PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LS2 Moby kask kullanan var mı?

GÜNTEKİN
13 Aralık 2011, 02:18
Arkadaşlar 15 gün önce LS2 Moby vizörlü kask aldım, Şimdi kafayı yemek üzereyim. Kaskı alır almaz şehir dışı (150 Km) yol yaptım kulaklarımın zarı patlayacak sandım. içerisinde müthiş bir rüzgar sesi. Dönüşte pencere bandı aldım içeriden ön cam ile kask arasına komple çektim nafile. Bakıyorum hava alacak yer de göremiyorum vizör açma kapama yerlerinden mi acaba diyerek oraları da bantladım yine aynı. Bu arada çene kısmına bir parça koymuşlar rüzgar almasın diye ona rağmen çenem buz tutuyor, ön tarafa burunluk koymuşlar buna rağmen ön cam kapalı olduğu sürece sürekli buğlanma var ön camı hafif açmadan kullanamıyorum. Şaştım kaldım. Kaskı aldığım arkadaş samimi arkadaş, tavsiye de etti. Şimdi de birşey diyemiyorum. Önceki kaskım açık kask olmasına rağmen rüzgar almıyor bu kask kapalı rüzgar içinde anlamadım gitti. ne diyeceğimi ve ne yapacağımı bilemiyorum. :jocolor::silent::silent::silent::pr::pr:

Mengu16
13 Aralık 2011, 02:28
Buğulanma çok sinir ya bende de LS2 Chrono var, cam hafif açık gidiyorum yoksa buğulanma oluyor. Bikaç hafta sonra memleketten Nolan N61 kaskım gelecek daha önce kışın kullanmamıştım ama yazın hiç buğu olmuyordu. O buğu yapmıyorsa LS2 firmasına içimden sözlü olarak ve ingilizce bir email ile bol bol söveceğim.

Slayerrr
13 Aralık 2011, 02:39
O buğu yapmıyorsa LS2 firmasına içimden sözlü olarak ve ingilizce bir email ile bol bol söveceğim.

Olup olmadığını bilmiyorum ama onda da pinlock yoksa o da buğulanır. Kasın buğulanması hata/kusur değil, buğulanmaması ayrı bir özelliktir. Mesela LS2 kaskım normal havalarda idare ediyor ama sisli/yağmurlu gibi nemim yüksek olduğu havalarda eğer hızlı gitmiyorsam saniyeler içinde buğulanıyor ama scorpion kaskım en kötü havada trafikte duruken bile buğulanmıyor çünkü onda pinlock var.

Mengu16
13 Aralık 2011, 02:50
Heralde dalgıç maskesi takmalı, yağmuru sisi geçtim temiz havada buğulanmasın yeter. Gece gündüz güneşli güneşsiz hava da fark etmiyor vizörü kapayınca buğulanıyor.

GÜNTEKİN
13 Aralık 2011, 02:57
Ben pinlock takayım dedim onun da fiyatı 50 tl. Asıl sorun rüzgarda müthiş bir rüzgar sesi alıyorum.

Slayerrr
13 Aralık 2011, 02:59
Heralde dalgıç maskesi takmalı, yağmuru sisi geçtim temiz havada buğulanmasın yeter. Gece gündüz güneşli güneşsiz hava da fark etmiyor vizörü kapayınca buğulanıyor.

Hava sıcaklığına, hızına, neme göre bile değişir ama kesin olan bir şey var, o da pinlock özelliği olmayan kaskın kesinlikle buğu yapacağı. Ama pinlock yoksa da çene üzerindeki havalandırma girişi açık olursa buğulanma biraz daha geç olur. Hatta yüksek hızlarda hiç olmaz.

Ben pinlock takayım dedim onun da fiyatı 50 tl. Asıl sorun rüzgarda müthiş bir rüzgar sesi alıyorum.

Kapalı kaskın çok fazla rahatsız edecek kadar rüzgar almaması lazım. Bende çene açılır var, 80-100 km/s hızlarda kaskın içinde sanki fırtına esiyor gibi ses geliyor. Ama arkadaşımın LS2 kapalı kaskını kullanmıştım, tabii ki süper sessis değildi ama çene açılır gibi çok rahatsız edecek kadar ses almıyordu. Kullandığınız kaskın vizöründe sorun olmasın? Belki tam kapanmıyordur, ya da başka bir şey vardır. Ne kadar ses geçiriyor bilmiyorum ama çok rahatsız edecek kadar ses geçirmemesi lazım. En azından fiyatına oranla. :)

maxi97
13 Aralık 2011, 05:54
ben de 1 senedir kullanıyorum. sağ taraftan değil de sol tarafta accayip ses var ve bunun tek nedeni güneş vizörünü açan düğme. oradan ses alıyor.

ben uzun yola çıkarken koçtaştan aldığım turuncu silikon kulak tıpacı var. onu takıyorum.

buğu için de özel cam var onu alıp takmak gerekiyor.

GÜNTEKİN
13 Aralık 2011, 11:34
ben de 1 senedir kullanıyorum. sağ taraftan değil de sol tarafta accayip ses var ve bunun tek nedeni güneş vizörünü açan düğme. oradan ses alıyor.

ben uzun yola çıkarken koçtaştan aldığım turuncu silikon kulak tıpacı var. onu takıyorum.

buğu için de özel cam var onu alıp takmak gerekiyor.

Vizör açma düğmesini de bantladım, Her tarafı koli bandı ile kapattım, artık son kanaatim; herhalde boyun kısmından geçen rüzgar içeride türbülans yapıyor.

maxi97
13 Aralık 2011, 13:09
Vizör açma düğmesini de bantladım, Her tarafı koli bandı ile kapattım, artık son kanaatim; herhalde boyun kısmından geçen rüzgar içeride türbülans yapıyor.

hani kafana bir şey düşecekken başını eğip omzu yükseltirsin ya, öyle yapınca tüm ses kesiliyor. zaten uzun yola kulak tıkacı olmadan çıkmak sakat. forumdan birisi 1000 km gibi bir yol yaptıktan sonra (hyosung 250cc ile) yüzde 10 işitme kaybı olduğunu yazmıştı.

onursakin
14 Aralık 2011, 19:56
ben de ls2'den hiç memnun değilim ve çok pahalı olmayan sorunsuz bi kask arıyorum. duyan, gören, kullanan varsa öneri alabilirim. ama ls2 almak isteyene önermiyorum :)

ademacar1963
17 Aralık 2011, 04:25
ls2 hem rüzgar sesı var hemde rüzgarı cok alıyo shad marka arkadaşımın kaskıyla değiştik ne ses var nede rüzgar çok memnunum kaskın tek eksıgı sıyah vizör:D

---------- Post added at 02:25 ---------- Previous post was at 02:22 ----------

ben de ls2'den hiç memnun değilim ve çok pahalı olmayan sorunsuz bi kask arıyorum. duyan, gören, kullanan varsa öneri alabilirim. ama ls2 almak isteyene önermiyorum :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-kask-shad-kask-ad-204-50425351/detay/?

tak bu kaskı kafana ne rüzgar alıyo nede ses var çok memnunum ls2 gdr halt etmış yanında

boudberg
17 Aralık 2011, 10:10
LS2 kask ( şuanda pazarlıkla 80 90tl ye satın alınabilen ve piyasada neredeyse herkesde gördüğüm kask modeli.bende kullanmıştım,nasıl vahim bir kask olduğu tecrübeyle sabittir) )
...daha sonradan çekeceğiniz dertlere, üç oraya beş şuraya vererek,kaskı modifikasyona sokarak çözüm arayacağınıza,kask almadan önce çok iyi araştırıp ve birazda paraya kıyıp kaliteli hafif ses ve buğu problemi olmayan kask satın alsanız hani.. ne sinirler bozulur ne sürüş güvenliğiniz azalır ne de konforunuz..
motosiklet ve aksesuarlarını satın alırken cebimizdeki parayı son kuruşuna kadar verebiliyorken, iş kask mont eldiven bot v.s. ürünleri satın almaya gelince değişiyor.ucuza kaçmaya çalışıyoruz ben bunu anlayamıyorum.. misal;sıfır honda cbf150cc alıp şapka ve t-shortla o motoru kullanacağıma 2. el cbf150 satın alıp kalan parayla şart olan ekipmanımı alırım.
param yok durumum yok deme sakın.. yoksa binmeyeceksin arkadaşım!!!
ben 600cc motosiklet kullanan insanlar tanıyorum, hergün o motora 50tl benzin koyup sırf hava olsun diye dolaşan ama bir shoei arai v.s. gibi pahalı ama kaliteli kaska para verecek kadar aptal değilim diyip kasksız dolaşan tipler tanıdım.
sakın yanlış anlamayın.kimseyi eleştirmiyorum.sadece bu konularda çok hassas olmamız gerektiğini düşünüyorum.
hatta motosiklet mağazalarına seslenmek istiyorum,dandik mal satmayın üç kuruş daha fazla kazanırım diye.. kaliteli güvenilir ürünler satın daha az kazanın ne olacak.. binbir çeşit ürünün bulunduğu bir mağaza bu şekilde batmaz.hiçbirşey kaybetmez.. bu dandik ürünlerin piyasadan silinmesi gerek.30tl'ye bile piyasada kask var arkadaş..bu nasıl bir ticari mantıkdır..

ademacar1963
18 Aralık 2011, 02:24
birisinden duymustum yurtdısında motor almak için mağzaya gittiğin zaman önce gerekli ekipmanları satın alman gerekıyormuıs bizdede bunun olması lazım bi şekilde yapılmalı

onursakin
19 Aralık 2011, 00:06
ls2 hem rüzgar sesı var hemde rüzgarı cok alıyo shad marka arkadaşımın kaskıyla değiştik ne ses var nede rüzgar çok memnunum kaskın tek eksıgı sıyah vizör:D

---------- Post added at 02:25 ---------- Previous post was at 02:22 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-kask-shad-kask-ad-204-50425351/detay/?

tak bu kaskı kafana ne rüzgar alıyo nede ses var çok memnunum ls2 gdr halt etmış yanında
öneri için teşekkürler ama bu tarz rengarenk kasklar pek hoşuma gitmiyo. düz siyah, açılır çeneli bi nolan alıcam sanırım.. ls2'yi de artçı için tutarım =)

Mengu16
25 Aralık 2011, 21:12
Hava sıcaklığına, hızına, neme göre bile değişir ama kesin olan bir şey var, o da pinlock özelliği olmayan kaskın kesinlikle buğu yapacağı. Ama pinlock yoksa da çene üzerindeki havalandırma girişi açık olursa buğulanma biraz daha geç olur. Hatta yüksek hızlarda hiç olmaz.

LS2 Chrono kaskım 80km hızdan itibaren vizör tam kapalıyken buğu yapmıyor, Nolan N61 kaskım 50km hızdan itibaren vizör tam kapalıyken buğu yapmıyor. Fark bu ama şehiriçi kullanım için az bi fark değil. LS2'nin bu sorunu nedeniyle yüz felci olmam inşallah.

rapcib
29 Eylül 2012, 16:28
Allahtan konu açılmış LS2 moby full düşünüyordum vazcaydım.. Tşkler :))
-Allah kaza bela vermesin kimseye ne diyelim :)