PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine bir karşılaştırma. ( Hyosung GT250R - Honda CBR 250R )

Thisfalse
08 Aralık 2011, 22:31
Arkadaşlar bildiğimiz üzere bu iki motor arasında kalan çok arkadaş ve abilerimiz var. Bunlar içerisinde bende varım. Cbr ı deneme fırsatım oldu motor altımda ufak duruyor. Hyosung'u ise deneyemedim. Honda kalitesi yok onuda biliyoruz ama kasa kaslı :) Alacağm motora 1 2 sene binip sonra 600RR a geçiş yapmayı planlıyorum. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ?
Boy : 1.77
Kilo : 95

Uğur Bilgili
08 Aralık 2011, 22:37
Tavsiyem daha fazla fikir sahibi olman için http://www.altinelbiseliadam.com/ sitesinden iki motorunda test videolarını izlemen. Sitede bölüm bölüm videolar paylaşılmış fakat hangi motor hangi videodaydı hatırlayamıyorum.

sedici
08 Aralık 2011, 23:27
shaquille o'neal mısın mübarek nasıl ufak kaldı altında honda :) altınelbiseliadam der ki; Honda bu segmentteki en hızlı en performanslı motor değil ama en kaliteli malzeme işçilik kuşkusuz onda, yok ben hız performans kalıp isterim dersen hyobusa :wiinkk:

sessizsakin
08 Aralık 2011, 23:36
altınelbiseli adam'ın hyosung yorumunu çok yanlış buluyorum ben. şahsi fikrim, muhtemelen kullandığı gt250r'ın teknik problemleri olduğu idi.

örneğin fren performansını yargılarken çok acımasızdı. ama başkasına ait olan bir motosikletten bahsediyordu. belki hidrolikte hava vardı. belki fren balataları çok ucuz ve dandik seçilmişti?... belki belki belki... sıfır motor alıp test etmiyor...

250r, zx6r, bandit, dl650 ve cbx 750 kullandım. şimdi ise gt650 comet kullanıyorum. ve diyorum ki, 250r süper bir motosiklet değil, ama altın elbiseli adamın yerin dibine soktuğu kadar da değil :)...

hondayı bilmem. ama altın elbiseli adamın yorumu ile 250r'ı değerlendirmeyin bence.

seyitster
09 Aralık 2011, 00:05
Bir iki seneliğine kullanacaksın satacaksın hondayı da küçük buluyorsan ikinci el temiz hyo al sıfır istiyorsan sıfır al tabi

gugukk
09 Aralık 2011, 00:08
iki motoruda kullan bak hangisi hoşuna giderse al buradan kim ne derse desin kafan karışır 2 motorda güzeldir ama ben hondanın tipini beyenmiyorum bende 2006 model hyo vardı kullandım sattım şimdi 2011 modelini aldım nekadar memnun kaldığımı sen düşün. 2 motoruda kullan ve dene :cat:

brooklynnn
09 Aralık 2011, 12:37
honda akar derim
hyoyu cok incelemedim gormuslugum var yanina gidip bakmisligim var performans olarak daha iyiymis denilenlere gore
hyonun tipini ben begenmiyorum o bakimdan ve kalite acisindan honda derim
ama ust gecis motoru olarak hyo dusunuyorum simdilik o da ayri mesele:)

acun0
09 Aralık 2011, 12:46
altın elbiseli adamın yaptığı her yorum doğrumu ? tartışılır.
kendine göre kendi fikrince birşeyler söylüyor. hondanın 250 cc deki parça fiyatları kısmını anlatırken sizi bir ayı bekliyor. ne yapacağı belli olmaz . dediği gibi.
geçende bir fokurdamış km si düşürülmüş yağmur altında kalmış hurda bir ninjayı konu almış .
veriyor çoşkuyu biz 16 bin km tek buji bile değiştirmeden yerine göre 2 kişi binmişken bir şey yapamadık.

ama altın elbiseli adamın yorumunu izledikten sonra acaba bu hangi motordan bahsediyor , demiştim.