PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gt250r ımın debriyaj ı o kadar sertki 1 günlük kullanım sonucu,

hayalets
23 Aralık 2011, 22:35
gt250r ımın debriyaj ı o kadar sertki 1 günlük kullanım sonucu şuan elimi kapatıp açamıyom.okadar ağrıyorki aşırı derece.Neden dolayı sert olabilir.Debriyaj teli koptu yenisini taktırdıktan sonra böyle oldu yardımlarınızı bekliyorum...

kefeeee
23 Aralık 2011, 22:38
bendede olmuştu debriyaj telin çok gergin. telin bağlandığı üst ve alt noktada vidalar var onları sık (yani bağlandıkları noktaya doğru sık) gevşer. çok sıkma kendin ayarla eline göre

umtglsr
23 Aralık 2011, 22:44
yan sanayi debriyaj teli taktırdıysan ondandır yuksek ihtimal telinini orjinaliyle değiştirdiğinde düzelir kefee.. arkadasın dediği olay sadece kavrama mesafesini ayarlar sertlik ve yumuşaklıgı etkilemez etkilese bile seninki gbi bi durumu tatmin etmez. Tekeriniz düz bassın.

hayalets
23 Aralık 2011, 22:48
eyvallah kardeşim saol bi orjinalini taktırayım yan sanayi taktırmıştım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

böle orjinal parçaları ucuzdan kapatabilceğim sipariş verebileceğim nereler var?

bugay
23 Aralık 2011, 23:45
Ben 25 TL gibi bi fiyata almıştım(20 ya da 15 TL de olabilir tam hatırlamıyorum) çok memnunum orjinal mi değil mi bilmiyorum ama... Teli değiştirmen, kaliteli bişey alman sorunu çözecektir orjinal olmasına gerek yok motora uyumlu değil galiba seninki.

tr100a
24 Aralık 2011, 00:08
yan sanayi diye olduğunu zannetmiyorum teli boşta elinizle ileri geri oynattığınızda rahat hareket ediyorsa montaj hatasından kaynaklanıyordur(manetin olduğu yerden ve aşağıdan depriyaj ın olduğu yerden sökerek)

regal
24 Aralık 2011, 00:09
yağlandımı yenisini takarken az bi yağlansa bişey kalmaz

Samet Ağır
24 Aralık 2011, 00:21
ihtimal olarak teli montaj ederken geçmemesi gereken bi yerden geçirmiş olabilirler,sert bir şekilde dar alanda dönüş yapıyor olabilir,bi yere sıkışıp kırıklık oluşmuş olabilir..debriyaj telleri v.b sert ve ani dönüşler yapmamalıdırlar..olabildiğince geniş kavislerle dönmelidirler..bunu bir kontrol etmeni öneririm...
anadolu yakasında bana yakın olsan bi bakalım derdim...

bugay
24 Aralık 2011, 01:52
youtube'da mı ne videosu vardı nasıl montaj yapılacağının, ona göre çıkarıp tekrar takmayı dene bir de

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

gt 250yi bulamadım belki başka sitede vardır ama şu da işini görür http://www.youtube.com/watch?v=qLhIFdmFLLg

_w_
24 Aralık 2011, 02:09
bende de aynı sorun olmuştu. Bretona- CGL nin telini taktım tabiri caizse kazık gibi oldu sonra söktüm teli telin boruya girdiği kısma şırınca ile yağ enjekte ettim. Eskisinden daha rahat oldu. Sizede Bunu yapmanızı Öneririm