yok bunu sahıbındene detaylı şekilde anlattım ama ilan hala duruyor. 3 aylık demiş ama en az 3 yıllık motor.

Memleketten yakın zamanda arkadasım aradı; ya senın bildiğim km düşüren var mı diye sordu. cevabımı ise sert ve tepkili verdim. Benım ne km düşürenle nede düşürtenle işim olmaz dedim.

gümrük girişi 2008 fakat trafige çıkışı 2011 dir muhtemelen. ancak fiyat pahalı. o motorun edecegi rakam 15. siteden bir arkadaş satıyordu 2011 sıfır ayarında. 19,5 di fiyatı sanırım. aksesuarlı.

Raphae1
06 Ocak 2012, 13:48
gümrük girişi 2008 fakat trafige çıkışı 2011 dir muhtemelen. ancak fiyat pahalı. o motorun edecegi rakam 15. siteden bir arkadaş satıyordu 2011 sıfır ayarında. 19,5 di fiyatı sanırım. aksesuarlı.Büyük ihtimal ama satıcı 2011 model olarak yazmış. Heralde trafiğe çıkış tarıhını model olarak yansıtmıs yada algılamıs olmalı. bahsettiğiniz ilan linki varsa bana özelden atabılır mısınız? Belli mi olur belkı ben alırım :) Kısmet

mehmet tufan
06 Ocak 2012, 14:14
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-efsane-yamaha-wirago-1100-69712138/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-muhtesem-vl-800-intruder-69721064/detay#

Yukardaki 2 ilan da aynı şahısın,muhtemelen 1 i eşi veya akrabası adına.
Dün baktım 91 model 11.500 km de :) adama mesaj attım 20 yaşında motor bu km demi Ben yılda yapıyorum bu kadar km diye? Bana dediği senin motordan anlamadığın belli,bir daha bana mesaj yazma ,beni kara listesine almış :))
Dikkatimi çeken şey ise ; Fotolara bakarken gördüğüm(ki bu foto ile aynı şahıs olduğunu anladığım) Garaja çekilmiş altına battaniye koyulmuş üstü örtülü bir motor fotosu,şahıs her iki ilanında da aynı fotoyu kullanmış :)
Kara listeye aldığı için cevap yazamadım,diğer isimdeki ilandan yazacaktım,ağzımı bozacam bu sefer sahibinden,com beni kara listeye alacak. Allahından bul deyyus dedim vazgeçtim. Allah böyle namussuzlardan korusun. 53 yaşımdayım kendimi bildim bileli motor kullanırım en az 15 motor değiştim adam bana salatalık muamelesi yaptı :))
Daha motorun adını yazmayı bilmiyor,Virago ya Wirago yazmış danacan :))

bu iki motosikleti de çapa hüner motorda gördüm. şerefsiz kansız bana 10.000 fiyat çekti suzuki için, güldüm geçtim. sinirlerim zıpladı yerinden. bu nasıl kültür bu nasıl insanlık allah belasını versin böyle ciğersizlerin.

zeda3000
06 Ocak 2012, 14:14
Ben Ducati Monsteri Cafe racer yapar iken motorun her yerini yeniledik. Tek ellemedigimiz yer moto blogunun ici idi. Rutin bakimlarini yaptik ve kapattik. Cunku motorun durumu cok iyidi. Sikintisi olmayan bir motoru ellemek gereksizdi. Motor 52.000 km de idi.

Motoru saterken ne km sine dokunmadim. Her yeri yenilenmis olmasina ragmen motor mekanigi yenilenmediginden degil ellemek dusurmek bile yanlis geldi.

Yusuzce motorun km si cokmus fiyat dusurde alalim diyen insanlar geldi karsima.

Cok sukur kimseye yalan soylemeden dogru km si ile sattim.

Honda da ise motor A-Z ye tamamen degisti. Her sey sifir geldi. Simdi o gercekten sifir km bir motor .

Ama Turkiyede , hatta direk soyle soyliyim Anatalyada paket serviscilerinin Honda Activilarini yeniden boyatip hatta renk degistirirp sahibinden cikma dusuk km li motor diye satan bir ekip var.

.Mhmt.
07 Ocak 2012, 02:17
bu konuyu herkes okumalı kaybolup gitmesin

chemical
07 Ocak 2012, 02:48
bu km olayı zaten insanın canını çok sıkıyor servis kaydı olmayan motorlardan uzak durulmalı en azından serviste kaydı geldiği km var başka türlü kesin bilemeyiz satanın insafına kalmış:(

Ahmet N.
07 Ocak 2012, 03:00
sahibinden.com da 5000-6000 km de diye ilan verilmiş bir sürü 2005-2006 Model GT250 gördüm ben...daha motosikletimi alalı 5 ay oldu 5000 km yaptım..Bunlar geri geri giderekmi yol almışlar anlamış değilim 6-7 yılda 5-6 bin km hemde...

ferhatkars
07 Ocak 2012, 10:29
yılbasından 1 hafta önce bu motoru ben satmıstım...31369 km de....1350 ye verdım...
ilan detaylarına bakın...16000 kmde servis bakımlı...
sahibinden.coma şikayet ettim...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-sorunsuz-ful-evrakli-servis-bakimli-69850690/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

Artık kim uğraşır bilmiyorum ,şöförler odası mı olur yoksa arabacılık ile uğraşan başka bir federasyon yada dernek mi olur bilmem ama bir an önce bi düzenleme hazırlanıp tüm motorlu taşıtların muayene istasyonlarına her gidişte km leri kayıt altına alınmalı ve isteyen herkes internet üzerinden bu bilgiye rahatca ulaşabilmeli.

Yada benim gibi yapın km lere önem göstermeyin :)
muayeneden geçtıkden sonra bıze verılen belgede toplam km sı yazıyor....bu bilgilere kım nasıl ulaşır onu bılemem...

Mythos
07 Ocak 2012, 10:39
yılbasından 1 hafta önce bu motoru ben satmıstım...31369 km de....1350 ye verdım...
ilan detaylarına bakın...16000 kmde servis bakımlı...
sahibinden.coma şikayet ettim...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-sorunsuz-ful-evrakli-servis-bakimli-69850690/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

muayeneden geçtıkden sonra bıze verılen belgede toplam km sı yazıyor....bu bilgilere kım nasıl ulaşır onu bılemem...

Bunlar çakal işte,ticaret amaçlı almış.1 haftada satışa çıkarmış +900 Tl ile . İndir km yi yarıya çak gitsin..

ferhatkars
07 Ocak 2012, 10:48
Bunlar çakal işte,ticaret amaçlı almış.1 haftada satışa çıkarmış +900 Tl ile . İndir km yi yarıya çak gitsin..

motorumu pahalıda satmadım....ederi neyse ona verdim...haa belkı 200 daha pahalı da satabılırdım ama çin malı motor 30000 km de...ömrünün yarıdan cogu gıtmıs durumda idi....ben kullanmaya devam etsem 50000 de bulurdu o ayrı meselede...
adam arkamdan konusmasın aldıgım para helalolsun dıye o fiyata verdım...öyle bır sey yapacakları daha ilk gördüğümde aklıma gelmıstı ve o yüzden hergun aynı modelın ılanlarına bakıyordum....bulduk sonunda....şikayette bulundum ama ne fark edecekki.... baska bır uyelık alır gene ilan verir....bunların hepside şerefsizin önce gideni.... aynı km de kalsa en kötu gene 1500 eder o motor...aç gözlü şerefsizler... çolugu cocugu da var nasıl yiyecekse o parayı..gercı o parayada kımse almaz o motoru da...

yürekçe
07 Ocak 2012, 10:59
malesef ki camiada ikinciel alırken insanlar da,
orjinal stok halde olsun,boya lokal dahi olmasın ve 20bin km. geçmemiş olsun
arayış huyları yüzünden bu durumlar,
ikinciel ticareti yapanlar da sadece detay temizlik ve km. saatinle oynayarak bu hale
getiriyorlar satıştaki motosikletleri
piyasada elden ele dolaşıp 100bini deviren bakımsız motosikletler var,
ama herdaim 20binde ve full bakımlılar maalesef :((((

not.....ben merakımdan baktım GPZ500 ilanına ve gördüm ki o makinede henüz12bin km.deymiş
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-93-model-bir-esi-daha-yok-62229278/detay

bu makinayı görüp deneme şansım oldu...
zaten gpz 500, 500 lük sınıfta güç ve hız olarak en iyilerden.
farını geçenlerde ebayden almışlarmış :)

ozrace
07 Ocak 2012, 11:32
japon olsun varsın eski olsun :)