PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr zincir sorunu !!!

jackal_64
02 Ocak 2012, 12:07
Merhaba arkadaşlar benim ybr ye yeni zincir set taktım ama ayarını bir türlü tutturamadim devamlı şıkır şıkır ses geliyor nedendir acaba değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

lycantrophic
02 Ocak 2012, 12:11
Gevşek kalmıştır zincir muhtemelen ses yapıyorsa. Ayarını tutturursan düzelir.

dürümdöner
02 Ocak 2012, 12:21
arka kulaklardan zinciri çok hafif qerqin yap qüc binince esneyecek ve de yaqla ses kalmaz : ) hala ses yapıyorsa orinqli zincir tavsiye ederim..

jackal_64
02 Ocak 2012, 12:59
sağolun arkadaşlar bu arada oring zincir nerden nasıl temin ederim nette satılan varsa link verebilmeniz mümkünmü

dürümdöner
02 Ocak 2012, 13:05
sahibinden.com a sirkeciye ya da herhanqi bir yedek parçaciya bakabilirsin marka marka her türlüsü mevcut zaten..ama zincirin yeni ise boşuna masraf yapmaman daha hayırlı fikrimce

F54
02 Ocak 2012, 20:08
ybr nin orj zinciride ses yapar takma kafaya:cat:

Khutuck
02 Ocak 2012, 20:38
arka kulaklardan zinciri çok hafif qerqin yap qüc binince esneyecek ve de yaqla ses kalmaz : ) hala ses yapıyorsa orinqli zincir tavsiye ederim..

sahibinden.com a sirkeciye ya da herhanqi bir yedek parçaciya bakabilirsin marka marka her türlüsü mevcut zaten..ama zincirin yeni ise boşuna masraf yapmaman daha hayırlı fikrimce

Q ile G harfleri arasındaki farkı bilmeyenden tavsiye alma.

Zinciri ön-arka dişliyle beraber değiştirdiysen, tutup sallayınca 2.5cm kadar esneyecek şekilde ger. Daha sonra çok iyi yağla, mümkünse özel motosiklet zincir yağı kullan. Ayarları düzgün zincir çok kalitesiz değilse fazla ses yapmaz. Sorun büyük olasılıkla zincirin gevşek veya yağsız olmasından kaynaklanıyordur.

ethemm76
02 Ocak 2012, 22:08
sağolun arkadaşlar bu arada oring zincir nerden nasıl temin ederim nette satılan varsa link verebilmeniz mümkünmü

Oringli zincir olsa da ses yapıyor, ben cbf 150 ye taktım ilk bayiden sıfır aldığımda öyle çıkardım. İlk bi kaç ay aşırı zincir sesi vardı. Sonra baya azaldı. Kafamda kask varken bile duyuluyor rahatsız ediyordu. Şimdi hiç duymuyorum. zamanla zincir dişli alışıyor birbirine. Sessiz sedasız çalışıyorlar :) Zincirinin gergi ayarı ideal, temiz ve kaliteli bir izncir yağı ile yağlı ise ve ses harici bi sıkıntı yoksa boş yere masraf etme.