PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 125 ELEKTRİK SORUNU sinyaller çalışıyor ama far ve göstergeler çalışmıyor yardım

sdemirpau
20 Aralık 2011, 21:43
merhaba arkadaslar motorun kontak mars sinyaller boş ışıgı calısıyor ancak far göstergler ve kornada elektrık yok sorun kaynagı nerededır acaba sızce ?

Zodium
21 Aralık 2011, 12:32
cözüm serviste.

piyanist_irf
21 Aralık 2011, 13:29
dostum yakından bakmak gereklidir :) şimdi sen öyle söyleyince boş ışığı yanıyor deyince kendi motürüm gözümün önüne geldi sonuçta benimkide honda olsada, genler birbirine benzerlik göstrir ama cbr 125 te daha fazla elektirik kablosu olduğu kesin :)

toparlamak gerekirse, eğer boş ışığın yanıyorsa motorun ana sigortası atmamış demektir , fakat far, göstergeler, ve kornan da başka bir sigortaya bağlı olabileceği ve onun atmış olma ihtimalinin olduğunu düşünüyorum , eğer böyle bir sigorta yoksa hepsinin aynı anda arıza vermesi, zayıf ihtimal diye düşünüyorum ,

senin öncelikle servis yolunu tutmadan anlıyorsan , arızalı olduğunu düşündüğün elemanların ,sigortasının olup olmadığını öğrenmek, eğer varsa sorunun hallolacaktır haaa yoksa

ancak buradan yazdığımla kaılırım o zaman servis yolu ellerinden öper :) kolay gelsin inşallah halledersin...

fat280
21 Aralık 2011, 13:45
dostum yakından bakmak gereklidir :) şimdi sen öyle söyleyince boş ışığı yanıyor deyince kendi motürüm gözümün önüne geldi sonuçta benimkide honda olsada, genler birbirine benzerlik göstrir ama cbr 125 te daha fazla elektirik kablosu olduğu kesin :)

toparlamak gerekirse, eğer boş ışığın yanıyorsa motorun ana sigortası atmamış demektir , fakat far, göstergeler, ve kornan da başka bir sigortaya bağlı olabileceği ve onun atmış olma ihtimalinin olduğunu düşünüyorum , eğer böyle bir sigorta yoksa hepsinin aynı anda arıza vermesi, zayıf ihtimal diye düşünüyorum ,

senin öncelikle servis yolunu tutmadan anlıyorsan , arızalı olduğunu düşündüğün elemanların ,sigortasının olup olmadığını öğrenmek, eğer varsa sorunun hallolacaktır haaa yoksa

ancak buradan yazdığımla kaılırım o zaman servis yolu ellerinden öper :) kolay gelsin inşallah halledersin...

irfan abi çok güzel açıklamış :cat:

AzRaİL42
21 Aralık 2011, 13:49
Bendede cbr125 var aynı olay 2-3 ay önce benimde başıma geldi sigortadan kaynaklı bir sorun sigortaları yenilesinler düzelmesi lazım.

sdemirpau
22 Aralık 2011, 01:24
hocam önerınız ıcın tesekkur ederım ben su an ılcede oldugum ıcın buralarda anlayan yok kucuk bır yerdeyım ancak yaza servıse gecebılrım.o yuzden burada sorunu ogrenıp kendı basıma halletmem gerekıyor sımdılık ..

GP500-1st
22 Aralık 2011, 01:27
Motorun yenimi?

sdemirpau
22 Aralık 2011, 01:56
motor 2006 model motorun radyatöre anahtar koymuslar daha öncekı sahıbı dugmeyle calısıyor hıc sökmedım granajları elektrık tesısatında özel işlemler yapılmıs olması muhtemel

piyanist_irf
22 Aralık 2011, 05:32
Motosikleti servise goturmek gibi luksun yoksa :) sigorta kutusunu bul yaa sigortalari ve butun elektirik sist emlerini ac. sonra sigortalari cikar hangisinin
nereye hukmettigini gozlemle. Senin icinde partik tecrube olur.
fakat o arizali elemanlarin. sigortasi varmi sonradan oynanma olmusmu bunlari bilmek lazim. kolay gelsin

sdemirpau
22 Aralık 2011, 20:19
Motosikleti servise goturmek gibi luksun yoksa :) sigorta kutusunu bul yaa sigortalari ve butun elektirik sist emlerini ac. sonra sigortalari cikar hangisinin
nereye hukmettigini gozlemle. Senin icinde partik tecrube olur.
fakat o arizali elemanlarin. sigortasi varmi sonradan oynanma olmusmu bunlari bilmek lazim. kolay gelsin
hocam cok tesekkur ederım ılk iş sigortaları temın sonrada işe koyulmak

piyanist_irf
22 Aralık 2011, 20:30
hocam cok tesekkur ederım ılk iş sigortaları temın sonrada işe koyulmak

kendine buradaki gibi bir kontrol lambası yaparsan emin ol bana dua edeceksin :) oda bana yeter.. sevgiler...:rendeer:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/90728-bana-lazim-olmaz-demeyin-oto-kontrol-kalemi-yapalim.html

takendy
22 Aralık 2011, 20:33
kendine buradaki gibi bir kontrol lambası yaparsan emin ol bana dua edeceksin :) oda bana yeter.. sevgiler...:rendeer:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/90728-bana-lazim-olmaz-demeyin-oto-kontrol-kalemi-yapalim.html

sen bu arızayı telepati veya webcam ile çözerdin aslında , yaşlanıyor musun ne ?

piyanist_irf
22 Aralık 2011, 20:43
sen bu arızayı telepati veya webcam ile çözerdin aslında , yaşlanıyor musun ne ?

aynen kanka :queen: nerdesin gözüm sen ya bi varsın bi yoksun valla özlettin kendini heeee:cherry: ne iş şekerim çekildin bu aralar kabuğuna hayırdır bi yaramazlık yok ya :)

sdemirpau
22 Aralık 2011, 23:29
herzaman duacınım göz attım ilk fırsatta uygulayacagım elımde lehım yapacak malzeme var ampul kablo vs temın edecegım kullanıısı nasıl olacak ? elektrık olaylarından pek anlamam lehım makınesını sarj aletlerının kablolarını tamır etmek ıcın almıstım yavas yavas ögrenıyorum bu cıhazı nasıl kulancagız sıgortada örnegın .yada kablolara plastık kısmı delıp kabloya mı degecek mandalı nereye takacagız ? b ağışlayın ama elektrık konusunda tecrubem yok motorumun yedek parca aksesuar maıfolt yag degısımı tellerı degısecek kadar bılgım var :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

aslında benım kendı motorum mct o bursada garajımda cogu sorunlarına kendım cozum buldum cbr ıse denızlıde unıversıte kullanıyorum benım degıl ama işim oldugunda kullanıyorum sahıbı pek anlamıyor zincir öyle bır durumdaydıkı usttekı zıncıre degecek kadardı yavas yavas basladım sorunlarına zincir ayarı yapıldı yagını degıstık fana dügme konulmus acınca ses yapmaya basladı bır yere degıyormus gıbı kesıntısız bır ses cıkıyor buralarda servıs olmadıgı ıcın yakın zamanda da dısarı cıkamayacagım o yuzden kendım halletmeye calısıyorm

takendy
22 Aralık 2011, 23:31
aynen kanka :queen: nerdesin gözüm sen ya bi varsın bi yoksun valla özlettin kendini heeee:cherry: ne iş şekerim çekildin bu aralar kabuğuna hayırdır bi yaramazlık yok ya :)

konuyu bulandırmayalım da , 2011 kapanışı , 2012 planları , hava şartları , hafifte hastayım zati vs. vs. ,

http://www.youtube.com/watch?v=zo7OjqY5EiM

sdemirpau
23 Aralık 2011, 00:00
konuyu bulandırmayalım da , 2011 kapanışı , 2012 planları , hava şartları , hafifte hastayım zati vs. vs. ,

http://www.youtube.com/watch?v=zo7OjqY5EiM
öncelikle geçmiş olsun 2012 de yeni yerler keşfedilmezse olmaz , hepimiz baharı iple çekiyoruz :D

overcloud
23 Aralık 2011, 00:41
merhaba arkadaslar motorun kontak mars sinyaller boş ışıgı calısıyor ancak far göstergler ve kornada elektrık yok sorun kaynagı nerededır acaba sızce ?

cbr 125'te boş, sinyal ve marş sigortları farklı, gösterge ve far sigortası farklıdır.

bende park ampulunu değiştirirken sigortayı uçurmuştum ve aynı şey başıma gelmişti. göstergeler, farlar ve park lambası gitmişti. büyük ihtimalle sigorta atmıştır.

10a olması lazım. sigorta kutusunun yerini hatırlamıyorum ama varsa kitapçıktan bulabilirsin.

sigorta kutusunun yanında boşta yedek sigortalar olması lazım, bunların arasından uygun olanı kullanabilirsin ama yenisini alıp yedeklerin arasına koymayı unutma.

---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

motor 2006 model motorun radyatöre anahtar koymuslar daha öncekı sahıbı dugmeyle calısıyor hıc sökmedım granajları elektrık tesısatında özel işlemler yapılmıs olması muhtemel

radyatöre anahtar eğer tahmin ettiğim yerden yapıldıysa elektrik tesisatı çok fazla kurcalanmıştır. şu an tarif etmesi çok zor ama endişe etme büyük ihtimalle sigortadandır.

cbr125'ler neredeyse hiçbir zaman fan açmaz. zamanında bende düğme yaptırmayı düşünmüştüm (fan bozuk olduğundan mı çalışmıyor diye kıllanmıştım) sonradan fanın çalıştığını öğrenince yaptırmadım :)

sdemirpau
23 Aralık 2011, 00:55
cbr 125'te boş, sinyal ve marş sigortları farklı, gösterge ve far sigortası farklıdır.

bende park ampulunu değiştirirken sigortayı uçurmuştum ve aynı şey başıma gelmişti. göstergeler, farlar ve park lambası gitmişti. büyük ihtimalle sigorta atmıştır.

10a olması lazım. sigorta kutusunun yerini hatırlamıyorum ama varsa kitapçıktan bulabilirsin.

sigorta kutusunun yanında boşta yedek sigortalar olması lazım, bunların arasından uygun olanı kullanabilirsin ama yenisini alıp yedeklerin arasına koymayı unutma.

---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

radyatöre anahtar eğer tahmin ettiğim yerden yapıldıysa elektrik tesisatı çok fazla kurcalanmıştır. şu an tarif etmesi çok zor ama endişe etme büyük ihtimalle sigortadandır.

cbr125'ler neredeyse hiçbir zaman fan açmaz. zamanında bende düğme yaptırmayı düşünmüştüm (fan bozuk olduğundan mı çalışmıyor diye kıllanmıştım) sonradan fanın çalıştığını öğrenince yaptırmadım :)
çok tesekkur ederım bilgiler için yedek sigorta varsa ozaman sigortaları değisitreyim ilk iş

piyanist_irf
23 Aralık 2011, 05:58
herzaman duacýným göz attým ilk fýrsatta uygulayacagým elýmde lehým yapacak malzeme var ampul kablo vs temýn edecegým kullanýýsý nasýl olacak ? elektrýk olaylarýndan pek anlamam lehým makýnesýný sarj aletlerýnýn kablolarýný tamýr etmek ýcýn almýstým yavas yavas ögrenýyorum bu cýhazý nasýl kulancagýz sýgortada örnegýn .yada kablolara plastýk kýsmý delýp kabloya mý degecek mandalý nereye takacagýz ? b aðýþlayýn ama elektrýk konusunda tecrubem yok motorumun yedek parca aksesuar maýfolt yag degýsýmý tellerý degýsecek kadar býlgým var :D

---------- Mesajlar birleþtirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamaný 21:22 ----------

aslýnda beným kendý motorum mct o bursada garajýmda cogu sorunlarýna kendým cozum buldum cbr ýse denýzlýde unýversýte kullanýyorum beným degýl ama iþim oldugunda kullanýyorum sahýbý pek anlamýyor zincir öyle býr durumdaydýký ustteký zýncýre degecek kadardý yavas yavas basladým sorunlarýna zincir ayarý yapýldý yagýný degýstýk fana dügme konulmus acýnca ses yapmaya basladý býr yere degýyormus gýbý kesýntýsýz býr ses cýkýyor buralarda servýs olmadýgý ýcýn yakýn zamanda da dýsarý cýkamayacagým o yuzden kendým halletmeye calýsýyorm

motosikletinin sasi si _ (eksi) dir yaptigin kontrol lambasiyla. bakmak istedigin kabloya hafifce batir ornegin o kabloda akim olup olmadigini anlaman gerekiyorsa. ampulun eksi kismini sasiye tuttur ve kabloya bak hepsi bu kadarcik :)))

sdemirpau
23 Aralık 2011, 07:57
TAHMİN ETTİGİM GİBİ O ZAMAN TESEKKUR EDERIM BİLGİLER İÇİN :d

sdemirpau
29 Mayıs 2012, 01:00
arkadaşlar sorun öncelıkle koltuk altındakı sıgorta kesık oldugu ıcın göstelerde korna falan calısmıyordu onu halletım 0.25 kurus
sonra konjektor bozuk oldugu ıcın aku sarj etmıyormus 140 tl konjektör dıyatı aku sarj olmaıdıgı ıcın xenonlar debrıyaja basınca fazla elekttrık alamadıgı ıcn sönuyordu cok basıt sorunmus yardımcı olabıldıysek ne mutlu

umt123
29 Mayıs 2012, 01:51
Bende cg125 var aynı olay başıma geldi sigortayı değiştirdim düzeldi belki seninde sorunun bu olabilir

sdemirpau
29 Mayıs 2012, 04:33
Bende cg125 var aynı olay başıma geldi sigortayı değiştirdim düzeldi belki seninde sorunun bu olabilir
hocam sıgortalar kablolardakı saseden kesmıs saseyı bulduk sonra sıgortayı yenıledık sorun duzeldı artı konjektör arıza yapmıs aku sarj etmıyordu onu dahallettık herkeze tesekkurler

sinanteknik
21 Mart 2016, 23:19
Merhabalar arkadaşlar
Cbr 125 2012 model beyaz renk'in sol büyük grenaj,yanındaki siyah mat renk parçanın ve sol sinyalin fiyatını bilen veya önceden değiştiren arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..Hayırlı Akşamlar

kerem999
22 Mart 2016, 18:28
Merhabalar arkadaşlar
Cbr 125 2012 model beyaz renk'in sol büyük grenaj,yanındaki siyah mat renk parçanın ve sol sinyalin fiyatını bilen veya önceden değiştiren arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..Hayırlı Akşamlar

hondacı hondayı arıyorsun soruyorsun en kolay yolu bu bilen olsada güncel değildir