PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Polisi Uyanıklara KArşı :)

HaydarBıçak
04 Ocak 2012, 18:48
Mecidiyeköy tarafından E5i takip edince haliç üzerinde yol 2 köprüye ayrılıyor.

Bilenler vardır soldaki köprünün girişi kalabalık üstü boş

sağdaki köprünün girişi boş üstü kalabalık olur. Bu sebepten akıllı sürücülerimiz soldaki köprüye girmek için

sağdaki köprü yolundan gidip son anda bariyerin yanından diğer yola kaynak yapıyorlar

poliste tam o kaynak noktasında durmuş ve sonradan gelenlere ceza yazıyor.

Geç kalmış ama çok doğru bir uygulama Allah devamını nasip eder inşallah amin :)

Slayerrr
04 Ocak 2012, 18:50
Aynı yerde daha önce de görmüştüm. Ara ara kontrol yapıyorlar ama süreklilik yok.

jeansatar
04 Ocak 2012, 19:00
bazı zamanlar motosikletli trafik ekipleri
E5 uzerinde merter emniyet şeridini z.burnu metrobus istasyonuna kadar ihlal eden araçları
durdurup ceza yazıyorlar,ama devamlılık yok maalesef ki bu uygulamada
akşam trafiğinde uyanıklık yapanın
yaptıgı yanına kar kalıyor :(

KUVVETMİRA
04 Ocak 2012, 19:04
oraya yasal bir by-pass yapılsa herkes bu işten karlı çıkmaz mı? yoksa pozisyonu yanlış mı anladım? angaralıyız arkadaş idare edin :)

HaydarBıçak
04 Ocak 2012, 19:17
oraya yasal bir by-pass yapılsa herkes bu işten karlı çıkmaz mı? yoksa pozisyonu yanlış mı anladım? angaralıyız arkadaş idare edin :)

aslında o yola yapılacak hiçbirşey yok herkes efendi gibi kendi yolunda gidecek trafik olmayacak ama bizim akıllılarımız en önden kaynak yaptığı için trafiği yavaşlatıyor

erro
04 Ocak 2012, 19:25

yasal by pass muhtemeln orda trafiğin iyice birikmesine neden olur...bunun için herkes daha önceden belirlemesi gerekir...ben de angaralıyım fikir yürüttüm sadece:)

Slayerrr
04 Ocak 2012, 19:35
Herkes kendi yolunda da gitse, yolu düzenleseler de orada oluşan trafiğin bir çözümü yok. Çünkü köprü girişinde trafik olma sebebi sadece milletin sağdan gelip sola geçmesi değil, kilometrelerce 3 şerit olarak gelen yolun metrobüs yolu ayrılması sebebiyle köprü üzerinde 2 şeride düşmesinden kaynaklanıyor. O körünün genişletilme ihtimali de yok, çünkü her iki tarafında da yan yolların bağlı olduğu köprüler var. Asıl garip olan bu köprünün Mecidiyeköy'den Topkapı yönü 2 şerit ama Topkapı'dan Mecidiyeköy yönü 3 şerit. Bu da daha önce 3+3 şeklinde 6 şerit olan köprünün metrobüs geçmesiyle 3+2+2 şeklinde 7 şeride çıkarmasıyla oldu. Köprüde yol genişletme yapılamaz, nasıl oldu da 6 şerit yol 7 şerit oldu derseniz, başkanımızın mucizelerinden. :mrgreen:

erro
04 Ocak 2012, 19:39
Herkes kendi yolunda da gitse, yolu düzenleseler de orada oluşan trafiğin bir çözümü yok. Çünkü köprü girişinde trafik olma sebebi sadece milletin sağdan gelip sola geçmesi değil, kilometrelerce 3 şerit olarak gelen yolun metrobüs yolu ayrılması sebebiyle köprü üzerinde 2 şeride düşmesinden kaynaklanıyor. O körünün genişletilme ihtimali de yok, çünkü her iki tarafında da yan yolların bağlı olduğu köprüler var. Asıl garip olan bu köprünün Mecidiyeköy'den Topkapı yönü 2 şerit ama Topkapı'dan Mecidiyeköy yönü 3 şerit. Bu da daha önce 3+3 şeklinde 6 şerit olan köprünün metrobüs geçmesiyle 3+2+2 şeklinde 7 şeride çıkarmasıyla oldu. Köprüde yol genişletme yapılamaz, nasıl oldu da 6 şerit yol 7 şerit oldu derseniz, başkanımızın mucizelerinden. :mrgreen:

pantolon bellerinin oturmama ihtimaline karşı pay bırakılır ya, köprüde de o misal genişletme payı bırakmışlar demek ki zamanında...

Slayerrr
04 Ocak 2012, 20:02
pantolon bellerinin oturmama ihtimaline karşı pay bırakılır ya, köprüde de o misal genişletme payı bırakmışlar demek ki zamanında...

Ya da tüm E-5'e yapıldığı gibi şeritler daraltılıp bölünmüş karayolunda olması gereken genişliğin altında yeni şeritler yapıldı. Çünkü köprünün yanlarında şerit çıkartacak kadar boşluk yoktu ve ortada da neredeyse her köprüde olduğu gibi geniş bir boşluk yoktu.
Zaten şeritler E-5 genelinde şeritler daraltıldıktan sonra bölünmüş yol bölünmüş karayolu vasfından çıkıp şehir içi yol sayıldığı için 100 km/s olan hız sınırı 70 km/s'e çekildi. Bu hız sınırı çok düşük diyenlere de sanki hep öyleymiş gibi "burası şehir içi yol aslında 50 km/s hız sınırı olması gerekiyor, biz insiyatif kullanıp 70 km/s'e çıkardık" denildi.
Siz Ankaralılar olarak hesapta 3 şerit olan yolda yan yana 3 tane geniş araç (kamyon gibi) gidemediğini bilmezsiniz. :mrgreen:

GorkeM
04 Ocak 2012, 21:28
Normal şeritler böyle olmalı.
http://airexpertsofmichigan.com/blog/wp-content/uploads/2010/04/traffic.jpg

Bizim şeritler böyle.
http://metrobuuuuus.files.wordpress.com/2010/11/metrobus-trafik.jpg

eren özer
04 Ocak 2012, 21:32
Arkadaşlar Aranızda Ne var 2 side aynı şeritte diyenler olabilir Ama dikkat ederseniz Üstteki her bir şerit bizim Ana yola kadar yahu :D

Chronix
04 Ocak 2012, 21:38
orada en tehlikeli durum ise sol şeritten gelen birden okmeydanı sapağına sinyalsiz bir şekilde girebilir ve trafik var ise okmeydanı sapağına girmek isteyen uyanıklar mecidiyeköye doğru olan yolun sağ şeridinden durup girmeye çalışıyorlar..

afatsum
04 Ocak 2012, 21:51
Normal şeritler böyle olmalı.
http://airexpertsofmichigan.com/blog/wp-content/uploads/2010/04/traffic.jpg

Bizim şeritler böyle.
http://metrobuuuuus.files.wordpress.com/2010/11/metrobus-trafik.jpg

üstteki resim büyük ihtimalle hatta kesin :) amerika adamlar işlerini biliyor zamanında planlarını yapıp uygulamışlar bizde ise deneme tahtası gibi şöyle yapalım bi beğenmezsek değiştiririz
sanki böyle olsa daha iyi hayda :)

sarıdev
04 Ocak 2012, 22:05
Bayrampaşa otogar viyadüğü,boğaz köprüsüne tem bağlantı katılımı,haliç köprüsü okmeydanı girişi zaman zaman şerit ihlal edenlere karşı kontrol yapılıyor.Vatan caddesinden edirnekapıya dönüşte her türlü kontrol yine zaman zaman yapılıyor.Köprü geçişlerine zam yapıldığından beri plaka kapatıp geçen motosikletlilere çok daha sık(artık sadece kuryeler değil bmw kullanan abilerimiz bile yapmaya başladı görüyorum )ceza kesilmeye başlandı.

cbr1100 xx
05 Ocak 2012, 00:40
Gelişmişlik ölçütlerinden biriside trafiktir...

Halil Karamanoğlu
05 Ocak 2012, 00:56
hiç bir şeyi de beğenmez bi millet olduk ki sorma gitsin. bu memlekette fazla değil 15-20 sene önce elektrikli aletlerin bile bir çoğu yoktu telefon yoktu yahu şaka mı sanıyoruz bu işleri. tüp için kuyruk vardı dayılar. ekmek ve bez parçası için de öyle. sümerbank ne demek bilir misiniz siz. ya da ekmek karnesi. bence şeritten hoşlanmamak ya da yapılan diğer hizmetleri, çalışmaları ideolojik kaygı güderek görmezden gelmek yok saymak küstahlıktır.

HaydarBıçak
05 Ocak 2012, 01:36
hiç bir şeyi de beğenmez bi millet olduk ki sorma gitsin. bu memlekette fazla değil 15-20 sene önce elektrikli aletlerin bile bir çoğu yoktu telefon yoktu yahu şaka mı sanıyoruz bu işleri. tüp için kuyruk vardı dayılar. ekmek ve bez parçası için de öyle. sümerbank ne demek bilir misiniz siz. ya da ekmek karnesi. bence şeritten hoşlanmamak ya da yapılan diğer hizmetleri, çalışmaları ideolojik kaygı güderek görmezden gelmek yok saymak küstahlıktır.

ne yani bu söylediklerin için üzülmeli miyim? en basitinden yol örneği adamlar ne kadar geniş yollarda araç kullanıyorlar biz nasıl yollarda kullanıyoruz

bunu yapmak zor değil biraz ileri görüş ileri hepsi yapılır yaz boz iş yaptığımız için yollarımız kötü durumda daha önceden nüfus artışı ve araç artışı

hesaplansa yollar ona göre yapılır ve sıkıntı çekmez ama senin söylediğin gibi çok şükür tüp kuyruğu bitti yollarımızda güvensiz oluversin nolcak

bir iki kişi ölür kalan sağlar bizimdir şeklinde bir düşünceyle ilerleyemezsin. eğer yapılan iş yanlışsa beğenmeyeceksin tabikide Allah herkese beyin vermiş

düşünsün diye bence sende düşün asfaltları bozulmuş yolların şeritleri daraltılmış yolların nedeni ne olabilir ne yapmak lazım diye

Slayerrr
05 Ocak 2012, 02:31

Özet: Padişahım çok yaşa.

cbr125cbr
05 Ocak 2012, 03:39

Yazmicam yazmicam diyorum ama arkadaş bu kadar da olmaz ki. Zamanında tüp kuyruğu, yokluk çektik diye ( neden olduğunu tarafsız olarak araştır bence) bir adım öteye mi gitmeliyiz. Sadece bir adım seni tatmin ediyor mu. Muasır medeniyetler seviyesi senin için bir anlam ifade ediyor mu ? Koşmak varken niye iki ileri bir geri bazen de bir ileri iki geri gidiyor başındaki senin seçtiğin yöneticiler ? (senin dediğime bakma hepimiz seçtik ister istemez.) ideolojik kaygılarını slayerr çok güzel özetlemiş aslında. Yetmez ama yerinde saymaya devam.. hemde eskisinden daha çok sömürülerek.. :silent:

Halil Karamanoğlu
05 Ocak 2012, 13:07
imkanlar dahilinde, iyi niyetle bi takım çalışmalar yapılıyor. ama bide destek olun arkadaş ya hep köstek hep köstek. sözü geçen yolun eski halini bilenler bilir. oraya karşılıklı iki şeritte gidip gelecek metrobüs hattı sığar mıydı Allah aşkına?? ama bi şekilde sığdı ve insanlar kısmen daha kolay evine gidip geliyo. kalkıp kendimizi amerikayla avrupayla da kıyaslayamayız ki canım. yok daha geniş şerit olmalıymış yapılan yanlışmış. sanki adam sıfırdan yolu o şekilde yapmış gibi veryansın..demirelin dediği gibi su vardı da belediye başkanı mı içti yani. sözüm ona muasır! medeniyetlerin o yolları sömürdükleri devletlerden gelen haram parayla yaptığını da unutmayalım.
belediye başkanı ya da partisi benim babamın oğlu da değil ayrıca. ama bizim milletimizde pis bi hastalık olarak yer etmiş yapılan hizmetlere karşı burun kıvırma işi. benim sözüm buna vesselam.

motorsaykıl
05 Ocak 2012, 13:11
kedidir o kedir :) Benim bildiğim polis kulağında cep telefonu akşama kadar muhabbet eder. Doblolara doluşup oturup dururlar. Çalışmak onlar için sağda solda gezinip durmak. Zaten kontrol edenleri de yok sanırım, bu kadar rahat salına salına gezinip durduklarına göre...

Khutuck
05 Ocak 2012, 13:16

Telefonu Tayyip bulmuş!

Dalga mı geçion sen gardeeeeş?

Ne ideolojik kaygısı, can kaygısı güdüyorum ben!

Bir kentin ana arterinde şeritlerin genişliği 2,8 m olur mu be!

Emniyet şeridi yok, geçen yolda lastiğim patladı, ölüyordum!

İnsanın asabını bozmayın ideolojinizle! Ölücem lan motor kullanırken, başlarım ideolojiye!

cbr125cbr
05 Ocak 2012, 13:31
sayın mavimotor arkadaşım (mavimarmara yı hatırlatıyor bana) Bu mudur Allasen. imkanlar dahilinde diyorsun da şerit aralarını iyice daraltıp emniyet şeritlerini kapatmak mı imkanlar dahilinde, Üstelik oraya raylı sistem yapacak yatırımı yaptılar. Zincirlikuyudan metrobüse bindin mi akşam saatlerinde ? Ya da sabah. Avcılardan mesela, insanların ne çektiğini biliyor musun ? kavga gürültü küfürler havada uçuşuyor. Sıkış sıkış gidiyor insanlar. Yani sen hala deprem bölgesindeki ve kalabalık istanbula özendirip 3 çocuk yapın diyorsan burada bir saçmalık var. Sen o metrobüs koyulacak yere raylı sistem daha hızlı hafif tramvay yapmazsan böyle der herkes. Ama sen kabul et. böyle gidersen bir arpa boyu yol alamayacaksın. Ayrıca son 5 yıldır bu imkanlar kimsede olmadı.
Bir de haram para kavramın nasıl bir şey acaba. Politikanın %90ı yalandan ibaret biliyorsundur. Tutulmayan sözler vaatler. Sen diyebilir misin şuanki bizi yönetenlerin hiç haram para kazanmadıklarını ? ya da çıkar sağlamadıklarını. Yetim hakkı yemediklerini ? Servetlerinin maaşları oranında arttığını. Uyan arkadaşım sen.

Pis bir hastalık dediğin halkın talebi ise evet keşke herkesin böyle pis hastalıkları olsa. Bildiğini okuyan bir yönetici var sesini çıkaranı susturan (!)

Daha pis bir hastalık da her yapılana doğru demek, hani belli bir sempatiniz varsa küfür etseler bile (ki küfür gibi şeyler yapıyorlar) korumak kollamak.

Felon
05 Ocak 2012, 14:13

şu mantığı anlamadım gitti.empati bile kuramıyorum.yahu 15-20yılda tabiki gelişme olacak sadece son 10 yıldaki teknolojik icatların yaygınlaşmasına baksanıza? Bizim burda bahsettiğimiz beğenmemek değil.bu ekonomi bu kadar fazla genç nufusa çalışma gücüne sahip bi ülkenin elinki imkanları daha kısıtlı olan ülkelerden daha az gelişmiş olmasıdır.Gelebilcek en kötü iktidarda bile zaten bu kadar bi gelişme olacaktı bırakın oda olsun.Son iki üç dönemdir iktidar olan partinin iktidara gelmeden önceki yıllarındaki Türkiye ile 2012 Türkiyesini karşılaştırmak saçmalıktır.Tabiki gelişme olacak yahu.Lcd televizyonlar son 5-6yıldır yaygınlaştıda bunu yapan iktidarmı? bu nasıl bi düz mantıktır