PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subaplarla ılgılı sorunum var Yardıma ıhtıyac duyuyorum.. Acil.

Seger125
26 Aralık 2011, 12:02
Selamlar 150 cc seger motorum war.. Subap ayarı yapıyorum performansı yakıtı, calısma duzenı normal derecede oluyor, ancak bıraz zorladıgımda meselam 140'a zorladıgımda veya cok az devır yukselltıgımde butun ayar gıdıyor, calısma duızensızlıgı oluyor, rolantıde durmuyor yakıt artıyor motor ısındıkcada subaplardan gelen sesler cogalıyor. Subap ayarını kendım yapsamda boyle oluyor ustaya yaptırsamda sorun nerde bı ayarsızlık var ama nerede yardım pls? Bu arada motorum itecekli

ozgurakman
26 Aralık 2011, 12:38
supap ayarı yapıldıktan sonra 500 km boyunca motor sıkıştırılmaz, alışsın diye. üstelik çok üst devirlerde uzun süre zorlandığında bütün küçük motorlar supap ayarı kaçırıyor merak etme :)

Seger125
26 Aralık 2011, 12:48
subap ayarı yapıldıktan sonra 500 km boyunca sıkıştırılmadıgını ılk kez duydum. kucuk motorlar subap ayarı kacırıyor demıssın ama benımkı rolantıde dururken durmamaya baslıyor calısması degısıyor performansı azalıyor ama ayar bı sabıt durmuyor...

serkanADH13
26 Aralık 2011, 16:31
sen subap piyanolarını değiştir,
sanıyorum eskı pıyanoların subaplara basan cıvataları diş sıyırmaya başlamış olabılır,
35,,40 lira bişiy o,
tamircine git ve al değiştir,
herşeyi yeniledim bunuda değiştir birde öyle dene...

doqukan
26 Aralık 2011, 23:47
eski subaplarıda alıştırabilirsin

Seger125
27 Aralık 2011, 15:21
Dun aksam subap ayarı ıcın duzgun bı ustaya gıttım, ayarı yaptı cok ıyı oldu ama rolantıde gene durmuyor.. Rolantıde durmaması ve gaz verınce 1-2 sn takılı kalıp tekrar stop etmesını karburatorden dedı.. Ama baska bı sorun daha war motorda kompresyon cok az ayak marsına bastıgımda eskısının nerdeyse yarı yarıya baskı uyguladıgını anladım dun aksam ayarı yapmadan oncede boyleydı yaptıktan sonra yanlıs hatırlamıyosam duzeldı ama gene kompresyon azaldı.. sorun nerede anlayamıyorum.. Kompresyon dusuk oldugundan motorun calısmasıda zorlasıyo..

yamyamaha
27 Aralık 2011, 16:49
durmaz o her zaman bozulur.

Seger125
27 Aralık 2011, 16:56
durmaz demenın sebebı ney? ben sorun nerde onu ogrenmek ıstıyorum..

Non-Quattro
27 Aralık 2011, 17:17
benim pek bir bilgim yok ama yakit hava karişiminin acaba rolantiyle ilgisi olabilirmi hava değişikliğinden ötürü :silent:

Seger125
27 Aralık 2011, 17:19
hava yakıt karısımı karburatorde basladıgı ıcın rolantı sorunu orda onu bulduk.. karburator degısecek ama bu kompresyon kaybı ne oluyor ben onu anlamıyorum dun aksam subap ayarı yaptırmadan oncede kopmresyon azdı, yaptırdım duzeldı normal sekılde oldu. bugun gene kompresyon azaldı cok zor calısıyo motor cekıs dustu gıtmıyo

ferhatkars
27 Aralık 2011, 17:50
hava yakıt karısımı karburatorde basladıgı ıcın rolantı sorunu orda onu bulduk.. karburator degısecek ama bu kompresyon kaybı ne oluyor ben onu anlamıyorum dun aksam subap ayarı yaptırmadan oncede kopmresyon azdı, yaptırdım duzeldı normal sekılde oldu. bugun gene kompresyon azaldı cok zor calısıyo motor cekıs dustu gıtmıyo

motor zor çalışıyorsa subaplar ile ilgili bir sıkıntısı vardır....
sente ayarıyla (subap ayarı değil) oynadınız mı...

Seger125
27 Aralık 2011, 17:52
sente ayarıyla oynanmadı sadece ust kapakta subap ayarı yapıldı..