PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR Ön Cam Nasıl Sökülür?

mstfkrfk
08 Aralık 2011, 23:10
arkadaşlar ön camı sökemedim bilen varsa anlatabilir mi?

yaşar35
09 Aralık 2011, 00:20
tornavidayla:P

mstfkrfk
09 Aralık 2011, 00:26
valla bir tek o kullanılmıyor.bende aldım tornavidayı baktım sokacak bir yer yok :D

glock
09 Aralık 2011, 00:34
cam vidasına göre olan alyan anahtarı alıcaksın ve söküceksin? sen ne yapmak istiyosun renkli vida mı takıcaksın yoksa camı mı değiştiriceksin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

altıgen şeklinde alyan anahtarı her boy olanından set halinde al kenarda dursun...

immortalboss
09 Aralık 2011, 00:36
Fotoğraf varsa daha iyi olur üstadım.Ben motosikletimi sökmeye tövbeliyim.Gavur grenajdan çalmış.Lego gibi geçir babam geçir.Eee güzel de ince yapmış.Tırnağı kırılıyor.Sonra zır diyerek ses yapıyor.Eğer elin yatkın değilse elinde kalabilir.Gerçi honda başkadır.Ama olsun.Sökerken dikkat et. :) Kolay gelsin.

mstfkrfk
09 Aralık 2011, 00:39
cam vidasına göre olan alyan anahtarı alıcaksın ve söküceksin? sen ne yapmak istiyosun renkli vida mı takıcaksın yoksa camı mı değiştiriceksin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

altıgen şeklinde alyan anahtarı her boy olanından set halinde al kenarda dursun...
alyanlarla söktüm vidaları zaten tornavida işin esprisi.vidaları söktüm ama cam gelmiyor işte ayrılamadı grenajlardan bir türlü.

glock
09 Aralık 2011, 00:45
o alyanla açılan vidalar tıpalara giriyor, tıpalar kauçuk bazlı şişme yapacak şekilde üretilmiş, biraz yağ-vazelin tarzı bişey sürüp hafifçe oynarak çıkabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

tek kullanımlıkta olabilir sökmeden önce dikkat et, ön cam vida setin var mı? keiti marka satılıyor...

mstfkrfk
09 Aralık 2011, 00:47
yarın yağ olayını bir deneyeceğim teşekkürler.umarım çıkar bu sefer.

GorkeM
09 Aralık 2011, 01:50
Cbr hangi model hangi kasa hangi cc bunları belirmen lazım öncelikle. 2011 son kasa mı yoksa bir önceki kasa mı? En eski kasaya göre yorumlamam gerekirse , kafadaki 4 vidayı söktükten sonra cam gelmez. Göstergeyi de söküp arkadan dipteki vidayı sökmen gerekir.

Göstergenin yanındaki plastikler , sonra gösterge... Gösterge yana alınır , kafa grenajının üstte 2 , en dipte , kafa demirinin arkasında 1 vidası görünür... Onlar sökülür , ve cam dikkatlice kırmadan yukarı çekip alınır.
http://img362.imageshack.us/img362/4972/moto0250bj9.jpg

mstfkrfk
09 Aralık 2011, 01:57
cbr 125 son kasa.ama büyük bir ihtimalle yine göstergeyi sökmem gerekecek mantık aynı gibi.teşekkürler.

mstfkrfk
10 Şubat 2012, 23:24
konuyu tekrardan hortlatacam ama bu cbr 125(son kasa) veya cbr 250 sadece ön cam(siperlik) nasıl sökülür komple kafayı indirmek mi gerekir?