PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkdaslar a2 motor ehliyeti bilgilendirilmesi için bi yardım....

efkar67
08 Aralık 2011, 22:24
arkadaslar slm.benim b sınıfı ehliyetim var ve ben bu ehliyetime a2 yi de eklemek
istiyorum ve bu cumarteesi a2 den sınavım var..motordan 20 soruya gircem ama sorula r arabaya dayılı olarak mı sorulcak yoksa sadece motora dayalımı sorulcak ??? bi yardım

Samet Ağır
08 Aralık 2011, 22:28
aaraba yada motosiklet motoru diye ayrım yok..sadece içten yanmalı motorlar...soruların içinde platin meksefe gibi işlevini yitirmiş malzemeler ile ve dizelle ilgili olanlarda olacaktır..haberin ola...

efkar67
08 Aralık 2011, 22:35
saolasın kardesim e kendi çapımda calısıyorum netten soru falan cozuyorum :)

Mengu16
08 Aralık 2011, 22:37
Yıl olacak 2012 ... platin hala meme yapıyor ehliyet sınavında da sorarlar aklında bulunsun.

Carbon
08 Aralık 2011, 22:49
aaraba yada motosiklet motoru diye ayrım yok..sadece içten yanmalı motorlar...soruların içinde platin meksefe gibi işlevini yitirmiş malzemeler ile ve dizelle ilgili olanlarda olacaktır..haberin ola...

Hocam emin misin sistem değişmiş olabilir mi.Ben A2 alırken kitabın hepsine çalıştım motosiklet motoru için ayrı bir bölüm var kısa ama.Sınavda motosiklete özel sorular vardı vites pedalını marşı felan sordu resimli.6 önce aldım ehliyeti...

Samet Ağır
08 Aralık 2011, 22:54
Hocam emin misin sistem değişmiş olabilir mi.Ben A2 alırken kitabın hepsine çalıştım motosiklet motoru için ayrı bir bölüm var kısa ama.Sınavda motosiklete özel sorular vardı vites pedalını marşı felan sordu resimli.6 önce aldım ehliyeti...
haklı olabilirsin tabiii.en son muhabbet ettiğimiz arkadaşlar dediğimi doğruluyorlardı...ben ehliyet aldığımda memlekette doğru dürüst motosikletler vardı..çinliler yurda girmek için daha 3-5 sene bekleyeceklerdi.....
eğer öyleyse bahsettiğin şekilde çalışması gerekli olabilir....
uyarın için teşekkürler...bu arada arayamadım kusura bakma..Eskişehirde 1 saat bile kalmadım desem yeridir...soğuktan kaçtım bozüyüğe..eve girdim ..hoş sabaha kadar evde ısınammadı ama ..açıkta olmaktan iyidir dedim...

safakk
08 Aralık 2011, 23:04
motosiklette motorun vitesin debriyaj ve frenin yerini sinyallerin ve gaz kolunu biliyorsan motor kısmında motosikletle alakalı başka soru yoktur genel içten yanmalı motor soruları sorarlar zaten son 5 dönemi çözünce sanada aynı sorular çıkıyor tek fark sıralama değişik :)

motorsaykıl
08 Aralık 2011, 23:05
Sadece A2 motor sorusu soracaklar. Google'dan eski soruları bulabilirsin.

Carbon
08 Aralık 2011, 23:33
haklı olabilirsin tabiii.en son muhabbet ettiğimiz arkadaşlar dediğimi doğruluyorlardı...ben ehliyet aldığımda memlekette doğru dürüst motosikletler vardı..çinliler yurda girmek için daha 3-5 sene bekleyeceklerdi.....
eğer öyleyse bahsettiğin şekilde çalışması gerekli olabilir....
uyarın için teşekkürler...bu arada arayamadım kusura bakma..Eskişehirde 1 saat bile kalmadım desem yeridir...soğuktan kaçtım bozüyüğe..eve girdim ..hoş sabaha kadar evde ısınammadı ama ..açıkta olmaktan iyidir dedim...

O kadar soğuk mu ya.Benim derime mi işlemiyor ne burda kala kala.Daha doğru dürüst kombiyi yakmadım Aralığın ortasındayız.Arkadaşımın evine gittim dün dayamışlar kombiyi sona ağzımdan alevler çıkacaktı kulaklar kıpkırmızı felan : ) Zor attım kendimi eve...

Sorun değil hocam ben de kafayı kaldırmadım yataktan zaten pazar günü...

DarkSeleCT93
09 Aralık 2011, 00:25
bende cumartesi sınava gireceğim ilk yardım ve trafik sorularından korkuyom

brooklynnn
09 Aralık 2011, 12:32
korkmaya hic gerek yok
bende sinavin gununu sasirip calismadim
girmeden once iki saat yolda baktim
motor bilgim vardi digerlerine baktim sadece
sonuc doksan ustu geldi hepsinde