PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu kız neden düşmüş ?

Sayfa : [1] 2

yasdal
22 Aralık 2011, 12:03
http://www.youtube.com/watch?v=Aq1IS7mhgl8

Evet yorumları alalım. Hanım ablanın kıyafetler tamam, hani pek de öyle galeriden aldım yola fırladım gibi bir havası yok ama bu virajda düşmesine sebep olan hatası neydi sizce?

Süvarİ
06 Ocak 2012, 00:43
izlenimlerime göre gazı bırakmış olması. yüksek cc li motorlarda gazı bırakmak sert bir motor frenine sebeb olur. virajı da en azından 4-6 000 devir gibi bi aralıkda dönüyor gibime geldi gazı bırakması demek lastiğin kayması demek

ferguson
06 Ocak 2012, 01:00
burası amerikanyanın meşhur mulholland bölgesi olsa gerek. buradan düşmeden geçebileni virajın sonunda itekleyip öyle düşürüyorlar =)

erro
06 Ocak 2012, 01:04
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/96962-mulholland-virajlari.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

videodaki ilk yorum süper valla koptum...

sorry girls, but you belong on the back seat, and only if you have a nice ass
(kızlar kusura bakmayın ama sizin yeriniz arka koltuk, o da güzel kalçalarınız varsa)

nedenamaya
06 Ocak 2012, 01:06
Bu viraja beddua edilmiş lanetlenmiş :) nasıl bi yerdir düşen düşene

erro
06 Ocak 2012, 01:07
gidonu kırdığı için düşmüş gibime geliyor...

Sinan Aksu
06 Ocak 2012, 01:09
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/96962-mulholland-virajlari.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

videodaki ilk yorum süper valla koptum...

sorry girls, but you belong on the back seat, and only if you have a nice ass
(kızlar kusura bakmayın ama sizin yeriniz arka koltuk, o da güzel kalçalarınız varsa)

O yorumu yapanda ayrı bi hayvanmış.

nedenamaya
06 Ocak 2012, 01:11
O zaman adet haline gelmiş burada düşmek. Çünkü anlaşılan kimse dersini almamış yada hatalarını düzeltmek için uğraşmamış :)

erro
06 Ocak 2012, 01:13
adamlarda resmen motor yatırma fetişi var...

BLACK_ICE
06 Ocak 2012, 01:16
sağ bota dikkatli bakın ayağı takılıyor :) asvalta

erro
06 Ocak 2012, 01:18
dikkat edilirse bütün mullholland videoları standart...normal gösterim..yavaş çekim ve motorun kazadan sonraki hali...:)))

ixeywent
06 Ocak 2012, 01:27
sağ bota dikkatli bakın ayağı takılıyor :) asvalta
:cat: banada öyle geldi botunun ucu takılıyo ve buda frene ani dokunmasına neden olmuştur ve sonuç kaçınılmaz.

canekin
06 Ocak 2012, 02:10
sanki biraz da fazla içeri girmeye çalışıyor gibi, yani çizgiyi doğru tutturamadığından sonradan fazla içeri zorluyor gibi, belki bu nedenle fazla yatıp ayağını takıyor olabilir.

yanlız polis fena sotaya yatıyor burada..

bu abide viraja giriyor polisi görünce büyük ihtimal tırsıp gaz kesiyor ve frene dokunuyor.. sonuç : polisin kucağına düşüyor :D

http://www.youtube.com/watch?v=oBTGgT_V5F8&feature=endscreen&NR=1

BBelt
06 Ocak 2012, 02:21
[video]Evet yorumları alalım. Hanım ablanın kıyafetler tamam, hani pek de öyle galeriden aldım yola fırladım gibi bir havası yok ama bu virajda düşmesine sebep olan hatası neydi sizce?

Allah düşürmesin Gökhan'ım yaf. Kaderde düşmek varsa n'apsan nafile :cherry: Kontra montra geyik yani, boş işler :P

Syanur
06 Ocak 2012, 02:33
Arka teker değil, ön teker kayıyor...Okadar yatıkken ön teker hafif de kaysa toplayabilmek herkesin yapabileceği bişey değil.

sessizsakin
06 Ocak 2012, 02:45
kızın oturuş her türlü falso. bi kere spor sürüşlerde ayağın ortası ile değil parmak uçları ile basılır peglere. böylece peg altındaki mini çıkıntı ilk yola temas eder. bu da küçük olduğundan sürtünme etkisi yaratmaz. ayak ucundan saç dibine kadar bütün vücut virajla uyuma girer yeterli tecrübe varsa.

kız yol tutuşu gidonu viraj içine kırarak kaybediyor. gidonu kırmak yerine gaz ve fren kontrolü yapması daha doğru olurdu bence. zira, altındaki motor 125lik 250'lik değil. gaz ve fren kontrolü altında rahatlıkla amaçladığı miktarda sapabilirdi.

kız gidonu kırmadan önce ön süspansiyonda bir hareketlenme oluyor. belki yoldaki bir asfalt dalgalanması gidon kontrolünü kaybetmesine yol açmış olabilir...

yine de, öyle güçlü bir motosikletin üstüne çıkmış birisi, yolu nasıl incelemesi gerektiği ile ilgili yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olması gerekir...

yasdal
06 Ocak 2012, 02:55

İşin püf noktası kontra'da. Viraj içinde dönmek istediği yöne doğru gidonu çeviriyor dikkat ederseniz. Daha sonra ayak pegi yere değiyor .

Videoyu sayfada görünür yapamadım bir türlü. Yapabilen varsa makbule geçer.

http://www.youtube.com/watch?v=Aq1IS7mhgl8

BBelt
06 Ocak 2012, 02:57
Aq1IS7mhgl8

KeoS
06 Ocak 2012, 03:07
kontra basmasi gereken yerde gidonu virajin icine dogru kirmis ondan dusmus videoyu dikkatli izledim dusmeden once gaz kolunda en ufak bir oynama yok

tamamen kendi beceriksizligi bilmeyene vermemeleri lazim o motorlari veya o yollara sokmayacaksin hayati dumduz

engebesiz virajsiz yollarda bi assagi bir yukari surmeylen gecmis amerikalilar viraji gorunce patir patir yere yapisiyolar Mulholland da

COQ
06 Ocak 2012, 03:48
Kizin suçu yok.
Kawasaki'nin bu modelleri böyle.
Viraj görünce saliveriyorlar kendilerini.:P

Okan Sinan Ocan
06 Ocak 2012, 04:08
Kizin suçu yok.
Kawasaki'nin bu modelleri böyle.
Viraj görünce saliveriyorlar kendilerini.:P

Kedi ulaşamadığı ciğere pis dermiş :P

COQ
06 Ocak 2012, 04:10
Kedi ulaşamadığı ciğere pis dermiş :P:P
Motordan bahsediyoz dimi hocam?
Üstündekinden degil.:pl:

Okan Sinan Ocan
06 Ocak 2012, 04:31
:P

Valla ben ortaya konuştum :p

mayildiz
06 Ocak 2012, 04:33
:P

ikisi birden galiba...:)

Sürücüye gelince
1. Viraj çizgisi hatalı, dıştan almamış
2. Bot ve ayak pegi yere sürtmüş, viraja hızlı girdiğinden gereğinden fazla yatırmak zorunda kalmış
3. Gidonu viraj içine fazla çevirmiş. Sanırım ayak ucu yere sürtünce panikledi. Her şeye rağmen gidonu daha az viraj eğimine yetecek kadar çevirseydi düşmeyebilirdi.
Yılların usta reyzır memosu böyle buyurdu.

Shrieker
06 Ocak 2012, 04:42
Son kısımda yamalı kısma denk gelir gelmez kayıyormuş gibi görünüyor. Dolayısıyla yamalı zeminin payı var diye düşünüyorum. Eğer sebep buysa, asfalt yamalı değilmişçesine bir sürüş yapmaması gerekirdi.

COQ
06 Ocak 2012, 04:46
Düsmesinin sebebi ön tekerin viraj içine dogru dônmesi ama buna neyin sebep oldugunu anlamak zor.
Fakat videonun sonunda arka plandan çekim vermis.
Orada yanlis gôrmediysem motosikletin bir an dogruldugu gôrûlûyor.
Bu da fren yaptigi kanaati uyandirdi ben de.
Eger böyle ise,

Viraja yaklasilirken hizdan korkuluyor ve bir an için frene basiliyor.
Frene basilinca motosiklet dogruluyor ve viraj çizgisi kaçiyor.
Viraj çizgisinin kaçtigini farkeden sürücü motosikleti viraj içine sevk etmek için gereginden fazla yatiriyor.
Tabi bu yatirma isini kontra ile degil vücudunu kullanarak yaptigi için, agirligi ve elcikler üzerindeki baskiyi ayarlayamiyor.
ön tekerlek viraj içine dönüyor.
Bu senin ters tarafa uçacagin anlamina gelir.
Nitekim olan oluyor.

Nasil senaryo?:)

mayildiz
06 Ocak 2012, 05:12
Fren pedalı asfalta sürtünce motorun bir miktar agırlığını almış, zaten fazlasıyla yatık olan motosikletin lastiklerdeki ağırlık azalmış ve tutuş kaybolmuş.
Sonuçta kız kaymış.

remzi_39
06 Ocak 2012, 05:27
Ben baktim baktim neden düstügünü bulamadim...
Bazilariniz kontra basilcak yerde gidonu cevirmis falan demis!!!!
Ewet cevirmis...
Ama abicim kac kisi bu kontra teknigini biliyorki?????
Ben düne kadar kontra ne bilmezdim..
Ama virajda hic düsmedim.. (Belki yavas girdigimdendir)
Hem motor kullanabilmek icin kontra teknigini bilmek sart degilki.. Bilmenin faydalari var o baska..
Benim tanidigim 40 yillik motorcu var..
"Kontra falan" diyorum..
"O neymis?? 40 senedir ihtiyacim olmadi öyle seye" diyor bana..
Bu adamin her ikinci virajda düsmesi gerek ozaman...:P

Atahualpa
06 Ocak 2012, 05:44
40 yıllık motorcun ne yaptığını bilmeden kontra yapıyor demektir. Kontra olmadan motoru yatırmadan viraj falan alamazsın. Onlarca kontra ile ilgili topic var forumda. Tekrar tekrar okuyunuz.

mayildiz
06 Ocak 2012, 05:53
40 yıllık motorcun ne yaptığını bilmeden kontra yapıyor demektir. Kontra olmadan motoru yatırmadan viraj falan alamazsın. Onlarca kontra ile ilgili topic var forumda. Tekrar tekrar okuyunuz.

Katılıyorum.
Ben kontrayı öğrendiğimde ilk tepkim şu idi: "ya ben bunu bisiklette hep yapıyorum zaten"

omeruby
06 Ocak 2012, 06:02
rlMbFlPzS24
Bu adam nasıl düşmesi gerektiğini biliyor :) Motordan kendini attı mı yoksa fırladı mı anlayamadım ama hasarsız atlattı kazayı neredeyse

Felon
06 Ocak 2012, 10:53
ben bu yola hastayım yahu.sırf bu yol yüzünden orada yaşamak isterdim.Çok tehlikeli virajları var bu yolun ama her köşesinde kameralar var düştüğün zaman bo. yoluna gitmiyosun sonrasında hatanı neden yaptığını anlayabileceğin bir sürü video bulabilirsin.
1.25deki açıda neden düştüğü çok net belli oluyor.Zaten üstadlar gerekli açıklamaları yapmış.Paylaşım güzel ,böyle paylaşımları sık sık görmek isteriz :)

Wintermute
03 Nisan 2012, 22:43
Kizin kazasi klasik lowside, on tekeri kaydirmis. Lastik soguk veya eski olabilir. Ayrica bu kadar yatirmamak icin bir miktar sarkmasi gerekirdi.

Ikinci video klasik highside. Bunda da arka lastigi kacirmis. Yine soguk lastik gibi. Gazi fazla acmis.

eray_uluyazı
05 Nisan 2012, 12:28
sağ ayağı yere sürttüğü için paniğe kapılıp direksiyon hakimiyetini kaybediyo hatun bu yüzden düşüyo

GaCCaLL
05 Nisan 2012, 13:18
Anlamadığım bir noktada ben bu mullholland videolarında hiç enduro motor göremedim ne bileyim bir GS bir dl1000 falan supermotolar var eyvallah da gören bilen duyan var ise link verirse çok makbule geçer.Zira ben bulamadım :sunny:

eren özer
05 Nisan 2012, 13:41
Bu sefer Mulholland Virajlarının Suçu yok %100 kız suçlu öyle bir Motorlar o kadar yavaş viraja girersen böle olur
25,30 la gidiyo ful yatırdı motoru :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Tabi bu benim fikrim :)

ozgurakman
05 Nisan 2012, 13:52
kızın düşme sebebi direksiyonu gereğinden fazla kırması/belki de farkına varmadan yaptı.
omeruby nickli üyenin mesajında da sanırım eleman gaz açtı ya da arka tekerden salınım oldu.

brk194
05 Nisan 2012, 13:55
rlMbFlPzS24
Bu adam nasıl düşmesi gerektiğini biliyor :) Motordan kendini attı mı yoksa fırladı mı anlayamadım ama hasarsız atlattı kazayı neredeyse
adam kendini atmıyor motor onu atıyor high side deniyor adına yine ucuz atlatmış

eray_uluyazı
05 Nisan 2012, 14:02
direksiyonu ayağı yere sürttüğü ve ayapı motorun altında kalacak korkusuyla panik olduğundan kırmış olabilir.
veya sağ ayak pedi yere sürtünce motorun tekerleri boşta kaldı ve kayarak kontolü kaybetti.
üstteki video da ise virajdan çıkarken daha motor doğrulmadan fazla gaz açtı ve arka teker patinaja başladı toparlamak için gaz kesip kontrayı yapınca boğa :P adamı üstünden attı

ZIPPIRMAN
05 Nisan 2012, 14:05
Allah düşürmesin...

eren özer
05 Nisan 2012, 14:08
Allah düşürmesin...
:) abi genelde bu ceza evindekilere ve çok affedersiniz hayat kadınlarına söylenir :)

ZIPPIRMAN
05 Nisan 2012, 14:12
:) abi genelde bu ceza evindekilere ve çok affedersiniz hayat kadınlarına söylenir :)

Olsun
yinede düşürmesin Allah:wiinkk:

Llama
05 Nisan 2012, 14:19
yahu bu adamların işleri güçleri yok bu virajımı çekiyorlar hep bi motorcu gelsinde düşsün falan

CBonuR125
19 Haziran 2012, 22:28
Banada öyle geliyor ama ondan önce ayagına bakarsan yere takılıyor. Aslında botla tekerin dengesizliği hazin sonu oluyor.

tr100a
19 Haziran 2012, 22:53
yav yok böle bişey ne tekniği 30 km yavaş gir düşme şartmı hızlı girmek

antilop_skul
19 Haziran 2012, 23:02
karsıya değıl yere bakıyor kıcını yukarı almıyor dusmek normal scooter bıle duser o sekılde

Emodog
20 Haziran 2012, 00:13
Bence gidonu çok çevirmiş ve sürekli gaz a kapamaktan ön tekere yük binmiş inmiş bu yüzden ama burası sanırsam lanetli virajın olduğu yer

shadowofsun
18 Eylül 2012, 12:56
burası mullholland yarışlarının düzenlendiği yol. burada motosiklet yarışları düzenleniyor düzenli olarak. farkettiyseniz kız tamam ben iyiyim gibi bi hareket yaptı pit ekiplerine. düşmesinin sebebide gördüğüm kadarıyla sag bot yere sürttü.

eray_uluyazı
18 Eylül 2012, 13:30
konu portlamış :P
sanırım yorum yapmıştım bu topic e ama bi detay kaçmış gözümden...
virajda kalçasını sağa doğru çıkartıp sağ dizini yere doğru uzatması gerekiyo ki motorun sağ karenaj arka fren pedalı ve sağ ayak pegi yere sürtmesin diye. ama hanım ablamız bunu yapmadığı için ilk önce karenaj ardından da sağ ayağı yere temas edince arka teker bırakmış yolu...

ogzcngdk
28 Eylül 2012, 23:54
gidonu içeri doğru çevirdiği için düşmüş bence