PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok sabırsızım ..

CankutKaba
13 Aralık 2011, 20:39
Çok küçük yaşlardan beri motora ilgim büyük. Ekimde 17 yaşımdan gün aldım yani ehliyeti almama yaklaşık 10 ay var. Çok uzun bir süre gibi geliyor bana nasıl geçecek bilmiyorum çok sabırsızım biran evvel sizlerden biri olmak istiyorum. Sürekli forumda takılıyorum burası beni gerçekten çok bilgilendiriyor. Umarım zaman fark etmeden geçer ve bende motorumla ilgili sorular sorarım :)

Herkese İyi Forumlar.. :)

Phantom264
13 Aralık 2011, 20:42
Geçer geçer göz açıp kapayıncaya kadar :) nasıl geçeer diye düşünürsen yavaş geçer haberin olsun :)

CankutKaba
13 Aralık 2011, 21:00
Doğru söylüyorsun abi :) kendime farklı uğraşlar bulucam ve zaman geçiricem bu süreçte :)

tigermbz
13 Aralık 2011, 21:03
bizlerden biri olmak için okadar beklemene gerek yok
motosikleti kısmına kafana ne esiyorsa onu yaz ben öyle yaptım :P

CankutKaba
13 Aralık 2011, 21:07
Doğru söylüyorsun takılıyorum sürekli forumda :thumleft:

Lucas
13 Aralık 2011, 22:42
Ulen keşke 17 yaşında olaydım da, ehliyetimi almama 10 ay kalsaydı. Tek derdin o olsun be paşam, değil günler aylar, yıllar bile o kadar çabuk geçiyor ki.

luthier76
13 Aralık 2011, 23:03
Lucasa gönülden katılıyorum :)

Okan Sinan Ocan
13 Aralık 2011, 23:06
bizlerden biri olmak için okadar beklemene gerek yok
motosikleti kısmına kafana ne esiyorsa onu yaz ben öyle yaptım :P

::plus1::..........................

glock
13 Aralık 2011, 23:10
sevdiğim bir kardeşim vardı, oda ehliyetini aldığı günü hayal eder dururdu, abi derdi ne zaman gelicek o gün diye...
kafayı yiyecekti çocuk, camaro hastasıydı...
ehliyetini aldı ve şuan camaro v8 ss2 ye biniyor, ralli eğitimleri flnda aldı güvenli sürüş vs.
şuan arabasınında hakkını veriyor aslan gibi...
sende hayallerine kavuşursun! adım adım... tecrübe ederek-hatalar yaparak, merdivene alttan yukarı çıkılır, üstten aşağı çıkılmaz!

sternboy
13 Aralık 2011, 23:34
bende gün sayıyodum geçmek bilmiyodu günler.. sonra bi baktım elimde ehliyet:) bi süre sonra altımda motor:) üstünden 2 sene geçti 10 ay nedirki :)

.Mhmt.
13 Aralık 2011, 23:54
Aslında 10 ay yaşarken çok uzun geliyor sana sanki zaman geçmiyormuş gibi ama o gün geldiğinde birde bakıyorsun ki su gibi akıp gitmiş zaman. Senin yaşadığının daha can sıkanı başımdan geçmişti. 2009da 15 yaşındayken yazın babam karne hediyesi amaçlı ilk motorumu kanuni hussarı almıştı. Oturduğumuz semtin içinde sürmeye başlayınca motosikletlere ciddi anlamda ilgimde başlamıştı. Gittim kaliteli bi kask bi mont aldım. Sonra tanıştığım insanlar ehliyetsizken olabilecekleri anlatarak gözümü korkuttu(iyi ki korkutmuşlar). Bende ehliyet almama 10 ay cıvarı bişey kala motorumu ehliyet alana kadar kullanma sözü verdim kendime. Düşün 10 ay motorun var ama sen gidip doğru düzgün süremiyorsun.Sonradan doğum günümden bir gün sonra ehliyete yazıldım. Bi baktım yazılı sınava girmişim. Bi baktım kazanmışım. Bi kaç hafta sonra direksiyon sınavı sonra da ehliyet.. Herşey aslında su gibi akıp gitmiş.
Yapabileceğin en güzel şey bu zamanda sürüş bilgilerini araştırmak. Olabildiğince viraj hızlanma frenleme vs vs hakkında yararlı bilgileri okumak. Motorunu ve ehliyetini alınca da bunları pratiğe döküp atlarsın motorun üstüne.
Buraya katılman için motosiklet sahibi olman ikinci planda. Motor tutkusu yeterli her şey için :)

Samet Ağır
13 Aralık 2011, 23:57
vay be..20 sene olmuş....:pr:

Ahmet N.
14 Aralık 2011, 00:05
ehliyetini ve motosikletini alana kadar buradaki deneyimli abilerinden ne kaparsan faydadır...Motosikletin üzerine buradan aldığın birikimlerle çıkmak eminim; sana bir kaç yıllık tecrübe katacaktır...Eğitime devam :) her akşam Mt okuluna bekleriz....

CankutKaba
14 Aralık 2011, 00:41
Hepinizin yorumları çok güzel. beni motive ettiniz abilerim :) O kadar güzel şeyler anlatmışsınız ki 10 ayın çabucak geçebileceğini anladım hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :)

glock
14 Aralık 2011, 00:56
10 ay beklemek zorunda da değilsin, eğitimlere katılabilirsin, araştırmalar yapabilirsin
öncesinden kask-mont-bot ve çeşitli koruma eşyalarını alabilirsin...

CankutKaba
14 Aralık 2011, 21:14
10 ay beklemek zorunda da değilsin, eğitimlere katılabilirsin, araştırmalar yapabilirsin
öncesinden kask-mont-bot ve çeşitli koruma eşyalarını alabilirsin... Evet sürekli araştırma yapıyorum. Eğer iyi bir kurs bulursam ehliyetimi aldığımda daha bilinçli olabilmek için katılıcam.