PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara içi vitesli Motosiklet Sürüş Dersi Almak İstiyorum

cyclecycle
10 Aralık 2011, 10:24
Merhaba arkadaşlar. Ankara/Çankaya da ögrenci olarak bulunmaktayım. a2 ehliyetim en erken 2012 mart ayının sonunda elimde olacagından ve ocak ayı gibi motor almayı planladıgımdan erkenden sürüş egitimi almak istedim. Aslında ehliyeti alırken egitim vereceklerdir diyeceksinizdir fakat bazı sürücü kursları ile görüştükten sonra geniş çaplı bir sürüş egitimi alamayacagım kanısına vardım. Motor egitimi aldıktan sonra ocak ayında alacagım motor ile trafige cıkmayacagımı, mahalle içinde motorunu açmak(rodaj) için kullanacagımı belirteyim. Buna göre;

-Motosiklette temel sürüş bilgilerini,
-Vites degişimi ve prensibini,
-Yol durumuna göre aracın nasıl kullanılacagını uygulamalı olarak gösterecek, ögretecek, kısacası vitesli motorların nasıl kullanıcagını kendi motoru üzerinden bana pratikte ögretecek bu konuda tecrübeli birini arıyorum.

Ek olarak; iyi derecede otomobil kullanan birisiyim. Bu nedenle otomobille neredeyse aynı prensibe göre çalışan motosiklette teorik bilgileri çogunlukla bildigim için geriye sadece pratik olarak motosiklet sürüşünü ögrenmek kalıyor.

Not: Ögretecek kişiye saatlik veya ögretimin tamamına göre ücret verilecektir.

Soykan67
10 Aralık 2011, 11:53
Para mühim değilse size bir hoca önermek istiyorum.Bende eğitim aldım ve gerçekten kaliteli bir eğitim veriyor.Siz tamamiyle öğrenene kadar eğitimi bitirmez.Birlik mahallesinde ki Ulusan motorda çalışıyor.Uygun görürseniz telefon numarasınıda özelden verebilirim.

seyitster
10 Aralık 2011, 12:06
bildiğim iki iyi eğitmen var ücret sorun değilse müsaitlik durumlarına göre çağırırsan ikisi de gelir ikisi de ( ehliyetin varsa ) rospa ileri sürüş sertifikalı eğitmenler birisi konya da birisi izmir de
Konyalı olan . Halil İbrahim Ada . sitesi : http://sadakademi.com/iletisim facebook : https://www.facebook.com/halil.i.ada
İzmirli olan ( ki herkes tanır ) Uğur Ertekin . sitesi : http://www.artmotoakademi.com/akademi-tr/ facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=521808445

luthier76
10 Aralık 2011, 12:32
@soykan67 nin de dediği gibi ulusan motor bu işte iyidir. Yerlerine bir uğrarsan yardımcı olurlar. Hatta sahibine mimar-müzikçi bahadır yolladı dersen daha bir ilgilenirler :)

cyclecycle
10 Aralık 2011, 12:35
arkadaşlar sagolun ama ögrenci oldugum için yüksek meblağlar beni aşar zaten ehliyet kursuna gidicem ama öncesinde şöyle işi bilen birinin birkaç saatlik egitimi yeterli olacaktır trafikte sürüş egitimi tarzı şeyler istemiyorum zaten vites kullanmayı dengeyi hızlanmayı vs. ögretsin yeter. ulusan motor adını daha önceden duymuştum saatlik ne kadara ögretirler bilginiz var mı?

luthier76
10 Aralık 2011, 12:37
Hocam onu da açıp bir soracan. Ben eğitimi ordan aldım. Gayet faydalı oldu. Tavsiye bizden...

KUVVETMİRA
10 Aralık 2011, 12:54
eğitmen bir arkadaşla tanışmıştık geçtiğimiz hafta.
bahçeli 7.caddede pino parfümeri'de çalışıyor.
telefonunu vermişti eğitim isteyen olursa yardımcı oluruz diye, kaydetmemiştim.
uygun fiyatlı, bi görüş derim.
7.cadde üzeri pino parfümeride :)

cyclecycle
10 Aralık 2011, 13:35

ismi nedir ayrıca telefonu varsa sizde özelden atabilir misiniz?

Serdarrr
10 Aralık 2011, 13:44
Yıldız ulusan motorun o tarz eğitimleri var. Ancak ben zamanlaması uymadığı için tavsiye üzerine Ahlatlıbel tarafında Soner hocaya (Atom karınca) gitmiştim. Her çeşit motora sırayla bindiriyor. Debriyaj kullanımı, denge sağlama, ani frenaj, slalom vs çok güzel eğitim veriyor. Farklı tarzlarda motorlar da kullanabilyorsun. Zaten SS alacam diye başladığım kurstan sonra cruiser almaya karar vermiştim. Sen de önce ehliyeti, sonra bu eğitimi, sonra motorunu al derim naçizane. Soner hoca: 0533 474 38 91

nezih77
10 Aralık 2011, 15:30
ulusan motorla geçen gün görüştüm eğitim meselesini.
450 lira dediler.peşin olursa da 390 lira oluyormuş.
önce teorik eğitim sonrasında da uygulamalı pratik eğitim şeklide 20 saat sürüyormuş.
ehliyetinin olmasına gerek yok .trafiğe kapalı alanda eğitim veriliyor.kask ve koruyucu kıyafetleri onlar veriyorlarmış.
sonrasında ehliyetini alıp motorunu kıyafetlerini kaskını tamamlar boş bi alanda yine çalışıp kendi motoruna adapte olur ondan sonra trafiğe çıkmaya başlarsın.bizlerde sana elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Mengu16
10 Aralık 2011, 15:51
Scooter kullanmayı biliyosan, Arabayı yokuşta el frenini çekmeden ve patinaj attırmadan kaldırabilecek, yokuşta arabayı baymadan vites büyütecek küçültecek kadar iyi araba kullanabiliyosan. Vitesli motor kullanma ile scooter kullanmak arasında hiç fark yok. Vitesli motor ile viraj girmek çok daha kolay çünkü en az 17 jantlı oluyorlar. Ayak frenine çok kısa sürede alışırsın.

Okan Sinan Ocan
10 Aralık 2011, 19:11
Sevgili Kardeşim ,

Özelden telefonunu ve adını yazarsan eğitim işini ücretsiz olarak ben üstlenmek isterim.

Sevgilerimle

cyclecycle
10 Aralık 2011, 21:01
Scooter kullanmayı biliyosan, Arabayı yokuşta el frenini çekmeden ve patinaj attırmadan kaldırabilecek, yokuşta arabayı baymadan vites büyütecek küçültecek kadar iyi araba kullanabiliyosan. Vitesli motor kullanma ile scooter kullanmak arasında hiç fark yok. Vitesli motor ile viraj girmek çok daha kolay çünkü en az 17 jantlı oluyorlar. Ayak frenine çok kısa sürede alışırsın.

araba kullanmayı ögrenmek için dagda bayırda yaptıgım sürüşlerin henüz 2. gününde (nissan skystar sss2009) babam yokuşta arabayı durdur ve hiç geriye kaçırmadan kaldır demişti. el freniyle yapmıştım ama daha sonra işi iyice ögrendikten sonra el frensiz denedigimde çok hafif geriye gidiyor tabii agır araç. scooter olayı ise hayatımda motor kullanmamış bir insandım arkadaşlarla piknige gitmiştik scooter vardı rica ettim arkadastan verdi filan inanır mısın 5 dk. içinde olayı çözüp çok rahat kullanmaya baslamıstım. aynı sekilde hiç binmedigim abimin atv motoruna da 2-3 dk içinde alısıp sürmeye baslamıstım. dogustan bir yetenek mi var ne :D

Zodium
11 Aralık 2011, 00:56
trafik canavarlarini disarda aramayin beyler icimizdeler baksaniza vatandasa mart sonunda ehliyetini alacakmis ama ocakta motoruda alacakmis yani ehliyetsiz 4 ay neyse birsey derdimde..

GaCCaLL
11 Aralık 2011, 03:46

şu bi ara denk gelmiştik gt250r ı olan kişiden mi bahsediyorsun?

Sevgili Kardeşim ,

Özelden telefonunu ve adını yazarsan eğitim işini ücretsiz olarak ben üstlenmek isterim.

Sevgilerimle
Abi böle güzellikler yapıyorsan bende gelirim :) öğrenmenin yaşı yok birde ankaradayız yüzyüze görüşemedik sizinle hiç?

cyclecycle
11 Aralık 2011, 15:29
trafik canavarlarini disarda aramayin beyler icimizdeler baksaniza vatandasa mart sonunda ehliyetini alacakmis ama ocakta motoruda alacakmis yani ehliyetsiz 4 ay neyse birsey derdimde..

Dün 08:24 #1
cyclecycle
Motor egitimi aldıktan sonra ocak ayında alacagım motor ile trafige cıkmayacagımı, mahalle içinde motorunu açmak(rodaj) için kullanacagımı belirteyim.

Yeterli olmuştur umarım.

Zodium
11 Aralık 2011, 15:41
Dün 08:24 #1
cyclecycle
Motor egitimi aldıktan sonra ocak ayında alacagım motor ile trafige cıkmayacagımı, mahalle içinde motorunu açmak(rodaj) için kullanacagımı belirteyim.

Yeterli olmuştur umarım.

tabi arkadasim tabi sadece mahalle aralarinda kullanirsin rodaji tamamlamak icin eminim..

nutalien
11 Aralık 2011, 18:01
Benim memleketimde otomatik vitesli motorla sekiz çizince ehliyeti veriyorlar. Kurs da direksiyon sınavından bir gün önce 15dakika eğitim veriyor.
Sonra noluyor?
Ehliyetinizi alıyorsunuz. Trafik canavarı (!) olmaktan çıkıp, kanunen her türlü motorsikleti sürebilecek yeterliliğe sahip bir motorsiklet sürücüsü oluyorsunuz. Hemen gidip 1000rr sürebilirsiniz.

Peki yukardaki arkadaş gibi, (ya da benim gibi) iyice özel ders alıp, temel motorsiklet prensiplerini öğrendikten sonra(ki zaten B ehliyetinin yazılı sınavlarını geçip, temel ilkyardım prensiplerini ve trafik kurallarını bilen biri olarak), otopark gibi yerlerde, kaskınızı, sırtlığınızı, dizliğinizi takıp, motorsiklet sürecek olursanız ne oluyor?
Hemen trafik canavarı damgasını yiyorsunuz.

Motorsiklet.net forumu üyeleri arasında dolaşan, ehliyetsiz trafik canavarları olarak bizler 20-30 km hızla otoparkta viraj çalışması yaparken, aramızda hiç dolaşmayan (!) otobanda 200 yapan ehliyetli sürücülerin güvenliğini riske atıyoruz galiba.

Mengu16
11 Aralık 2011, 18:30
Vitesli motorla mahalle aralarında deneme yapmak çok kısa sürede bayacaktır debriyajla vitesle uğraşmaktan. Vitesli motorda düşük hızla manevralar da acemiler için tehlike arz ediyor motor stop ederse yerler temiz değilse arka teker kilitlenir düşebilirsiniz yada motor freni dengenizi bozar yine düşersiniz. Kendimizi kandırmayalım ankara çevreyoluna çıkıp gezeceksiniz benden söylemesi. Ankarada şehiriçinde motosikletleri biraz fazla durduruyorlar haberiniz olsun ehliyetsiz dolaşmayın Ulus'un çevresindeki 10km çapındaki alan içinde.

nutalien
11 Aralık 2011, 19:16
Vitesli motorla mahalle aralarında deneme yapmak çok kısa sürede bayacaktır debriyajla vitesle uğraşmaktan. Vitesli motorda düşük hızla manevralar da acemiler için tehlike arz ediyor motor stop ederse yerler temiz değilse arka teker kilitlenir düşebilirsiniz yada motor freni dengenizi bozar yine düşersiniz. Kendimizi kandırmayalım ankara çevreyoluna çıkıp gezeceksiniz benden söylemesi. Ankarada şehiriçinde motosikletleri biraz fazla durduruyorlar haberiniz olsun ehliyetsiz dolaşmayın Ulus'un çevresindeki 10km çapındaki alan içinde.
Beni kastediyorsanız verdiğiniz bilgiler için sağolun. Ben manevra vs. için daha bu hafta 4 saat direksiyon dersi aldım (daha önce de almıştım). O nedenle daha bugün gitmeye başladım otoparka.
Ben sadece motorun aküsü boşalmasın diye kullanıyorum. O esnada da öğrendiklerimi tekrar etmek amacıyla viraj çalışıyorum. Trafiğe çıkma gibi bir niyetim yok, zaten ihtiyacım da yok. Ehliyetsiz dolaşıp yakalanmaktansa, hiç dolaşmamayı şahsen tercih ediyorum(zaten kendimi trafik için yeterli de görmüyorum).

Benim eleştirdiğim nokta ehliyetin bir şey ifade etmiyor olması. Ehliyeti olan da acemi sürücü olmayan da. Ben kimse ehliyetsiz trafiğe çıksın demiyorum. Sadece ehliyeti olmayan fakat eğitim alan kişilerin trafik canavarı ilan edilmelerine karşıyım.

Bu arada taşralarda motorsiklet kullanların kaçının A2 ehliyeti var? İl merkezleri dışında durum gerçekten vahim. Bizim orda 20 kişiden biri kask takarken, trafik polisi değil motorsikletlilere ehliyet sormak, kendilerin dahi kask takmadığı zamanlara şahit oluyoruz. Yaya geçidinin kullanılmadığı, ne trafikte saygının olduğu ne de trafik bilincinin olduğu Türkiye'de trafik canavarı aramak zor olmasa gerek.

Okan Sinan Ocan
11 Aralık 2011, 20:19
şu bi ara denk gelmiştik gt250r ı olan kişiden mi bahsediyorsun?

Abi böle güzellikler yapıyorsan bende gelirim :) öğrenmenin yaşı yok birde ankaradayız yüzyüze görüşemedik sizinle hiç?

Özelden adını ve telefon numaranı yazarsan hafta içi yüzyüze görüşür eğitim konusunu konuşuruz. :)

---------- Post added at 20:17 ---------- Previous post was at 20:10 ----------

tabi arkadasim tabi sadece mahalle aralarinda kullanirsin rodaji tamamlamak icin eminim..

Sevgili Zodium (zodium nedir çok merak ettim bunu yazdıktan sonra google abiye soracağım :) )

Teknik olarak haklısın ama hem daha ortada motor falan yok hemde artık o kardeşim benim kontrolüm altında . Ayrıca mahalle arasında küçük vitesle rodaj motora zarar verecektir ben kendisini ehliyetini yapana kadar benim nezaretim olmadan motor üzerine çıkmamak konusunda ikna ederim . Lütfen kırıcı olmayalım.

Motosiklet güvenliği konusundaki bu gayretin için teşekkür ederim .

---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:17 ----------

Sevgili Mengu,

Kardeşimizin alacağı motor Ankarada olmayacak ,bu nedenle bu uyarıların anlamı yok .

Sevgiler

cyclecycle
11 Aralık 2011, 21:47

Okan abi zaten açıklama yapmış, bir iki kelime de ben etmek isterim.

Arkadaşlar siz herhalde birşeyler ögrenmek isteyen her insanı aptal yerine koyuyorsunuz bunu anlıyorum dediklerinizden. Ehliyetsiz trafige çıkmak ne demek bunu biliyor musunuz? Kendi can saglıgı başta olmak üzere başka insanların canını tehlikeye atmaktır, milyarlarca para verip aldıgınız aracı tehlikeye atmaktır, yakalandıgınızda ehliyetsiz araç kullanmaktan ödeyeceginiz miktarlar ile paranızı tehlikeye atmaktır. Hele ehliyetsizken bir insana çarpıp yaralar veya öldürürseniz hayatınızı bitirirsiniz bu da ayrı bir nokta. Yani ben kenarda köşede motorumu kullanırken bütün bunları hiçe sayıp trafige çıkacagım öyle mi? Neyse ki aklım var ve egitim görmüş ve görmekte olan bir insanım.

İyi derecede otomobil kullandıgımı söylemiştim daha önce. Ancak ne yazık ki b sınıfı ehliyet alma imkanım olmadı sürekli erteledik. Trafik tecrübesi dışında ehliyetini yeni almış bir sürücüden çok daha fazla tecrübem olduguna eminim. 15 yaşından beri araba kullanan biriyim artık trafige çıkmadıkça başka ne ögrenebilirim diye soruyorum kendi kendime. Buna rağmen senelerdir babamdan rica etmeme rağmen bir defa bile şehir merkezine arabayla gitmeme izin vermedi. Daha önceden bunu saçma olarak görsem de yaş biraz arttıkça babamın ne kadar haklı oldugunu anlamaya başladım. Yani bu ehliyetsiz trafige çıkmama bilincim ilk olarak aileden ögrendiklerimle geliyor demek istiyorum.

Motosiklet kullanmayı bilmeyen bir insanım. Ehliyet aldıktan sonra motoru alayım dedim ancak ankara içinde kendimi geliştiremeyecegimi zaten biliyordum. Kalabalık şehir, trafigi yogun. Bu nedenle motoru erkenden alıp 1 aylıgına dönecegim yalovada kullanmayı düşündüm. Malum bilen bilir köyü, arazisi bol olan bir yerdir yalova.

Özetlersem bu forumdaki kimse benim ehliyetsiz trafige çıkacagım gafletine düşücegim kanısına varmasın. Aramızdaki trafik canavarları tarzı hiç de hoş olmayan yakıştırmalar yapmasın. Biz o bilince sahip insanlarız merak etmeyin.

Sözüm sadece sana değil Mengu16, senden daha önce bu tarz şeyler yazan arkadaşa da.

k.caner
16 Aralık 2011, 05:18
merhaba, aslında benim hikayem de cyclecycle'dan pek farlı değil. yaklaşık altı aydır ben de motosiklet kullanma aşkıyla yanıp tutuşuyorum.tıp fakültesinin stersini en iyi böyle atacağım.sınav kötü mü geçti? atla motoruna gerisi yalan(işte hayalim:)). kısmetse mart ayı gibi sahip olabileceğim. bu dönemde ben de bir kursa katılmayı planlıyorum, ancak kurs fiyatlarını görünce....:)
okan abinin yaptığı gibi mükemmel bir iyilik bana yapmak isteyen olur mu acaba düşüncesiyle bu mesajı yazıyorum. lütfen yanlış anlaşılmasın amacım iyi niyeti suistimal etmek değil. karşılığında (çocuğunuza, yeğeninize) ilkokuldan össye kadar her seviyede özel ders verebilirim ve kesinlikle memnun kalacağını garanti ederim. motosiklet sürmeyi gerçekten önemsiyorum ,verilen emeğin boşa çıkmaması için elimden geleni yaparım.
ee ne demişler; bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum :))

erro
16 Aralık 2011, 13:30
yazılanları okuyamadım ama incekte soner hoca var..internete atom karınca soner yazarsan bulabilirsin adresini..ben ondan aldım ve gerçekten çok iyiydi...adam gerçekten atom karınca...bir de ulusan motor eğitim veriyor ama grup halinde olduğu için giden arkadaşlarım memnun kalmamışlardı...soner hoca birebir veriyor....fiyatı da 450 tl...10 saat ders veriyor...10 saat te aldığın motora senin adaptasyonunda yardımcı oluyor..o süre zarfında motorunu onun garajında saklıyosun...hoca sen piştin dediğinde yollara vuruyosun kendini...

kaptancuma
20 Aralık 2011, 03:00
Soner hoca gerçekten işinin ehlidir. Bir hoca'dan ziyade sizi kollayan, koruyan bir abi, bir baba gibi davranıyor her zaman.
Eğitim almayacak olsanız bile gidin bir görüşün, kendiniz karar verin.
http://www.atom-karinca.com/

yazılanları okuyamadım ama incekte soner hoca var..internete atom karınca soner yazarsan bulabilirsin adresini..ben ondan aldım ve gerçekten çok iyiydi...adam gerçekten atom karınca...bir de ulusan motor eğitim veriyor ama grup halinde olduğu için giden arkadaşlarım memnun kalmamışlardı...soner hoca birebir veriyor....fiyatı da 450 tl...10 saat ders veriyor...10 saat te aldığın motora senin adaptasyonunda yardımcı oluyor..o süre zarfında motorunu onun garajında saklıyosun...hoca sen piştin dediğinde yollara vuruyosun kendini...

drsteel
20 Aralık 2011, 18:20
ben ulusandan kurs almak ve koruyuc malzeme almak için gittiğimde benimle hiç ilgilenmediler. bende bir daha uğramam onlara. bir sürücü kursunun hocası vardı. windy s ile ders veriyordu. adam herşeyi tek tek açıklıyor ve öğretiyordu. benim gittiğim kursta motoru bana verdiler. sen kullan dediler. üç gün 4-5 saat motorla tek başıma sğrekli trafiğe kapalı alanda döndüm durdum. aklıma gelen her varyasyonu yaptım. ehliyeti aldık şimdi. sıra motorda ama iç işleri bakanını ikna edemedik daha.

wauxhall
13 Aralık 2014, 23:01
Motora yeni başlamak isteyenlerin Ankara'da İncek'te Soner hoca ( Atom Karınca ) ile tanışmasını öneririm. Teorik, pratik ve adaptasyon eğitimlerinin birebir verildiği, ehliyet aldıktan sonra da kopamayacağınız bir eğitimci. Düzenlediği turlarla alınan eğitimi pekiştiren ve kamera kaydı ile sürüş sırasındaki dinamikleri sürüş sonrasında tartışan bir eğitimci. Şiddetle tavsiye ederim.