PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müdürüm bana"Motor neymiş sat ,düşüp bir yerini kıracaksın" dedi!

TAYFUNBORA
07 Aralık 2011, 11:54
Herkese merhaba.Yaklaşık 7 yıldır bankacıyım.Şu an çalışmakta olduğum bölümdeki müdürüm dün "Motor neymiş sat ,düşüp bir yerini kıracaksın" dedi.Motora bakış açısı iyiye gideceğine daha da kötüye gidiyor galiba.Bende gülerek dedim ki, "Müdürüm bölümden biri araba kazası yaparsa ne dersiniz ona?"

Keşke bir araya gelip bir şeyler yapabilsek işe yarayacak.O kadar motor satan firma var o kadar dernekti klüptü organizasyonlar var.Hatta federasyon bile var hiç biri birşey yapmıyor.Anca siteye reklam veriyorlar.Halbuki motor kullanıcısı sayısı artsa daha çok para kazanırlar, ama yok elini kimse taşın altına koymak istemiyor.Genel sıkıntılarımız için birşey mi yapsak.

Birşey yapmalı:silent: Ama ne...

Syanur
07 Aralık 2011, 12:07
"Haklısınız müdürüm, ağzınızdan da bal damlıyor" demeliydin bence :)

Çok enteresan bir şekilde, benim patronlardan birisi de -adam acayip titiz ve pimpirikli, ağırbaşlı felan birisi- benim motora bindiğimi ilk gördüğünde (ki asansörde karşılaştık ve "yandım!" dedim) verdiği tepki şu oldu; "Motora mı biniyorsun, aaa ne güzel...çok güzel çok güze, motor iyidir. Çok hoş..." şeklinde devam etti. En sonunda! "aman korumasız binme sakın" dedi ve gitti. :mrgreen:

Hatta bir kaç gün sonra babama karşı beni savundu, "neden canım, motor güzel bişey, dikkat ettikten sonra..." diye :cherry:

En yakın hatta en yırtık arkadaşımdan bile böyle olumlu tepki almamıştım. :)

mehmet tufan
07 Aralık 2011, 12:11
bana herkez hergün aynı şeyi söylüyor.
inadına sevmek böyle birşey olsa gerek.

KUVVETMİRA
07 Aralık 2011, 12:13
Genel sıkıntılarımız için birşey mi yapsak.

Birşey yapmalı:silent: Ama ne...

yık de müdürünü yıkalım reis, başkada bişey gelmez elimizden :)

Sinan Aksu
07 Aralık 2011, 12:17
Eşşek hoşaftan ne anlar müdürüm deseydiniz.

TAYFUNBORA
07 Aralık 2011, 12:46
Aslında burada "müdür" bir sembol.Kimi zaman trafikte bir araç sürücüsü olur bizi sıkıştıran, kimi zaman çevirme yapan bir polis,bazen yol kenarındaki giyotin çakması bariyerler vede her zaman kdv'ydi ötv'ydi çakan devlet baba:D

"Haklısınız müdürüm, ağzınızdan da bal damlıyor" demeliydin bence :)

Çok enteresan bir şekilde, benim patronlardan birisi de -adam acayip titiz ve pimpirikli, ağırbaşlı felan birisi- benim motora bindiğimi ilk gördüğünde (ki asansörde karşılaştık ve "yandım!" dedim) verdiği tepki şu oldu; "Motora mı biniyorsun, aaa ne güzel...çok güzel çok güze, motor iyidir. Çok hoş..." şeklinde devam etti. En sonunda! "aman korumasız binme sakın" dedi ve gitti. :mrgreen:

Hatta bir kaç gün sonra babama karşı beni savundu, "neden canım, motor güzel bişey, dikkat ettikten sonra..." diye :cherry:

En yakın hatta en yırtık arkadaşımdan bile böyle olumlu tepki almamıştım. :)

---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:37 ----------

Araba ile kaza yapsa diğer elemanların dediğimde ,dut yemiş bülbül ile kendi .... yemiş tavuk arası bir hal aldı:flower:Ama ben tek kişiye laf yyapıştırıp tatmin olamadım.Kalabalıklara karşı pankart açasım geldi motorcu kardeşlerimle birlikte:cat:

---------- Post added at 10:43 ---------- Previous post was at 10:39 ----------

Hocam sen Boksör değil misin?Gel koşalım seninle Kızılay meydanında ,merdivenleri koşarak çıkalım bağıralım "Motopisiklet" diye:P
Kötü araç sürücülerine sen aparkat çak bende acemi Wing Tzun'cu olarak hiç birşey öğrenmeden daha girişirim işte bir şekilde:sunny:

yık de müdürünü yıkalım reis, başkada bişey gelmez elimizden :)

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

Söyleyemesinler işte.Sinyalsiz gidenlere,çılgın apachilere,acemi bayanlara umarsız minibüs-otobüs-kamyon-tren jip -bip çilere söylesinler:)Motorcuların hepsine değil kötü kullananlara "kaka" desinler.

bana herkez hergün aynı şeyi söylüyor.
inadına sevmek böyle birşey olsa gerek.

luthier76
07 Aralık 2011, 12:47
Biraz da haklı malesef desem beni dışlarmısınız? :)

immortalboss
07 Aralık 2011, 12:54
Müdürüm siz karınızla torunlarınızı sevip romatizmalarınızdan bacaklarınız ağrırken ben 25 yaşındaki sevgilimle 50 yaşımdayken motosikletle dünya turuna çıkacağım deseydiniz. :) Bir yerde duyduğum söz buna benziyordu.Sen evinde oturup ölümü beklerken ben gazlıyor olacağım. :) Acaba müdür hiç yüzüne rüzgar çarparken mutlu olmuş mu? :)
2 kuzenim var.Bunlar kardeş...Birbirlerinin tam zıttı.Biri çılgın.Diğeri tabiri caizse ot...Birisi bizden. :) Hyosung gt650 comet kullanıyordu.Maddi durumlar yüzünden ybr 125 aldı.Diğeri ömründe motosiklete binmemiş.Zevkler tartışılmaz konusunun tam örneği.Hayatta en güzel şey motosiklet yada en güzel şey otomobil diyemem. Benim içimde ikisinin yeri de ayrı. :) Müdüre söyleyin.Kendine bir hobi bulsun.Ya araba ya da motosiklet. :) Zorunludur!!!

Syanur
07 Aralık 2011, 12:54
Biraz da haklı malesef desem beni dışlarmısınız? :)

Dışşşş....::pcgum::
:wiinkk:

Yahu ben böyle durumlarda "iyide ben motora düşüp biyerimi kırmak için binmiyorum ki" diyorum. Çoğu mal anlamıyor zaten :)

Müdürüm siz karınızla torunlarınızı sevip romatizmalarınızdan bacaklarınız ağrırken...

Romatizmaya girmeycektin müdür.. motorcuysan romatizma hiç açmayacaksın, alırsın ağzının payını valla saniyesinde :)

BBelt
07 Aralık 2011, 13:14
Motosiklete bakış açısının iyi olması, beklenilebilir birşeymiş gibi gelmiyor bana. Motosiklet tehlikelidir. Tutkuları için hayati riskleri göze alanlar özgür ruhlu insanlardır. Özgür ruhlu insanlar sevilmez.

Canasil07
07 Aralık 2011, 13:39
Bir kere insanlar motora bilincsiz binen leri gorunce arada bilincli binenleri kurban ediyorlar. Mesela adamlar motora 3 kisi biniyor kask yok ekipman yok kural tanima yok kirmizi da durma yok o yok bu yok eksoz acik hiz yapip saga sola carparlar kafalari patlar sonra millet bunun icinde ailede olur motor tehlikeli binilmez cart curt. Laflar belli, hiz yapma sunu yapma bunu yapma. Adam 600 rr kullaniyor kafada kask yok cadde icinde hiz yapiyo gidiyor cakililiyor bir yere kafa patliyor sonra motor tehlikeli oluyor insanlar baska gozle bakar oluyor bunlarin yuzunden.Egitim şart arkadaslar cevremizdeki apachi dedigimiz kullanicilar olmasa insanlar motorlarida sevecek. Bana diyolar kisa mesafe de kaskmi takilir diye benim cevabimda şu oluyor, afedersiniz tuvalete bile motorla gitsem yine kafama takarim kaskimi.

TAYFUNBORA
07 Aralık 2011, 13:58
Ne güzel anlattın Caner:cat:

Bir kere insanlar motora bilincsiz binen leri gorunce arada bilincli binenleri kurban ediyorlar. Mesela adamlar motora 3 kisi biniyor kask yok ekipman yok kural tanima yok kirmizi da durma yok o yok bu yok eksoz acik hiz yapip saga sola carparlar kafalari patlar sonra millet bunun icinde ailede olur motor tehlikeli binilmez cart curt. Laflar belli, hiz yapma sunu yapma bunu yapma. Adam 600 rr kullaniyor kafada kask yok cadde icinde hiz yapiyo gidiyor cakililiyor bir yere kafa patliyor sonra motor tehlikeli oluyor insanlar baska gozle bakar oluyor bunlarin yuzunden.Egitim şart arkadaslar cevremizdeki apachi dedigimiz kullanicilar olmasa insanlar motorlarida sevecek. Bana diyolar kisa mesafe de kaskmi takilir diye benim cevabimda şu oluyor, afedersiniz tuvalete bile motorla gitsem yine kafama takarim kaskimi.

Deryali
07 Aralık 2011, 15:00
"İnsan en güzel duygularını kendisine ACI çektirene sunarmış"

Mengu16
07 Aralık 2011, 15:03
Müdürünüzün sevdiği elemanıymışsınız işte niye kızıyorsunuz. İlk gözden çıkaracağı adam olsanız ne hali varsa görsün derdi.

immortalboss
07 Aralık 2011, 17:13
Dışşşş....::pcgum::
:wiinkk:

Yahu ben böyle durumlarda "iyide ben motora düşüp biyerimi kırmak için binmiyorum ki" diyorum. Çoğu mal anlamıyor zaten :)

Romatizmaya girmeycektin müdür.. motorcuysan romatizma hiç açmayacaksın, alırsın ağzının payını valla saniyesinde :)
Olsun olsun. :) İşleyen demir ışıldar.Gerçekten Allah uzun ömür verir ve sevgilim motosiklet fobisinden kurtulursa...50 yaşlarımda küçük bir TR turu yapmak isterim...Sadece kuzenlerimi gezsem Türkiyemin en sevdiğim yerlerini gezmiş olurum.Arkadaşlar hayatta bir amacı olmadan yaşayamıyor insan...Sevgi,amaçlar,idealler...Sakın kaybetmeyin.Hadi bakalım benden bu kadar yeter.İyi forumlar.

Ramazan Can
07 Aralık 2011, 17:19

maaşına zam işine son... yada hakkında tutanak tuatrlar adamın...

K o r @ y
07 Aralık 2011, 18:04
Artık çevremdeki insanlar alıştılar bana da ....
yeni tanıştığım veya o anda orada görüp iki kelam ettiğim insanlar tarafından ;
''bu alet çok tehlikeli ben bigün düşmüştüm'' demesinden nefret ediyorum..
trafikte kamyonların sıkıştırdığı bir motorcu gibi oluyorum..lanet olsun yine sinirlendim... :pr:

sessizsakin
07 Aralık 2011, 18:15
Artık çevremdeki insanlar alıştılar bana da ....
yeni tanıştığım veya o anda orada görüp iki kelam ettiğim insanlar tarafından ;
''bu alet çok tehlikeli ben bigün düşmüştüm'' demesinden nefret ediyorum..
trafikte kamyonların sıkıştırdığı bir motorcu gibi oluyorum..lanet olsun yine sinirlendim... :pr:

evet benzer durumlarda sorduğum sorular zinciri :

nasıl düştün?

kafanda kask varmıydı?

eldiven? dizlik ?

nasıl bir motorla düştün?

ne kadar zamandır kullanıyordun?

böle kalırlar... çünkü çoğu zaman böyle muhabbete girenlerin verebileceği cevaplar = kask eldiven dizlik hiç bişey yok. motorun ne olduğunu bile bilmez, nasıl düştün dersen de, yerler kaygandı düşer. karşısına birşey çıkar düşer. duramaz düşer. ne kadar zamandır kullandığı ise daha komik, komşudan almıştır motoru...

böyle salakça kullanacaksan kullanma zaten diyip konuyu kapatacaksın :D...

ben çoğu zaman böyle muhabbetler açanlara, evet motosiklet çok tehlikeli, çok dikkat gerektiriyor. bu yüzden herkes kullanmamalı diyorum :)... kapasite meselesi sonuçta :D

Xetanor
07 Aralık 2011, 18:23
bizim patronun verdiğim tepkiyi aynen aktarıyorum.

"nee motormu alacan"
"manyak mısın la sen"
" düşecen sakat kalacan"
"yatalak olacan, karın seni bakacak, altını bezlicek" :queen:
"motor alırsan kovarım seni işten "

:queen:

içimden geçenler ;

"aldım bile sevgili patronum"
"manyak değilim sevgili patron, tutkulu bir motosiklet sürücüsüyüm"
"full korumalı binersem düşük hızlarda düştüğümde bişe olmaz herhalde"
"Allah korusun, kesinlikle 120 yi yukarı geçmeyecem"
"beni kovarsan tazminatımı söke söke alırım.. aldığım tazminatla da eşimle gezebileceğim kaliteli bi touring motor alırım."

sesli olarak verdiğim cevap...

"yoo yooo.. düşünüyorum sadece... almadım henüz alırsam da skutır falan alırım... :)"

K o r @ y
07 Aralık 2011, 18:23
evet benzer durumlarda sorduğum sorular zinciri :

nasıl düştün?

kafanda kask varmıydı?

eldiven? dizlik ?

nasıl bir motorla düştün?

ne kadar zamandır kullanıyordun?

böle kalırlar... çünkü çoğu zaman böyle muhabbete girenlerin verebileceği cevaplar = kask eldiven dizlik hiç bişey yok. motorun ne olduğunu bile bilmez, nasıl düştün dersen de, yerler kaygandı düşer. karşısına birşey çıkar düşer. duramaz düşer. ne kadar zamandır kullandığı ise daha komik, komşudan almıştır motoru...

böyle salakça kullanacaksan kullanma zaten diyip konuyu kapatacaksın :D...

ben çoğu zaman böyle muhabbetler açanlara, evet motosiklet çok tehlikeli, çok dikkat gerektiriyor. bu yüzden herkes kullanmamalı diyorum :)... kapasite meselesi sonuçta :D

aynen katılıyorum.. ayrıca çok güldürdün beni..'' ne kadar zamandır kullandığı ise daha komik, komşudan almıştır motoru...'' :queen:

Syanur
07 Aralık 2011, 18:32

Aynen, kim sorsa, akıl işi değil diyorum ilk olarak. Sonra adamın tepkisi ve muhabbetin gelişimine göre değişiyor durum

F54
07 Aralık 2011, 18:33
benim müdür de diyorki bi gün şuna bezini koyayım beni denize götür çok güzelmiş melet:cherry: hem benim müdür devlet memuru gerisini siz düşünün

acemi60
07 Aralık 2011, 18:43
Herşeye rağmen motosiklet kullanımı hayatımıza giriyor ve daha çok da yaygınlaşacaktır. Her meslekten insanlar kullanıyor artık. İmam (Üstelik racing kullanıyor), polis, asker, öğretmen, doktor, mühendis ve daha bir çok meslek mensubu motosiklet kullanıyor. Bazı sorunlar yaşanabiliyor. Motosiklet kullandığı için tepki alan ve hatta şikayet edilen imam, ve devlet okulunda müdür yardımcılığı yapan bir öğretmen oldu. Bunları haber olarak okuduk. Bence bütün bunlar da zamanla değişecektir. Zamanla motosiklet kullanıcılarının profili de değişecektir. Motosiklet kullananların sanattan müzikten spordan anlayan, kültürel birikimleri olan insanlar olabileceğini toplum görecektir.

excavatus
07 Aralık 2011, 18:47
sen gene iyiymişsin...
Benim baş mühendis işe motorla gelmemi yasakladı.
Her fırsatta da sat o motoru... hala satmadın mı?
Kurtul artık şu motor sevdasından,
büyü biraz..!
gibi cümleler ediyor.
Bir gün pis dalacam ama.. du bakalım...

TAYFUNBORA
07 Aralık 2011, 18:58
İnsan bilmediği şeyden korkuyor bence.Anlatıncada şuraya gittim bu resmi şurada çektim filan iyice kıskanıyorlar.
Servis kullandığım zaman 19,30 da evde olan ben motor ile 6,20-6,30 arası evde olabiliyorum.Buda demek oluyor ki onlar servislerde kokarken ben çoktan uçmuş oluyorum.Bence kıskanıyorlar genel olarak buda etkiliyor.

sen gene iyiymişsin...
büyü biraz..!
gibi cümleler ediyor.

feliçita
07 Aralık 2011, 19:14
müdürün neden müdür olduğunu şimdi anlıyorum..bi hikayesi vardı anlatırlardı..bilen bilmeyene anlatsın özelden:queen:

Raphae1
07 Aralık 2011, 19:27
müdürün neden müdür olduğunu şimdi anlıyorum..bi hikayesi vardı anlatırlardı..bilen bilmeyene anlatsın özelden:queen:fıkrası diyecektin heralde :D müdürrr müdürr, bütün müdürler ...tür :D derler . o yüzden

feliçita
07 Aralık 2011, 19:30
fıkrası diyecektin heralde :D müdürrr müdürr, bütün müdürler ...tür :D derler . o yüzden
aynen öyle mirim:):)

draggy
08 Aralık 2011, 00:45
Aynı meslek, aynı muhabbetler :)

TAYFUNBORA
08 Aralık 2011, 00:54
biliyorum draggy....nasıl meslek seçmişiz biz ya:queen:

Aynı meslek, aynı muhabbetler :)

acemi60
08 Aralık 2011, 01:12
İnsan bilmediği şeyden korkuyor bence.Anlatıncada şuraya gittim bu resmi şurada çektim filan iyice kıskanıyorlar.
Servis kullandığım zaman 19,30 da evde olan ben motor ile 6,20-6,30 arası evde olabiliyorum.Buda demek oluyor ki onlar servislerde kokarken ben çoktan uçmuş oluyorum.Bence kıskanıyorlar genel olarak buda etkiliyor.

Motosiklet kullanamayan, yada hiç bir zaman kullanamayacağını düşünen kişiler kıskançlık duyuyor olabilir. Bütün tehlikelerine rağmen zevkli bir sürüşü olduğunu onlarda anlayabiliyorlar. Üstelik onlar trafikte sürüm sürüm sürünürken biz sıyrılıp gidiyoruz. Sürücüsü yolcusu ve bilimum eşrafı bizi kıskanıyor galiba. Kıskananlar çatlamasın. Onlarda alsın ve kullansın...

Not : Ben müdürlerimden tepki almadım bugüne kadar. Hatta bana özendiklerini söyledikleri oldu.

gorkemuls
08 Aralık 2011, 06:35
Müdürüm bana"Motor neymiş sat ,düşüp bir yerini kıracaksın" dedi!

Herkese merhaba.Yaklaşık 7 yıldır bankacıyım.Şu an çalışmakta olduğum bölümdeki müdürüm dün "Motor neymiş sat ,düşüp bir yerini kıracaksın" dedi.Motora bakış açısı iyiye gideceğine daha da kötüye gidiyor galiba.Bende gülerek dedim ki, "Müdürüm bölümden biri araba kazası yaparsa ne dersiniz ona?"

Keşke bir araya gelip bir şeyler yapabilsek işe yarayacak.O kadar motor satan firma var o kadar dernekti klüptü organizasyonlar var.Hatta federasyon bile var hiç biri birşey yapmıyor.Anca siteye reklam veriyorlar.Halbuki motor kullanıcısı sayısı artsa daha çok para kazanırlar, ama yok elini kimse taşın altına koymak istemiyor.Genel sıkıntılarımız için birşey mi yapsak.

Birşey yapmalı Ama ne...

Mudurun sat demis sende satmissin :cherry: Nerden mi biliyorum?

iste burdan...

TAYFUNBORA
TAYFUNBORA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti: Sattı.Yeni bakıyor ;)

piyanist_irf
08 Aralık 2011, 07:27
Herkese merhaba.Yaklaþýk 7 yýldýr bankacýyým.Þu an çalýþmakta olduðum bölümdeki müdürüm dün "Motor neymiþ sat ,düþüp bir yerini kýracaksýn" dedi.Motora bakýþ açýsý iyiye gideceðine daha da kötüye gidiyor galiba.Bende gülerek dedim ki, "Müdürüm bölümden biri araba kazasý yaparsa ne dersiniz ona?"

Keþke bir araya gelip bir þeyler yapabilsek iþe yarayacak.O kadar motor satan firma var o kadar dernekti klüptü organizasyonlar var.Hatta federasyon bile var hiç biri birþey yapmýyor.Anca siteye reklam veriyorlar.Halbuki motor kullanýcýsý sayýsý artsa daha çok para kazanýrlar, ama yok elini kimse taþýn altýna koymak istemiyor.Genel sýkýntýlarýmýz için birþey mi yapsak.

Birþey yapmalý:silent: Ama ne...

bence sen mudurunu artci yap :)

sessizsakin
08 Aralık 2011, 08:30

benim sabah akşam motosiklet üzerinden inmediğimi gören şirket geneli önümüzdeki sezona motosikletle girmeye karar verdi.

patrona uygun bi supermoto, ustaya da gt250 alıcaz inş. it uzmanımıza da gt250 yada muadili bişey bakıcaz.

:D resmen şirket ikiye bölündü bizde de, 4 tekerden şaşmıcan diyenler ve 2 teker candır diyenler :|

piyanist_irf
08 Aralık 2011, 09:02
benim sabah akþam motosiklet üzerinden inmediðimi gören þirket geneli önümüzdeki sezona motosikletle girmeye karar verdi.

patrona uygun bi supermoto, ustaya da gt250 alýcaz inþ. it uzmanýmýza da gt250 yada muadili biþey bakýcaz.

:D resmen þirket ikiye bölündü bizde de, 4 tekerden þaþmýcan diyenler ve 2 teker candýr diyenler :|

tabi yavv kardesim olay budur iste :))) bir gun gelecek herkez motosiklete binecek boyle gidrse .

birde motosilleti gorup iyyyyyy diyenler var :) motosiklet onlara ne yapmis bilmiyorum:)

Sanki 30 sene motor surmuste kaka bir seymis havasini yansitmiyorlarmi kendimi o an vebali olmus toplum tarafindan dislanan biri gibi hissediyorum:)

Yok aga yok kendileri macasi yiyip binemiyor sotada camur at izi kalsin taktigi :)))))

Motur hayattir simdiye kadar binmeyen icin buyuk kayip.

---------- Post added at 07:02 ---------- Previous post was at 06:54 ----------

evet benzer durumlarda sorduðum sorular zinciri :

nasýl düþtün?

kafanda kask varmýydý?

eldiven? dizlik ?

nasýl bir motorla düþtün?

ne kadar zamandýr kullanýyordun?

böle kalýrlar... çünkü çoðu zaman böyle muhabbete girenlerin verebileceði cevaplar = kask eldiven dizlik hiç biþey yok. motorun ne olduðunu bile bilmez, nasýl düþtün dersen de, yerler kaygandý düþer. karþýsýna birþey çýkar düþer. duramaz düþer. ne kadar zamandýr kullandýðý ise daha komik, komþudan almýþtýr motoru...

böyle salakça kullanacaksan kullanma zaten diyip konuyu kapatacaksýn :D...

ben çoðu zaman böyle muhabbetler açanlara, evet motosiklet çok tehlikeli, çok dikkat gerektiriyor. bu yüzden herkes kullanmamalý diyorum :)... kapasite meselesi sonuçta :D

bu cevap guzeldi boyle cevaplamak lazim :))))

safakk
08 Aralık 2011, 09:07
bana ferrari aldınızda ben mi binmedim müdürüm? Siz bana ferrari alana kadar böyle :)

piyanist_irf
08 Aralık 2011, 10:57
benim müdür de diyorki bi gün şuna bezini koyayım beni denize götür çok güzelmiş melet:cherry: hem benim müdür devlet memuru gerisini siz düşünün

ne yani şekerim devlet memuru diye motüre binemezmi :cherry::queen: biz nicelerini gördük motür kullanan devlet memuru ne kine :cherry:

Şeyh Şamil
08 Aralık 2011, 12:07
Bu müdür, müdür müdür? :P

Gökhan
08 Aralık 2011, 12:17
Şu topluma motosiklet denen makinayı bir türlü kabul ettiremedik gitti.Tabi bunda bizim apaçi motorcularında payı büyük. Zaten bir önyargı vardı bunlara birde kural tanımayan,toplumu rahatsız eden sürücüler eklenince günümüzdeki durum ortaya çıkıyor.Aslında biz kendimizi biraz düzeltebilsek birçok sorunuda çözecegiz ama nerde.....

TAYFUNBORA
08 Aralık 2011, 14:24
Bu sene 3 tane sattım.Bana layık bulduğum zaman alıyorum 4.yü:bounce:
Müdür ile alakası yok yani:P

Mudurun sat demis sende satmissin :cherry: Nerden mi biliyorum?

iste burdan...

TAYFUNBORA
TAYFUNBORA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti: Sattı.Yeni bakıyor ;)

---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

Bence bu bilinci yine biz oluştururuz.Bir isim altında motorcular toplaşsa.Mesela ismi" Demir Atlı Melekler DAM" olsa.Kendi içinde bir sistem kursa öncelikle üyelerine motor sürüşü doğa sporları gezi günceleri gibi bilgi ve aktiviteler verse.Bir marka değeri oluştursa ardından sosyal sorumluluk projelerinde yer alsa darülaceze'ye 100 motorcu gitse çiçek verse el öpse,yetim cocuklara 200 motorcu gitse kitap oyuncak verse.500 motorcu gitse çöp toplasa.100,000 motorcu toplansa Anıtkabir'e çelenk koysa.Medya'nın dikkatini çekse.İnternette videolar yayınlansa.Geziler paylaşılsa.Bunlar yapılarken hep aynı tişort aynı flama olsa herkesin üstünde.Motor ve motor ürünleri firmalarına karşı güç elde edilse.Reklam ve sponsorluklar alınsa.Facebook ,twitter vs gibi sosyal iletişim ağları etkin kullanılsa.O zaman bu araba beni sıkıştırdı.Motor düşmanı toplum.Motor denen aleti algılayamayan devlet baba.Kasksız tecrübesiz yada motoru bilmem kaç cc ve beygirden ibaret sanan apaçhi tayfasına karşı belki bir şeyler değişmiş olur.Ama şu an yaptığımız tek şey motora kimse değer vermiyor demek.Beni bugün sıkıştırdılar demek.Bana bugün kaka motorcu dediler demek.Ben 300 yaptım sen kaç yapıyorsun demek.Bu yaz karadeniz turu yapıcam demek.Haftasonu haydi geziye demek. Bunlar dışında birşey yapmadığı sürece motor sürücüleri şikayet edilen hiçbirşey malesef düzelmez.

Bütün sorunlar birden elbette çözülmez.Ama sen yakmazsan bir mum ben yakmazsam bir mum nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa:)
Sadece motordan alınan ÖTV'nin kalkması bile yeter ve değer herşeye dimi ama:P

Şu topluma motosiklet denen makinayı bir türlü kabul ettiremedik gitti.Tabi bunda bizim apaçi motorcularında payı büyük. Zaten bir önyargı vardı bunlara birde kural tanımayan,toplumu rahatsız eden sürücüler eklenince günümüzdeki durum ortaya çıkıyor.Aslında biz kendimizi biraz düzeltebilsek birçok sorunuda çözecegiz ama nerde.....

---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:00 ----------

Müdürü değilde geçen tanıştığım bir Binbaşını önce artçı sonra'da motorcu yaptım:)

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:02 ----------

Müdür işe gelmedi bugün hasta oldu.Burada yorum yazanların sayesinde kulak çınlamasından hasta oldu her halde:)
bana ferrari aldınızda ben mi binmedim müdürüm? Siz bana ferrari alana kadar böyle :)

BLACK_ICE
08 Aralık 2011, 14:38
bindircen motosikleti vurucan kırbacı vurucan kırbacı o zaman anlıcak bide mümkünse sağnak yağmur ve gök gürültüsü eşliğinde olcak o zaman dadından yenmezz :bestmt:

piyanist_irf
08 Aralık 2011, 20:04
Bu sene 3 tane sattım.Bana layık bulduğum zaman alıyorum 4.yü:bounce:
Müdür ile alakası yok yani:P

---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

Bence bu bilinci yine biz oluştururuz.Bir isim altında motorcular toplaşsa.Mesela ismi" Demir Atlı Melekler DAM" olsa.Kendi içinde bir sistem kursa öncelikle üyelerine motor sürüşü doğa sporları gezi günceleri gibi bilgi ve aktiviteler verse.Bir marka değeri oluştursa ardından sosyal sorumluluk projelerinde yer alsa darülaceze'ye 100 motorcu gitse çiçek verse el öpse,yetim cocuklara 200 motorcu gitse kitap oyuncak verse.500 motorcu gitse çöp toplasa.100,000 motorcu toplansa Anıtkabir'e çelenk koysa.Medya'nın dikkatini çekse.İnternette videolar yayınlansa.Geziler paylaşılsa.Bunlar yapılarken hep aynı tişort aynı flama olsa herkesin üstünde.Motor ve motor ürünleri firmalarına karşı güç elde edilse.Reklam ve sponsorluklar alınsa.Facebook ,twitter vs gibi sosyal iletişim ağları etkin kullanılsa.O zaman bu araba beni sıkıştırdı.Motor düşmanı toplum.Motor denen aleti algılayamayan devlet baba.Kasksız tecrübesiz yada motoru bilmem kaç cc ve beygirden ibaret sanan apaçhi tayfasına karşı belki bir şeyler değişmiş olur.Ama şu an yaptığımız tek şey motora kimse değer vermiyor demek.Beni bugün sıkıştırdılar demek.Bana bugün kaka motorcu dediler demek.Ben 300 yaptım sen kaç yapıyorsun demek.Bu yaz karadeniz turu yapıcam demek.Haftasonu haydi geziye demek. Bunlar dışında birşey yapmadığı sürece motor sürücüleri şikayet edilen hiçbirşey malesef düzelmez.

Bütün sorunlar birden elbette çözülmez.Ama sen yakmazsan bir mum ben yakmazsam bir mum nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa:)
Sadece motordan alınan ÖTV'nin kalkması bile yeter ve değer herşeye dimi ama:P

---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:00 ----------

Müdürü değilde geçen tanıştığım bir Binbaşını önce artçı sonra'da motorcu yaptım:)

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:02 ----------

Müdür işe gelmedi bugün hasta oldu.Burada yorum yazanların sayesinde kulak çınlamasından hasta oldu her halde:)

bu anlatmaya çalıştığın ortam sanki tam olarak bana mt yi anımsatıyor gibi :cherry: eline koluna sağlık ağzından bal damlıyor bal....:cherry::rendeer::cat:

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

sen gene iyiymişsin...
büyü biraz..!
gibi cümleler ediyor.

abi hiç dalmaya başına iş almaya gerek yok :) zıpkın gibi koçlarımız , abilerimiz var mt de , sen yapamıyorsan allah rızası için bir racıng makinanın arkasına bindir , bunu yapacak gönüllü çok olacaktır ancak benim düldül 110 geçmez , şöyle otobana çıkartıp o arkadaşı allah ne verdiyse güzel bi yellemek lazım emin ol dayak yemişten beter olacaktır :cherry::queen: