PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YTX7A-BS 12V-6Ah Akü tavsiyesi lazım

polo34
25 Aralık 2011, 21:12
YTX7A-BS 12V-6Ah Akü tavsiyesi lazım arkadaşlar, hangi markayı en ucuza nerden alırım? motor genelde yatıyor, genelde 1-2 haftada bir mutlaka 15-20 dk çalıştırılır ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

50-60 tl civarında olan bir sürü çin malı akü var, bir tane 85 tl ye gördüm, sonrasında 130-140 tl ye yuasa var, hangisini almak lazım arkadaşlar ...

polo34
26 Aralık 2011, 00:57
haze veya vlm yuasa ya alternatif olabilir mi sizce ...

cbr125cbr
26 Aralık 2011, 01:24
Cevabı ben de bekliyorum. Uzun süre kullanmayınca 10-15 gün gibi uzun yol da yapmayınca akünün ömrü çabuk bitiyor. Yuasa bile olsa.. VLM, ABUS,Rialli :) aküleri var aynı sınıfta 50-60tl bandında.. Daha kaliteli (neye göre kaliteli olabilir ki) Ya da cbf 150ye daha yüksek amperli bir akü tavsiye edebilir misiniz.

polo34
26 Aralık 2011, 12:04
her akü motor yatınca biter mi? benim motorun durduğu garajdaki görevliler diğer motorlarda yatıyor, onların akü sorunları yok diyor, ben 2 hafta çalıştırmasam bitiyor, kısalara bağlanmış led var, kapalı durumda alarm var, bunlar heralde motor yatarken akım çekmiyorlardır ...

cbr125cbr
26 Aralık 2011, 14:00
her akü motor yatınca biter mi? benim motorun durduğu garajdaki görevliler diğer motorlarda yatıyor, onların akü sorunları yok diyor, ben 2 hafta çalıştırmasam bitiyor, kısalara bağlanmış led var, kapalı durumda alarm var, bunlar heralde motor yatarken akım çekmiyorlardır ...

Bende de alarm, zenon var. Kapalı durumdayken çekmiyor olması gerek, ama bir yerden az bir şey şase yapıyor ise aküyü bitiriyor olabilir. Şöyle yapabilirsin. şarj aletin var ise aküyü fulle. daha sonra kutup başının birini çıkar. bir hafta sonra tekrar geldiğinde tak bakalım akü bitik mi olucak.

ushuaia
26 Aralık 2011, 14:14
caponord icin yuasa ile sorun yasadiktan sonra vlm aldim, cok memnunum.

frustrated
26 Aralık 2011, 14:14
akünüz ömrünüü doldurmuş olabilir.

ben şu siteden bosch marka aldım şimdilik memnunum
http://www.akusepeti.com/YTX7A-BS-12-Volt-6-Amper-Bosch-Aku,PR-17.html

polo34
26 Aralık 2011, 19:34
akünüz ömrünüü doldurmuş olabilir.

ben şu siteden bosch marka aldım şimdilik memnunum
http://www.akusepeti.com/YTX7A-BS-12-Volt-6-Amper-Bosch-Aku,PR-17.html

bu güzel alternatif oldu, 6 taksit seçeneği var, http://magaza.entelenerji.com/yuasa-ytx7a-bs.html linktede 116 tl yuasa var ama taksit yok, bosch 108 tl ile bir alternatif oldu, ben genelde geceden sabaha motorun üzerinden (çakmak girişi yaptım) varta 220v adaptör ile şarj ediyordum, şimdi haftaya son bir kez birkaç gün şarjda tutup deneyeceğim, muhtemelen garaj sahipleri sabah şarj fişini çekiyorlardı, aküye zararı olmasın diye 2A yerine 1A ile yavaş şarjı seçiyordum, 2 haftaya kadar buraya durumu yazarım, bütün markalar 2 haftada sıfırlanıyorsa vlm ya da haze alırım... motorun üzerinde elektriği kesen kırmızı bir tuş var, yatacağı zaman o tuşu da kapatıp deneyeceğim artık ....

polo34
31 Aralık 2011, 18:08
benim akü şalteri kapattığım halde 6 günde bitiyor, yokohama japon malı akü buldum, 70 tl diyorlar, nasıldır? bilen var mı? satıcı da haze de var, ondan iyidir diyor...

ferhatkars
31 Aralık 2011, 19:16
bir de mutlu aküye baksanız....:cat:

polo34
01 Ocak 2012, 01:16
mutlu'ya marka olarak güvenim tamdır ama nette bulamadım, telefon edip bir bayiye sorayım bakalım ...

polo34
10 Ocak 2012, 15:52
yılbaşından sonra genel bir zam gelmiş heralde, yuasa 130 tl+kdv olmuş, yokohama için 70 diyen adam 100 demeye başlamış, yokohamayı 90 tl ye aldım, şu an aldığım yerde şarj ediliyor, benim eski akü yuasaymış, 4 gün sürmeyen bir şarj tutma durumu oldu, yenisi sulu, bakım gerektiren tipteymiş, bir de onu deneyeceğim ...

cbr125cbr
10 Ocak 2012, 16:36
yılbaşından sonra genel bir zam gelmiş heralde, yuasa 130 tl+kdv olmuş, yokohama için 70 diyen adam 100 demeye başlamış, yokohamayı 90 tl ye aldım, şu an aldığım yerde şarj ediliyor, benim eski akü yuasaymış, 4 gün sürmeyen bir şarj tutma durumu oldu, yenisi sulu, bakım gerektiren tipteymiş, bir de onu deneyeceğim ...

Hocam ben de şöyle düşündüm önceki aküm yuasa ydı ve 2 sene anca dayandı. (Gerçi ucuza almıştım 2 sene önce 75tl ye ) Şimdi 60 tl ye Abus kuru akü aldım. Bir sene gitsin razıyım. Zaten artık aküyü çok boşaltmam çakmak girişinden şarj ederim.

İlk izlenimim çok iyi, 7 Amper, aküyü taktığımdan beridir vurdurarak çalıştırmadım motosikleti :)

polo34
10 Ocak 2012, 16:42
benim motor bu aralar az sürüldüğü için ucuzların bir kademe pahalısını aldım, eğer iyi çıkmazsa bir daha ki sefer en ucuzunu ya da en pahalısını alırım heralde :)

polo34
19 Ocak 2012, 11:57
aldığım yeni aküyü cumartesi taktım, pazar kar yağdı, dün motoru çalıştırayım dedim, çalışmadı, ekrana görüntü ikinci seferde gelmedi bile, 5 günde bitmiş, normal midir? motor dışarıdaydı ....