PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : büyük dalgınlık ve şahadet parmağının kopuşu

Sayfa : [1] 2 3 4

mekan67
14 Aralık 2011, 12:26
slm.a arkadaşlar 3gundur zonguldak tıp fakultesi plastık cerrahı bolumunde ameliyatın ardından müşade altında tutuluyordum bugun taburcu oldum.pazartesi günü motorun zincir ve dişliyi tinerle temızlerken bı anda parmagımı kaptırdım.tırnak kısmı koptu gıbı bişey.hemen bı yakınımızla acıle geldık ama aksam uzerı amelıyata alındım.müthiş bir agrı ve sızlama yasıyordum lakın yanımdakılerı panıge sokmamak ıcın cok sakın kalmayı basardım.ameliyat basarılı gectı.parmak dikildi lakın dikiş tutmama ıhtımalı %99.9 dedi doktor amelıyat esnasında.şuan karardı kopan kısım ve his yok.pazartesi kontrole gıdecegım ozamn bellı olacak parmagın kısalıp kısalmayacagı.dualarınızı beklıyorum inş

vicuna
14 Aralık 2011, 12:29
büyük geçmiş olsun umarım bir sorun çıkmaz ve eskisi gibi olur..

cbr1100 xx
14 Aralık 2011, 12:30
Geçmiş olsun kardeşim...

hmdonmez
14 Aralık 2011, 12:30
Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim. Geçmiş olsun.

WOLKANWOLKAN
14 Aralık 2011, 12:31
Geçmiş olsun. Askıda rölantide mi kaptırdın? :pale:

Talhaboy
14 Aralık 2011, 12:31
Allah acil şifalar versin.

mekan67
14 Aralık 2011, 12:33
saolun Allah razı olsun hepınızden.eskısı gıbı olmayacagını bılıyorum ama en azından parmak kısalmasa bari.

stepfunk
Büyük geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.
Bu konuda o kadar çok yazıldı çizildi ki dönen zincir temizlenmez diye.

istanbulccc
Çok Geçmiş olsun umarım kayıp yaşamazsın.

sey_47
14 Aralık 2011, 12:34
geçmiş olsun kardeşim; keşke rölantideyken yağlamasaydın zinciri.

mekan67
14 Aralık 2011, 12:36
Geçmiş olsun. Askıda rölantide mi kaptırdın? :pale:

aynen ole oldu.yarya kadar kaptırdım.kendımı kasınca motor stop ettı.vıtesı bosa caktım lastıgı gerı cevrdım ole kurtarabıldım parmagı

luthier76
14 Aralık 2011, 12:36
Sabah sabah tam irkildim yani... :( Büyük geçmiş olsun.

jeansatar
14 Aralık 2011, 12:38
çok buyuk geçmiş olsun kardeşim,
işallah parmağin sağlikli eski gunlerine dönsün dualarımız seninle

farcob
14 Aralık 2011, 12:38
büyük geçmiş olsun.çok kötü birşey
zincir temizliyenler çok dikkatli olsun
pet su şişesinin içine gazyağı koyun kapağını
1 mm delin motoru orta sehpaya alıp
teker dönerken zincirlere püskürtün
sabaha kadar kurusun sonra yağlayın

mekan67
14 Aralık 2011, 12:41
saolun hepınız.hayat bızım hamurumuzuda boyle yoğuruyo.3ay oncede ayagım kırılmıştı.buralardan gıtmem lazım.medrese hayatına geri dönmelıyım.yoksa basım dertten kurtulmuyor:sunny:

Felon
14 Aralık 2011, 12:42
geçmiş olsun,bu kaçıncı parmağı kopan arkadaşlar motor çalışıyoken temizlemeyelim şu zincirleri!
alın bi küçük fırça gaz yağıyla temizleyin sonra yıkayın bütün yağları ve pisliği aksın.sonrasında çalıştırıp uzaktan spreyle yağlayın.
çaluşırken niye temizlik yapıyosunuz ya:pale:

mekan67
14 Aralık 2011, 12:45
en sinirime gıden ise hemen suçu motoruma atıyolar.hata benım. o sadece makına.işte sen onu sat,ölüme meyda okuyosun,motorda neymış gıbı soylemler acayıp can sıkıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

geçmiş olsun,bu kaçıncı parmağı kopan arkadaşlar motor çalışıyoken temizlemeyelim şu zincirleri!
alın bi küçük fırça gaz yağıyla temizleyin sonra yıkayın bütün yağları ve pisliği aksın.sonrasında çalıştırıp uzaktan spreyle yağlayın.
çaluşurken niye temizlik yapıyosunuz ya:pale:

cok akıllıyız ya ondan.

sarıdev
14 Aralık 2011, 12:45
Allah acil şifa versin büyük geçmiş olsun.

takendy
14 Aralık 2011, 12:46
geçmiş olsun , acil şifalar dilerim...

WOLKANWOLKAN
14 Aralık 2011, 12:52
çaluşırken niye temizlik yapıyosunuz ya:pale:

Mrb,

Bence motor çalışırken yağ da sıkmayalım. 2 dk fazla ayırın bir elinizle askıda boşta çalışmayan motorun tekerini elinizle çevirin ya da bir başkası tekeri çevirsin. Dolu silahı tetiğe dokunmadan yağlamaya gerek yok. Boşaltın şarjörü sonra huzur için verin temizleyicci verin yağı.

Askı olmayan da bile ayaklığı açıp bir arkadaşınız motora asılsa yine aynısı yapılıyor.

Syg.

lycantrophic
14 Aralık 2011, 12:52
Geçmiş olsun, umarım iyileşir en kısa zamanda en sıkıntısız biçimde kalıcı bir sorun olmadan.

yalnlzkurt
14 Aralık 2011, 12:53
Geçmiş olsun Allah şifalar versin

K o r @ y
14 Aralık 2011, 12:54
Çok geçmiş olsun.. Allah yardımcın olsun.. Dualarım seninle inşallah eski sağlığına geri dönersin

fat280
14 Aralık 2011, 12:57
büyük geçmiş olsun kardeş inş. allah ın izniyle eski sağlığına ve parmağına kavuşursun

zincir temzilerken lütfen motoru çalıştırmayın zinciri temizlerken elinizle döndürerek yapın yapacak olanlara duyrulur

ekremz
14 Aralık 2011, 12:59
temizliği de yağlamayı da motor çalışmıyorken lastiği elimle çevirerek yaparım. parmağımı eğer zincir ve dişli arasına sokacak isem zinciri dişliye girdiği tarafa değil dişliden çıktığı tarafa doğru çevirerek temizliğimi yaparım. size de bunu tavsiye ederim

geçmiş olsun inş bi kayıp yaşamazsın

mekan67
14 Aralık 2011, 13:00
saolun arkadaslar abiler.Allah razı olsun dualarınız için.ben en zor durumlarda bıle gulmeyı basaran bırıyım.rabbım bu gucu vermıs bana.bunuda atlatırız en az zararla inş

askon
14 Aralık 2011, 13:02
gecmiş olsun acil şifalar dilerım .
Gecenlerde 3 yaşında oğlum serce parmağını biskletın dişlisine sıkıştırmış bağırıyordu tek ıyı taraf serce parmağı küçük dişlide küçük ama tam yerını doldurmuş o yüzden sıkıntı olmadı ama panık olduk

mekan67
14 Aralık 2011, 13:05
gecmiş olsun acil şifalar dilerım .
Gecenlerde 3 yaşında oğlum serce parmağını biskletın dişlisine sıkıştırmış bağırıyordu tek ıyı taraf serce parmağı küçük dişlide küçük ama tam yerını doldurmuş o yüzden sıkıntı olmadı ama panık olduk

saolun sızede gecmıs olsunnn

yürekçe
14 Aralık 2011, 13:18
Allahtan şifa dilemekten başka yapacak hiç birşeyimiz yok.
sana tavsiyem, kendini en kötüsüne hazırlaman olacaktır.
o vakit, iyi olan her şey hediye gibi gelir ....

tigermbz
14 Aralık 2011, 13:19
Allah, acil şifalar versin

ibrahimsepet
14 Aralık 2011, 13:22
geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

mekan67
14 Aralık 2011, 13:22
Allahtan şifa dilemekten başka yapacak hiç birşeyimiz yok.
sana tavsiyem, kendini en kötüsüne hazırlaman olacaktır.
o vakit, iyi olan her şey hediye gibi gelir ....

ben hazırım olabılıcek olana.emanet bedene iyi bakamadık rabbım affetsın.şifa ihsan eylesın inş

enginalcar
14 Aralık 2011, 13:25
Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. İnşallah kayıpsız atlatırsın.

kingcüneyt
14 Aralık 2011, 13:27
çok üzüldüm kardeşim geçmiş olsun inş.düzelir parmağın

ANILman
14 Aralık 2011, 13:33
Çok büyük geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin :pale: Daha kötüsü olabilirdi Allah korumuş seni :pale::pale:

mekan67
14 Aralık 2011, 13:36
verilmiş sadakam varmış daha kotusude olabılırdi.vercek sadakamız da varmış anlasılan :)

ozgurakman
14 Aralık 2011, 13:41
geçmiş olsun... Allah şifa versin. Parmağının düzelmesini diliyorum...

mekan67
14 Aralık 2011, 13:44
önümüzdeki pazartesi bellı olcak parmagın akibeti.burda paylaşırım sizlerle son durumu

Alper_tim
14 Aralık 2011, 14:35
çok büyük geçmiş olsun allah acil şifalar versin çok üzüldüm :pale:

Soykan67
14 Aralık 2011, 14:40
Geçmiş olsun.Umarım parmağınız kısalmaz.Ayrıca bu olay hepimize ders olsun.

mekan67
14 Aralık 2011, 14:49
saolun arkadaslar Allah razı olsun.ders oldu bana.sizlerde dıkkat edın inş

RruDeBoyY
14 Aralık 2011, 14:50
Allah yardımcın Olsun Acil Şifalar Geçmiş olsun

reis007
14 Aralık 2011, 14:53
çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar nasip etsin. inş. bir an önce eski sağlığınıza kavuşursunuz.bende geçenlerde zinciri vitesteyken yağlamıştım.daha yağlamam.ama temizlerken viteste dönmesi başlı başına tehlikeli bi uygulama. tekrar geçmiş olsun...

Yurdukoru
14 Aralık 2011, 15:01
Gerçekten geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. Kopan kısım ne büyüklükte bilmiyorum ama bildiğim eğer sadece uçtan bir parçaysa bedenimiz onu bir şekilde çukur olmayacak şekilde tamamlıyor. Aynı durum bende oldu. Belçikada iken sabah uykusuzluk ve bir anlık dalgınlıkla matbaada çalışırken dev bir dosya delgisinde aynı parmağı ucundan deldim, üstelik dikme imkanı da yoktu zira parça çoktan makinada tuz buz olmuştu... İşaret parmağımın üst uç kısmında 2 cm çapında bir delik kaldı. Allah'a şükürler olsun ki zamanla yüzde 95 yerine geldi ve şu an belli bile değil. İnşallah sizde bunu atlatırsınız. Tekrar geçmiş olsun.

mekan67
14 Aralık 2011, 15:06
hocam 3 kısım ya parmak.ust te tırnak kısmı koptu.eklem yerınden

alcatraz42
14 Aralık 2011, 15:17
Allah yardımcın olsun üstat ::( Çok zor bir durum benimde sağ şahadet parmagım gidiyordu.ama şu an iyi şükür bir rahatsızlıgım yok kullanabiliyorum Elhamdülillah.İnşallah seninde parmagın düzelir kardeşim

cagatay_hepsen
14 Aralık 2011, 15:22
büyük geçmiş olsun inşallah kopan parça tekrardan uyum sağlar eski haline kavuşursun dostum...

mekan67
14 Aralık 2011, 15:28
inş arkadslar.dua edın inş.kopan parca mosmor oldu sonucu ne olursa olsun vardr bı hayır demekten baska caremız yok.

F54
14 Aralık 2011, 15:40
geçmiş olsun forumda birkaç arkadaş daha aynı olayı yaşamış tı:salut:

dürümdöner
14 Aralık 2011, 16:19
kopan parça morarıp düşüyor ama diktirmeniz iyi olmuş eqer kopan yeri kapatmak amaçlı dikselerdi parmak kısalmış olacaktı..kopan kısım çok büyük deqil ise parmak %95 eski qörünümüne ve boyuna qeliyor..ben de vw boranın volan dişlisinin araya sıkıştırdım ucunu koparttım çok az tırnak kalmıştı et üzerinde ama şuan orijinali qbi oldu :) qeçmiş olsun bu arada allah beterinden korumuş..