PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bell kaskları nerede satılıyor

rapidhacker5
10 Aralık 2011, 15:15
arkadaşlar bell firmasının kasklarını internette aradım fakat tr de satışı yok mu?adamlar sharpta coşmuş :D

Non-Quattro
10 Aralık 2011, 15:24
sanırsam biraz araştırmayla Motoplus ta satıldıgını düşünüyorum http://www.motoplus.com.tr/haber/53/Tum-Bell-kasklara-5-Yildiz-

Syanur
10 Aralık 2011, 16:48
Ben ankaradaki ulusan motor'u gezerken görümştüm. Ama nedense internet sayfalarında yok. Koymaya vakit bulamıyorlar sanırım.

Atahualpa
10 Aralık 2011, 16:58
BELL çok ama çok kaliteli bir kasktır. Ama memleketimde kadir kıymeti bilinmez. M.Schumacher in 5 yıl kask sponsorluğunu yapmış olması bile birşey ifade etmez insanıma. Varsa yoksa, Shoei , Arai, Nolan. Vakti zamanında Amerikadan internet üstünden aldığım bir BELL doğru bedeni seçmeme rağmen küçük geldiği için satmaya çalışmıştım da kimse suratına bakmamıştı. Bende yılıp artçı kaskı yapmıştım. En ucuz kaskı (400TL) M1 bile 5 yıldız yahu adamların. Scorpion Exo 750 mi Bell M1 mi desen direkt M1 derim

Syanur
10 Aralık 2011, 17:02
BELL çok ama çok kaliteli bir kasktır. Ama memleketimde kadir kıymeti bilinmez. M.Schumacher in 5 yıl kask sponsorluğunu yapmış olması bile birşey ifade etmez insanıma. Varsa yoksa, Shoei , Arai, Nolan. Vakti zamanında Amerikadan internet üstünden aldığım bir BELL doğru bedeni seçmeme rağmen küçük geldiği için satmaya çalışmıştım da kimse suratına bakmamıştı. Bende yılıp artçı kaskı yapmıştım

Katılmamak elde değil. Var mı bütün ürünlerinde 5/5 yıldız alarak çarpışma testlerini geçmiş başka bir marka?

rapidhacker5
10 Aralık 2011, 17:21
arkadaşlar bell m1 ile http://www.motoplus.com.tr/urun/23550000512/BELL-M-1-DECALS-TT1 bi farkı yok demi oyuna düşmeyelim :D bir bu kaskın güneş vizörü veya siyah renkli vizörü yok fakat nolan n90 ve zeus 3000A ile bunun arasındayım şimdi ne yapmalıyım sizce?

zeda3000
10 Aralık 2011, 17:24
Bell ve Davida bu iki firma bence kask olayinda baska bir boyuttalar.

Atahualpa
10 Aralık 2011, 17:24
Bell al siyah vizörü de yurtdışından getirtirsin

nezih77
10 Aralık 2011, 17:52
http://www.suzukihedef.com/ekipmanlar/bell/kask.asp

Raphae1
10 Aralık 2011, 18:00
hasanpaşa motoplusta var . bizzat kendım inceledim çok güzel kaskları var ama fiyatları bana fazla geldı o yuzden shark aldım. ha shoie mi bell mı desen bell alırım o başka.

BBelt
10 Aralık 2011, 18:07
İyi seçim. Karaköy'de Bell Staff mağazası var.

Syanur
12 Aralık 2011, 10:27
hasanpaşa motoplusta var . bizzat kendım inceledim çok güzel kaskları var ama fiyatları bana fazla geldı o yuzden shark aldım. ha shoie mi bell mı desen bell alırım o başka.

Shark'ın hangi modelini aldınız?

arkadaşlar bell m1 ile http://www.motoplus.com.tr/urun/23550000512/BELL-M-1-DECALS-TT1 bi farkı yok demi oyuna düşmeyelim :D bir bu kaskın güneş vizörü veya siyah renkli vizörü yok fakat nolan n90 ve zeus 3000A ile bunun arasındayım şimdi ne yapmalıyım sizce?

Vizör olmaması kötü ama verdiğin diğer 2 modele pek şans tanımıyorum. Kullanmadım ama yurt dışı inceleme testlerinde oldukça övüyorlar bu markayı

fasulity
12 Aralık 2011, 11:15
Yaklaşık 7 aydır Bell M1 kullanıyorum.
Kullandığım kadarıyla bilgi vermeye çalışayım

Artıları
+Öncelikle hafif olması. Bizzat hassas terazide tarttım 1.340 gr.
+Vizör çok kolay çıkarılıp takılabiliyor.
+Yüksek süratlerde başınızı sağa sola çevirmede sıkıntı yaşatmıyor. (140-160 km test edildi)
+Rüzgarın direncini kafanızda hissetmiyorsunuz.
+İçinin astarı ve yanak pedleri yıkanabiliyor.
+Vizör buğu yapmaz ve ışık yansımalarını engelliyor.
+Kutu içinden çene altı rüzgar kesici aparatı çıkıyor.
+Bağlantı kopçaları Double D-Ring.
+Hava ventilasyonu gayet iyi.

Eksileri
-Ensenizin arkasına gelen yumuşak ped çıkmıyor. Dolayısıyla yıkanamıyor.
-Sanırım bedenleri diğer kasklara nazaran bir miktar dar. İnternetten alınması sıkıntı çıkarabilir. Deneyip alınmalı.
-İç konforunun mükemmel olduğunu söyleyemem. Uvex bir kaskım daha var onunla kıyaslıyorum. Uvex konfor olarak daha iyi.
-Vizörün et kalınlığı ince. Sanırım 2 mm. Yanlız diğer modellerinde bu 3 mm seviyesinde.
-Ağzınızın önünde bulunan ön havalandırmanın açma kapama klipsi kaskın içerisinde olduğundan sürüş esnasında eldivenli eller ile açıp kapamak imkansıza yakın.
-Bağlantı kopcalarının üzerine geçirilmiş olan sünger kılıf zamanla rahatsız ediyor. Benim gibi çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.

Kısaca hafiflik, buğu, ışık, rüzgar açısından 5 yıldız.
Konfor açısından 3,5 dan 4 yıldız.

Raphae1
13 Aralık 2011, 21:24
Shark'ın hangi modelini aldınız?

Vizör olmaması kötü ama verdiğin diğer 2 modele pek şans tanımıyorum. Kullanmadım ama yurt dışı inceleme testlerinde oldukça övüyorlar bu markayı s900 modelini alsım. gece kaskım florasan gibi parlıyor.

ZAMANSZ
13 Eylül 2012, 19:33
Herkese slm, burada paylaşmak istediğim bir konu var:
Motosiklete yeni başlayan bir arkadaşıma ve eşine, benimde tavsiye etmem ile
"BELL" marka kasklar aldık.

Bu kaskları Türkiye'ye getiren Motoplus'a farklı farklı zamanlarda "parça, garanti, servis destek durumu nedir?" diye bizzat kendim sordum
ve her seferinde de "bu malın distribütörü biziz hiç bir sorun çıkmaz çıksa da her türlü parçası mevcut hemen hallederiz" dendi...

Başka bir mağazadan daha alırken kaskların birinin havalandırmasında sorun çıktı.. 3 farklı BELL e baktık hepsi bozuk idi...
BELL gibi bir markada böyle bir üretim hatası olması ilginç... Parası ödendiği için fazlada seçenek olmadığı için 2 adet kask aldık!

1 hafta sonra kaskların birinin vizörü vidadan kasıldığı için çatladı!
TR distribütörü MotoPlus'ın arkadaşa söylediği ilk şey "bu vizör sökülüp takılmış".
Arkadaşım vizörü hiç sökmediğini söylüyor vede daha taze motorcu olduğu için
vizörün zaten sökülebilen bir şey olduğunu söyledikleri şeyin saçma olduğunu bilmiyor...
2. olarak vizörün sökülmediğine ikna olan MotoPlus şunu söylüyor
"Ben bu kaskı geri alamam değiştiremem en fazla vizörünü değiştiririm ama 2 hafta beklemen gerek
(3 hafta oldu) elimde parça yok çünkü biz aslında BELL in distribütörü değiliz."

Bu ne perhiz... ne lahana sarma kuzu dolma...

MotoPlus a pek yakışmadı... satana kadar "hiç bir sorun çıkmaz abi her parçası var abi distribütörüz zaten..."
sorun çıkınca "değiştiremem geri alamam zaten distribütör de değiliz biz".

Distribütör kim peki? kim destek verecek bu ürüne?

Arkadaşın dediğine göre vizör değişse bile aynı şey yine olacak
çünkü kask vizörü kasıyor ve vida sürtüyor...

BELL bildiğim kadarı bu kadar fazla üretim hatası yapacak bir marka değil!
Acaba outlet ürünleri mi toplayıp burada normal ürün gibi satıyorlar diye de sormak geliyor içimden...

draggy
14 Eylül 2012, 09:37
Ben yurtdışından getirttim, bell star carbon fiber ve gerçekten çok memnunum, çok üst sınıf bir kask, sizinki çok şansızlık olmuş..