PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : piyasada satılık kazalı motor olmaması

erro
17 Aralık 2011, 02:34
bu aralar çok fazla satılık ilanlar bölümünde geziyorum...bazen kendimi hiç almayacağım motorlara bakarken buluyorum...hepsinin ortak özelliği ise kazası yan yatması yok maşallah..cillop gibi....allah kimseye kaza bela vermesin de çok çok nadir rastlamak da garip....

Slayerrr
17 Aralık 2011, 02:37
Aynı zamanda km'leri orjinal ve bakımları zamanında yapılmıştır. :mrgreen:

mete_han
17 Aralık 2011, 02:42
Şimdi olay şu..yan yatmadan kasıt ne..olduğu yerde düşen motorla kazada 100 metre kayan motor arasındaki farkı kimse anlayamaz..ikiside genelde söylemiyor..ama incelendiği takdirde bu detaylar rahatlıkla anlaşılır..kimse malım kötü demez..birde ilk sahibi değilsen geçmiş muamma...fi tarihte bir cbf 500 bakmaya gittik..bende eksper için gittim ...neyse motor bakımlı gayet şık derken şase nodan birde baktırdık pertden çıkma motormuş..hayatta anlamana imkan yok bu detayları...ve örnek vermem gerekirse piyasadaki fazerların yarısından fazlasının kmleri düşürülmüş bence...yatması kalkması olmalı bir motorun ama kmsiyle oynanıp size kaktırılması daha adice...yan grenajları değiştir olay tamamdır...ben alıcı olsam belki duymakj istediğim şey bu...yani bir hatunla evlenseniz o kişinin vesikalı bir fahişe olduğunu kirli geçmişi olduğunu kim bilmek veya öğrenmek ister ki..teşbihte hata olmazmış:)

immortalboss
17 Aralık 2011, 02:48
Aynı durum otomobiller içinde geçerli.Arkadaş araba var.Resmen macundan yapılmış gibi...Adam hala benim arabada gram boya yok diyor.Heralde komple boyandıktan sonra hiç boyanmadı demek istedi. :) Motosiklet konusu daha garip...Çünkü grenaj değişikliği olduğunda nasıl anlaşılıyor bilmiyorum.Keşke her motosikletin grenaj içlerine grup seri numarası vurulsa,ya da motosikletin şase numarası...

erro
17 Aralık 2011, 03:01
otomobil için yine anlaşılıyo ve km olayı da farkettirebiliyo detaylarda ve düşürmek nispeten daha zor...araç ilanlarında yine insaflı milletimiz..çoğu ilanda belirtiliyo, kaldı ki cihazla öğrenmek çok kolay...

slayerrr evet onu söylemeyi unutmuşum:)

Mengu16
17 Aralık 2011, 03:11
Arabalar için konuşuyorum. Tavan boyası güneşten çürümüş arabaları boyatmıyolar takla atmış muamelesi görmesin diye. Tavanın ve uzaktan arabanın boya öncesi birkaç fotoğrafı saklamaları yeterli aslında. Alıcıya fotoğrafları gösterirler, boyası çürüyen arabalar da belli aslında genelde 2000 model öncesi yerli arabalar. Birkaç yüz lira verip tavanı boyatsınlar bence, o iğrenç görüntüyle dolaşmaktan iyidir.

Soykan67
17 Aralık 2011, 03:33
Geçenlerde motosikletimi satmaya niyetlenmiştim.Milletin boşuna zamanını çalmayayım diye bütün sorunlarını yazdım.İlanı verdim ama tık yok.Sonra sorunları belirtmedim başladı teklifler gelmeye.Adamı yalan söylemeye zorluyorlar.Sorun dediğimde kilometre saatinin titremesi, 2-3 çizik ve birkez durduğu yerde yan yatması.Adamlar bakıyor ilanları hepsi temiz 0 gibi bizimkini görünce kaçıyor tabi. Dürüstlük en iyi satış politikasıdır dedik yaranamadık :)

K o r @ y
17 Aralık 2011, 11:22
Ben hep sıfır motosiklet alma taraftarıyımdır... Bugün kıçı kırık yamaha ybr 125 esd plaka dahil 4,500 tl.. ama bazı insanlar diyor ki ona bu parayı vereceğime 1,000 daha koyarım Gs 500 alırım keyfime bakarım.. yok arkadaş keyfine bakamazsın..işte durum orada değişir.. motosiklette 2. el alman için satıcıyı yakınen tanıman gerekiyor..Örneğin ben İrfan abiden motor alırım gibi.... ama onun dşında motosiklet elden düşme alınmaz.. buna karşıyım.. tabi şöyle bi durumda var ; alayım nasıl olsa model değiştireceğim mantığı devreye girerse iş değişir.. ama uzun yıllar kullanacağım derseniz sıfır motosiklet almak en mantıklısı

fat280
17 Aralık 2011, 11:34
Ben hep sıfır motosiklet alma taraftarıyımdır... Bugün kıçı kırık yamaha ybr 125 esd plaka dahil 4,500 tl.. ama bazı insanlar diyor ki ona bu parayı vereceğime 1,000 daha koyarım Gs 500 alırım keyfime bakarım.. yok arkadaş keyfine bakamazsın..işte durum orada değişir.. motosiklette 2. el alman için satıcıyı yakınen tanıman gerekiyor..Örneğin ben İrfan abiden motor alırım gibi.... ama onun dşında motosiklet elden düşme alınmaz.. buna karşıyım.. tabi şöyle bi durumda var ; alayım nasıl olsa model değiştireceğim mantığı devreye girerse iş değişir.. ama uzun yıllar kullanacağım derseniz sıfır motosiklet almak en mantıklısı

aynen koray abi uzun yıllar süreceksen sıfır almak daha mantıklı

BIYIKLI
17 Aralık 2011, 11:46
Motorumu satarken sahibinden sitesinde kazası olduğunu yazmıştım. Gelen teklifleri aklıma bile getirmek istemiyorum. :)

Daha sonra ilanı kaldırdım, vazgeçtim, bir süre sonra tekrar ilan verdim ve kazasından bahsetmedim. En sonunda bakmaya gelecek arkadaşa da telefonda kazası olduğunu ve değişen parçalarını söyledim. O yüzden bu kadar fiyat kırdığımı belirttim.

Yani sahibinden.com u mesken tutmuş "ölücü" tayfası yüzünden sattığınız malın kazasını baştan yazmak sinir katsayısımızı artırmaya yarıyor. Ciddi ilgilenen alıcıya detay vermek sanki daha mantıklı.

Uğur
17 Aralık 2011, 17:42
Hatalı,eksik,kusurlu birşeyin ticaretini yapıpta haketmediği bir parayı almak nasıl bir vicdan işidir bilemem.
Ama başkasını kandırarak kazanılan,kar edilen ticaret adamın iflahını bi yerde keser,bunu bilirim..

Sırf satılsın diye böyle basit şeylere tenezzül etmemek lazım..

egelim 43
17 Aralık 2011, 18:43
Zat-ı muhterem alıcılar hem ucuz olsun istiyolar hemde hiiiiçççç yan yatmasın düşmemiş olsun istiyolar ulem motor bu iki tekerinin üzerine bırak tutma bakayım nolur pat düşer:P yani kendi becerisiyle bile iki tekerinin üzerinde duramaz bence motor almaya giderken satıcının yazıp çizdiği değil kendi araştırma ve izlenimlerimiz önemlidir.. Tabiki satıcıda güven vermeli ama ilk önce kendi araştırma ve izlenimimiz:cat: Arabaya gelince 90 model araba ilanı verdim geçende amcam değişen varmı diye soruyor:pr: bende dedimki değişen varmı bilmem ama keşke değişen olsa :mrgreen: öyle değilmi ama 90 model yerli arabanın 21 senelik malzemesi fabrikasyon olsa ne olur eskimiş olur:P ama değişmiş olsa en azından yenilenmiş olur:cat::queen:

kingcüneyt
17 Aralık 2011, 18:51
4 silindir ve üzeri motorlara bakın bütün ilanlara hangisi bakımsız maşallah ne kadar motor kültürümüz varmışta haberimiz yokmuş.. bakımsız motor yok gibi hepsi doldurmuş bişeyler.. km düşürme olayı motrda anlama zorda arabada biraz daha belirgin direksiyon derisi filan kavlamış adam hala 40 binde diyor ... :)

babaçi
17 Aralık 2011, 23:08
1,5 yıl önce sattığım comet 5.kez ilana çıktı.....herseferinde de farklı kişilerle....açıklamaları okuyunca vay beee ne motormuş diyorum.hepte 3. sahibi veriyor ilanı.

immortalboss
17 Aralık 2011, 23:34
Eniştemin hyundai accent vardı.1.3 araba...Neyse arabaya çok güzel bakmadı...2001 model araba.0 aldı.Arabayı tangır tungur kullandı.Yıkatmaz,yağ değiştirmez...Bir gün tamirciye gitmiş.Adam hava filtresini değiştirip güzel oturtmamış...Motorda oradan tozu,pisliği çekerek silindirleri zımparalamış...Araba yağ yakmaya başlamış.Enişte de götürüyor arabayı başka yere.Adama diyor bak bakalım olacak bir şey var mı.Adam komple indirmiş motoru. :queen: Abi demiş bu yağ yakıyordu seni severim motor yapalım buna!!! Neyse enişte ben sana aç mı dedim,salak mısın vs...Fırçalamış adamı.Arabaya motoru yaptık.Cillop gibi oldu.65000 km idi.Enişte 148 000 km'ye kadar kullandı arabayı. :) Neyse bir galericiye sattık sonra.Arabanın tek boyanan yerleri tamponları.Çıkarken sürtme olmuş,taş gelmiş...Biz de boyattık.Baktılar araba temiz.Sattıktan 2 gün sonra bir gittim bizim araba 78000'e düşmüş. :)...Araç düzgün olduğunda,anlaşılmayacak durumu olduğunda bu tür şeyler çok yapılıyor...