PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1969 Jawa 250

Zodium
15 Aralık 2011, 00:16
Merhaba arkadaslar 69 model full nikelajli sifir krem rengi boyali jawa 250 buldum sifirindan daha temiz her yönüyle almaya niyetlendim ne dersiniz alinabilirmi günlük kullanim icin yakit durumu nasildir cabuk sorun cikarirmi bilgilerinize ihtiyacim var tesekkür ederim :)

gs500inanc
15 Aralık 2011, 00:23
Günlük kullanım için olmaz. garaj motoru olur haftada bir gün zevk ile binilir..

GaCCaLL
15 Aralık 2011, 00:29
72si bende var şuan bütün parçaları sökük bi halde boyanmayı beklemekte 100km de 3-4lt yakıtı vardı(fabrika verisi) araştırdığımda ama birebir denemek nasib olmadı hiç fotoğraf varsa atabilirmisin??

tomass
15 Aralık 2011, 00:39
Ne yaptın Kawasaki ATV'yi aldın mı, aldıysan resimleri bekliyoruz.

bluebird64
15 Aralık 2011, 01:04
iyi düşünmek lazım derim...

Zodium
15 Aralık 2011, 01:20
@gs500inanc neden kullanilmasin hocam?

@gaccal mobilim resim atamiyorum.

@tomass aldigim motorlar bende fazla durmuyor ya satiyor yada takasliyorum yanlis anlamayin galerici degilim :)

baska yorumlarda bekliyorum forumdaslardan tesekkürler.

immortalboss
15 Aralık 2011, 01:21
O jawa ile bence günlük kullanım olmaz.Ancak nostalji yapacağım derseniz olur.Oto yıkamacı bir abimin vardı.Hastalığı bu adamın.Garajın içinde çalıştırıp sesini dinliyordu.Meretin sesi de çok güzel.Tıntıntın...250 cc...İki zamanlı bir alet çok az yakmaz.Ancak çok yüksek devirli aletler değil bunlar.Belki bu ekonomiye bir artı sağlayabilir.Fiyatını söyleyebilirmisiniz.Merak ettim doğrusu.

Zodium
15 Aralık 2011, 01:27
O jawa ile bence günlük kullanım olmaz.Ancak nostalji yapacağım derseniz olur.Oto yıkamacı bir abimin vardı.Hastalığı bu adamın.Garajın içinde çalıştırıp sesini dinliyordu.Meretin sesi de çok güzel.Tıntıntın...250 cc...İki zamanlı bir alet çok az yakmaz.Ancak çok yüksek devirli aletler değil bunlar.Belki bu ekonomiye bir artı sağlayabilir.Fiyatını söyleyebilirmisiniz.Merak ettim doğrusu.

ben günlük kullanim icin düsünüyordum yarin sözlestik alacaktim ama bu yorumlar kafami karistirdi fiyati 5500 hocam.

immortalboss
15 Aralık 2011, 01:31
@gs500inanc neden kullanilmasin hocam?

@gaccal mobilim resim atamiyorum.

@tomass aldigim motorlar bende fazla durmuyor ya satiyor yada takasliyorum yanlis anlamayin galerici degilim :)

baska yorumlarda bekliyorum forumdaslardan tesekkürler.
Neden kullanılmayacağına gelirsek bu alet çok fazla bir teknolojiye sahip değil.Kulaktan dolma öğrendiğim kadarı ile fazla sıcağı ve trafiği sevmez.Ve yakıt inan bana biraz koyacaktır.:) Ama bir kez kullanmıştım.Müthiş bir alet.Ben buradayım diyor.Gaz koluna dokunduğunda o gücü hissedip kafayı kaldırışını izlemek müthiş bir durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

ben günlük kullanim icin düsünüyordum yarin sözlestik alacaktim ama bu yorumlar kafami karistirdi fiyati 5500 hocam.
Hocam 5500 tl çok benim düşünceme göre. :) Eğer motosiklet çok çok temiz ise.Ben alacağım yahu.Kimse engellemesin dersen alınır. :) Ancak benim tamircim getirdi bir tane.1750 liraya almış.Egzozundan jantına kadar orjinaldi.Km vardı ama hiç kaza yoktu.

Zodium
15 Aralık 2011, 01:56
Neden kullanılmayacağına gelirsek bu alet çok fazla bir teknolojiye sahip değil.Kulaktan dolma öğrendiğim kadarı ile fazla sıcağı ve trafiği sevmez.Ve yakıt inan bana biraz koyacaktır.:) Ama bir kez kullanmıştım.Müthiş bir alet.Ben buradayım diyor.Gaz koluna dokunduğunda o gücü hissedip kafayı kaldırışını izlemek müthiş bir durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Hocam 5500 tl çok benim düşünceme göre. :) Eğer motosiklet çok çok temiz ise.Ben alacağım yahu.Kimse engellemesin dersen alınır. :) Ancak benim tamircim getirdi bir tane.1750 liraya almış.Egzozundan jantına kadar orjinaldi.Km vardı ama hiç kaza yoktu.

arastirdigim ve gördügüm en temiz jawa 250 diyebilirim 10 bin deseydi satici kimse cok pahali etmez demezdi öyle kusursuz bir makina tam müzelik :) ama günlük kullanima uygun olmasi lazim bu efsane makinalarin konyada hala yogun bir sekilde fan kullanicisi var yanlismi biliyorum..

immortalboss
15 Aralık 2011, 02:10
Vallaha dışı seni içi beni yakar diyorlar ya.:) Öyle olabilir.Bu motosikleti faal olarak kullanan 1 kişi tanıyorum.O da nostalji olsun diye amerikan arabasından vakit bulduğunda biniyor.Vallaha hocam zevk senin,para senin. :) Hayatta bugün var yarın yokuz. Al gitsin.Hayatın tadını çıkar.

arca94
15 Aralık 2011, 02:20
Pek bilgim yok ama bayağı yakar sanki o be ?

Zodium
15 Aralık 2011, 02:22
Vallaha dışı seni içi beni yakar diyorlar ya.:) Öyle olabilir.Bu motosikleti faal olarak kullanan 1 kişi tanıyorum.O da nostalji olsun diye amerikan arabasından vakit bulduğunda biniyor.Vallaha hocam zevk senin,para senin. :) Hayatta bugün var yarın yokuz. Al gitsin.Hayatın tadını çıkar.

eyvallah hocam :)

GaCCaLL
15 Aralık 2011, 17:35
Ne yaptın acaba??

K o r @ y
15 Aralık 2011, 18:15
Ben sizin yerinizde olsam onu alırım..Noltalji olur benim için..gözüm gibi bakarım.. 69 mod. vay bee

fat280
15 Aralık 2011, 18:26
Merhaba arkadaslar 69 model full nikelajli sifir krem rengi boyali jawa 250 buldum sifirindan daha temiz her yönüyle almaya niyetlendim ne dersiniz alinabilirmi günlük kullanim icin yakit durumu nasildir cabuk sorun cikarirmi bilgilerinize ihtiyacim var tesekkür ederim :)

timur abi senin bu dediğin motor sonradan toplama gerçekten orjinal 69 mu sanayide bir yer var sonradan topluyorda yeni gibi boyuyor nikalajlatıyor motorunuda yeniden yapıyor sıfır gibi oluyor bence alına bilir bu arada ve tın tın binilir günlükte binersin abi biliyon alanyada çok jawa var milletde ve gümlük işlerinde kullanıyor adam özellikle köyde yaşayanlar

yürekçe
15 Aralık 2011, 18:53
maddi ve garj imkanım elverdiği gün
1 jawa, 1 mobylette ve 1 adet peugeot toplayacam...

imkanın varsa da sen de kaçırma...

Zodium
16 Aralık 2011, 00:04
timur abi senin bu dediğin motor sonradan toplama gerçekten orjinal 69 mu sanayide bir yer var sonradan topluyorda yeni gibi boyuyor nikalajlatıyor motorunuda yeniden yapıyor sıfır gibi oluyor bence alına bilir bu arada ve tın tın binilir günlükte binersin abi biliyon alanyada çok jawa var milletde ve gümlük işlerinde kullanıyor adam özellikle köyde yaşayanlar

fatih jawa carsidaki lc waikiki magazasinin karsisindaki ayakkabi magazasinin önünde duruyor sana yakin bir göz at firsat bulursan herseyi ile orjinal 69 full nikelaj sifir araba boyasi ile boyanmis beyaz jawa 250 özenle toplanmis %100 cekoslovak yapimi buji yakmasi yok uzun yolda sisme yok kusursuz gercekten yarin aksilik olmazsa alisverisi tamamlariz gelirim yanina :)

fat280
16 Aralık 2011, 00:49
fatih jawa carsidaki lc waikiki magazasinin karsisindaki ayakkabi magazasinin önünde duruyor sana yakin bir göz at firsat bulursan herseyi ile orjinal 69 full nikelaj sifir araba boyasi ile boyanmis beyaz jawa 250 özenle toplanmis %100 cekoslovak yapimi buji yakmasi yok uzun yolda sisme yok kusursuz gercekten yarin aksilik olmazsa alisverisi tamamlariz gelirim yanina :)

tamam abi gel zaten seni bugün cuma paza kavşağında gördüm yaya idim ben geçtin gel gider bakarız beraber

Zodium
17 Aralık 2011, 01:43
arkadaslar bir sürpiz oldu ve arkadas motoru satmaktan vazgecti nedenini sormadim ama büyük ihtimal yüksek teklif veren oldu bende üstelemedim baska jawa bakiyorum 70 model ve alti beyaz full nikelajli olacak buji yakmasi uzun yolda sismesi vs.olmayacak aklinizda bulunsun.

aa93
17 Aralık 2011, 01:59
Java net olarak ''40'' kuruş yakar evet abartmıyorum . . Heleki o modeller . Java mz beslenecek motorlar değil be abi . Ama ;
Hastasıyızzzz Dedeeee o ayrı bir konu tabi . :)

585858
17 Aralık 2011, 02:47
zodium bildiğim kadarıyla jawalar uzun yolda şişer kaçarı yok.ama iki zamanlı olarak mz ler farklıdır motor gömleklerinin petekleri geniştir havayı daha çok alır ve motor ısınıp şişmez, ayrıca yağlaması otomatiktir javada kendin depoya atarsın.amacım jawa mz karşılaştırmak değil sadece iki zamanlı motorlar hakkında bildiklerimi aktarmak.

excavatus
17 Aralık 2011, 03:14
70 model veya altı...
beyaz ve full nikelajlı..
aranıyoruz bakalım bulabilirsem haber veririm.
En olmadı baska rengini bulur boyatırız.

eğer merak edersen benim çocuğun fotolarını gönderebilirim.

Orjinal değil ama, ufak tefek değişiklikler var.
Tamamı çekoslavak (kornası bile dahil)
6V'tan 12'ye çevrilmiş. Şişmesi buji yakması kesinlikle yok.
motor parlak siyah + nikelaj.
%80 nikelaj. Deponun tamamı, yan kapaklar, karbüratör gövdesi tamamen nikelaj
Jant telleri ve tüm civataları bile tek tek temizlenip nikelaja gitti.
Üzerinde çekoslavak olmayan tek parça, konyadan alınma orjinal yerli üretim java egzostu.
3'te 1 susturuculu.
Uzun yolda konfor versin diye ön dişli ufaltılmış.
Yaz sıcağında izmir-antalya yaptı bana mısın demedi.
Ek olarak 3 kanallı piston var şişmeyi tamamen önlemek için.

Üzerinde aksesuar olarak ön çamurluk, krom aynalar ve krom highway hawk elcikler ve beyaz far var.
73 model...

GaCCaLL
17 Aralık 2011, 03:29
70 model veya altı...

Üzerinde çekoslavak olmayan tek parça, konyadan alınma orjinal yerli üretim java egzostu.
3'te 1 susturuculu.

Üzerinde aksesuar olarak ön çamurluk, krom aynalar ve krom highway hawk elcikler ve beyaz far var.
73 model...

bak ben bunun fotoraflarını merak ettim bana bi göndersene bi zahmet :)

Zodium
17 Aralık 2011, 09:03
70 model veya altı...

3'te 1 susturuculu.

73 model...

hocam 70 model ve alti cekoslovakyada üretildigi icin o modellere sicak bakiyorum seninde bildigin gibi 70 model ve üstü türkiyede yapildi o yüzden pek sicak bakmiyorum psikolojik benimki tamamen :)

fat280
17 Aralık 2011, 10:51
timur abi bir yerde jawa ts350 var 91 model ilgin olursa resimleri var bende sana atarım :D

excavatus
17 Aralık 2011, 13:32
bak ben bunun fotoraflarını merak ettim bana bi göndersene bi zahmet :)

Hızlı tren diye bi şey var arkadaşım...
atlıyon bi hafta sonu sabahtan.. önce kahvaltı ediyos.. sonra garaja iniyos...
sonra geziyos poto! poto!

hocam 70 model ve alti cekoslovakyada üretildigi icin o modellere sicak bakiyorum seninde bildigin gibi 70 model ve üstü türkiyede yapildi o yüzden pek sicak bakmiyorum psikolojik benimki tamamen :)

O konuda haklısın..
en azından yanılmıyorsam 76 veya 77 yılına kadar
eski türk F16'ları gibi sadece montaj yaptık türkiyede..
bütün parçalar yine çekoslavak üretimiydi.

Zodium
17 Aralık 2011, 17:04
timur abi bir yerde jawa ts350 var 91 model ilgin olursa resimleri var bende sana atarım :D

@585858 tesekkür ederim hocam verdigin bilgiler icin.

Fatih o modeller hakkinda pek iyi yorumlar okumadim gara cava baska :)

mzcı
17 Aralık 2011, 18:36
tamamen zevk işi hastalık işi günlük kullanım için çok yakar o kadar paraya degmez ama zevk seçim senin depoya yag katman lazım bujiyi arada temizlemen lazım elinden bez düşmez 1 litreyle 10 km gider sen hesapla gerisini kullanmasını bilirsen çalıştırmasını ayaktan marşlıdır kullanmasını bilmezsen işkence olur

RruDeBoyY
17 Aralık 2011, 18:59
5500 çok pahalı değil mi

585858
17 Aralık 2011, 19:10
zodium önemli değil hepimiz motorseveriz sonuçta paylaşmak güzel birşey.bende klasiklere meraklıyım özellikle bmw ye ama bmw parça sıkıntısı hat safada en sonunda 1955 model bmw mizi gülünç bir rakama motor ustasına sattık.aslında benimde jawa 250 klasik alıp restore etmeyi düşünüyorum, ben direk gidip restore edilmiş almayacağım hem pahalı hemde uğraşmak istiyorum.ailedemde motordan anlayanlar var kendim orta halli çalışan bir jawa bulup söküp yapacağım mesela kaportasını kaportacıya vereceğim o yapacak.sanada tavsiyem böyle yap biryerlerde yatan sahibinin ümidi kesilmiş bir jawa bul al restore et.mz de olabilir aynı zamanda bir mz severim.

GaCCaLL
18 Aralık 2011, 00:58
Hızlı tren diye bi şey var arkadaşım...
atlıyon bi hafta sonu sabahtan.. önce kahvaltı ediyos.. sonra garaja iniyos...
sonra geziyos poto! poto!

Bu fikri ttum reyizz :cat: haberleşelim görüşelim :) benim jawa da yatıyo ewin içinde boyaya hazır ve tüm parçaları sökük vaziyette :queen: hem bana da örnek teşkil eder.yalnız ben senin aleti yazlıkta sanıyordum getirmissin demekki?

jawa69
23 Haziran 2013, 22:45
arkadaşlar meraba başlık açamadım bulamadım başlık açmayı benim dedemin bi 69 model jawa 250 classic i var küçükken bindirirdi beni büyünce sana vericem demişti ve büyüdük motoru bana verdi ama motoru köyde kullandığı için arıza çıktığı zaman kendi onarmış kaynatmış demir eklemiş orjinal pek bi yanı kalmamış geçen çalıştırmaya çalıştık çalıştı ama 5 dakka sonra uğraşsakda çalışmadı.ben bu motoru orjinal haline getirmek istiyorum ama kazık yememek için size sormak istiyorum maximum nekadara yapılır ama ilk günkü gibi parıl parlasın ve sorunsuz yürüsün istiyorum