PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ Problemi

Uğur
15 Aralık 2011, 23:36
Bu akşam scooter ile eve dönerken trafik ışıklarında yağ tıpasının olduğu yerden dumanlar çıktığı gördüm. Hemen kenara çektim yağ tıpası gevşemiş,motor yağı dışarı akmış. Kontrol ettim yağ çubuğunda sadece 1 cm kadar yağ vardı. Hemen benziciye gittim. Benzincideki çocuk bana Hava Soğutmalı İki Zamanlı Motosiklet Yağı vermiş o telaşla bakmadım. Yanımda alet edevat yoktu değiştiremedim yağı öylece eve kadar geldim.

Şimdi size iki sorum olacak;

1-Belirttiğim yağ miktarı ile 2-3 km kadar yol gittim.Bir sorun olur mu

2-Scooterım 4 zamanlı ve hava soğutmalı. Bu yağı scooterımda kullanabilir miyim?

Cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim..

safakk
16 Aralık 2011, 00:11
valla sorun olur mu bilmem ama en yakın zamanda 4 zamanlı motorlara uygun yağ ile mevcut yağını değiştirmeni öneririm

ferhatkars
16 Aralık 2011, 00:19
merak etmeyın telaşa gerek yok motorunuza birşey olmadı...
sadece yağı 4 zamanlı motor yagı ile değiştirin yeter....:cat:

Volkan Serezli
16 Aralık 2011, 00:30
Bu akşam scooter ile eve dönerken trafik ışıklarında yağ tıpasının olduğu yerden dumanlar çıktığı gördüm. Hemen kenara çektim yağ tıpası gevşemiş,motor yağı dışarı akmış. Kontrol ettim yağ çubuğunda sadece 1 cm kadar yağ vardı. Hemen benziciye gittim. Benzincideki çocuk bana Hava Soğutmalı İki Zamanlı Motosiklet Yağı vermiş o telaşla bakmadım. Yanımda alet edevat yoktu değiştiremedim yağı öylece eve kadar geldim.

Şimdi size iki sorum olacak;

1-Belirttiğim yağ miktarı ile 2-3 km kadar yol gittim.Bir sorun olur mu

2-Scooterım 4 zamanlı ve hava soğutmalı. Bu yağı scooterımda kullanabilir miyim?

Cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim..

bende eski zc kullanıcısıyım anladığıma göre motor fazla yağ kaçırmamış çubukta 1 cm olması iyi
bencede motora hiç bir zarar gelmemiştir
ama yağı 4 zamanlıyla değiştir derim
17 tl ye castrolu alıyordum ben

fat280
16 Aralık 2011, 00:34
merak etmeyın telaşa gerek yok motorunuza birşey olmadı...
sadece yağı 4 zamanlı motor yagı ile değiştirin yeter....:cat:

aynen en kısa zamanda hemen değiştirin yağı fazla sürmeyin çok ince olmasından biraz sürünce zarar verebilir

Uğur
16 Aralık 2011, 01:02
Cevap veren herkese çok teşekkür ediyorum. En kısa sürede uygun yağ ile değişimi yapacağım.Tekrar çok sağolun.