PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik paranoyaları

erro
02 Ocak 2012, 02:35
herkese selamlar...

bir çoğumuzun daha önceden yaşadığı olaylara da bağlı olarak trafikte diğer korkularına nazaran daha çok tırstıkları durumlar olacağını düşünüyorum. Zaten bütün bu korkuların insanı daha dikkatli olmaya sevkettiği de aşikar...kendi açımdan en çok korktuğum durumların bi tanesi de arkadan son sürat makas ata ata gelen dallama binek araç sürücüsünün motosikleti görmemesi...

samsam
02 Ocak 2012, 02:40
Erhan

Benim kabusum, ışıkta durmuşum veya trafik sıkışmış, arkadan gelen aracın duramaması ve beni ezmesi :(, eski arabam bu şekilde pert oldu ve bana vuranın önde oturun çocuğu vefat etti, gerçekten çok korkuyorum, ne zaman trafikte dursam araçların arasına girmeye çalışıyorum

lycantrophic
02 Ocak 2012, 02:45
Yan yoldan çıkan bir arabanın gelene geçene hiç bakmadan dümdüz gelip bana çarpması konusunda paranoya yapıyorum. Sinyal vermeden önüme kıranlar konusunda da iyice sıkıntılıyım. Sizin dediklerinizden de korkuyorum ayrıca tabii ki.

erro
02 Ocak 2012, 02:51
Erhan

Benim kabusum, ışıkta durmuşum veya trafik sıkışmış, arkadan gelen aracın duramaması ve beni ezmesi :(, eski arabam bu şekilde pert oldu ve bana vuranın önde oturun çocuğu vefat etti, gerçekten çok korkuyorum, ne zaman trafikte dursam araçların arasına girmeye çalışıyorum

yaşanmış olaylar hiç akıldan çıkmıyor ama senin taktik iyiymiş:)

Arda_Karaca
02 Ocak 2012, 02:52
Trafikte tehlikeleri öngörmek iyidir. Bir tehlikeyi Paranoya haline getirmek başka tehlikeleri gormenizi engelleyebiliyor. Misal ben kontrolsüz kavşaklarda önüme çikan araçlardan korkarim. Ordan bir araç çıkinca gözüm ona takiliyordu. Bu durum da diğer tehlikeleri göz ardı edebiliyordum (aynalara bakip arkamda araç varmi gibi). Artik etmemeye çalışıyorum.

sessizsakin
02 Ocak 2012, 02:54
levent maslak arası yol benim kabusum :) ama tamamen psikolojik. bi kerecik düşmüşlüğüm var orda.

samsam
02 Ocak 2012, 02:54
yaşanmış olaylar hiç akıldan çıkmıyor ama senin taktik iyiymiş:)

Abi Türkiyede araç sürmek gerçekten çok zor, hiç unutmam ilk arabamdı gözüm gibi bakıyordum 10 SN de pert oldu araç, hala fotoları var aracın ve en şoku kaskosunu daha yaptırmamıştım, bağıra bağıra gitti :(

piyanist_irf
02 Ocak 2012, 02:56
benimde yüksek hızlarda giderken motorumun tekerinin patlaması, maşanın kırılması, motorun kitlemesi ve kış aylarında sğuk havalarda yolun buzlanmış olduğunu düşünüp yan yatıramama virajı alamayacam parayonalarım var :cherry:

lycantrophic
02 Ocak 2012, 03:13
Bir de yoluma hayvan fırlayacak diye bir paranoyam var benim, yaya fırlaması daha da büyük bir paranoya tabii. Bugün köy yolunda giderken iki taraftan saldıran köpekler mesela feci tırstırdı, gazladım zor kaçtım. Paçaya bi yapışsalar yandıydık.

Raphae1
02 Ocak 2012, 03:20
benimde yüksek hızlarda giderken motorumun tekerinin patlaması, maşanın kırılması, motorun kitlemesi ve kış aylarında sğuk havalarda yolun buzlanmış olduğunu düşünüp yan yatıramama virajı alamayacam parayonalarım var :cherry:felaket tellalı gibisin irfanım ...

Benım en buyuk korkum ;çift şeritli yolda giderken ,tali yoldan direk sol şeride atlayan araçlar ve aynı şekilde sol şeritte iken direk tali yolan dalan araçlar...

ferhatkars
02 Ocak 2012, 03:54
benimde yüksek hızlarda giderken motorumun tekerinin patlaması, maşanın kırılması, motorun kitlemesi ve kış aylarında sğuk havalarda yolun buzlanmış olduğunu düşünüp yan yatıramama virajı alamayacam parayonalarım var :cherry:
ağzından bal damlıyor abi...
ben de uzun yola giderken hep öne dogru eğilip lastiğin nasıl döndüğüne bakıp, ne güzel dönüyor inşallah patlamaz derim...:P

motor kitleme olayı bir defa başıma gelmişti...kırıkkaleden arkadasıma 251mz aldık ve onun ehliyet olmadıgı için ben kullanıyordum...
yağ pompa sistemi arızalı oldugu için depoya yağı direk kattık oda karısmamıs...90-100 km hızla giderken piston sıkışıp arka tekeri kitletmişti...düşmeden durdurmuştum...:bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:52 ----------

Erhan

aynı şey benimde başıma gelmişti...ışıklarda motorla durdum arkadan gelen araba duramayıp bana çarpmıştı...o günden beri duracagım zaman önümden cok arkama bakıyorum....

marmarasiste
02 Ocak 2012, 03:55
irfanın abinin dediği gibi hızlı giderken maşanın kırıldığını veya lastiğin patladığını düşünmekkk bile istemiyorum.Allahım Allahım Bırrr ::D şeytan yokladı bak düşününce

glock
02 Ocak 2012, 03:55
benim korkum, yağ ve yağ izleri... duran trafikte arabaların arasına (şerit çizgi-arası) dikkatlice girmek kısmen gard olarak kullanılabilir tabi, bende yapıyorum.

mekan67
02 Ocak 2012, 04:00
kendim araç kullanırken (araba-motor vs.) okadar paranoya yapmam.lakin emin olmagım birinin aracına bındıgım zaman ve ufak tefek bıkac hata da yakalarsam başlıyorum sondurak filmindeki gibi kurgulara...trafıkte değilde daha cok kullanmaya başlamadan olur bu tarz paranoyalar bende...

ferhatkars
02 Ocak 2012, 04:12
kendim araç kullanırken (araba-motor vs.) okadar paranoya yapmam.lakin emin olmagım birinin aracına bındıgım zaman ve ufak tefek bıkac hata da yakalarsam başlıyorum sondurak filmindeki gibi kurgulara...trafıkte değilde daha cok kullanmaya başlamadan olur bu tarz paranoyalar bende...

motorcuyu gördün mü....
http://video.mynet.com/commandos07/SON-DURAK-MUHTESEM-KAZA-SAHNESI/66810/

mekan67
02 Ocak 2012, 04:27
motorcuyu gördün mü....
http://video.mynet.com/commandos07/SON-DURAK-MUHTESEM-KAZA-SAHNESI/66810/
izlemştim bu filmin serisini...cok feciiii.rabbim ölümün dahi hayrlısını nasıp etsin

ferhatkars
02 Ocak 2012, 04:33
izlemştim bu filmin serisini...cok feciiii.rabbim ölümün dahi hayrlısını nasıp etsin
5 ide izledin mi...
atın ölümü arpadan olsun...:P

mekan67
02 Ocak 2012, 04:38
5 ide izledin mi...
atın ölümü arpadan olsun...:P
4e kadar izledim 5i izlemedim.senaryo hep aynı sıkıcı geldi o yuzden bana.ama musaıt zamanda izlerim bı ara...

ferhatkars
02 Ocak 2012, 04:43
4e kadar izledim 5i izlemedim.senaryo hep aynı sıkıcı geldi o yuzden bana.ama musaıt zamanda izlerim bı ara...
5in sonu da 6. nın habercisi...:king:

mekan67
02 Ocak 2012, 04:48
5in sonu da 6. nın habercisi...:king:daha fazlasını kaldrmaz bu bunye :sunny:

MotorKafa
02 Ocak 2012, 04:49
herkese selamlar...

kendi açımdan en çok korktuğum durumların bi tanesi de arkadan son sürat makas ata ata gelen dallama binek araç sürücüsünün motosikleti görmemesi...

Bu akşam "gelsin dürümler" toplantısından eve dönerken aynısı geldi başıma Konu başlığında yazım mevcut :)

inzell
02 Ocak 2012, 05:05
Geçen akşam sahilde ışıklardayım, ezik büzük gençler sıradan bir arabayla gaza gelmişler kalkışta beni geçeceklerini sanmışlar, öyle bakıyorlar. :) (aramızda iki boş şerit var) Dedim şunlarla az dalga geçeyim, neyse aynı anda kalkış yapıp bir süre aynı hızda gittim sanki geçemiyormuşum gibi... Bunlar arabanın içinde "geçiyoruz lan galiba" edalarıyla gülüşüp bana bakarlarken açtım gazı anında kayboldum oradan. Biraz mesafe açtıktan sonra yasal hız sınırlarına indim en sağdan devam ettim. Derken hiç beklemediğim anda o gençler aynamın dibinden öyle bir geçtiler ki, uzun zamandır öyle tırsmamıştım. Suçluydum, banliyö gençliğine uydum bir an. :pale:

mekan67
02 Ocak 2012, 05:09
Geçen akşam sahilde ışıklardayım, ezik büzük gençler sıradan bir arabayla gaza gelmişler kalkışta beni geçeceklerini sanmışlar, öyle bakıyorlar. :) (aramızda iki boş şerit var) Dedim şunlarla az dalga geçeyim, neyse aynı anda kalkış yapıp bir süre aynı hızda gittim sanki geçemiyormuşum gibi... Bunlar arabanın içinde "geçiyoruz lan galiba" edalarıyla gülüşüp bana bakarlarken açtım gazı anında kayboldum oradan. Biraz mesafe açtıktan sonra yasal hız sınırlarına indim en sağdan devam ettim. Derken hiç beklemediğim anda o gençler aynamın dibinden öyle bir geçtiler ki, uzun zamandır öyle tırsmamıştım. Suçluydum, banliyö gençliğine uydum bir an. :pale:ben 93 skoda forman ile megana kafa tuttum kalkışta aldım ama sonrası fenaa.araba yok ortalıkta:cherry:

MotorKafa
02 Ocak 2012, 05:14
Geçen akşam sahilde ışıklardayım, ezik büzük gençler sıradan bir arabayla gaza gelmişler kalkışta beni geçeceklerini sanmışlar, öyle bakıyorlar. :) (aramızda iki boş şerit var) Dedim şunlarla az dalga geçeyim, neyse aynı anda kalkış yapıp bir süre aynı hızda gittim sanki geçemiyormuşum gibi... Bunlar arabanın içinde "geçiyoruz lan galiba" edalarıyla gülüşüp bana bakarlarken açtım gazı anında kayboldum oradan. Biraz mesafe açtıktan sonra yasal hız sınırlarına indim en sağdan devam ettim. Derken hiç beklemediğim anda o gençler aynamın dibinden öyle bir geçtiler ki, uzun zamandır öyle tırsmamıştım. Suçluydum, banliyö gençliğine uydum bir an. :pale:

Artizzz::cekic:::cherry:

inzell
02 Ocak 2012, 05:40
O gençleri topluma kazandırmamız gerek MotorGafa. Hele taksiciler, onlar bizim aaabilerimiz... :cherry:

safakk
02 Ocak 2012, 09:51
valla bende yan yoldan önüme araç fırlayacak diye çok tırsıyorum ve her yan yol başına yaklaşırken korna ve sellektör yapıyorum okadar ki park etmiş arabaya dahi korna bastığım oluyor :P

ekremz
02 Ocak 2012, 10:54
Kavşağa girdiğim durumlarda, karşı şeritten gelen aracın beni gördüğü halde hızını kesmeyip aksine gaza yüklenmeleri:jocolor:

Okan Sinan Ocan
02 Ocak 2012, 12:15

::144::

Madem bu haltı yedin uzayıp gitmen lazım resmen direkten dönmüşsün .

Motosiklet literatüründe "Red Mist" olarak geçen ve Türkçeye "gözünü ölümüne karartmak" yada "gözünü kan bürümek" gibi tercüme edilebilecek bir durum oluşmuş araba sürücüsünde , bu bir motosiklet sürücüsünün en çok uzak durması gereken sürücü tipidir.

Sevgiler

mehmet tufan
02 Ocak 2012, 12:22
ıslak zeminlerden korkuyorum ben.
gece buzlanmasından birde.
motoru yatırmayıda hiç sevmiyorum allah biliyo ya

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

ha şerit ortalayarak gitmekte paranoya yaptı artık.
4 teker sürücüleri öyle bir yaklaşıyorki, ulan şerit değiştirmek zaten problem.
ne yasal sınır kalıyor ne kural.
gazlayıp gidiyorum mecburen

TAYFUNBORA
02 Ocak 2012, 12:27
Ben kendim kullanırken makul savunma pozisyonunda gözüm 4 açık sürüşümü yapmaktayım.Benim asıl paranoyam bir motorun artçısı olduğunm zaman başlıyor:sunny::queen:

Çok seyrekte olsa artçı olarak bindiğim zaman kendimi motorun üstünden atmamak için zor tutuyorum:PTüm bedenim titriyor.
Sadece kardeşime artçı oluyorum uzun zamandır onda bile rahat sayılmam.Sağolsun geçende beni biraz korkuttu alçak köfte :P

erro
02 Ocak 2012, 13:42
Bu akşam "gelsin dürümler" toplantısından eve dönerken aynısı geldi başıma Konu başlığında yazım mevcut :)

geçmiş olsun...

sarıdev
02 Ocak 2012, 14:15
Paranoyayı aşan biri olarak bazen kendimle dalga geçiyorum oğlum yücel havaya bak belki meteor düşer diye :)

luthier76
02 Ocak 2012, 14:28
İkinci motorum er 6f i sıfır almışım. Yeni toplanmış bayide. Çıkıp şöyle bir dolaşıp bayiye geri dönecem.(arkadaşlarım bekliyor) Yıldız taraflarında oluyor olay... İki şeritli yol. Biraz ilerde ışıklar var. Motora da daha alışamadım. Yol boşken bir u dönüşü yapıyım dedim. Demez olaydım. Arabayı bağırta bağırta şehir içinde hız yapan bir dingil birden karşı yoldan hızla gelmeye başladı. Resmen o sesten tırsıp u dönüşü yaparken motoru yan yatırdım. Düşünün sıfır motor 10 dakika önce teslim alınmış. Berbat bir duyguydu.:pr::pr:

_oXXo_
02 Ocak 2012, 15:56
yolun sağ kısmında park halindeki araçlardan tırsıyorum. birden hareket edecekler yada U dönüşü yapacaklar sanıyorum. nisanda 1 tane tana bu şekilde tepeme çıkmıştı. :(

bY_aLp
02 Ocak 2012, 16:45
Kimse yazmamiş ne garip yandan bodoslama açılan kapılardan bide araçların arasndan fırlayan yayalardan korktugum kadar hiç bir şeyden korkmuyorum desem yeridir

erro
02 Ocak 2012, 16:54
Kimse yazmamiş ne garip yandan bodoslama açılan kapılardan bide araçların arasndan fırlayan yayalardan korktugum kadar hiç bir şeyden korkmuyorum desem yeridir

ben de tırsarım ama böyle bir durumda büyük hata motosiklet sürücüsünde olur diye düşünüyorum. motorun görünürlüğü ve farkedilebilirliği düşük olduğundan dolayı motosiklet sürücüsünün sağ şeritte duran araçların yayınından geçmemesi gerektiğini düşünüyorum...

Uğur
02 Ocak 2012, 16:54
Karşıdan karşıya geçen ve bana yeşil yandığı halde,beni hiçe sayarak geçmeye çalışan yayalara ya vurursam diye ve sinyal özürlü araçlar yüzünden dönüşlerde hata yaparım diye hep çekinirim...

WOLKANWOLKAN
02 Ocak 2012, 16:57
en sol şeritte aniden-yol boşken frene asılanlar, köprü gişede geri vitese takanlar, makyaj yaparak gaza basan kadınlar, cep telefonunda konuşan minibüsler, emniyet şeridine aniden kafa çıkaranlar, şişe atanlar, dibimden fırlayan motorcular,bana yeşil ona kırmızıda göbeğe fırlayan araçlar, makas atanlar, makasla yarışanlar, dibime yapışmaya çalışan kekolar, yerdeki tümsekler, çukurlar, birleşen şeritler, virajın ötesinde manevra yapan araçlar, ve bunların hepsine itina eden-emek veren tekersiz dingiller :)

Ahmet N.
02 Ocak 2012, 18:27
Trafikte seyir halindeyken önümde zarttt diye frenlere asılıp beni arka camına yapıştırmak isteyen sürücülerden oldum olası tırsarım :)

arca94
02 Ocak 2012, 18:38
CBF150 varken ışıklarda durduğumda yeşil yanıpta debriyajı ayarlayamayıp stop ettiripte motoru kaldıramamak.. Başıma gelmiştir :) bi an debriyajı kaçırdım stop etti 4 deneme sonunda kaldırdım, normalde hiç sorun yaşamamıştım ama bi kere kaçırıp, arkandaki adam da kornaya asılında bi heyecan ve korku oluşuyor ya.. Ah ahh.. Tabii arkamdaki araç kırmızı ışıkta kaldı o an içeri doğru s.çmak neymiş öğrenmiştim gerçekten.. :D

ixeywent
02 Ocak 2012, 18:45
evet açılan kapılar korkutmuyorda yani tedirgin ediyo bazen araçlara yakın geçmek zorunda kalıyorum (duran araçlar) bazı ayna özürlüler kapıyı açıyo sıyırıyoruz bizde çarpsak suçu bize bulur. şehir içinde durup yolcu alan veya indiren münibüslerin yanından geçerken bi anda biri atlayacak gibi geliyor:)

dovahhkin
02 Ocak 2012, 19:24
Köpeklerden Korkarım hep. Bursada olanlar varsa kurşunlu yolları bilirler Virajı Allahım sana geliyorum diyerek dönmüştüm bir kere. 80 km civarı. Dalgınlık tabi virajın kör noktasındada köpek oturuyormuş :pale: onu altıma alıp takla atmıştım. O günden sonra her köpek görüşümde altıma giricekler diye ürkerim hep

speedy2
02 Ocak 2012, 20:52

Tam arkanda olayın başından sonuna oluşmadan saniyeler öncesinde otopsiciye bu saatlerde ki kabus sürücüleri anlatırken aynadan kopup gelen .....taksiciyi gördüm ancak yinede yapacağını yaptı sağlam bi makasla saliselerle sercanı sıyırdı geçti.
Sercan bir gaz açtı arkasına ama hemen vazgeçti sevdasından her aklı selim gibi,ben niyetlendim nafile, sorumluluklar beni de vazgeçirdi.

Döv döv bitmiyorlar,eğitim şart demekten başka seçenek yok gibi

TutkuluAcemi
02 Ocak 2012, 21:15
Yokuş yukarı kırmızı ışıkta beklerken önümdeki aracın kavramayı kaçırıp üstüme üstüme yavaşça gelmesi...

inzell
02 Ocak 2012, 21:41
Yokuş yukarı kırmızı ışıkta beklerken önümdeki aracın kavramayı kaçırıp üstüme üstüme yavaşça gelmesi...Çok nadir bir arabanın arkasında duruyorumdur. Mümkün olduğunca aralarda takılıyorum. Diğer türlü birinin arkasında ya da önünde kendimi kabak gibi ortada hissediyorum. Sana da öneririm...

erro
10 Ocak 2012, 00:44
Yokuş yukarı kırmızı ışıkta beklerken önümdeki aracın kavramayı kaçırıp üstüme üstüme yavaşça gelmesi...

benim de acemiliğimden dolayı yokuşta motoru geriye kaçırma:)

BatuhanK
10 Ocak 2012, 00:57
Park halindeki veya trafikte duran araçların kapısının açılması... Bir kere şanslıydım. O olayın paranoyası sağ olsun çok defa olası şeyleri engelledi :rendeer:

suatsm
10 Ocak 2012, 01:01
1 trafikte aradan dikkatsizce cıkan yayalar (genelde otobüs minibüs kamyon gibi büyük araçlar arasından)
2 sabah erken saatte benzin almak için istasyona girereken motorun yag buz vs kayıp pompaya bodoslama dalmak
(daha önce basıma geldı genelde aksamları veya sabahları istasyonları yıkıyolar ve bu sabaha karsı donla birlikte buz oluyor direk yerdesin )