PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hem arabası hemde motoru olanlara sorular.

Sayfa : 1 [2]

canekin
23 Aralık 2011, 15:44
Alfadan uzak kalmanı tavsiye edrim Audi iyi seçim.

Okan hocam motosikletle ilgili tüm postlarınızı severek takip eden ve keyifle bilgilenmekten mutlu olan biri olarak bu fikrinize katılamayacağım.

Lakin motorsporları içinde (otomobil) bulunmuş, türkiye deki otomotiv sektöründen de bir çok yönden tanıdığım olduğundan bu mesajınıza katılamayacağım..

Neden?
öncelikle 2003-2006 arası 156 2.0TS manuel
2006-2008 arası 147 1.6ts
2007 den beride 159jtdm q-tronic araçlara ailece sahip olduk. 147 bizzat kendi aracımdı.

şimdi sadece alfa alma derseniz, anlarım ancak ben arkadaşa aklındaki diğer araç olan a3 ü alfa ya göre KESİNLİKLE alma derim. şöyle ki audi konusunda büyük bir filo şirketinde çalışan arkadaşım audilerin masraflarından yana pek şikayetçiydi.

alfa nın zaten 145-146 modellerini bende tavsiye edemem yanlız a3 1.6 8v eski motoru alacaksanız, o zaman benzin tüketimiyle ilgili her hangi bir nokta sizi pek ilgilendirmediğini düşünerek alfa 147 1.6TS bir aracı kesinlikle ,audi ye göre daha az km de ve yeni model yılında aynı paralara bulabilirsiniz. servis derseniz yetkili servislerden veya özel servislerden tavsiye edebileceklerim vardır asla sıkıntı yaşamazsınız, parçası her zaman audi den ucuzdur hatta bazı parçaları dikkatli araştırırsanız fiat grubu araçlardan rahatlıkla bulabilirsiniz. ( örneğin yağ filtresi alfa romeo diye alırsanız 15tl ise fiat için olanın aynı kodla alırsanız 5tl gibi komik şeyler çıkabiliyor karşınıza)

Ancak bu iş zevkse bu dediklerim geçerli, iş mantıksa şuan daha yeni motorlara sahip, belki daha küçük ebatlı ama daha ekonomik bir araç seçmek lazım.

evlendiğimde hiç aracım olmadığından motora başladım ve iyi ki başlamışım diyorum neredeyse her havada biniyorum şuan.
Ancak eşim işinden dolayı bir araç alması gerekiyor. haliyle iş görecek çok küçük olmayan ama az da yakan bir otomatik bulmak gerekiyor. dizeller pahalı,hele otomatikleri uçuk.

şimdi yılsonu fırsatlarında gr.punto 1.4 dualogic yada micra 1.2 cvt şanzıman. bunlar gündelik kullanım için uygun araçlar benim gözümde.

gelelim sizin isteğinize, alabileceğiniz fiyat aralığı nedir? otomatik mi manuel mi? aslında önümüzdeki haftaya kadar çeşitli fırsatlar var 0 km araçlarda da.

sürekli araç dolu olarak otoban sürüşleri yaparak seyahatler yapmayacaksanız küçük hacimli benzinli araçları tavsiye ederim. uzun yolda dahil kullanacaksanız bu sefer dizel seçenekler daha ekonomik olacaktır.

ancak bu yazdıklarım daha ekonomi bazlı düşünerek yazılan şeyler.
100km deki 2-3lt fark beni bağlamaz,şekilli olsun vs. durumları varsa işler değişir. fikir açısından yardımcı olmaya çalışırım.

arnold
23 Aralık 2011, 15:47
ben ve kız arkadaşım genelde sıcak havalarda motosikleti tercih ediyoruz. hem ulaşım, hem gezi amaçlı. ama soğuk havalarda veya bir davete, misafirliğe vs. giderken ister istemez arabayla gidiyoruz.

bana sorarsanız arabanın ve motorun yeri çok ayrı, ulaşımda konfor arayan araba, hız arayan motosiklet kullanmalı. tek başıma seyahat ettiğimde ben bu şekilde hareket ediyorum. ekonomi faktörünü hiç düşünmüyorum çünkü arabamda motorumda aşağı yukarı aynı yakıyor :D

maxi97
23 Aralık 2011, 15:58
15 milyar civarına alınabilecek en dolu araç renault laguna'dır. 22-23 kuruş sıralı lpg ile tüketimi vardır. istenildiğinde 140 beygir ile 230 km hızlara çıkabilir. seridir. laguna 2nin tek eksiği 6. vites. bu da olsa 3000 devirde 120 km hızla uzun yolda koklar. anlık tüketimi 100 ile giderken 4.5 litre olarak görmüşlüğüm çoktur.

canekin
23 Aralık 2011, 15:59
tamamen şahsi fikrimdir , hem şeklen hem ekonomi hem donanım olarak uygun olduğunu düşündüğüm bir araç. sadece aluminyum alaşım jantları yok,birde tek kapı .ancak a3 düşünüyorsan tek kapı araçlarda senin için sorun olmasa gerek.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-cok-temiz-cok-ekonomik-bakimli-dizel-grande-punto-56326204/detay

gr.punto dizel ekonomiktir,tek kapısıyla 2 kişi uzun yoluda oldukça konforlu olarak seyahat imkanı sunar. türkiye yollarına alfa ve audiden daha çok toleranslı olur ön takımları.

buda maalesef yine tek kapı denk geldi ancak böyle bir araçta olabilir tabi küçük benzinli motorun yüklü olarak otoban sürüşlerinde pek tatmin etmeyebilir,motor olarak tek dezavantajı bu olur.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-ibiza-1-2-sport-coupe-elegance-66412834/detay

şöyle bir bakıp sahibinden de gördüklerim bunlar. arkaya sürekli birileri binmeyecekse a3-147 sınıfına çıkmana pek gerek bile yok. ki güncel ibiza-gr.punto gibi araçların da arkaları hiç fena değil artık konfor açısından.

htmetin
23 Aralık 2011, 16:01
Okan hocam motosikletle ilgili tüm postlarınızı severek takip eden ve keyifle bilgilenmekten mutlu olan biri olarak bu fikrinize katılamayacağım.

Lakin motorsporları içinde (otomobil) bulunmuş, türkiye deki otomotiv sektöründen de bir çok yönden tanıdığım olduğundan bu mesajınıza katılamayacağım..

Neden?
öncelikle 2003-2006 arası 156 2.0TS manuel
2006-2008 arası 147 1.6ts
2007 den beride 159jtdm q-tronic araçlara ailece sahip olduk. 147 bizzat kendi aracımdı.

şimdi sadece alfa alma derseniz, anlarım ancak ben arkadaşa aklındaki diğer araç olan a3 ü alfa ya göre KESİNLİKLE alma derim. şöyle ki audi konusunda büyük bir filo şirketinde çalışan arkadaşım audilerin masraflarından yana pek şikayetçiydi.

alfa nın zaten 145-146 modellerini bende tavsiye edemem yanlız a3 1.6 8v eski motoru alacaksanız, o zaman benzin tüketimiyle ilgili her hangi bir nokta sizi pek ilgilendirmediğini düşünerek alfa 147 1.6TS bir aracı kesinlikle ,audi ye göre daha az km de ve yeni model yılında aynı paralara bulabilirsiniz. servis derseniz yetkili servislerden veya özel servislerden tavsiye edebileceklerim vardır asla sıkıntı yaşamazsınız, parçası her zaman audi den ucuzdur hatta bazı parçaları dikkatli araştırırsanız fiat grubu araçlardan rahatlıkla bulabilirsiniz. ( örneğin yağ filtresi alfa romeo diye alırsanız 15tl ise fiat için olanın aynı kodla alırsanız 5tl gibi komik şeyler çıkabiliyor karşınıza)

Ancak bu iş zevkse bu dediklerim geçerli, iş mantıksa şuan daha yeni motorlara sahip, belki daha küçük ebatlı ama daha ekonomik bir araç seçmek lazım.

evlendiğimde hiç aracım olmadığından motora başladım ve iyi ki başlamışım diyorum neredeyse her havada biniyorum şuan.
Ancak eşim işinden dolayı bir araç alması gerekiyor. haliyle iş görecek çok küçük olmayan ama az da yakan bir otomatik bulmak gerekiyor. dizeller pahalı,hele otomatikleri uçuk.

şimdi yılsonu fırsatlarında gr.punto 1.4 dualogic yada micra 1.2 cvt şanzıman. bunlar gündelik kullanım için uygun araçlar benim gözümde.

gelelim sizin isteğinize, alabileceğiniz fiyat aralığı nedir? otomatik mi manuel mi? aslında önümüzdeki haftaya kadar çeşitli fırsatlar var 0 km araçlarda da.

sürekli araç dolu olarak otoban sürüşleri yaparak seyahatler yapmayacaksanız küçük hacimli benzinli araçları tavsiye ederim. uzun yolda dahil kullanacaksanız bu sefer dizel seçenekler daha ekonomik olacaktır.

ancak bu yazdıklarım daha ekonomi bazlı düşünerek yazılan şeyler.
100km deki 2-3lt fark beni bağlamaz,şekilli olsun vs. durumları varsa işler değişir. fikir açısından yardımcı olmaya çalışırım.

İşte tipik Alfa fanatiği...

luthier76
23 Aralık 2011, 16:25
Bu işin basit bir yolu var aslında çok pahalı araçlar dışında trafikte az gördüğünüz arabalardan uzak durunuz. Alfa ülkemizde tutulan bir model olmadı hiçbir zaman. Güzel araba bende kullandım ama herkesin görüşü "delimisin bunların ikinci el kötü, servisi kötü" olmuştur Türkiye de. Alfisti falan gibi geyikleri vardır Alfa hayranları için. Güya bir kulüp. :)

Alfa aslında hep yenilikleri ilk deneyen firmalar arasında olmuştur. Ama nedense ilk deneyenler onlar olmasına rağmen bu yenilikleri geliştiren diğer Alman firmaları Alfayı sollamıştır her zaman. Alfanın kaderi...

erro
23 Aralık 2011, 16:48
araba kullanım şeklini bilmiyorum ama 18-20 ye 2005-2006 elantra alabilirsin..çok kral ve konforlu bir araçtır..babam kullanıyor...çok olmasa da kalkışlarda biraz hantal ama dediğim gibi çok konforlu ve özellikli...

kefeeee
23 Aralık 2011, 17:05
Arabamı sadece çok soğuk ise kullanıyorum, işe araba ile de gidiyorum motor ile geziye araba ile de gidiyorum motor ile de, canın ne isterse,ilk olarak aracım var dı, motorum 4-5 aylık.Bende suzuki alto var tavsiye ederim, benim ki benzinli ve otomatik sen manuel ve lpg alırsan sıkı az yakarsın yakıtı.
hacı ne dedin bi anlasak:mrgreen:

canekin
23 Aralık 2011, 17:46
İşte tipik Alfa fanatiği...

fanatik kelimesini kabul etmem şöyle mümkün değil, çünkü fanatik körü körüne bağlılık, eksikleri yada yanlışlıkları görememek, özeleştiri dahi yapamamaktır.

ben alfa romeo yu çok severim ama 147 1.6ts imi satma sebeplerimden bir tanesi bile beni tatmin etmeyen performansına rağmen yakıt tüketimiydi. onun için satıp yerine mi.to 1.4tb alarak en azından yaktığının karşılığını veren performansta bir araç almaktı maksadım. neyse 147 yi sattık. y.dışı vs. derken bir baktık evlenmişiz :) araba düşünmez oldum :)
yoksa tabi ki alfa romeo yu severim, herşeyden önce dizaynı var :) yani 147'mi almadan öncede seçeneklerim golf 1.6fsi yada focus 1.6 idi.
ama alfayı hem daha uygun fiyata aldım hem daha donanımlı aldım. satarken de dehşet kaybım olmadı ki ilanı piyasanın 2bin tl üstünde verdim(Arabama güvendiğim için- 0 boya ve kaza). ilk gün 2 kişi arada, onlardan birtanesi ertesi gün sakarya dan kalkıp geldi,arabayı kontrol ettirip hemen aldı.

yani honda-vw gibi kazalısına bile para veren bir toplumuz. ama alfa romeo nuz temizse,siz ona iyi baktıysanız tabi ki satarkende aynı benim gibi sıkıntı yaşamazsınız.
kabul ediyorum kazalı-boyalı alfa yı honda-vw-audi gibi fahiş fiyatlara satamazsınız elinizde kalır şüphesiz.

neden fanatik değilim diye açıklarken konuyu başka yere getirdim sanırım ama benim kriterlerimde alfa 147 1.6ts performansına rağmen tüketimini nasıl çok buluyorsam a3 1.6,golf 1.6 da aynı şekilde tüketen bir o kadarda gitmeyen araçlar maalesef. o yüzden benim gözümde daha donanımlı ve sade ama şık olan alfa ydı o yüzden almıştım..

samsam
23 Aralık 2011, 18:42
hacı ne dedin bi anlasak:mrgreen:

Abi çok acele yazdım, şimdi okudum biraz anlam karmaşası olmuş :)

enesergul
23 Aralık 2011, 21:11
alfaya bulasma audi a3 gayet ıyı

murat0642
23 Aralık 2011, 21:23
hocam bende sana fiesta önere bilirim o fiyatlara . arkadasların dedigi gibi poloda ola bilir . cok az yakıt tüketimleri var . özellikle fiestada . 4 litreden fazla yakmıyor uzun yolda . /100 km de .

---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

1.4 dizelleri icin konusuyorum bu arada

canekin
23 Aralık 2011, 22:29
Hocam kasımdan nisana kadar motor kullanmıyor birçok motorcu. Kullanamıyor. Soğuktan korunmanın yolları aranıyor hergün forumda. Romatizmal rahatsızlıkları okuyoruz. Yapmayın Antalyada yaşasanız belki anlayacağım fakat İstanbulun soğuklarını bilirim. 4-5 ay taksiye bağlarsanız kendinizi batarsınız benden söylemesi. Toplu taşımaya talim derseniz ok ona lafım yok. Yararı olur bu trafik sıkışıklığına ama konfor istiyorsanız biraz araba şart.

soğukla ilgili sorunlar için hep düşünüyorum; sadece kışın bizim ülkemiz mi soğuk diye?? yani motosiklet kültürü bizimkinin misliyle fazlası olan avrupa'da da(akdeniz kıyıları hariç) havalar kışın hiç mi hiç ılıman geçmez, gayet soğuktur. hele ki istanbul,ne bir doğu anadolu ne de trakya.

scooter alacakken, beni vitesli motora yönelten bir abim şuan 55 yaşında 7 yıldır motor kullanıyor, volvo s70 aracı var, sırf satmaya kıyamadığından evde yatırıyor. evi fenerbahçe de işi topkapı da hergün motorla gidiyor yaz-kış. böyle başka tanıdıklarım olduğu gibi, bugün sabahtan beri yağan anlamsız yağmur dışındaki havalarda kullanmanın güvenlik dışında nasıl bir problemi olabiliyor merak ediyorum.(ki sabahtan beri işlerim olduğundan bu sapık yağmurda 2defa çıkmak zorunda kaldım ve 50km yol yaptım,akşamda maç sözüm olduğundan gene çıkıcam birazdan)

hee derseniz ki, biz türküz motosiklet almayı bilir ama motosiklet için kıyafet almayı bilmeyiz o zaman bir şey diyemeyeceğim.

acemi60
23 Aralık 2011, 23:02
Kışın araba daha konforlu olabilir. Fakat ikiteker sevgisi bünyeye bulaştıysa kötü havalarda bile motosiklet kullanırsın. Örneğin bugün yağmur ve rüzgar epey şiddetliydi. Yine de keşke motosikleti çıkarmasaydım demedim. Gizli buzlanmayı farketmeyip motorla beraber yere yapıştığım gün bile motosiklet kullanmaya devam ettim. Motosiklet kullanmadan önce araba kullanmaktan zevk alırdım. Şimdi otomobiller benim gözümde komik konserve kutularından başka bir şey değil.

-unnamed-
23 Aralık 2011, 23:09
arabam var hiç memnun değilim...
honda jazz'ı sattığıma köpekler gibi pişmanım...
toyota yaris 1.4d4 aldım 2009 model...
jazz'dan sonra bildiğin teneke gibi geldi, o yüzden hiç binmiyorum...
yağmur kar çamur motorla işimi görüyorum...
şu yaris belasından bi kurtulsam yine jazz alacam o zaman arabadan yine zevk alırım...

luthier76
23 Aralık 2011, 23:25
Valla tebrik ederim sizleri moto aşkı bu olsa gerek. Yağmurda motosiklet !?? Çok uzak bana.

canekin
23 Aralık 2011, 23:34
Valla tebrik ederim sizleri moto aşkı bu olsa gerek. Yağmurda motosiklet !?? Çok uzak bana.

bugün istanbul da olduğu gibi sağnak yağış ve şiddetli rüzgar altında gerçektende güvenli diyemeyiz ama onun dışında soğuğa karşı önlem bol.

sağnaksız yada enazından yağmursuz kış günleri için tavsiyem alt üst motosiklet kıyafeti. ben takım elbise üstüne giyip gidiyorum ayıptır söylemesi :) tavsiye olunur :)

tamam konuyu dağıtmayalım arkadaşa araba bulalım :)

ben tekrarlayacağım audi parçaları pahalı ve hiçte masrafsız araçlar değildir. hele hele 2000 model a3 ten bahsediyorsan.

tavsiyem daha yeni modelli araçlara yönelmen. 60-70bin km yada biraz altında araçlar bulabilirsin.

dersansport
23 Aralık 2011, 23:35
ben kar olmadıgı müddetçe kullanıyorum bugünde 75 km yol yaptım botlarım goro tex üstüm goro tex altım goro tex eldiven bile goro tex hiç ıslanmadım üşümedim motor cbf 150 çokda güzel gidiliyor valla.Sezonluklara motorcu denmiyor bizim oralarda sezonluk deniyor.

luthier76
23 Aralık 2011, 23:45
Tatlı su motorcuları dernek başkanıyım ben. Lütfen saygılı olalım :P Millet motoru yağmurda kullanmadım diye özellik yazıyo ilanlarda yanlış yapıyosunuz :P

scooboy
24 Aralık 2011, 00:00
Yaz kış motor kullananlar tatlı su motorcularını lütfen eleştirmesinler. :)
Tatlı su motorcularıda (bende dahil) Bu havada motoramı binilirmiş kardeşim demesin. :)
Aslında benim amacım hem motoru hemde arabası olanların ne düşündüğü, nasıl bi alışkanlık edindiği ile ilgili bilgi sahibi olmaktı (Oldumda)
Şİmdi daha mantıklı olarak araç bakıyorum (Görünümden çok, sıkılırsam veya bi sorun olursa satabilmem daha önemli)
Ama enterasan ilanlarlada karşılaşmıyor değilim. Örnek aşağıdaki gibi. Nasıl orjinal km bu. Motor mu yaptırdın? yoksa bu model arabada bu km nasıl olur? Otomobil konusunda daha bilgili arkadaşlar bi bakın allah aşkına :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-temiz-ve-bakimli-fiesta-68524274/detay

dersansport
24 Aralık 2011, 00:03
Milletin bir kaç tane motoru olmuyor ama :) ve yüzlerce test aracı haha
yağmurda ferrariye bile binmişliğim vardır

acemi60
24 Aralık 2011, 00:04
Otomobil tavsiye edebilmek için hangi tarz otomobilleri tercih ettiğini bilmek gerekir. En çok da nasıl bir bütçe ile araba sahibi olacağını. Polo Classic otomobilim ayda 3 depo benzin tüketiyor. Benim için çok fazla. Bu nedenle yeni otomobil düşünürsem küçük motorlu az yakan şehir otomobili favorim olacak.
Örneğin ;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-2011-suzuki-splash-1-2-glx-cd-orjinal-sifir-emsalinde-68418607/detay

scooboy
24 Aralık 2011, 00:07
Otomobil tavsiye edebilmek için hangi tarz otomobilleri tercih ettiğini bilmek gerekir. En çok da nasıl bir bütçe ile araba sahibi olacağını. Polo Classic otomobilim ayda 3 depo benzin tüketiyor. Benim için çok fazla. Bu nedenle yeni otomobil düşünürsem küçük motorlu az yakan şehir otomobili favorim olacak.
Örneğin ;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-2011-suzuki-splash-1-2-glx-cd-orjinal-sifir-emsalinde-68418607/detay

sevgili acemi60 büyük cc bakmıyorum en fazla 1.6motor çok yakmamalı ve birazda yakışıklı olmalı yani arabaya da motora binerkenki duygularla binebilmeliyim.
yada çok şey bekliyorum. :( bütçemde 15-en fazla 20

huceyn
24 Aralık 2011, 00:08
bu ihtiyaç meselesi araba da lazım oluyor motosiklette.çarşıda işim olsa arabayla mümkün değil girmem.ailecek gezeceksem mecbur araba.ama kafam bozulur yalnız takılmak istiyorum motosikletle.aracım 1.8 lpg sayesinde nispeten az yakıyor.

Carbon
24 Aralık 2011, 00:09
Vergi avantajı-performans-yakıt tüketimi açısından bana göre şuan en iyi motor Fiatın 1.3 Multijet motorudur.Araçlardaki ucuz servis yedek parça da ekstrası...

samet10
24 Aralık 2011, 00:10
benim planımda sağlam bi motor almak ki planım vfr800
genelde buna binerim. eğer ki motor o gezimi kurtarmıyorsa yani arkadaş almam gerekirse yada hava yağışlı ise idare edebilecek bi araba. peugeot 106 bile keser yani

luthier76
24 Aralık 2011, 00:15
Milletin bir kaç tane motoru olmuyor ama :) ve yüzlerce test aracı haha
yağmurda ferrariye bile binmişliğim vardır
Sportster a kıyılmaz bence.

acemi60
24 Aralık 2011, 00:20
sevgili acemi60 büyük cc bakmıyorum en fazla 1.6motor çok yakmamalı ve birazda yakışıklı olmalı yani arabaya da motora binerkenki duygularla binebilmeliyim.
yada çok şey bekliyorum. :( bütçemde 15-en fazla 20

En azından şunu söyleyebilirim; Polo Classic alma. 12-14 bin arası satılıyor ama kronik sorunları olan bir otomobil. Ayrıca şehir içinde 10 lt yakıyor.

dersansport
24 Aralık 2011, 00:28
araba alınıcaksa illaki bir bütçe belirlenir sonra amaç belirlenir sonra seçim yapılır tipine markasına göre araba alınmaz

McWarnaly
24 Aralık 2011, 00:29
Abimde 97 alfa 146 1,7 benzin boxer (twin spark degil) vardi.cok memnundu,performans,yakit ve parca bakimindan cok uygundu.700 euro ya almisti,birkac ay kullandiktan sonra bir seat toledo ile takasa girdi birkac ay sonra da seat morga gitti.

gugukk
24 Aralık 2011, 00:33
Bende de hem araba hem motor var. güzel havalarda işe motorla gidiyorum hafta sonuda eşim ile araba ile geziyoruz. kötü havalarda da motoru kaldırıyorum arabaya gene binmiyorum zira istanbulda araba kullanmak tam işkence evim ile iş yerim arası 25km 17:30 da işten çıkıyorum 19:30 bazen 20:00 gibi evde oluyorum çekilecek çile değil o yüzden metrobüse biniyorum hafta sonu gene araba :)

scooboy
24 Aralık 2011, 00:39
[/COLOR]
araba alınıcaksa illaki bir bütçe belirlenir sonra amaç belirlenir sonra seçim yapılır tipine markasına göre araba alınmaz

Sevgili kardeşim(yukarıda) yazdım daha neyini yazayım. İstediğim özellikler+bütçem=alternatifler :)

dersansport
24 Aralık 2011, 10:12
ilk mesajında bütçe yazmıyor iki tane araba yazmışsın o kadar.Bütçe 30 tl ise başk araba 40 tlsi başk 1 tl ise başka araba.

kingcüneyt
24 Aralık 2011, 10:32
uzun yola gideceksem pazar cumartesi veya pazar akşamı arabama binerim ama genelde hep motor üsütündeyim arabam kapının önünde pazar günü buz gibi havada motor açmaya gittik hastalıkmı evet hastalık :)

scooboy
06 Nisan 2012, 14:09
Herkese Merhabalar. Uzun bi aradan sonra ilk arabama sahip oldum. Başlıkta yazdığım gibi ne audi nede alfa. 98 Model 2kapı 1.4is honda civic aldım.
Yakın zamanda resimlerini yüklerim. Deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. :king:

luthier76
06 Nisan 2012, 14:33
İyi yapmışsınız. Motor hiçbir zaman arabanın yerini tutamıyor kanımca. Tamam motorun zevki ayrı ama ben şahsen 6 ay dan fazla kullanmıyorum kullanamıyorum. İş yerim de çok yoğun trafikli bir yerde buralara motor getirmek de sıkıntılı. Kısacası iy yapmışsınız hayırlı olsun...

mehmetay18
06 Nisan 2012, 14:38
Herkese Merhabalar. Uzun bi aradan sonra ilk arabama sahip oldum. Başlıkta yazdığım gibi ne audi nede alfa. 98 Model 2kapı 1.4is honda civic aldım.
Yakın zamanda resimlerini yüklerim. Deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. :king:

Çok güzel bir tercih yapmışsın güle güle kazasız belasız binersin inş. bende 94 modeli var bi eski kasası, ve şimdiye kadar bindiğim arabaların içinde yaşına fiyatına göre en memnun kaldığım diyebilirim..