PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yunanistan dan motor getirmek

nere.f
18 Aralık 2011, 19:17
Merhaba abiler kardeşler abim iş için yunanistana gitti tahminimce motosikletler orada buraya göre uygundur biraz nette baktım otomobiller ucuz ama bilmiyorum 2. elde ne olur ve hondanın sitesi buyrun http://www.honda-motorcycles.gr/inner2.cfm?menu_id=2&moto_id=3&model_id=165&model_year=2009 diyelimki 2. el ya da 0 bir motosiklet aldık nasıl getiririz buraya kıyasla kazancımız olurmu vergi yönünden falan, sorum bu bir de bildiğiniz 2. el sitesi varmı yunan dan :)

Saygılar:rendeer:

Sinan Aksu
18 Aralık 2011, 19:19
Muhtemelen bu durumu senin gibi bir çok kişi düşünmüştür.
Böyle bir durum söz konusu olsa bile gümrük vergileriyle aynı fiyata denk gelecegi, hatta daha pahalıya patlama ihtimalinin oldugu için vazgeçmiştir.

nere.f
18 Aralık 2011, 19:24
Abim 2. el de mi aynı olur acaba ya :(

Sinan Aksu
18 Aralık 2011, 19:28
2.El de getirecegin araç en fazla 3 yaşında olmalı.
Fakat bahsettigim gibi, bu iş o kadar kolay değil bence.
Yoksa millet ne diye bu kadar para versin araçlara :)

nere.f
18 Aralık 2011, 19:35
http://www.maxi24-gr.com/48120-hond-cbr-600-rr/details.html
Şuna baksana abi ya :jocolor:

Sinan Aksu
18 Aralık 2011, 19:37
http://www.maxi24-gr.com/48120-hond-cbr-600-rr/details.html
Şuna baksana abi ya :jocolor:

Bedavadan biraz pahali sadece :pr:

Slayerrr
18 Aralık 2011, 19:41
Bedelsiz ithalat kapsamında 2 yıl yurtdışında yaşamış birisinin kesin dönüş yapıp beraberinde getirdiği araç haricinde ikinci el bir aracı Türkiye'ye getiremezsin. Sıfır araç için de eğer o araç Türkiye'de satılıyorsa getirmeye çalışmanın bir manası yok çünkü Türkiye satış fiyatından daha yüksek bir fiyata çıkıyor. Ama alacağın araç Türkiye'de yoksa ve ben illa bu aracı istiyorum dersen ve araç sıfır/kullanılmamışsa yüksek maliyetine katlanmak şartıyla getirebilirsin.

nere.f
18 Aralık 2011, 19:47
Birde şöyle bi muhabbet varmış 6 ayda bir gidip gelmek şartı ile olabiliyormuş muş
Anladım bu iş yaş ancak abim en az 2 sene sonra kesin dönüş yapacak ozaman olur tabi arabayla döner o motoru sallamaz
Of be ne şanslı adamlar ya bu konuda neyse başınızı ağrıttım ama bakarsınız bi gün olur bu iş ya da hiç gerek kalmaz parayı bulup ülkemden sıfırını alırım :mrgreen:

Slayerrr
18 Aralık 2011, 20:02
Birde şöyle bi muhabbet varmış 6 ayda bir gidip gelmek şartı ile olabiliyormuş muş

O da, araç alındığı ülkeye kayıtlı oluyor yani TR plakası olmuyor. Turist gibi Türkiye'ye gelmiş oluyor yani. Ama Türkiye'ye kayıtlı olmayan araçların 6 ay sınırı olduğu için 6 ayda bir sınırın dışına çıkması gerekiyordu. Bu süreyi 2 yıla çıkartmayı düşünüyorlardı ama sonuç ne oldu bilmiyorum.

Sinan Aksu
18 Aralık 2011, 20:19
O da, araç alındığı ülkeye kayıtlı oluyor yani TR plakası olmuyor. Turist gibi Türkiye'ye gelmiş oluyor yani. Ama Türkiye'ye kayıtlı olmayan araçların 6 ay sınırı olduğu için 6 ayda bir sınırın dışına çıkması gerekiyordu. Bu süreyi 2 yıla çıkartmayı düşünüyorlardı ama sonuç ne oldu bilmiyorum.

Rıdvancım maaşallah ayaklı gazete gibisin herşeyden haberin var :)
Senin trafik müşaviri olman gerek bence.
Şimdi bi araştırma yaptım da, hakikatten 2 yıla çıkartmak için 3 aydır çalışmalar yapılıyormuş :)

nere.f
19 Aralık 2011, 08:39
Abiler sağolun umarım bi 600rr getirebilirim oralardan :queen:

zeda3000
19 Aralık 2011, 10:58
Karakoy Yolcu Salonun hemen arkasinda Gumruk mudurlugu var, git oraya danis. Sana tum bilgileri verirler. Ben alabilirsin diye biliyorum artik ama kati ithalatini yapacaksin. Sadece vergi degil olay, adina fatura duzenlenmis olmali, dosya masraflari da o kadar ucuz degil.

erro
19 Aralık 2011, 11:29
Bedelsiz ithalat kapsamında 2 yıl yurtdışında yaşamış birisinin kesin dönüş yapıp beraberinde getirdiği araç haricinde ikinci el bir aracı Türkiye'ye getiremezsin. Sıfır araç için de eğer o araç Türkiye'de satılıyorsa getirmeye çalışmanın bir manası yok çünkü Türkiye satış fiyatından daha yüksek bir fiyata çıkıyor. Ama alacağın araç Türkiye'de yoksa ve ben illa bu aracı istiyorum dersen ve araç sıfır/kullanılmamışsa yüksek maliyetine katlanmak şartıyla getirebilirsin.

yurt dışında yaşamış olmak değil çalışmış olmak şartı var. ayrıca o işin astarı yüzünden pahalı ve çok meşakkatli...böyle bi maceraya hiç girmeyin..alacağınız model türkiye de yoktur ve çok özel bir makinadır, gerçekten idealinizdir, onu aldıktan sonra ölsem de gam yemem derseniz değer tabi...

tombo
19 Aralık 2011, 11:40
Benim hanım Alman vatandaşı olduğu için düşündük burada dacia parasına oradan Audi veya passat flan almak mümkün olduğundan ama arkadaşlarında belirttiği gibi arabanın kendisi kadar vergi alıyor devlet baba, bi avantajı kalmıyor.

onur35
19 Aralık 2011, 14:11
muhabetini epey yaptığımız bir konu yurt dışında yaşayan yakınlarımız var hatta araç firmasında çalışan filan,oradan bir araba vs almak burada yarı fiyatına ama gümrük vergisi ile yine yakın bir fiyat ortaya çıkıyor bence uğraşmaya değmez gibi gözüküyor

nere.f
19 Aralık 2011, 20:18
Anladım abilerim belki abimi kandırırsam getirir 6 ayda bir çıkarım yunan yapıp gelirim olmadı permi o da olmazsa kazıklanmaya devam :queen: