PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı Balata

samsam
11 Aralık 2011, 20:57
Arkadaşlar merhaba

Bugün şehir dışında motorum bozuldu, baskı balatadan olduğunu öğrendim, bir yerde yaptırdım 80 TL tuttu, nasıl bir fiyat nette araştırdım çok farklı fiyatlar var, baskı balatanın hepsi değişti üstüne yağda değiştirdi.

MCT 250

moto_yunus
11 Aralık 2011, 21:12
mct nin yan sanayi balataları 10 tl civarı orjinalide 25 yada 30 olması gerek 2 litrede yağ alıyor birde işçilik falan 50-60 normal fiyat gibi 80 biraz fazla gibi geldi bana ama olur yani bende 5 sene kullandım mct ne kazıklar yedm :) değiştirnce zımba gibi olmustur ama :)

F54
11 Aralık 2011, 21:32
yolda kalınca malesef insanlar bu maduriyeti kendi adına fırsata dünüştürüyor yazıklar olsun öyle esnaf a

_w_
11 Aralık 2011, 22:12
Arkadaşlar merhaba

Bugün şehir dışında motorum bozuldu, baskı balatadan olduğunu öğrendim, bir yerde yaptırdım 80 TL tuttu, nasıl bir fiyat nette araştırdım çok farklı fiyatlar var, baskı balatanın hepsi değişti üstüne yağda değiştirdi.

MCT 250

Öncelikle hayır olsun. bi sorum olucaktı
bu baskı balata dediğiniz debriyaj balatası mı oluyor ? Oluyorsa Eğer bitince bittiğini nasıl anlıyorsunuz ? Ne gibi sorun ortaya çıkıyorr?

samsam
11 Aralık 2011, 22:16
Ahmet hocam,

Bitince vites geçmiyor yani, geçiyor gaz veriyorsun ama gitmiyor, usta hemen bitmez dedi 5 dk filan beni zorladı, forum da önceden konuşulmış

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/23207-baski-balatanin-bittiginden-nasil-emin-oluruz.html

Syanur
11 Aralık 2011, 22:17
Eğer 2 litre yağ aldıysa, en kötü litresi 20TL den 40 eder. Baskı balatayı da 20 tl den saysak, işçiliğe de 20 tl alsa... Normal gibi, ucuz değil ama normal bence...

_w_
11 Aralık 2011, 22:37
Ahmet hocam,

Bitince vites geçmiyor yani, geçiyor gaz veriyorsun ama gitmiyor, usta hemen bitmez dedi 5 dk filan beni zorladı, forum da önceden konuşulmış

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/23207-baski-balatanin-bittiginden-nasil-emin-oluruz.html

Eywallah abi saolsın :)

35emre35
11 Aralık 2011, 22:51
Eğer 2 litre yağ aldıysa, en kötü litresi 20TL den 40 eder. Baskı balatayı da 20 tl den saysak, işçiliğe de 20 tl alsa... Normal gibi, ucuz değil ama normal bence...
Syanur'hesabı doğru ve normal bence
samsam hocam, balatayı ve yağı değiştiriyorsun, işçilikte içindeyse daha nekadar ucuz olabilirki

samsam
11 Aralık 2011, 22:52
Syanur'hesabı doğru ve normal bence
samsam hocam, balatayı ve yağı değiştiriyorsun, işçilikte içindeyse daha nekadar ucuz olabilirki

Tamam o zaman içime oturmadı :)

F54
12 Aralık 2011, 00:22
Tamam o zaman içime oturmadı :) ya şamil alem adamsın he:)

K o r @ y
12 Aralık 2011, 01:37
şamil abi bugünki durumdan epey morelin bozuldu .. olsun önemli değil olur böyle şeyler .. sağlam olsunda 10 lira 20 lira önemli değil.. şimdi rahatlamışsındır biraz..

samsam
12 Aralık 2011, 01:38
Ne demezsin abi, akşam benzin aldım bir de güzel yıkattım kendime geldim :)

K o r @ y
12 Aralık 2011, 01:45
walla yarında ben yıkatacağım ..yağmura bir yakalandık ..ilk yağıncada yoldaki toz çamur olarak bize geri dönüş yaptı.. motordan ziyade üstümüz başımız , kaskımın arkası bile çamur oldu..

F54
12 Aralık 2011, 01:47
bende eve gelince pantolonu sildim sabunlu su ile çeşme olmadığı için motoru pis bıraktım yarın gece iş yerinde verecem köpüğü suyu:wiinkk:

K o r @ y
12 Aralık 2011, 01:49
kankam ben herşeyimi , kaskı bile söktüm çamaşır makinesine attım.. yıkandı..

F54
12 Aralık 2011, 01:52
harbi temizlik konusunda benden de piskopatsın yani severim temiz motürü:rendeer:

samsam
12 Aralık 2011, 01:56
Benim evin orada Petrol Ofisi var Tuna Tan, adamla kanka olduk :) her gün yıkatırım adamda motorları seviyor sohbet filan ediyoruz

K o r @ y
12 Aralık 2011, 01:57
kankam bilirsin bakarsan bağ bakmazsan dağ olur.. zor kazanıyoruz zaten neden hor kullanayım ki.. gavur malı değil ya.. allah nasip ederse evladiyelik duracak altımızda :)

( cbf ile karıştırma ha :queen: )

samsam
12 Aralık 2011, 01:58
Koray hocam hafta İzmite gelelim dayıcım burger da hamburger yiyelim, ben pideleri sevmedim, bu arada nerede gezi olursa olsun nerede ne yeni bana sorun :) o göbek haybeye büyemedi

K o r @ y
12 Aralık 2011, 02:00
şamil abi bundan sonra ki gezi iznik tarafına... irfan aga bize orada küfte yedircek... :) kilo ile ye allah ye

samsam
12 Aralık 2011, 02:01
Tamam abi, geliyorum bende bana +1 koyun,

K o r @ y
12 Aralık 2011, 02:03
:queen: :queen: ömür adamsın abi..

F54
12 Aralık 2011, 02:04
ee koray sakaryalı adam gezer aga ne olacak karamürsel 70 km ben bayramda istanbul gezisinde 500 km yaptım sayılır 70 km anca motor ısınır yani sıkıntı olmaz:thumleft:

K o r @ y
12 Aralık 2011, 02:06
aynen kankam 70 km gittikten sonra daha yeni jikle indiriyoruz motor ısınmış mı diye kontrol ediyoruz :)

F54
12 Aralık 2011, 02:16
tabi anca hyağ ısınıyor basar geliriz sıkıntı yog:P

samsam
12 Aralık 2011, 02:17
Fatih, az kişi olmaz ama, :) bu sefer sıkı tutalım işi en az 20 diyorum ben :)

F54
12 Aralık 2011, 02:49
az olması daha sağlıklı bence kalabalık olunca ortam değişik oluyor ambians daha güzel ama birkaç kişi ile sohbt edebiliyorsun ama az olunca herkezle tanışıp kaynaşıyorsun:cat:

Syanur
12 Aralık 2011, 03:18
Benim evin orada Petrol Ofisi var Tuna Tan, adamla kanka olduk :) her gün yıkatırım adamda motorları seviyor sohbet filan ediyoruz

Aman abi hergün yıkatma, önce paslatır sonra çürütürsün aleti bak :)

serkanADH13
12 Aralık 2011, 03:28
fiyatı gayet normal,
o kadar takılacak bır durum degıl yanı,,,
balata,
yağ,
contası,
işçilik,
hesaplayın çıksın ortaya...

tekhancer
12 Aralık 2011, 04:20
Ne demezsin abi, akşam benzin aldım bir de güzel yıkattım kendime geldim :)

hehe tamam olay budur :) ben de yıkatmıycaktım da hendeğe bi geldik motor çamurdan görünmez olmuş, bu arada hendekte yağmur bile yağmamış sevindim bu duruma ve hemen feyzullahla (sym joyride 200, namı diğerle bay çekici :D) gidip güzelce yıkayıp kuruladık oh be işte motorum dedim :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

şamil abi bugünki durumdan epey morelin bozuldu .. olsun önemli değil olur böyle şeyler .. sağlam olsunda 10 lira 20 lira önemli değil.. şimdi rahatlamışsındır biraz..

iyi ki gidiş ya da dönüş yolunda bozulmadı da varacağımız yere varınca ne olduysa oldu yoksa gün daha sıkıcı geçerdi ve iyi denk geldi de akyazıda kısa sürede yapabilecek birisini bulabildik de evlere sağ salim dönebildik. en kötü tecrübemiz böyle olsun yeter ki :) şamil in ister istemez biraz canı sıkıldı ama daha ters bir zamanda olmadığına ben açıkçası sevindim. akacak kan damarda durmaz derler ya, o balataların da demek ki sıyıracak zamanı gelmiş. bu arada aşağı yukarı herkesin söylediğine göre 80 tl fiyat ne çok ne az yani orta ve makul bir değer gibi gözüküyor. artık motorun orasında 11.12.2011 itibariyle 80 tl olduğunu biliyorsun umarım için biraz daha rahat kullanırsın artık :) bu arada feyzullah ve şamil çekme-çekilme konusunda daha da tecrübelendikleri için bir sonraki çekme çekilme ihalesini grup olarak onlara veriyoruz di mi? :DDD bence bugün çekme sırasında küçük de bir badire atlattıklarını göz önünde bulundurursak sanırım ihaleyi hakediyolar ^^

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:52 ----------

şamil abi bundan sonra ki gezi iznik tarafına... irfan aga bize orada küfte yedircek... :) kilo ile ye allah ye

ben o zaman bir sonraki geziye kadar ekipmanları tamamlayayım dizlik pantolon felan yoksa genç yaşta romatizma yolları görüncek :) iznike de hiç gitmedim ya kısmet olur da gelebilirsek ilk ve de güzel olacak inşAllah. daha önce gidilmeyen yerlere gitmek daha doyurucu oluyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

az olması daha sağlıklı bence kalabalık olunca ortam değişik oluyor ambians daha güzel ama birkaç kişi ile sohbt edebiliyorsun ama az olunca herkezle tanışıp kaynaşıyorsun:cat:

evet Fatih abi bugün oldukça güzeldi belki biraz daha kalabalık olsa da olabilir mesela 10-12 motor felan ideal gibi. ama 10-12 den daha fazlası gittikçe daha az doyurucu olur katılıyorum. artık kalabalık olarak da poyrazlara gideriz deve güreşi yaparız ^^ orda güzel etkinlikler oluyormuş merak ve heyecanım artıyor aklıma geldikçe :)

F54
12 Aralık 2011, 15:41
evet samet yaz gelsin her yere gideriz ama sen pantolon ve dizlik işini çöz yoksa sıkıntı olacak haberin olsun rüzgar fena hasta eder