PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SuperSport mu Scooter mı ?

raks1995
18 Aralık 2011, 01:10
Öncelikle herkese selamlar. Arkadaşlar kafam çok karışık..

Lise öğrencisiyim okula, dershaneye, yazında sahil vs. gitmek için tabi bide hayalim şöyle bi akdeniz turu yapmak için bir motor istiyorum.
Kısacası hayatımda kullanacağım :))

Supersportta 1 yıllık araştırma sonucu Honda CBR250R ye karar verdim.
Sonra aklıma bir soru takıldı ve Scooter mı alsam diye düşünmeye başladım.

Okula, denize vs. bir yere gidince kaskı nereye koyacağım ?

Scooter alsam isteklerimi karşılayacak genç tarzı bir model var mı?

İlk motorum olmayacak. Daha önce kendi topladığım bi Chopperım vardı 50cc =)

Supersport kullanan arkadaşlardan püf noktalar istiyorum. Şimdiden teşekkürler :)

sercanagacik
18 Aralık 2011, 01:30
Scooter a hıc bulasma kardesım ama ıllede scooter alıcam dersen kanuni deer 152 var racıng gorunumlu yada mondial 150 zc bunlara bı bak bakalım ama her zaman sıkıntıdır bu motorlar sonra kulaklarımı cınlatma :)

askon
18 Aralık 2011, 01:45
senın kafan gercekten karışmış ama ben yardımcı olmaya calışayım hayatının en kullanışlı masrafı benzını az ihtıyaclarını karşılayacak fazla hızlı olmayacak bir motosıklet sec kendıne

Lucas
18 Aralık 2011, 02:19
Scooter mi cup mi? Commuter mi cup mi? Cbr250 mi ninja 250 mi? asya mi mondial mi? Enduro mu cross mu? Bmw mi Honda mi?
Daha yuzlerce ornek verebilirim benzer. Bunlardan birini sorsaydin kararsizlik zor derdim. Scooter mi SS mi diye sorunca haline acidim valla :)

seyitster
18 Aralık 2011, 02:22
Scooter mi cup mi? Commuter mi cup mi? Cbr250 mi ninja 250 mi? asya mi mondial mi? Enduro mu cross mu? Bmw mi Honda mi?
Daha yuzlerce ornek verebilirim benzer. Bunlardan birini sorsaydin kararsizlik zor derdim. Scooter mi SS mi diye sorunca haline acidim valla :)
değil mi yaa arkadaş resmen tuz mu şeker mi demiş ??? hani bana kalırsa süpersport hatta naked diyebilirim

raks1995
18 Aralık 2011, 02:45
fiyat olarak 10bin düşünüyorum.. boy 182cm kilo 85 tabi birde bunları düşünün.. cbr125 e baktım oyuncak gibi kaldı .. yakın bi zaman da cbr250 ye oturuyum bi ..

Fatih Ada
18 Aralık 2011, 03:06
SYM gts 250i evo ya bakmanı öneririm..

raks1995
18 Aralık 2011, 03:13
evet baktım kymconun 300 lüğü var bide.. sanki o daha iyi gibi geldi bana. şuan ona bakıyorum..

Syanur
18 Aralık 2011, 03:49
İlk defa böyle bir soru ile karşılaştım.

Benim de sorularım var, dizel mi F16 yakıtı mı?? Yoksa pick.up mı yada deniz.altı mı?? Bunlara cevap arıyorum ama bir türlü bulamıyorum...Üstüne üstlük kafa çok karışık::blusssh:

sessizsakin
18 Aralık 2011, 03:59
Öncelikle herkese selamlar. Arkadaşlar kafam çok karışık..

Lise öğrencisiyim okula, dershaneye, yazında sahil vs. gitmek için tabi bide hayalim şöyle bi akdeniz turu yapmak için bir motor istiyorum.
Kısacası hayatımda kullanacağım :))

Supersportta 1 yıllık araştırma sonucu Honda CBR250R ye karar verdim.
Sonra aklıma bir soru takıldı ve Scooter mı alsam diye düşünmeye başladım.

Okula, denize vs. bir yere gidince kaskı nereye koyacağım ?

Scooter alsam isteklerimi karşılayacak genç tarzı bir model var mı?

İlk motorum olmayacak. Daha önce kendi topladığım bi Chopperım vardı 50cc =)

Supersport kullanan arkadaşlardan püf noktalar istiyorum. Şimdiden teşekkürler :)

scooter keyif, SS adrenalin işidir. sen hangisine daha çok bağımlısın :) o önemli...

lakin, ekonomi ve dayanıklılık bakımından iyi bir vitesli motor, her türlü scooter'dan iyidir...

kişisel fikrim scooter'lar uzun yol için iyi olmayıp daha ziyade şehir içi kısa mesafe ulaşım için basit, eğlenceli ve kullanışlıdır...

bunun dışında, motosiklet olabilme yetenekleri diğer tarz bir çok motora göre zayıftır.

bir çok motosikletin arka selesinde kask için kilitleyebilme çengelleri bulunur. kimisinde sonradan yapılabiliyor kaskını yanında taşımak istemiyorsan...

ama derim ki, motosiklet kullanıyosan, kaskını yanında gururla taşı :P

Raphae1
18 Aralık 2011, 05:06
Bu arada klasik bir soru sorayım EHLİYET var mı?

sakinseytan
18 Aralık 2011, 05:18
bence yok :)

Choppermod
18 Aralık 2011, 06:03
valla yaza yönelik kullancaksın gibime geliyo e haliyle sahil kum vs çoğu yere girceksin ss bir motor alıp harap etme derim mondial zn125 modeline bir bak istersen belki hoşuna gider görünüşte ssle hiç alakası yoktur ama sahil kumsal gibi yerlere çok yakıştırmışımdır herzaman bu motoru

safakk
18 Aralık 2011, 08:00
iyi bir scooter işini fazlasıyla göreceğini düşünüyorum neden mi?

Bagaj hacmi geniş bir geziye çıksan tıka basa doldurabilir yada kaskını rahatça koyabilirsin. Ayrıca diğer tarzlarda olduğu gibi scooterlarda arka çanta çok sırıtmıyor görünümü bozmuyor

Yazlık yerde sırf denize gitmek için ss hem biraz abartı olur hemde toz toprak dağ tepe ss le çıkmanın imkanı yok

dersanenin önüne çektiğinde evet kızlara fena havan olur ama unutma nazar diye birşeyde var ve bıraktığın yere geri döndüğünde motorunun grenajlarını bulamayabilir hatta motoru yerinde bulamayabilirsin :P

Şehir içinde özellikle yoğun trafikte vites değiştirmek bir süre sonra işkence oluyor

son olarak scooter da sele daha geniş daha rahattır bu hem senin hemde arkana alacağın yolcular için büyük bir konfor

Kısaca cbr250 kötü motor değil tabiki ama scooter biraz daha amaca hizmet ediyor sanki?

DarkSeleCT93
18 Aralık 2011, 11:02
scooter almaktansa honda cbf150 al boşuna 250 lik alma ve cbf yi motoru limitlerde kullanmazsan 7-8 sene rahat gider ayrıca gercek motor kesin vitesli ve debriyajlı olmalı bana göre

GP500-1st
18 Aralık 2011, 12:36

Benim de sorularım var, dizel mi F16 yakıtı mı?? Yoksa pick.up mı yada deniz.altı mı?? Bunlara cevap arıyorum ama bir türlü bulamıyorum...Üstüne üstlük kafa çok karışık::blusssh:

Ben 250 cc bi deniz altı öneriyorum. Hem az yakar hemde iki kişi binersen batmaz:cat:

jr.
18 Aralık 2011, 13:12
sym gts 250i evo'yu ben de öneriyorum.

raks1995
18 Aralık 2011, 13:51
Ehliyeti alinca alcam tabiki motoru . Ehliyet icin az kaldi ..
Sym gts 250i evo banada guzel gozukmeye basladi .
Cbr icin kask kilidi arastirayim ben .

Deniz alti ise kafama yatti . 7 metrelik buldum bir tane . Ama siyah deniz alti pek hosuma gitmiyor , mor ve lila boyatcam.
Syanur önerebilecegin bi boyaci varmi ??

RruDeBoyY
18 Aralık 2011, 13:59
aynen bu soruda bi problem var dostum schooter la ss nasıl arasında kaldın anlamadım çok çok farklı sınıflar ilk defa bineceksen schooter alacaksın uzun yaşayacaksın bide çinliden uzak dur

GP500-1st
18 Aralık 2011, 14:02

Deniz alti ise kafama yatti . 7 metrelik buldum bir tane . Ama siyah deniz alti pek hosuma gitmiyor , mor ve lila boyatcam.

Şaka bi yana kardeşim. Cbr 125 '11 kullanıyorum. söylediğin amaçlar için hiç tavsiye etmiyorum. kask mont dizlik herşey elinde kalıyor. arkaya sepet taksan pek uymuyor. ben bu sene yazlıkta kullandım otomatik ve büyük sepetli bi motoru aradım doğrusu. sıcaklarda eziyet vitesli ve spor motor.

Scooterdan saşma. Xciting 250de istediğin karizmayı ve konfaoru alırsın

truveo
18 Aralık 2011, 14:09
supersport ile scooter ne alaka ya :sunny:

samet10
18 Aralık 2011, 21:54
hacı sana ss gelmez

sen en iyisi bi maxiscooter al o seni paklar her derdine deva olur :)

raks1995
18 Aralık 2011, 23:15
motokurt abi sayesinde karar vermiş bulunmaktayım.. SS diyorum =) Abi alırım güzel bide topcase takarım 10NUMARA ..

Teşekkürler destekleriniz için.

motorcu48
18 Aralık 2011, 23:23
yaw şu cbr250 kawa ninja 250 gibi motorlara süpersport demeyin ya sadece spor hatlı

artı cbr250 vfr1200 ufağı sayılır neden cbr ibaresi bile saçmadır

ancak cbr250 başlamanı siddetle tavsiye ederim motor tutkunuysan vites atımından okadar zevk alırsınki anlatamam

raks1995
19 Aralık 2011, 00:27
7 yaşında yazlıkta bi scooter sürdüm (baba kucağında) o günden beri :D CBR iyidir :)

Syanur
19 Aralık 2011, 01:12
Karar vermene sevindim. Ozaman bu da benden sana hediye niteliğinde tavsiye olsun :) (Sabırla cevap vermişsin ilk mesajıma)

Link ; Eyecase_L32 (http://www.motomaxonlineshop.com/main/eyecase_l32_topcase-pmu1272.html)
http://www.motomaxonlineshop.com/pictures/7.jpghttp://www.motomaxonlineshop.com/pictures/eyecase.jpg
http://www.motomaxonlineshop.com/pictures/3.jpghttp://www.motomaxonlineshop.com/pictures/4.jpg

Daha bugün aldım, diğer 32 litreliklere göre çok daha iyi bir tasarıma ve işçiliğe sahip. Arkadaşın 32 litreliğine dizlik+kask sığdıramamıştım, bunun içine girenler;

http://rflintonandsons.co.uk/acatalog/lz6%20m-japs-black-yellow-blue.jpg 1 full-face kask
+
http://img217.imageshack.us/img217/5176/44417alya9.jpg 1 çift kocakafalı dizlik
+
http://mch-clothing.co.uk/images/protection/knox_kompakt_03.jpg 1 katlanabilir sırt koruma

Alman üretimi bir ürün, gayet kaliteli, çengeli sağa çevrilince kendi kendine açılıyor, sola çevirince kasa komple çıkıyor. Taban aparatı ise takılması çok kolay şekilde çok delikli, çok vidalı tasarlanmış.
Şahsen 32 litre olması ideal, daha büyük olunca çok kaba oluyor, daha küçük olunca da işlevsel olmuyor.

raks1995
19 Aralık 2011, 08:42
kesinlikle lazım ürünler.. fiyatları neler acaba ?

topcasei beğendim (doğal olarak kaskı içine koyup gitcem okula vs.) anahtarlı kilidi var dimi ?

Syanur
19 Aralık 2011, 11:38
kesinlikle lazım ürünler.. fiyatları neler acaba ?

topcasei beğendim (doğal olarak kaskı içine koyup gitcem okula vs.) anahtarlı kilidi var dimi ?

Eh var tabi anahtarı, olmaz mı :) Anahtarla kilitli ise kapak açılmıyor yada kasa yerinden çıkamıyor. Kilit açıkken gayet basit bir kullanımı var. Yani kısacası ürün kaliteli, özellikle işçiliği. Çin malı kasalar gibi 2~3 ay sonra şangur şungur ses gelmez rengi solmaz inşallah.(Kullanıcı birisiyle mesajlaşmıştım ~1 yıldır çok memnun olduğunu söylemişti)

Aldığım ürünlerden kaskı geçiyorum,tavsiye etmem. ~210 tl normal fiyatıyken 140Tl ye bulduğum için almıştım. Tabi ucuz olduğundan değil, sharp'tan 5 yıldızı olduğundan dolayı almıştım. Ama güvenliği ve desenleri dışında nesi hoşuma gidiyor.....:silent:....:sunny:....belki kolay açılıp kapanan kilit sistemi...

Dizlikler; dizlikler (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/96661-bu-mu-bu-mu.html#post2516691) Bu dizlikleri şiddetle tavsiye etmem ama burayı bir oku ve mutlaka dizlik kullan derim kısaca. Fiyat 50 TL

Sırt koruması (Knox Kompakt); Mükemmel! Tek kelime ile mükemmel. En yüksek güvenlik seviyesini sunmuyor belki ama kesinlikle çok güzel bir ürün. Bu Knox markasının yaptığı hiçbir ürünün gereksiz, kötü yada başarısız olduğunu görmedim zaten. Diğer markalar ile karşılaştırınca gerçekten çok kaliteli iş yapıyor bu adamlar diyorum. Özellikle katlanıyor olması çok çok pratik bişey günlük kullanım için, zaten adamlar da bu ürünü daha çok "street riding" diye tanıtıyorlar. Markanın 2 tane daha sırt korumalığı var ve en üst seviye güvenlik sunmasının yanında diğer birçok marka sırtlığa göre oldukça ergonomik ve konforlu. Bu ürünün fiyatı 140 TL fakat İngiltere(membası) fiyatı 80£ (yani ~240 TL !?!?!).
iDp72XT1c-w

bY_aLp
19 Aralık 2011, 14:54
ikisinin tadıda bambaşkadır ama vites değiştirmek bana daha zevkli geliyor ilk motorum maxiscooter dı masraf çok aştı başıma kymco ck 125 aldım viteslinin tadını aldıktan sonra scooter a geçermiyim birazcık düşündürüyor bu hafta cbf150 almayı düşünüyorum kredim onay bekliyor olursa cbf150 alacağım arkaya bi topcase doldur pılını pırtını ohh mis gibi :)))

raks1995
19 Aralık 2011, 19:42
çok aklıma yattı bu ürünler teşekkür ederim kardeşim :))

mehmet tufan
19 Aralık 2011, 19:51
ohah! ahahah.
kardeşim kafan çok karışık senin allah yardımcın olsun.
ha bana kalsa.
ikisinide geç 250 yada 600+ chopper al derim.

MotorKafa
19 Aralık 2011, 20:06

Ben 1 hafta içinde ikinciye görüyorum bu tarzda soruyu. Öncekindede arkadaş " naked mi cruiser mı? " diye sormuştu. Orda verdiğim örneği yinelemek istiyorum.

Soru aynen şuna benziyor. " Ben asexuelim. Artık bi cinsel tercihim olsun istiyorum ama kızlardan mı hoşlanayım yoksa erkeklerden mi ? kararsız kaldım " İşte bunun gibi bir soru.

SS nereeee scooter nere...

raks1995
19 Aralık 2011, 22:10
:D ss diyorum motorkafa :)

ANTHYPATHY
19 Aralık 2011, 22:58
Özgür kardeşim işin aslına bakarsan 250 cc bir chopper senin isteklerine fazlasıyla daha uygun gibi duruyor. Ancak zaten onu şeçenek olarak sunmamışsın. Doğal olarak elediğin belli. Ancak ben kendi tecrübemden gerçi zaten tercihini yapmışsın ama sana ne olursa olsun vtesli bir motorsiklet almanı öneririm. Elini altında debriyajın sol ayağında vitesin olsun her zaman.
Elbette scoterların rahatlıkları otomatik vitesli oldukları için ayrı ama unutmayalımki hızımızı azaltmada vitesin olması çok büyük bir avantaj. her ikisinide kullandım biliyorum saatte 80 km ile giderken kullandığı scooterda ABS yoksa en ufak bi acil durumda geçmiş olsun oluyor malesef ülkemizdede butür şeyler çok.
Ayrıca lastik yapıları sipeten alcak olduğu içinde fren anında özellikle biraz tozlu yada hafif kaygan zeminderle çok dikkat gerektiriyor. Açıkçası bu benim kişisel görüşüm ben scooterlardan diğer büyük motorsikletlerden çok daha fazla korkuyorum.
Artık hedefide belirlemişsin hayırlı olsun.

Syanur
20 Aralık 2011, 00:09
çok aklıma yattı bu ürünler teşekkür ederim kardeşim :))

Rica ederim. Her kafadan bir ses çıkıyor(ben de dahil), sana kolay gelsin :)

m.şanveren
20 Aralık 2011, 01:08
İkisininde arasında pek bir fark yok haa SS haa Scooter aynı kapıya çıkar:P

motodreams
20 Aralık 2011, 17:38

Sym'le gts 250 evo bi scooter'e göre biraz fazla yakıyor diye duymuştum :) Deniz altına gelince lila kötü durur :queen:

dürümdöner
20 Aralık 2011, 17:45
İkisininde arasında pek bir fark yok haa SS haa Scooter aynı kapıya çıkar:P

erqenlik bunalımı olsa qerek..!

safakk
20 Aralık 2011, 19:13
ikisinin tadıda bambaşkadır ama vites değiştirmek bana daha zevkli geliyor ilk motorum maxiscooter dı masraf çok aştı başıma kymco ck 125 aldım viteslinin tadını aldıktan sonra scooter a geçermiyim birazcık düşündürüyor bu hafta cbf150 almayı düşünüyorum kredim onay bekliyor olursa cbf150 alacağım arkaya bi topcase doldur pılını pırtını ohh mis gibi :)))

Hocam merak ettim ck 125 i satıp neden cbf e geçiyorsunuz? Uzun vadede bende ck 125 almayı düşünüyorumda. önerirmisiniz çok bakım ister mi parçası pahalımıdır?

raks1995
20 Aralık 2011, 21:46
ikiside farklı amaçlara yöneliktir. ama sana göre hayat bir suysa köpürt beni pakize :D