PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 150 mr? Mondial 150 mcx Roadracer???

cem5106
17 Aralık 2011, 19:29
Merhaba yeni başlayacağım motor serüvenime Eğirdir ve Isparta'da honda bayi/servisi olmadığı için Mondial veya Kanuni ile başlamak üzereyim ancak Mondialin bu iki modeli arasında kaldım doğrusu. motorları aynı görüntü ve sürüş tekniği farklı. Anladığım kadarıyla ikiside yeni modeller kullanım rahatlığı ve kolaylığı açısından kullanıcılarının yardımına ihtiyacım var. Tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

windyS150
17 Aralık 2011, 20:07
150 mr yi tavsiye etmem 20 km yoldan arkla beraber dönüyorduk onda mr vardı bnde windy s 150 bn 2 kisiyim o tek düz yolda yetisemedi bana ben düz yolda 2kisi 120km hızla gidiyordum devirde 10500 e gelmisti tabi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Ama mcx cok iyidir oda tanıdık birinde var windy yi geçiyor motorda süper bir tork var almanı tavsiye ederim :)

DarkSeleCT93
17 Aralık 2011, 20:26
mondial 125 kt yi tavsiye ederim sürùş rahatlığı acısından

cem5106
17 Aralık 2011, 20:44
ben yarış yapacak seviyeye herhalde ancak iki sene sonra gelirim sadece sakin sakin köy dağ bayır gezmek için almak istiyorum motoru sağlamlık benim için çok önemli

windyS150
17 Aralık 2011, 21:09
ben yarış yapacak seviyeye herhalde ancak iki sene sonra gelirim sadece sakin sakin köy dağ bayır gezmek için almak istiyorum motoru sağlamlık benim için çok önemli

Mcx aradığım motor emin olabilirsin :)
Mc yi bilemem ama mcx gercekten kendi klasının en iyisi sayılabilir.

cem5106
17 Aralık 2011, 21:20
Mcx aradığım motor emin olabilirsin :)
Mc yi bilemem ama mcx gercekten kendi klasının en iyisi sayılabilir.
teşekkürler

kolcay
17 Aralık 2011, 21:45
ben mc kullanıcısıyım tavsiyem mcx

kanlıcalı
08 Şubat 2012, 11:19
mr yoksa mcx mi bence bu konuda senin fiziki yapın ve ihtiyaçların doğrultusunda seçmende fayda var. eğer boyun 1.75 ve üzeri ise mcx alman doğru olur.ben boyumın 1.71 olması ve yol tutma açısından mr aldım güzel motor .

Zodium
08 Şubat 2012, 12:44
hic birisi.

KAYA28
08 Şubat 2012, 13:39
kymco grand dink almada ne alırsan al ışıklarda kalkarken ön taraftan gelen titreme ve zorlama sesi açık kasa anadoludan duyuluyor.

bence servis kolaylığı parça ucuzluğu ve o ilçede tutulan modeli dikkate al bence.

s.e.c
08 Şubat 2012, 14:13
arkadaşım mcx ve mr de aynı güç ve tork var daha doğrusu motor aksamı a dan z ye aynı. sen hangisini beğeniyorsan, hangisi senin tarzına ve kullanım şekline hitap ediyorsa onu al. kesinlikle ve kesinlik şu lafımı es geçme: mcx te deli gibi tork var mr den iyi falan diyenlere çok aldırış etme çünkü mcx te deli gibi tork olduğunu kabul eden birisinin mr dede deli gibi tork olduğunu söylemesi gerekir ikisinin de motoru aynı son hızları ve ivmelenmeleri aynı. ( mondialın sitesinden teknik özelliklere bakabilirsin ) şimdi sana şunuda diyebilirler mcx in tekerlekleri daha büyük o yüzden son hızı daha çok falan diyebilirler ama o aradaki tekerlek farkını ön ve arka dişli oranlarını değiştirip aynı hale getirip piyasaya sürüyorlar aklında bulunsun dostum

kkorhann34
09 Şubat 2012, 01:04
1.94 civarı boyum var bende mcx kullanıcısıyım motorumun en sevdiğim özellikleri arasında altımda bi bisiklet varmış gibi durmaması ;)

sercan2667
09 Şubat 2012, 01:37
ben gittim.inceledim.arkası disk çok hoş motor.RoadRacer 150 X

daghas
08 Eylül 2012, 18:55
Arkadaşlar 150 mcx motorumu 06.09.2012 tarihi ile almış bulunmaktayım. O yüzden ilk izlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim. Ben hangi kategoride olursa olsun çinli bir motor markasının ve ürününün bu işin kitabını yazmış markalarla kıyaslanmasına karşıyım ve karşılaştırma yapan sürücü yada kullanıcılarada hayretle bakıyorum. O yüzden hangisi daha iyi sorusu yerine neden bu mondialı almalıyım şeklinde bir soru soruldugunu varsayarak kişisel cevabımı vermek istedim. Motorsikletimin siyah olmasını umarken kırmızı rengini yakından görmemle fikrim ve zikrim anında değişti. Bu renk siyahla harmanlanarak çok dikkat çekici bi hal aldırmış motora bu bir. İkincisi motoru ilk kullanmaya başladıgımda en ufak bir gaz verme hareketimde ileri dogru atılması çok hoşuma gitti. 162 cc olması ve gaz teline hafif dokunmada bile sıçraması gerektiğinde giderim havasını veriyor insana. Motorbisikletin kırmızı olması sebebiyle lastiklerinede kırmızı şerit çektirdim , bakışların yoğunlaştıgı spor bir görünüme büründü aracım. Şimdi gelelim neden bunu almamız gerektiğine.
1) Plaka masrafı ile beraber 5.100 lira hondaya yada onun muadili bir markaya verecek paranız yoksa (ben 3.000 + plaka ya aldım) kesinlikle bunu alın , ha benim için para sorun değil diyorsanız elbette japon alın bu kadar basit.
2)Çok sık olarak şehir dışı kullanım yaparım diyorsanız sağlam bir marka , bayramdan bayrama seyrandan seyrana şehir dışına çıkarım benim %90 lık işim bulunduğum bölge ve çevremdedir diyorsanız kesinlikle bunu alın.
3) Servisi parçayı sorun etmem bırakırım parayı basar alırım diyorsanız sağlam bir marka , aman abi ne yaptın biz parayı nasıl kazanıyoruz sen biliyormusun , hem bakıma girsin hemde yedek parçalarından üzmesin diyorsanız kesin bunu alın.
4) O sağlam markanın bana yetkili servisi uzak bi durum olsa sırtımdamı götürecegim makinayı yada araba tutup bi dünya nakliye parasımı vereceğim , zaten serviside bir tane kimbilir ne kadar fatura çıkaracak şimdi diyorsanız kesinlikle bunu alın. Zira hem semtinizde hemde semtinizin ilçelerinin çogunda yetkili servisi bol miktarda var. İşinize gelene götürürsünüz.
5) (AYNI KATOGORİDE ) arka fireni disk firen olan benim bildiğim tek motor.
6) Arka lastik genişletilmiş , çift kanallı yapılmış .
7) Bunu almakla cebime kalan ortalama 2.000 liralık bir parayla ne kadarlık bakım ve yedek parça malzemesi alabilirim , yada kaç litre benzin alıp gezebilirim hesaplayın bakalım.
SONUÇ : Ben özünde çinli motorlara pek sıcak bakmam ama şu bir gerçek ki mondial (BU MODELİYLE ) pastadan pay kapmayı kafasına koymuş bir kere. Ve diyorum ki ister alın ister almayın ama bir bayisine uğrayarak sadece makinaya yakından bakın.

Ogur
08 Eylül 2012, 20:29
Motor iyidir sadece yarım saatten sonra sele insanı çok rahatsız ediyor uzun yol gitmeyeceksen vultere iyidir birde herhalde Çin motorların özelliği civatalari sıkça elden geçir

kanmix_x
08 Eylül 2012, 20:37
Artçı selesi kılıç gibi :queen:

Golha
25 Ekim 2013, 02:02
Merabalar Bende Mc-x kullanıcısıyım Gerçekten bir cin malı olsada japondan bin kat daha iyi geliyo bana istediğim her hareketi manevrayı cok kolaylıkla yapabiliyorum.http://imageshack.us/photo/my-images/843/rqrb.jpg/
http://img843.imageshack.us/img843/3885/rqrb.jpg