PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF 150 YARDIM

wolf_zb
09 Aralık 2011, 21:06
Arkadaşlar merhaba 2007 model bir cbf 150 aldım motoru arkadaşımdan aldım temiz motor biliyorum.Sorunum şu oldu dün akşam aşırı yağmurdan sonra motoru apartmanın önüne kitledim.Motorda alarmda var sabah kalktım motoru çalıştırıyorum marşa basıyorum motor çalışmıyor alarmda devamlı olarak çalışıyor.Motoru marşla çalıştıramayınca vurdurarak çalıştırdım zeytinburndan beşiktaşa kadar alarm çalar halde gittim alarmı bi türlü kapatamadım.Dükkanın önünde motoru durdurdum.Bu kez daha ilk denemede marşla çalıştı motor sevindim bende sorun yok diye alarmıda çıkarttırdım arkadaşa.2-3 saat bekledikten sonra geri dönmek için motora tekrar bindim ama yine çalışmadı.Yine vurdurarak çalıştırdım ve zeytinburnuna geri geldim şu an motor yine daha ilk denemede marşla çalışıyo ama sabah çalışacakmı çalışmayacakmı emin değilim sizce sorun nedir?Yardımcı olursanız sevinirim...

_w_
09 Aralık 2011, 21:22
Akünüzü kntrol edin. Sulu ise suları kntrol edin. Tekrar şarj edin(şarj cihazı ile). Eğer olmazsa aküyü değiştirin. Son olarak motosiklet alarmı 1 günde aküyü bitirmez. Benim bazen motor 2 hafta kadar alarm kurulu vaziyette kalıyor. Akünün bitmesi gibi durumla karşılaşmadım. Şimdiden kolay gelsin.

wolf_zb
09 Aralık 2011, 21:28
Akünüzü kntrol edin. Sulu ise suları kntrol edin. Tekrar şarj edin(şarj cihazı ile). Eğer olmazsa aküyü değiştirin. Son olarak motosiklet alarmı 1 günde aküyü bitirmez. Benim bazen motor 2 hafta kadar alarm kurulu vaziyette kalıyor. Akünün bitmesi gibi durumla karşılaşmadım. Şimdiden kolay gelsin.
sorun ne olabilir onu anlamadım