PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Niye motosikletten soğudun kardeşim..hemde bedavaya veriyorsun....

feliçita
09 Aralık 2011, 11:37
Merhaba arkadaşlar bugün motosiklet ilanlarının olduğu bi sitede çok garibime giden bir ilan gördüm çook şaşırdım..Arkadaşın hoşgörüşüne dayanarak linki veriyorum..şunu merak ediyorum motosikletten bıkacak kadar veya tövbe edecek kadar ne yaptın..:sunny::sunny:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yuan-tek-kurus-istemiyorum-bedavaya-verecem-66881910/detay/

---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:31 ----------

Merhaba arkadaşlar bugün motosiklet ilanlarının olduğu bi sitede çok garibime giden bir ilan gördüm çook şaşırdım..Arkadaşın hoşgörüşüne dayanarak linki veriyorum..şunu merak ediyorum motosikletten bıkacak kadar veya tövbe edecek kadar ne yaptın..:sunny::sunny:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yuan-tek-kurus-istemiyorum-bedavaya-verecem-66881910/detay/
İlan başlığı doğrudur motorsiklet karşılığında tek kuruş istemiyorum bedavaya vereceğim. Motorsikletle kaza yaptıkdan sonra satmaya karar vermiştim. Satılık ilanları ekledikten sonra trafik polislerince alınan motorumdan dahada soğudum. Motorun vize, vergi sigorta ..v.b. borcu yoktur. sadece sigortasını yapmadım onuda satışı yapabilmek için zaten mecburen yapacağım. motor resimdeki gibi değildir. Dediğim gibi kazadan önceki hali. şu anda ise yan granajları farları ve kilometre saati yoktur. Onun dışında hiç bir sorunu yoktur. Zaten trafikde hızlı gittiğim için durdurlar sonra sigortası vizesi olmadığı için alındı. Vergisini trafik borçlarını ..vb. hepsini ödedim. Motor trafikde otoparkda durmaktadır. Sadece otopark ücreti vardır. Zaten o da otoparkçı ile pazarlıkla alına bilir hatta tanıdık bulursanız çok komik rakamlara alabilirsiniz.

Motorun motor kısmı tekerlekleri yürüyeni ..v.b. sapa sağlamdır. Konyada olupda 250cc racing ve altını kullanan arkadaşlar zaten motorumu tanırlar ( ama arkadan tanırlar çünkü hep öyle gördüler :D ) Aldıktan sonra ister yedek parça olarak kullan istersen yaptır bin istersen yaptırmadan bin seçim senindir. Motordan bu kadar soğumamın sebebi ise şu :ilk olarak suzuki gxr 750 ile başladığım motor hayatıma kötü bir kazadan sonra 350cc ye düşerek, sonra tekrar kaza yapıp 250cc ye düşürek sonra tekrar :D :D kaza yapıp 150 cc ye düşürek devam ediyordum Bir kaza daha yaparsam asla binmem derken kaza yaptım. Asla binmem almak isteyene bedavaya veriyorum......

Gözünüzü seveyim saçma sapan sorular sormayınız. Olanı olmayanı yazdım parada istemiyorum daha neyi soruyorun...

Çok bekletmeye niyetim yok eğer alan olmazsa ben alıp benzin döküp akyokuşda yakacağım....

ekremz
09 Aralık 2011, 11:37
alanda çıkmazsa benzin döküp yakacakmış:pale:

körfezli_29
09 Aralık 2011, 11:40
motoru zaten kazalıymış kesin kullanılacak tarafı kalmamıştır hurdasıda pek para etmeyeceği için böyle birşey yapıyor, bence yaptığı sadece hava atmak:wiinkk:

HB76
09 Aralık 2011, 11:42
750 cc motor ile başlanmaz, kaza yaptıkça daha küçük ccye geçilmez :D
tam tersi olmalıdır, küçük cc ile başlanıp, tecrübe edinildikçe daha büyük ccye geçilmelidir
bu işte bi terslik var zaten, huylandım, kıllandım, inandırıcı gelmedi, dikat etmek gerek???

Olcay Avşar
09 Aralık 2011, 11:44
otopark parası motorun fiyatından fazla tuttuğu içindir.

piyanist_irf
09 Aralık 2011, 12:13
otopark parası motorun fiyatından fazla tuttuğu içindir.

ahanda lafı ağzımdan aldın üstadım bana gerek kalmadı :cherry::rendeer: hatta burada görünmeyen bir tuzak bile olabilir :) böyle düşünmek lazım ilk etapta,

1 otopark parası, motosikletin parça masrafları işçilik masrafları, motorun gerçek değerinin üzerine çıkıyorsa bedava kelimesinin sebebi buda olabilir :)

yoksa öfkeyle kızarak motsikletini yakma işini ciddiye alabilirsiniz bizzat yaptığım bir eylemdir :cherry::queen:

askon
09 Aralık 2011, 12:25
cbr 125 mişşşşş hayabusa olsa düşünürdüm :)

İsmailFidan
09 Aralık 2011, 12:47
herşeyi geçtim 750cc motordan sonra 350cc ye geçmiş350cc bi motor varmı?

myhammer
09 Aralık 2011, 12:52
Iyice dibe vurmuş hayatta kaldığına sukretsin

immortalboss
09 Aralık 2011, 13:26
Jawa almıştır belki. :P O 350 cc idi sanırım.

sezer aykaç
09 Aralık 2011, 14:01
benzer bir durumda benim başıma geldi. 2006 da aldıgım sıfır km ramzey scooter vardı. aldıgım sene kardeşim ehliyetsizlikten yakalandı. 1000 liranın üzerinde ceza ödedim. fabrikadan iyi montaj yapılmadıgı için scooterin benzin şamandırası elektirik kablosu olması gereken yerden geçmedigi için kuyruk grenajını çattaltı garantiden degişmesi için çok ugraşmıştım ama en son lanet edip kaldırdım motoru. 1,5 sene yattı motor. haliyle vergi borcu sigorta borcu birikmiş. kardeşim ehliyet aldıktan sonra borçlarını ödedim motoru elden geçirip çicek gibi yaptım geri belli bir zaman sonra yine döküldü. vibrasyon döküyor motoru. en son motor kitledi 350 tl masraf edip yaptırdım. 1 ay sonra yine kitledi. kaporta durumu iyi degildi motorda kitlemişti hurdaya ayıracaktım forumdan arkadaşlar bu şekilde bedavaya ihtiyacı olan birisine satmamı önerdi. zaten hurdaya ayırmak için yine burakrasi ve bir miktar para gerekecekti.

sonuca gelirsek motoru sahibinden.com aracılıgı ile bir tamirciye sattım. 200 tl bir bedele. o parada maliyeye gitti. ancak devrini vermemiştim. oda alıp güzelce yapmış çokta emek etmiş. sonuçta oda sattı ufakta olsa üzerinden ekmek yedi. bende kurtuldum. birdaha çin malı mı asla kapıma koymam. kimseyede tavsiye etmem.

piyanist_irf
09 Aralık 2011, 14:35

küsüratları es geçip yuvarlama hesap yapmıştır :cherry::queen::P:thumleft:

selo001
09 Aralık 2011, 17:12
Sorun kendinde aslında bir dua edip çıksaydı yola sağsağlim dönerdi ama işin içinde başka birşey var:D

Holocaust46
09 Aralık 2011, 17:16
Devir teslim işi zaten 76 lira:D

seyitster
09 Aralık 2011, 17:51
konyalıymış bi gidip bakmak istiyorum acaba otopark ücreti ne kadar :D ve motor ne halde :D

eray_uluyazı
09 Aralık 2011, 18:59
motoru satan arkadaş tersten başlamış :P
normalde abilerimiz bize hep küçük cc den başlayın derler yavaş yavaş büyütürsünüz siz istemeseniz de derler ama bu arkadaş tersten gidip 750 cc ile başlayıp önce 350 cc sonra 250 cc ye düşmüş sonra 150 cc ye düşmüş en sonunda motordan düşünce daha düşecek cc kalmadığı için benzin döküp yakacakmış :P
ne kadar ironik değil mi :P

GONYALI1
09 Aralık 2011, 19:19
konyalıymış bi gidip bakmak istiyorum acaba otopark ücreti ne kadar :D ve motor ne halde :D

abi yapma bende motor yok ben yapışacam herife (ali)

seyitster
09 Aralık 2011, 19:30
abi yapma bende motor yok ben yapışacam herife (ali)

Ali Ferliçolak sen misin :D

Syanur
09 Aralık 2011, 20:04
Allah allah, konyada 1 tane bile hurdacı, motor tamircisi, vs..vs.. yokmuymuş?? Ben olsaydım şimdiye 100TL verip alırdım. Bir kenarda dursun, parçalarını satarsın...

seyitster
09 Aralık 2011, 20:16
kardeşler motor pert ön kafa yok kırılmış dağılmış göstergeler dahil grenajlar yok motor sorunlu gibi en az 500 tl otopark var :D hem zamanında 750 cc yi alacak parası olan çıkartamıyor mu şuncacık motoru otoparktan hikaye yani bu herif ömrümde görmemiş o motoru herifte kabiliyet yok hız delisi patlamış bi yerde motor ölü

Khutuck
10 Aralık 2011, 15:39
Motor CBR125 değil, Çin malı kopyası Yuan F5. Ben olsam 100 lira bile vermem.