PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba Cg 100 korna sorunu yardım lütfen

4Le0nidas
16 Aralık 2011, 14:23
nerdeyse 1 yıldır kullanmadığım kuba cg 100 motorumu dün takozdan indirdim bakım yaptım depo içi filan küf olmuş çıkarıp temizledim herşeyi topladım aküyü taktım sonra kontağı açtığımda otomatik korna basmaya başladı sizce nedendir bu arkadaşlar kafayı yicem ya :S

Mengu16
16 Aralık 2011, 14:34
kornanin arkasina bakin muhtemelen fislerinden biri cikmistir. cikmamissa korna fisleri oksitlenmis olabilir. fisleri sokup hem fisleri hemde takildigi yerleri zimparalayin

4Le0nidas
16 Aralık 2011, 14:50
tamam teşekkürler deniyeceğim

4Le0nidas
16 Aralık 2011, 21:28
denedim ama bi etkisi olmadı neden böyle oldu ki acaba depoyu filan temizlemeden önce böyle bi sorun yoktu :S

_w_
16 Aralık 2011, 21:37
Farın altındaki soketleri hiç oynadınızmı?

35emre35
16 Aralık 2011, 21:43
anladığım kadarıyla çoğu şeyi depoyu filan söktünüz, bu arada kablolar söktüğünz parçallar yada depo arasında sıkışıp şase yapıyor, böylelikle kontağı açtığınızda direk çalmaya başlıyor olmasın? bir de korna düğmesinin olduğu kısımı söküp bak derim, balata spreyi gibi temizleyici bir sprey var ise söktükten sonra temizle. kolay gelsin

4Le0nidas
17 Aralık 2011, 00:09
Farın altındaki soketleri hiç oynadınızmı?
malesef oynamıştım farı cıkarıp duzeltmıstım soketlerde gerı takarken oynamıştır yerınden buyuk ıhtımal

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

anladığım kadarıyla çoğu şeyi depoyu filan söktünüz, bu arada kablolar söktüğünz parçallar yada depo arasında sıkışıp şase yapıyor, böylelikle kontağı açtığınızda direk çalmaya başlıyor olmasın? bir de korna düğmesinin olduğu kısımı söküp bak derim, balata spreyi gibi temizleyici bir sprey var ise söktükten sonra temizle. kolay gelsin

tamam teşekkürler denicem bi farın ordaki soketlere bakayım olmazsa sizin dediklerinizi uygulucam gene olmazsa sanayi yolları beni bekler :)

maxi97
17 Aralık 2011, 00:33
yeni hat çekersin sanayiye gerek yok.

_w_
17 Aralık 2011, 01:09
malesef oynamıştım farı cıkarıp duzeltmıstım soketlerde gerı takarken oynamıştır yerınden buyuk ıhtımal

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

tamam teşekkürler denicem bi farın ordaki soketlere bakayım olmazsa sizin dediklerinizi uygulucam gene olmazsa sanayi yolları beni bekler :)

büyük bi ihtimal soketleri bağlarken sağ kumandayı sola sol kumanyağı sağa takmışındır. Onları kontrol et. ya da şöyle yap motordaki bütün kumanda panelleri aç kapa far-uzun kısa sinyal 4 lü ) bunları oynarken ses gidiyorsa büyük bi ihtimal soketleri yanlış bağlamışındır. :) şimdiden kolay gele.