PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Standart Marka Zincir Kiti

suvari_mertkan
29 Aralık 2011, 13:23
CBF-250'in dişli seti ve zinciri bitik vaziyette.. Entel enerjiden D.İ.D. set alıcaktım ama dün Sirkeci tarafında 1-2 işim vardı ve oradaki motosikletçilere bir danışayım dedim... Bir esnafa girdim ve bana marka adı "Standart" olan, bandrollü "made in japan" ibareli bir set önerdiler... (Ki ambalajlanış şekli ve dişlinin şekline bakarak evet kaliteli görünüyor diyebilirim...) Fiyatı 115 tl. ve zincir yok... Ufak bir sohbet ettik ve bana bu marka dişli setlerinin anlaşmalı kurye şirketlerine en çok sattıkları marka olduğundan söz ettiler. D.İ.D.'le kıyasaklasak kalitesi nedir dedim.. Hemen hemen aynı dediler.. ve bir iki detayı daha aktarayım.. Sohbet ederken "made in japan" ibaresine fazla güvenmememi ve aslında bu dişli setinin brezilya üretimi olduğunu ve japon malı ibareli D.İ.D'lerinde aslında Tayvanda yapıldığını söylediler.. Şimdi ne yapmalıyım..

Did set (o-ring zincir dahil) 336 TL
Standart Marka set (zincir yok) 115 tl (diyorum ki kalan parayla x-ring zincir alayım)

evet şimdi yorum ve önerilerinizi alayım...

Syanur
29 Aralık 2011, 13:31
Şimdi ne yapmalıyım..

Did set (o-ring zincir dahil) 336 TL
Standart Marka set (zincir yok) 115 tl (diyorum ki kalan parayla x-ring zincir alayım)

evet şimdi yorum ve önerilerinizi alayım...

Okudum, bu kısım bana çok mantıklı geldi....

suvari_mertkan
30 Aralık 2011, 13:33
evet beyler başka yorum yok mu?

K o r @ y
30 Aralık 2011, 14:54
bana kalırsa standart markalı setten 2 adet al..eminim ki 1 adet aldığınız d.i.d den daha uzun ömürlü gidecektir...zincir yok diye eklemişsiniz ona istinaden söylüyorum..

glock
30 Aralık 2011, 15:46
Regina en iyilerden made in japan!

suvari_mertkan
30 Aralık 2011, 22:20
Regina en iyilerden made in japan!
peki neredelerde bulunur, kim satar?

< iLk@yy >
30 Aralık 2011, 22:41
d.i.d kit içerisinden çıkan dişliler afam marka fransız malıdır aslen :)

ben dc kit aldım işte yazın ondada afam dişliler vardı. ama sanırım birde kalite ile ilgili bir rakamlı bir mevzuları daha varmış yani d.i.d'ninde dandik ve daha iyi olanları oluyormuş aynı özelliklerde.

suvari_mertkan
30 Aralık 2011, 23:06
d.i.d kit içerisinden çıkan dişliler afam marka fransız malıdır aslen :)

ben dc kit aldım işte yazın ondada afam dişliler vardı. ama sanırım birde kalite ile ilgili bir rakamlı bir mevzuları daha varmış yani d.i.d'ninde dandik ve daha iyi olanları oluyormuş aynı özelliklerde.

bunu kişisel olarak algılama ama; bu gibi deneyimleri öğrenince insan parça konusundaki herşeyden şüphe etmeye ve paranoyaya bağlıyor..

glock
31 Aralık 2011, 01:53
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-motosiklet-yamaha-fzr-600-92-94-regina-zincir-disli-kiti-47988149/detay
örnek olarak yolladım, motosikletine göre olan ürünü arayıp sorabilirsin, fakat firmayıda tanımıyorum sattığı ürün taklit mi hakiki mi olduğunu bilemem...
arayıp öğrenebilirsin veya gidip inceleyebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

http://www.reginachain.it/
bu adres resmi sitesidir, incele bakalım! benim motosikletim de regina kullanılıyor oem parts olarak üzerinde japan yazar fakat italyan markasıdır.